לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2007, 14:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ייפה מאד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "פלוגת "ונוס" חטיבה 188"

מעלה זכרונות. בזמני תמיד רציתי לעשות משהו דומה, רק שזמינות מצלמות הוידאו ואפשרויות העריכה היו פחותות בהרבה (מה שעושים היום על כל מחשב בייתי היה אפשר רק לפני עשור לעשות רק במכונות עריכה יקרות).
עשו עבודת עריכה טובה החבר'ה, לרגע אפשר לחשוב שהם לוחמים, הרי הם כול שיריונרים, ועוד מ188.
אהבתי את תמונות הירי על "התאומים", לרגע חשבתי שמישהו מצא זמן בקו להתאמן על תרמ"חים. חבל שלא.
אם יש איום נ"טים מכיוון המטרות (שהרי משפרים, יורים מדוכות, עולים בדרוג וכו') אז למה נחשפים אליהן בירי מהאגף (שימו לב לירי משעה 3 בקטע 6:59-7:00)?
כל הכבוד גם על סירטון הורדת החוליה.
אני מניח שאם רק היו לכם מעיכים ורקפות הייתם יכולים להגיע להישגים טובים יותר.
למה יורים על ארגזים בטווח אפס במקום על מטרות?
למה אנטנות לא מורדות בעמדת אש? (ואני לא מדבר על החלמאיות)
האם ראיתי שקי חול מסביב למדף טען (7:28-7:35)? יאשה? בגדוד שלך?!

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 14-01-2007 בשעה 14:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2007, 16:48
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
המממ...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ייפה מאד!"

ציטוט:
אהבתי את תמונות הירי על "התאומים", לרגע חשבתי שמישהו מצא זמן בקו להתאמן על תרמ"חים. חבל שלא.
אם יש איום נ"טים מכיוון המטרות (שהרי משפרים, יורים מדוכות, עולים בדרוג וכו') אז למה נחשפים אליהן בירי מהאגף (שימו לב לירי משעה 3 בקטע 6:59-7:00)?
כל הכבוד גם על סירטון הורדת החוליה.

בעיקרון , כן , מישהו באמת מצא זמן להתאמן על תרמ"חים . כל פעם שהיה איזשהו אירוע באותו אזור , מגדלי התאומים היו אוטומטית נחשבים למטרה והיו יורים עליהם כדי לשפר את מצב הרוח . אולי היה איזו הפעלת אש מתוכננת , והחליטו לנצל אותה לטובת איזשהו תירגול של קו עמדות מחלקתי (היינו עושים מסלולים בנצרים על סטיקלייטים) . בקשר לטנק מהאגף , אתה משקיע יותר מדי מחשבה בזוטות ....כאחד שמכיר את צה"ל , אתה בטוח יודע שאצלנו מרבים לירות כאשר אין איום , וכאשר יורים בחזרה כולם מתחבאים .

ציטוט:
למה יורים על ארגזים בטווח אפס במקום על מטרות?

אולי זאת הדגמה של תירגולת ירי לטווחים קצרים , או אולי זאת סתם הדגמה לכל מיני אורחים .

ציטוט:
האם ראיתי שקי חול מסביב למדף טען (7:28-7:35)? יאשה? בגדוד שלך?!

כן , ראית שקי פק"ל .. לאיחסון חוטר פליז או גרביים מלוכלכות של מישהו ...

ציטוט:
מעלה זכרונות. בזמני תמיד רציתי לעשות משהו דומה, רק שזמינות מצלמות הוידאו ואפשרויות העריכה היו פחותות בהרבה (מה שעושים היום על כל מחשב בייתי היה אפשר רק לפני עשור לעשות רק במכונות עריכה יקרות).
עשו עבודת עריכה טובה החבר'ה, לרגע אפשר לחשוב שהם לוחמים, הרי הם כול שיריונרים, ועוד מ188.

מי שצילם את זה הוא צלם מיקצועי , סרטים שלו הגיעו עד למח"ט . דרך אגב , מה שצולם בהתחלה היה התקפת מוצב אסטרה ב2002 . הדבר הזוהר בתחילת הסרט זה טיל שפגע במוצב .
ובקשר לחטיבה 7 , כל הבכיינים הגדולים אצלנו במילואים הגיעו מחטיבה 7
ישן 18-07-2007, 23:03
  Levik Levik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.04
דרגות על הסרבל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ייפה!"

יוסי, החבר'ה שמתראיינים בסרט הזה הם מגד' 53, ורובם מפלוגת גולן ("האחת והיחידה"!).
בזמני (כמה שנים לפני הכתבה הזו, אבל לא הרבה) היה נהוג ללכת עם דרגות תפורות על מדי ב' ועל הסרבלים. אפילו בתור סמ"רים הכריחו אותנו לתפור את הדרגות, ולא הרשו לנו להחזיק אותן עם הפלאפל (וזו, אגב, אחת הסיבות שאני יודע לתפור - בצבא דאגו שאתאמן על זה הרבה). לא מעט חבר'ה לא היו מחליפים מדים וסרבלים בלאי רק כדי לא לתפור שוב ושוב (או שפשוט באו אליי...)

המנהג הזה יצר הרבה מצבים קומיים בזמן מפגשים עם שריונרים צעירים או עם חי"רניקים: חבר'ה שלי שירדו לסיירים להסבות קס"ג והלכו עם דרגות זכו ללא מעט "הקשבים" של טירונים פעורים, וכמעט בכל שת"פ עם חי"ר שמענו את החי"ר תוהים "איך יכול להיות צוות טנק שלם שמורכב ממפקדים?"

מה שעצוב, הוא שהנוהל המטופש הזה שרד אפילו קווי לבנון שהגדוד עשה, ולא עזרו כל ההסברים שדרגת סמל היא יופי של נקודת מכוון - ביום וגם בלילה.

אגב, מישהו יודע אם הנוהל הזה עדיין קיים?

ישן 18-07-2007, 18:01
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
פלוגת וונוס אימפריה מציגה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "פלוגת "ונוס" חטיבה 188"

סרטון שחבר טוב שלי מהצבא צילם (בנאדם גאון , הסרטים שלו הגיעו עד למח"ט . אני מופיע המון בסרטים שלו עושים דברים לא הכי בטיחותים ) .
הוא שירת בפלוגת וונוס בחטיבה 188 . בחלק הראשון של הסרט שלו מראים את התקופה של 2002 , כאשר חיזבאללה הפציץ את המוצבים בגזרה במשך משהו כמו חודש (הם החליפו את הגדוד שלנו) . אם אני לא טועה , הם היו באסטרא באותו זמן , והוא אף הצליח לתפוס טיל שפוגע במוצב .

בחלק השני של הסרטון יש תרג"ד שלהם , אחרי שהם ירדו מהקו (או לפני ? ) . הבוץ האופייני של רמת הגולן . מזכיר לי דברים שאני לא רוצה להזכר בהם .

בחלק השלישי , קו נצרים שהם עשו בקיץ 2002 . בין היתר רואים אותם עושים איזה תרפ"ל על בנייני התאומים (שכבר לא קיימים) . משהו יפה לאללה (על חשבון משלם המיסים הפלסטינאי) . כאשר אנחנו החלפנו אותם בקו , הבנייני תאומים נראה במצב הרבה יותר גרוע ...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר