לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2006, 16:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אז אתה לא הבנת אותי... אני ב-י-ק-ר-ת-י את אי-ההוצאה אל מחוץ לחוק...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori][/QUOTE] נכון..."

לדעתי גם מרזל, וגם בל"ד/רע"ם/חד"ש מחזיקים בעמדות לא לגיטימיות. ההבדל הוא כמובן שמרזל
הוא פסיק קטן בשוליים, בעוד ששלוש המפלגות האלה מחזיקות בכיסן את הסיכוי היחיד של השמאל
להגיע לבלוק חוסם. זו הסיבה היחידה לאי פסילתם של גורמים תומכי פח"ע מובהקים, כמו אנשי רע"ם
(שהם חמא"ס ישראלי לכל דבר, הן מתוך זיהויים האידיאולוגי עם תנועת האחים המסלמים העולמית,
והן מתוקף העובדה שראשם ישב על כך בכלא...), בל"ד (שראשה הביע תמיכה ישירה בארגון
חזבאללה ובפעולות הטרור שלו, תוך השימוש במונח הערבי "מקאומה", שפירושו הרגיל הוא
"התנגדות", אבל כבר מזמן הפך לשם מחייב לכל פעולה שכאן תיחשב ובדין כפעולת טרור) וכמובן
חד"ש, שפעולותיה לטובת הצד השני הולכות ומקצינות ככל שברכה מגלה שהוא יורד בסקרים (והפעם
יש "סכנה" מוחשית שמפלגות ערביות לא יעברו את אחוז החסימה...).

בכל מקרה, גם אם יקרה הדבר הצפוי, ורק מרזל ייפסל, אין מה להרגיש רע - מספיק שבל"ד לא
יעברו את אחוז החסימה, וכבר הרווחנו בגדול...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2006, 21:56
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
זאת לא גזענות.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מהטעם הכי פשוט: היא מסיתה לגזענות נטו. מבחינתה גם סא"ל דרוזי אינו לגיטימי."

גזענות זה שאתה מפנה את התנגדותך לגזע מסויים באופן גורף.
עובדה שאצל חזית יהודית לאומית יהודי כיוני בן ארצי לא היה משרת בצבא .
מי שתומך בטירור מי שמתחבר לאוייבי ישראל כמו מפלגת חד"ש שמטיפה להמשך המאבק המזויין ומהו המאבק המזויין אם לא המשך הטירור לא ישרת בצה"ל.
חזית יהודית לאומית טוענת שמי שהוא פלשתיני ומגדיר את עצמו כאזרח ישראלי פלשתיני לא יכול לשרת בצה"ל מהטעם הפשוט שמלחמה מתחוללת בין מדינת ישראל לעם הפלשתיני.
לדבריך אם כך מדינת ישראל היא גם כן מדינה גזענית כי אין מפעילים את חוק גיוס חובה על אזרחי ישראל המגדירים עצמם כפלשתינים.
בארה"ב למשל לא יכול אדם לקבל אזרחות ולא כל שכן לשרת בצבא ארה"ב אם לא הצליח להוכיח נאמנות למדינה.
מדוע בישראל לא מעמידים כל אזרח בפני חובת הוכחת הנאמנות הזאת?
בגלל שזה מקלקל לשלטון בקלפי?
ישן 21-02-2006, 18:26
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אתה מתבקש להפסיק לבזות את עצמך כשמדובר בנושאים חלשים אצלך.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]מכאן נובע שאין..."

קודם כל, אפשר להסיק שאתה חלש במשפט ואזרחות, שכן לא הסכמת מיד עם טענתי לגבי
חוקיותה של הכרזת העצמאות ועל העובדה שהיא מסמך מנחה שהוא שווה ערך לחוקה.

לירות תשובה לא נכונה מהמותן ? - תראה. הכרזת העצמאות הינה ה"חוקה" של מדינת ישראל.
אני לא צריך להוכיח לך את אמיתות הדבר. זה כמו שתגיד לי לבדוק עם מוסכניך כשחסר לי דלק
במכונית - יש דברים שהם מובנים מאליהם.

בקשר לבקשתך:
"ההכרזה מהווה בכללה מקור בעל תוקף משפטי ראשוני, והנורמות הנכללות בחלקה
המרכזי והאופרטיבי הן הוראות מחייבות".

(בנימין אקצין, פרופסור למדע המדינה ולמשפט קונסטיטוציוני)

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 21-02-2006 בשעה 18:42.
ישן 21-02-2006, 18:55
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה מתבקש להפסיק לבזות את עצמך כשמדובר בנושאים חלשים אצלך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
קודם כל, אפשר להסיק שאתה חלש במשפט ואזרחות, שכן לא הסכמת מיד עם טענתי לגבי
חוקיותה של הכרזת העצמאות ועל העובדה שהיא מסמך מנחה שהוא שווה ערך לחוקה.

לירות תשובה לא נכונה מהמותן ? - תראה. הכרזת העצמאות הינה ה"חוקה" של מדינת ישראל.
אני לא צריך להוכיח לך את אמיתות הדבר. זה כמו שתגיד לי לבדוק עם מוסכניך כשחסר לי דלק
במכונית - יש דברים שהם מובנים מאליהם.

בקשר לבקשתך:
"ההכרזה מהווה בכללה מקור בעל תוקף משפטי ראשוני, והנורמות הנכללות בחלקה
המרכזי והאופרטיבי הן הוראות מחייבות".

(בנימין אקצין היה פרופסור למדע המדינה ולמשפט קונסטיטוציוני)

או קי, אתה או דמגוג או שאתה טועה,
אני לא אסתור את כל מה שכתבת בתגובה האחרונה כי זה די נכון, אבל אתה מציג רק חלק מסוגיה משפטית מורכבת הרבה יותר (ובגלל זה ביקשתי שלא תשלוף מהמותן), מה שאתה כותב זה נכון? כן, אבל זו רק חלק מהאמת,ובגלל שאתה לא רציני אבל אני משתדל כן להיות אזי פניתי למכר שעוסק בתחום והוא הפנה אותי למשפטים הבאים (פסקי דין):
עמותת שוחרי גיל"ת,פס"ד זיו, פס"ד רוגוזינסקי בכולם נדון מעמד מגילת העצמאות. היא הוגדרה בהחלט כמסמך חשוב ביותר המנחה והמסיע בפרשנות לחוקים, אבל היא אינה מסמך משפטי ישיר!! זאת אומרת:
זה שמשהוא נוגד את הכרזת העצמאות לא הופך אותו אוטומטית ללא חוקי!!, זוהי הדעה המקובלת כיום בקרב הרוב המכריע של המומחים למשפטים במדינת ישראל!!
אכן מודה שזו לא מומחיות שלי ולכן פניתי למישהו שמבין.
לא נורא, פחות חשוב לי הויכוח הספציפי, יותר חשוב ששוב הוכחנו שלא מעט מנהלים פה הם חובבנים..
אמיל.
ישן 21-02-2006, 20:36

אז ניגשת למישהו שיציל אותך מהמבוכה ?...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]קודם כל, אפשר..."

קודם כל הבהרה; אני לא מהטועים. נלך איתך צעד צעד, שלב שלב - אני מבין שאתה קצת בעייתי...

עכשיו אתה נסוג מעמדתך, כותב שדבריי הם נכונים אבל שאני שולף מהמותן...הניסוח הקודם
שלך היה מיליטנטי הרבה יותר...
ציטוט:
לפני שאתה שוב יורה תשובה לא נכונה מהמותן.
זה יפה, אט אט נסוגים...

אתה מודה שאתה לא מבין בתחום (איזה פלא...) ולכן פנית למישהו שיעזור לך לצאת מהברוך (לזה אתה קורא רציני ? הצחקת לי את חשין...), רק חבל שאתה פונה למי שלא ממש עוזר אלא יותר מסבך אותך. ועכשיו נתייחס לפסקי הדין שהתהללת בהם בבורותך...

פס"ד שוחרי גיל"ת - אילו היית בקיא קצת היית מגלה שבפסק הדין נכתב כי:
ציטוט:
(חלק מפס"ד) "מה שראוי להדגיש לענייננו הוא, כי העותרים לא התמודדו עם השאלה כיצד נובעת מן החירות שעוגנה במגילת העצמאות - "חופש החינוך"
- השופטים ל-א שללו את היותה של מגילת העצמאות כמסמך מנחה במקרים כאלה ואחרים, הם טענו כי העותרים לא עשו את הקישור הנכון בין הזכות לחירות שכתובה במגילה ובין "חופש החינוך" שהיה לשימוש ע"י העותרים.

פס"ד רוגוז'ינסקי - חלק מפסה"ד:
ציטוט:
"...תוקפה המשפטי שלה (של מגילת העצמאות) הוא בכך, שיש לפרש כל הוראות חוק לאורה (של המגילה) ועד כמה שאפשר בהתאמה עם עקרונותיה המנחים ולא בניגוד להם. ברם, כאשר קיימת הוראת חוק מפורשת של הכנסת, שאינה שמשיארה מקום לספק, יש ללכת לפיה..."
- אם ההדגשות לא עוזרות לך, אתה די בעייתי בהבנת הנקרא.

פס"ד זיו נ. גוברניק - מתאים לך לא לקרוא או להדביק דברים שאמרו לך לכתוב, כמו תקליט שבור אתה. על אותו עקרון כמו פסה"ד הקודם, אם מדובר במקרה שבו יש התנגשות בין הכתוב במגילה ובין פקודה מנדטורית או חוק מסויים אז יש עילא להתחשב בחוק.

עכשיו למקרה שלנו - בוא תגיד לי, אדון משפטן רב מעלה שנעזר באחרים, איזה חוק כתוב או פקודה כלשהי קיימים שנוגדים את תוכן המגילה והאם קיומה של מפלגה כזאת, בהנחה ושאיפותיה יגיעו לאוטופיה - הוא לאו בהכרח החרבת מדינת ישראל היהודית ?...

מצטער חבוב, אתה רציני כמו הגבות של ישראל אהרוני - אתה רוצה שאני אביא לך גם מקרים שבהם הסתמכו על המגילה ? אני לא אגמור עד מחר...

ישן 22-02-2006, 00:42

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אז ניגשת למישהו שיציל אותך מהמבוכה ?..."

והרשה לי להמשיך בשאלות על מנת שאני אבין:
הבאת את הציטוט הנ"ל: "תוקפה המשפטי שלה (של מגילת העצמאות) הוא בכך, שיש לפרש כל הוראות חוק לאורה (של המגילה) ועד כמה שאפשר בהתאמה עם עקרונותיה המנחים ולא בניגוד להם. ברם, כאשר קיימת הוראת חוק מפורשת של הכנסת, שאינה שמשיארה מקום לספק, יש ללכת לפיה"
מה שאני מבין ממנו,זה שכאשר יש חוק מפורש של הכנסת שאינו משאיר מקום לספק, אזי מותר לפעול בניגוד להכרזת העצמאות! אם אני מבין זאת נכון, הרי שיש כן מצבים שבהם יש חוקים שסותרים את הכרזת העצמאות, ומכאן אני רק מסיק שהמשפט שכתבת "זה נוגד את הכרזת העצמאות - זה לא חוקי" הינו לא נכון (לפחות לא תמיד ובצורה גורפת שאתה כתבת..)!
שוב אני אומר- אני משאיר זאת כשאלה ואשמח שתסביר לי איפה ההגיון או ההבנה שלי מהדוגמאות שאתה הבאת הינן שגויות.
אני כותב שוב שאשמח ללמוד ולהודות בטעות (כאשר אבין..)!
אמיל.
ישן 22-02-2006, 16:38

אכן, כשיש *חוק הסותר את המגילה, הוא רלוונטי יותר.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "והרשה לי להמשיך בשאלות על מנת..."

הסבר לגבי אי החוקיות משתמעת בעקרון הבסיסי של המגילה (לשאלתך). המגילה מושתתת על שני עקרונות בלתי מעורערים, לא רק על סעיפים ספציפיים. שני העקרונות הם שישראל מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית.

ברגע ששני העקרונות הללו לא מתקיימים, כל שאר החוקים, גם אם כתובים במגילה וגם אם לאו, אינם רלוונטיים - הרי חשוב לעצמך מה היה קורה אילו היית משמיט את עקרון הדמוקרטיה מההגדרה של המדינה - 90% מהחוקים היו בלתי רלוונטיים בעליל, מאחר והמשטר הוא דמוקרטי וביטול העקרון אומר ביטול הדמוקרטיה.

* כמובן שיש הגדרות מסויימות לקיום חוק - לא סתם ממציאים חוקים על ימין ועל שמאל.

ישן 22-02-2006, 17:48

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אכן, כשיש *חוק הסותר את המגילה, הוא רלוונטי יותר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
הסבר לגבי אי החוקיות משתמעת בעקרון הבסיסי של המגילה (לשאלתך). המגילה מושתתת על שני עקרונות בלתי מעורערים, לא רק על סעיפים ספציפיים. שני העקרונות הם שישראל מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית.

ברגע ששני העקרונות הללו לא מתקיימים, כל שאר החוקים, גם אם כתובים במגילה וגם אם לאו, אינם רלוונטיים - הרי חשוב לעצמך מה היה קורה אילו היית משמיט את עקרון הדמוקרטיה מההגדרה של המדינה - 90% מהחוקים היו בלתי רלוונטיים בעליל, מאחר והמשטר הוא דמוקרטי וביטול העקרון אומר ביטול הדמוקרטיה.

* כמובן שיש הגדרות מסויימות לקיום חוק - לא סתם ממציאים חוקים על ימין ועל שמאל.

או קי- אז אני מתקדם (אני חושב),
אז תקן אותי אם אני טועה, אבל הניסוח הראשון שלך, שבגללו היה כל הויכוח , יתכן והיה צריך להיות מעט שונה, זאת אומרת לא- "זה סותר את הכרזה העצמאות- זה לא חוקי", אלא אולי יותר מדויק "זה סותר את אחד משני עקרונות היסוד של הכרזת העצמאות- לכן זה לא חוקי".
האם אנחנו יכולים להסכים על כך?
אמיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר