לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2006, 16:27
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "האמת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jumbo
גם אני חשבתי כך. אני אפילו הייתי בטוח.
וכי מי יכול להשוות בין מחבל שכל מאווייו הן לשחוט ולטבוח ילדים יהודים לבין חיילנו שיוצאים להגן על אותם ילדים ושנופלים בשבי.
ועוד בנשימה אחת, במשפט אחד.
אבל כבר הכרנו גם יהודים כאלה. לא חסר.

תראה, אני לא השוויתי אז חבל שאתה כותב זאת, אם לא הבנת מה שכתבתי (ויתכן שזה באשמתי..) אני אסביר שוב:
זה שזה לא מוסרי לדפוק כדור בראש אפילו למחבל פצוע זה דבר אחד, אבל זה לא הטיעון שלי.
הטיעון שלי הוא שאם צה"ל בצורה רשמית ידפוק כדורים בראש למחבלים פצועים במקום לתת להם טיפול רפואי, אז מאותו אותו הרגע כל חייל צה"ל שיפול בשבי או יתפס יקבל כדור בראש, לא רק אצל הפלשתינאים אלא גם בסוריה ובאירן ובכל מקום שחס וחלילה יתכן שאנשי צה"ל יגיעו אליו.
אם אתה מתכוון לכתוב לי שגם ככה היו חיילי צה"ל מקבלים כדור בראש אז אני מפמה אותך להיסטוריה, כמעט כל חיילי צה"ל שנפלו בשבי של מדינות ערב חזרו הביתה בלי כדור בראש (היו כמה יוצאים מן הכלל לצערי הרב, אבל הרוב הגדול חזר בחיים).
כאשר המדיניות הרשמית שלנו תהיה להתנהג בצורה כזאת (וכאילו שלהתנהגות כזאת יש בכלל איזו תרומה טקטית..) אז לא נוכל לצייץ כאשר זו תהיה המדיניות של כל המדינות הסובבות אותנו.
לכן לא השוויתי בין המחבל לחיל צה"ל, אלא כתבתי כיצד נכון לנהוג גם מבחינה מוסרית, ווגם על מנת לשמור על חיי חיילי צה"ל.
אמיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2006, 18:21

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם כבר קטנוניות ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
המחבל יידה בקת"ב לעבר חיילים.

אז אם כבר קטנוניות..
לא קראתי שהוא זרק בקת"ב לעבר חיילים, אבל אם כך הוא הדבר אז הוא לא ממש מחבל ובוודאי שאי אפשר לתת לו כדור בראש לאחר שהוא כבר נפצע ונתפס.
מחבל שזורק בקת"ב על חיילי צה"ל הוא לא כמו מחבל מתאבד אלא יותר מתאים לקטגוריה של חייל של צבא אויב, אין הבדל בינו לבין החיילים שלחמו נגד ישראל במלחמת ששת הימים וכו'..
ולפני שקופצים עלי "אתה תומך במחבלים וכו'" אז תרגעו, אני לא תומך בו בדיוק כמו שאני לא תומך בחיילים הסורים שלחמו נגדנו במלחמת יום כיפור, אבל גם "המחבל" הנ"ל וגם החיילים הסורים לחמו נגד חיילים ובדרכים צבאיות מקובלות ולכן הם בהחלט האויב אבל הם אינם "מחבלים".
לדפוק כדור בראש "למחבל" הנ"ל לאחר שהוא כבר נתפס זה בדיוק כמו לדפוק כדור בראש לכל שבוי אחר.
אמיל.
ישן 21-02-2006, 19:33

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב ""אתה תומך במחבלים וכו'" (זה התבקש)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מצטער לאכזב אותך - זה בדיוק מה שאתה עושה. אותו מחבל זרק בקת"ב על חיילי צה"ל ואילו היו שם אזרחים תמימים, גם עליהם הוא היה זורק. גם מחבלים שמבצעים פיגועי ירי - יורים במי שמולם, חיילים, אזרחים, ילדים וזקנים. הדמגוגיה שלך לגבי "זרק בקת"ב על חיילים וזה לגיטימי" זה בבל"ת ממדרגה ראשונה.

האולי הזה נראה לך טיעון רציני?
ואולי החיילים הסורים היו יורים באזרחים אם היו מצליחים להתקדם יותר במלחמת יום כיפור.. אז מעכשיו נקרא לכל החיילים של מדינות ערב מחבלים.
חוץ מזה זה קצת נמאס שכל מי שלא מסכים איתכם הינו "תומך במחבלים"..
ובמקרה שלי זו חוצפה כפולה שלוחמי האינרטנט מכנים אותי תומך במחבלים..
אני קצת עייף ממך אתה יכול להמשיך לתקתק במחשב, לי יש יום ארוך של להילחם במחבלים מחר...
אמיל.
ישן 22-02-2006, 00:50

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "פששש, בתור "טייס" אתה ותרן די גדול."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
האמת שציפיתי מטייסים להיות יותר עקשנים - אתה נראה לי סתם מתחזה...
אבל זה בסדר, כי גם בהתחלה חשבתי שאתה ערבי...

עזוב את עניין המתחזה, זה גם לא רציני, וגם שיטוט קל (בהנחה שאתה מבין משהו בתחום) בפורום צבא וביטחון ומתגייסים וסדירים "יוכיחו" לך את העניין.
ולאור זאת שחשבת שאני ערבי לא הייתי מסתמך על שיקול דעתך בתחום זיהוי הגולשים (לפחות לא במקרה שלי).
לגבי העקשנות, טענתך היא דמגוגית- אני עקשן בדיוק כפי שצריך להיות למקצוע שלי, הויכוח הינו פוליטי ואין קשר בינו לבין מידת עקשנותי, מידת עקשנותי או עשקנותו של כל לוחם אחר- לא מוכיחה כלום במקרה שלפנינו. ורק כדי להוכיח את טענתי (שאין כאן קשר ישיר בין הדברים) אני יכול להביא שמות של טייסי קרב שועלי מלחמות ותיקים שהינם שמאלנים קיצוניים (וגם אתה יכול אז עזוב את זה..)
אמיל.
ישן 22-02-2006, 19:08
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
רעיון לא רע, דווקא :)
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=AlexKarpman][right]אני..."

ת'אמת, אין לי מושג.
אני לא טייס, ולכן גם אם אקרא את התשובות שלך, לא יהיה לי מושג האם אלה הן אכן תשובות
איכותיות שרק טייס אמיתי יכול לענות, או סתם שטויות. כנראה שתצטרך למצוא הוכחה אחרת...

אין לך דרך להוכיח את הטענות שאתה טייס? אז תפסיק לנסות להרשים אותנו בזה.
למען האמת, אתה יכול להיות טייס, ראש-להק, מפקד חה"א, הרמטכ"ל, ראש הממשלה, או
התגשמותו של הצלוב עלי אדמות; זה ממא לא מעניין אותי. אני מתייחס למה שאתה כותב,
לא לתפקיד שאתה מאייש(או לא) בצבא.
אני מתנגד להפגנות רחמנות מיותרות כלפי מחבלים, בלי קשר אליך, או להיותך טייס(או לא).

פה, זה שתספר לנו איזה טייס כלי ג2ר ת1תח אתה לא תיתן לך יוקרה מיוחדת, ולא תעטוף
אותך הילת קדושה משמי מרום. זה האינטרנט, לא באמת אכפת לנו...
ישן 22-02-2006, 19:30

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "רעיון לא רע, דווקא :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
ת'אמת, אין לי מושג.

אני לא טייס, ולכן גם אם אקרא את התשובות שלך, לא יהיה לי מושג האם אלה הן אכן תשובות
איכותיות שרק טייס אמיתי יכול לענות, או סתם שטויות. כנראה שתצטרך למצוא הוכחה אחרת...

אין לך דרך להוכיח את הטענות שאתה טייס? אז תפסיק לנסות להרשים אותנו בזה.
למען האמת, אתה יכול להיות טייס, ראש-להק, מפקד חה"א, הרמטכ"ל, ראש הממשלה, או
התגשמותו של הצלוב עלי אדמות; זה ממא לא מעניין אותי. אני מתייחס למה שאתה כותב,
לא לתפקיד שאתה מאייש(או לא) בצבא.
אני מתנגד להפגנות רחמנות מיותרות כלפי מחבלים, בלי קשר אליך, או להיותך טייס(או לא).

פה, זה שתספר לנו איזה טייס כלי ג2ר ת1תח אתה לא תיתן לך יוקרה מיוחדת, ולא תעטוף
אותך הילת קדושה משמי מרום. זה האינטרנט, לא באמת אכפת לנו...

יש לנו הסכמה סוף סוף, ולכן אני מפנה אותך לאשכולות פוליטיקה וסקופים ותיווכח שהנושא הועלה (ונפתח עליו דיון) רק כאשר הואשמתי אישית שאני בוגד או שאנשים כמוני לא משרתים בצבא. ולכן "אתם" כפי שכתבת אתה בתגובתך, הם אלו שהחלטתם שהנושא הוא רלוונטי ועכשיו שהמציאות אינה מתאימה לתשובה שרציתם אתה קופץ בהכרזה שזה לא משנה. אם זה לא משנה- תפסיקו להעלות את נושא הנאמנות וגם את נושא השירות! ואם זה לא משנה, למה רמזת וטענת שזה שקר שאני טייס, הרי יכולת להתעלם! פתאום זה לא משנה.. או שזה משנה לך או שאתה שקרן- תבחר.
אני מוכן להסכים שזה לא משנה ,עד אשר מישהו מכם יעלה את הנושא שוב (זה כרגיל לא יהיה אני..).
אמיל.
ישן 21-02-2006, 19:51

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אמיל, אלא אם כן מיידה הבקת"ב לבש מדים, הרי שאינו דומה במאומה לחייל אוייב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לא בכדי מתירה אמנת ז'נבה את הוצאתם להורג במקום, של חיילים בלבוש אזרחי בשדה קרב, שכן
גם למלחמה יש כללים. מי שמתחזה לאזרח בכדי לבצע פעולה מלחמתית, אינו נהנה מהגנת חוקי
המלחמה הבינ"ל.
אני מוכן להמר על סכום גבוה שמיידה הבקת"ב לא לבש מדים, ועל כן ודאי שאינו דומה לחייל סורי,
אלא יותר לחיילי סקורצני בקרב על הבליטה ב1944, שניסו להטעות את האמריקנים בארדנים - ואלה
שמהם שנתפסו, נורו במקום - עפ"י חוקי המלחמה.

מסכים איתך על הרוב,
רק תיקון אחד,אין חובה למדים רשמיים לארגונים שאין להם מדינה, מספיק ללבוש פריטים בסגנון צבאי (כומתה, צבעי הסוואה, נשק צבאי וכו'). זה מה שאני זוכר מהפרשנות המקובלת לעניין זה באמנת זנווה (ואני מודה שאני לא מומחה בתחום- מי שמבין או רוצה להיכנס לעובי הקורה ולתקן אותי, אני מוכן ללמוד ממנו..).
במקרה זה אין לנו את הנתונים- אם יש לך אותם או שאתה יכול לברר- נדע יותר ונוכל להגיע למסקנות הנכונות.
אין ספק שאם מדובר באדם בלבוש לגמרי אזרחי שמסתיר בקת"ב ופתאום זורק אותו על חיילים- זהו מחבל. אבל אני לא יודע אם זה המקרה.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 08:34

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא נכון, מספיק שניתן יהיה לטעון שנראית כאזרח - וכבר דינך מוות עפ"י ז'נבה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
איש לא יכול לזהות חייל/מחבל עפ"י נשק צבאי (שהיום נמכר באיביי או נגנב מבסיסי צה"ל
בעשרות...), אלא עפ"י מדים ברורים המזהים אותו כחייל א-ו-י-י-ב (מחבל במדי צה"ל, דינו כדין
מחבל - ע"ע אנשי סקורצני במדים אמריקניים...)...

לא התכוונתי שנשק צבאי בלבד הינו מספק כדי לזהות אדם כמחבל, התכוונתי שמבחינת הפרשנות המקובל לאמנת זנווה (ואני אבדוק זאת שוב..) אין חובת לבישת מדים רשמיים לארגונים שאינם חוסים תחת מדינה. מספיק סממנים צבאים ברורים כמו לבוש הסוואה בסגנון צבאי (ואני שם בצד רגע את סוגיית "התחפשות" לצבא שמולו אתה נלחם שדיברת עליו מקודם) ובנוסף נשק צבאי וכו'.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 09:29

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צה"ל אכן מונע זאת, אבל זה לא מתוך צדיקות יתרה (יש להם ערך חקירתי...)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני לא חושב שארה"ב ובריטניה הן פחות הומניות מאיתנו, כשהן כן מחסלות כאלה "לא חוקיים",
כשהם נתפסים בזמן מעשה. הכל עניין של תועלת - ושתי הגישות לגיטימיות וסבירות.
כעקרון, מחבל שבא להרוג, לא צריך לחזור חי. השאלה אם לחסלו במקום, או לחקרו ולהעמידו לדין,
שבסופו עמוד תלייה, היא עניין של מה עדיף ללוכד.
להשאירו בחיים, ואז לשחררו באיזו עסקה - זה כבר בעייתי מוסרית...

לגבי שחרור בעיסקה- אין ויכוח.
אני כן חושב שבריטניה וארה"ב הן פחות מוסריות (לאן נעלמה המנטרה הימנית המפורסמת "אנחנו הצבא הכי מוסרי.."..) ואני בטוח שיותר נכון להעמידו לדין מאשר לחסלו במקום וכבר כתבתי מדוע.
אני חושב שמעבר לתועלת, טוהר הנשק הוא כן אחת הסיבות לעליונותו של צה"ל (זוהי כמובן דעה סובייקטיבית ולא מדעית..).
אמיל.
ישן 22-02-2006, 09:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אחנו בהחלט הצבא המוסרי ביותר - לצד צבאות מערביים אחרים.
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אני לא חושב שארה"ב..."

אני ב-כ-ל-ל לא בטוח שיותר טוב להעמידו לדין מאשר לחסלו במקום (אלא אם כן יש סיכוי שהנ"ל
יכול לספק מודיעין שיביא לחיסולם של חבריו-לרצח), שכן אני נגד יצירת סיטואציה של לחץ על
המערכת פה, בין אם ע"י חטיפת בני ערובה, ובין אם ע"י הפעלת לחץ פוליטי/מדיני, מצד מפלגות
שמטבען נוטות "להבין" את נפשו המיוסרת של המחבל האומלל...

טוהר הנשק הוא כמובן מושג שבלוני ומגוחך: מי קבע שכאשר נמנעת מהפעלת נשק לצורך חיסול
מחבל, ובכך גרמת לכך שהמחבל עלול להרוג אזרחים כאן, אתה מוסרי יותר מזה שתקע למחבל
כדור בראש.
לא במקרה שוּנה הקוד האתי של צה"ל, מזה שנכתב ע"י אסא כשר (ש"שכח להכניס את אהבת
המולדת" כערך מבין 11 הערכים הפוסט ציוניים שכתב...). המושג טוהר הנשק, הוא בעל ערך, רק
אם "טוהר הנשק" משמעו גם החובה להשתמש בנשק כדי להציל חיי אלה שעליהם אמור החייל להגן
מלכתחילה: למשל, המנעות מביצוע פעולת חיסול מחבל בשם "טוהר הנשק", היא חילול המושג.

עליונותו של צה"ל נבעה בעבר מתחושת שליחות אדירה של אנשיו. כיום היא נובעת מפער טכנולוגי
אדיר, כאשר בתחום הערכי ישנה נפילה כמעט בכל שדרות הצבא (כאשר הדתיים לאומיים מהווים
גורם כמעט יחיד הרואה בשירות בצבא ערך). לעיוות המושג של טוהר הנשק כמובן שאין שום קשר
לעליונות שלנו. להיפך, במזה"ת זה מקור חולשה קלאסי, שהאוייב למד לנצל (למה לדעתך הם
מסתתרים בתוך אוכלוסייה אזרחית, אם לא כדי לנצל את אלה שמוכנים לסחור בדם אזרחים
יהודיים, כדי לחוש עליונות מוסרית מזוייפת?)...
ישן 22-02-2006, 10:16

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אחנו בהחלט הצבא המוסרי ביותר - לצד צבאות מערביים אחרים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני ב-כ-ל-ל לא בטוח שיותר טוב להעמידו לדין מאשר לחסלו במקום (אלא אם כן יש סיכוי שהנ"ל
יכול לספק מודיעין שיביא לחיסולם של חבריו-לרצח), שכן אני נגד יצירת סיטואציה של לחץ על
המערכת פה, בין אם ע"י חטיפת בני ערובה, ובין אם ע"י הפעלת לחץ פוליטי/מדיני, מצד מפלגות
שמטבען נוטות "להבין" את נפשו המיוסרת של המחבל האומלל...

טוהר הנשק הוא כמובן מושג שבלוני ומגוחך: מי קבע שכאשר נמנעת מהפעלת נשק לצורך חיסול
מחבל, ובכך גרמת לכך שהמחבל עלול להרוג אזרחים כאן, אתה מוסרי יותר מזה שתקע למחבל
כדור בראש.
לא במקרה שוּנה הקוד האתי של צה"ל, מזה שנכתב ע"י אסא כשר (ש"שכח להכניס את אהבת
המולדת" כערך מבין 11 הערכים הפוסט ציוניים שכתב...). המושג טוהר הנשק, הוא בעל ערך, רק
אם "טוהר הנשק" משמעו גם החובה להשתמש בנשק כדי להציל חיי אלה שעליהם אמור החייל להגן
מלכתחילה: למשל, המנעות מביצוע פעולת חיסול מחבל בשם "טוהר הנשק", היא חילול המושג.

עליונותו של צה"ל נבעה בעבר מתחושת שליחות אדירה של אנשיו. כיום היא נובעת מפער טכנולוגי
אדיר, כאשר בתחום הערכי ישנה נפילה כמעט בכל שדרות הצבא (כאשר הדתיים לאומיים מהווים
גורם כמעט יחיד הרואה בשירות בצבא ערך). לעיוות המושג של טוהר הנשק כמובן שאין שום קשר
לעליונות שלנו. להיפך, במזה"ת זה מקור חולשה קלאסי, שהאוייב למד לנצל (למה לדעתך הם
מסתתרים בתוך אוכלוסייה אזרחית, אם לא כדי לנצל את אלה שמוכנים לסחור בדם אזרחים
יהודיים, כדי לחוש עליונות מוסרית מזוייפת?)...

לא מסכים איתך,
לא הרבה השתנה, ההתרפקויות הרומנטיות של העבר הינן מובנות אבל אינן מציאותיות. הלוחם הוא כמו הלוחם של פעם, אף פעם לא עמדה אידיולוגיה גדולה מאחורי הלחימה, מה שתמיד היה שם זה פשוט הפחד שישמידו אותנו. כיום אין פחד כזה אבל אם דברים ישתנו אתה תגלה שאין הבדל בין צה"ל של היום לצה"ל של פעם.
בחיל האויר ישנו מצב מיוחד שבו לא מעט לוחמים נשארים לטוס עד גיל מבוגר, אז אם לדוגמא אתה היית חירניק וחבריך ליחידה היו בני גילך, ועל לוחמים אגדיים קראת בעיקר בספרים, הרי שבחיל האויר אתה מגיע לטייסת ואיתך משרתים (כמילואימניקים) לוחמי עבר אגדיים שלחמו בששת הימים וביום כיפור (היום כבר פחות אבל לפני כמה שנים היו עדיין לא מעט). ותתפלא- הם בדיוק כמוך וכמוני, אידאולוגית, ערכית מוסרית וכו'- אין חדש תחת השמש, הכל אותו דבר..(רק תחסוך ממני את עניין "אתה מתחזה"..)
אכן מושג טוהר הנשק אינו פשוט אבל אני לא חושב שהוא מנוצל ע"י האויב בצורה שונה ממה שהוא נוצל בעבר (נפילת גדי מנלה ואחרים).
אני חושב שהצד של המשוואה שאומר "משמעו גם החובה להשתמש בנשק כדי להציל חיי אלה שעליהם אמור החייל להגן" הוא בוודאי נכון אבל אינו זקוק להגנה כי הוא בטבע האדם. הבעיתיות היא כמובן השימוש לרעה וחוסר המוסריות שיכול לקרות במצבי לוחמה מסוימים, מקומות שבהם צריך להזכיר שאנחנו בני אדם גם במצב לוחמה (ולא משנה כמעט איך האויב מתנהג..) ולכן זהו ערך חשוב.
ההתיחסות שלך ל "המנעות מביצוע פעולת חיסול מחבל בשם "טוהר הנשק", היא חילול המושג.." הינה מופשטת מעט, וחייבים להכניס לה את מימד הסבירות (מה לעשות החיים קשים..) לדוגמה: ברור לכל שאם יש מחבל מתאבד שיוצא עכשיו לפיגוע והוא אולי נמצא אם אשתו באוטו אזי פגיעה בו איננה פגיעה בערך טוהר הנשק. ובצד השני של המתרס פגיעה בפעיל "פשוט" של החמאס שאינו שלא מריץ פיגועים ישירות ושנמצא בוודאות עם ילדים באוטו תהיה כן פגיעה בטוהר הנשק. נתתי סתם דוגמאות, אין צורך לריב עליהן ספציפית אבל כל העניין הינו תחום לא פשוט שיש לנסות לקבל בו החלטות לכל מקרה בנפרד תוך נסיון ומאמץ לשמור גם על ערך טוהר הנשק.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 10:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הרומנטיקה מצוייה רק בצד של אלה שמאמינים בשלום שלום שלום, ומתעלמים מהמציאות...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אני ב-כ-ל-ל לא..."

ה-כ-ל השתנה. הלוחם של היום ודאי שאינו דומה ללוחם של פעם. אפילו אם נקבל דבריך שאתה טייס,
הרי שאין לך מושג ירוק מה קורה בצבא הירוק. הדרג הלוחם בצבא הירוק כיום תלוי באופן טוטאלי
בכיפות הסרוגות, וההתעללות הפתטית והמתמשכת בהם, תביא אותם לכך שאפילו להם יימאס
בסוף - ואז יהיה רע לכוווווווווווווווולם...
הדוגמא המגוחכת על "טייסים זקנים ואידיאליסטיים", יכלה להיות מבדרת, אלמלא העובדה שטיסה
(מתוך היכרות עם כמה טייסים) נחשבת לכיף. אני לא מכיר הרבה תותחנים ושריונרים שיגידו שטפל"ש
זה כיף (זה עוד אחד מההבדלים בין חיל האוויר לצה"ל - ביום שבו טייס יצטרך לגרז את מטוסו, ולא
יהיה פרולטריון שעושה זאת עבורו - אתה תראה הרבה פחות אגדות מששת הימים ויוה"כ...)...

כשאתה מדבר על נפילתץ גדי מנלה, אתה כמובן מתבלבל עם נפילת חנן סמסון ויוסי קפלן במערה
במג'דל בני פדיל. גדי מנלה נפל במרדף רגיל, בעוד שהם נפלו בעקבות שגיאה של אי ריסוס מערה,
בה שימשה אישה בדווית כמגן אנושי למחבלים שעמדו מאחוריה וירו בצנחנים. אי הירי בה, היה מחדל
של אי הבנת מושג טוהר הנשק. טוהר נשק אמיתי ח-י-י-ב את הירי בה, גם לאחר סיום הקרב, שכן
הלקח לסייעני טרור כמוה מקרב זה, הוא שזה משתלם - והתוצאה? הרוגים לנו.

מבחן הסבירות שלך אינו עומד במבחן המציאות: מי שמבצע את רוב הרציחות הם "פעילים
פשוטים". מי שעושה אבחנות מלומדות בין "טרוריסט שמותר להרוג גם את שכניו", לבין "טרוריסט
שהוא זוטר מדי ועל כן נרחם עליו בשל שכניו, ונקווה שאיש לא ימות בגלל זה", כבר עלו לנו במחיר
כבד. מי שעושה אבחנות כאלה, מעקר את המושג של "צבא ההגנה לישראל" מהתוכן שלו. חייב
להיות מדרג ברור של נפגעים שאנחנו מוכנים לחיות עימם (ודן חלוץ, בימים שלא היה נושא כליו
של עמרי שרון, אמר זאת בעצמו), ומדרג זה הוא: לוחמי אוייב, אזרחי אוייב, לוחמים ישראליים,
אזרחים ישראליים. המשמעות של זה היא שכדי למנוע מותם של אזרחים כאן, מותר לקבל תוצאה
של מות אזרחים שם (יש להמנע מכך במידת האפשר - אבל בשום פנים אין לקבל מצב שבו כדי
להמנע מפגיעה באזרחים שם, ימותו חיילים או אזרחים ישראליים).
דוגמא קיצונית לעיוות מושג טוהר הנשק הייתה במחנה הפליטים ג'נין במרץ-אפריל 2002, כאשר
23 חיילי צה"ל נפלו על מזבח המושג הזה, כשניתן היה לבצע את טיהור המחנה עם אפס נפגעים,
פשוט ע"י המנעות מהפעלת חי"ר בגזרה הזו. זה היה הורג אצלם יותר אזרחים - אבל כבר אמר
דן חלוץ ובצדק: חיילי צה"ל קודמים לאזרחי האוייב (וכאן מדובר באזרחים שיכלו לצאת מהמחנה
ולא רצו - על אחריותם).
ישן 22-02-2006, 10:47

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הרומנטיקה מצוייה רק בצד של אלה שמאמינים בשלום שלום שלום, ומתעלמים מהמציאות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
ה-כ-ל השתנה. הלוחם של היום ודאי שאינו דומה ללוחם של פעם. אפילו אם נקבל דבריך שאתה טייס,
הרי שאין לך מושג ירוק מה קורה בצבא הירוק. הדרג הלוחם בצבא הירוק כיום תלוי באופן טוטאלי
בכיפות הסרוגות, וההתעללות הפתטית והמתמשכת בהם, תביא אותם לכך שאפילו להם יימאס
בסוף - ואז יהיה רע לכוווווווווווווווולם...
הדוגמא המגוחכת על "טייסים זקנים ואידיאליסטיים", יכלה להיות מבדרת, אלמלא העובדה שטיסה
(מתוך היכרות עם כמה טייסים) נחשבת לכיף. אני לא מכיר הרבה תותחנים ושריונרים שיגידו שטפל"ש
זה כיף (זה עוד אחד מההבדלים בין חיל האוויר לצה"ל - ביום שבו טייס יצטרך לגרז את מטוסו, ולא
יהיה פרולטריון שעושה זאת עבורו - אתה תראה הרבה פחות אגדות מששת הימים ויוה"כ...)...

כשאתה מדבר על נפילתץ גדי מנלה, אתה כמובן מתבלבל עם נפילת חנן סמסון ויוסי קפלן במערה
במג'דל בני פדיל. גדי מנלה נפל במרדף רגיל, בעוד שהם נפלו בעקבות שגיאה של אי ריסוס מערה,
בה שימשה אישה בדווית כמגן אנושי למחבלים שעמדו מאחוריה וירו בצנחנים. אי הירי בה, היה מחדל
של אי הבנת מושג טוהר הנשק. טוהר נשק אמיתי ח-י-י-ב את הירי בה, גם לאחר סיום הקרב, שכן
הלקח לסייעני טרור כמוה מקרב זה, הוא שזה משתלם - והתוצאה? הרוגים לנו.

מבחן הסבירות שלך אינו עומד במבחן המציאות: מי שמבצע את רוב הרציחות הם "פעילים
פשוטים". מי שעושה אבחנות מלומדות בין "טרוריסט שמותר להרוג גם את שכניו", לבין "טרוריסט
שהוא זוטר מדי ועל כן נרחם עליו בשל שכניו, ונקווה שאיש לא ימות בגלל זה", כבר עלו לנו במחיר
כבד. מי שעושה אבחנות כאלה, מעקר את המושג של "צבא ההגנה לישראל" מהתוכן שלו. חייב
להיות מדרג ברור של נפגעים שאנחנו מוכנים לחיות עימם (ודן חלוץ, בימים שלא היה נושא כליו
של עמרי שרון, אמר זאת בעצמו), ומדרג זה הוא: לוחמי אוייב, אזרחי אוייב, לוחמים ישראליים,
אזרחים ישראליים. המשמעות של זה היא שכדי למנוע מותם של אזרחים כאן, מותר לקבל תוצאה
של מות אזרחים שם (יש להמנע מכך במידת האפשר - אבל בשום פנים אין לקבל מצב שבו כדי
להמנע מפגיעה באזרחים שם, ימותו חיילים או אזרחים ישראליים).
דוגמא קיצונית לעיוות מושג טוהר הנשק הייתה במחנה הפליטים ג'נין במרץ-אפריל 2002, כאשר
23 חיילי צה"ל נפלו על מזבח המושג הזה, כשניתן היה לבצע את טיהור המחנה עם אפס נפגעים,
פשוט ע"י המנעות מהפעלת חי"ר בגזרה הזו. זה היה הורג אצלם יותר אזרחים - אבל כבר אמר
דן חלוץ ובצדק: חיילי צה"ל קודמים לאזרחי האוייב (וכאן מדובר באזרחים שיכלו לצאת מהמחנה
ולא רצו - על אחריותם).

לא ארחיב, מיצינו את רוב הנושא בלא להסכים, רק אפרט על עניין הטיסה כי לא הבנת אותי ולא את המצב: הסברתי שיצא לי להיות בטייסת עם כל מיני לוחמי עבר אגדיים (ואין כאן קשר לכיף או לא), לוחמים אלו לחמו במלחמות ו(זה ממש לא קל ולא כיף!) וכל מה שצינתי זה שהם לא ממש אידיאליסטים, הם לחמו בגבורה כי לא היתה ברירה בדיוק כמו שהטייסים הצעירים ילחמו אם לא תהיה ברירה.
את הסיפורים על זה שחובשי הכיפה מחזיקים את הצבא כבר שמעתי, זוהי אגדה אורבנית!
הם לוחמים מצוינים שנמצאים בהרבה מאוד יחידות וכל הכבוד להם, אבל בין זה לבין להחזיק את הצבא- הדרך קצת יותר ארוכה.
אני מבקש שתפסיק את הרמיזות שלך על אמיתות הרקע שלי, אם עוד לא הבנת עד עכשיו אז צר לי, הבעיה היא שנראה לי שמזמן הבנת שאני דובר אמת ואתה עדיין ממשיך להקניט בנושא רק כי זה טוב לך לדיון!
אמיל.
ישן 22-02-2006, 10:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע מי מספר לך על האגדות האורבניות, אבל כדאי שתתחיל להאמין לו...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]ה-כ-ל השתנה. הלוחם..."

חיל האוויר הוא בערך המקום האחרון שבו הד"לים אינם עמוד השדרה של המערכת (וגם שם זה לא
בדיוק מסיבות ענייניות, שכן המיון שם אינו מקצועי נטו - ויעיד על כך מספרם המופלא של
הבנים-של...), אבל שאר הצבא תלוי בהם לחלוטין - בעיקר במערך המילואים הקורס. בה"ד 1
בלעדיהם הוא חצי בסיס (מילולית...).
באשר לותיקי המלחמות, כבר אמרתי: שלח אותם לגרז מטוסים, ותראה כמה מהם ימשיכו לבוא
למילואים. הבן, בשאר הצבא מילואים זה אוהלים, לכלוך, חוסר שינה, עבודה קשה, וזה גם ה-ר-ב-ה
יותר מסוכן (ואם אתה ישר, אתה תודה בכך...) - כשהצבא החכם שלנו מסרב לבטח לפי רמת הסיכון, אלא לפי ה"יוקרה"... כדי שימשיכו לעשות מילואים, צריך ערכיות, ועל כן
שם חלקם של חובשי הכיפות הוא אפילו גדול יותר מאשר בסדיר (והוא עצום גם שם...).
למה לדעתך התקפלו בפני ישיבות ההסדר, שלוחמיהן משרתים רק שנה וחצי? בגלל סיבה אחת
חשובה: אתה מקבל מהם שנה וחצי בסדיר, אבל עשרים שנה מ-ל-א-ו-ת במילואים, ובצבא הירוק
זה לא עניין של מה בכך, שכן כאמור - מילואים זה לא כזה כיף...

באשר לשירותך הצבאי כבר אמרתי שגם אם הוא בדיוק מה שאתה מתאר, עדיין אין בכך בכדי
לתת לך כלים לדבר על שאר הצבא (ובייחוד על המערכת הקרבית הירוקה)...
ישן 22-02-2006, 11:16

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע מי מספר לך על האגדות האורבניות, אבל כדאי שתתחיל להאמין לו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
חיל האוויר הוא בערך המקום האחרון שבו הד"לים אינם עמוד השדרה של המערכת (וגם שם זה לא
בדיוק מסיבות ענייניות, שכן המיון שם אינו מקצועי נטו - ויעיד על כך מספרם המופלא של
הבנים-של...), אבל שאר הצבא תלוי בהם לחלוטין - בעיקר במערך המילואים הקורס. בה"ד 1
בלעדיהם הוא חצי בסיס (מילולית...).
באשר לותיקי המלחמות, כבר אמרתי: שלח אותם לגרז מטוסים, ותראה כמה מהם ימשיכו לבוא
למילואים. הבן, בשאר הצבא מילואים זה אוהלים, לכלוך, חוסר שינה, עבודה קשה, וזה גם ה-ר-ב-ה
יותר מסוכן (ואם אתה ישר, אתה תודה בכך...) - כשהצבא החכם שלנו מסרב לבטח לפי רמת הסיכון, אלא לפי ה"יוקרה"... כדי שימשיכו לעשות מילואים, צריך ערכיות, ועל כן
שם חלקם של חובשי הכיפות הוא אפילו גדול יותר מאשר בסדיר (והוא עצום גם שם...).
למה לדעתך התקפלו בפני ישיבות ההסדר, שלוחמיהן משרתים רק שנה וחצי? בגלל סיבה אחת
חשובה: אתה מקבל מהם שנה וחצי בסדיר, אבל עשרים שנה מ-ל-א-ו-ת במילואים, ובצבא הירוק
זה לא עניין של מה בכך, שכן כאמור - מילואים זה לא כזה כיף...

באשר לשירותך הצבאי כבר אמרתי שגם אם הוא בדיוק מה שאתה מתאר, עדיין אין בכך בכדי
לתת לך כלים לדבר על שאר הצבא (ובייחוד על המערכת הקרבית הירוקה)...

אסכים לקבל את הערתך לגבי הירוקים כנראה איני מבין. וקבל טיפ בנושא חיל האויר- אין לך מושג!
רק כדוגמא- אל תסתכל על בנים של שהצליחו כי יש לכך סיבות (הם היו טובים, גנטיקה וכו')
תסתכל על בנים של שלא הצליחו! תראה כמה בנים של טייסים מפורסמים לא הצליחו! ותבין שאין שום אפליה או פרוטקציה (ולפני שאתה כותב לי משהו כמו "הם כנראה ממש דבילים אם לא הצליחו להעביר אותם למרות שהם בנים של" תבדוק כמה הם מצליחים באזרחות או במקומות אחרים בצבא ותבין שהם חברה טובים שפשוט לא לא עברו כמו רבים אחרים).
בנושא הטייסים הותיקים- אתה מתעקש להתעסק בעניין אחד כשאני מתעסק בנושא אחר, את מי זה מעניין אם הם היו נשארים עד גיל מבוגר אם הם היו צריכים לגרז את המטוס, זה לא היה הנושא שממנו התחלנו.
הנושא היה האם החייל הגיבור ממלחמת ששת הימים ויום כיפור הוא אותו חייל גיבור כמו היום.
ואני אומר לך שפגשתי את הגיבורים של חיל האויר (כי הם טסים עד גיל מבוגר- וממש לא משנה הסיבה) והם היו גיבורים לא בגלל אידיאולוגיה אלא כי לא היתה ברירה! בדיוק כמו הצעירים שיהיו גיבורים אם תפרוץ מלחמה (חס וחלילה) ולא תהיה ברירה. כל שאר הסיפורים על גיבורי העבר (לפחות בחיל האויר) זה קשקוש רומנטי. ומכיוון שאין הבדל בין לוחם גיבור בחיר לבין לוחם גיבור בחיל האויר (מבחינת האופי) אז אני שיערתי שהמצב אותו דבר בירוקים.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 11:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא עושה עסקאות, כאשר אני יודע בוודאות על מה אני מדבר...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]חיל האוויר הוא..."

אני יודע ממקור ראשון ומוחלט על בנו של מפקד חיל אוויר לשעבר, שהיה טייס, ונחשב גרוע לכל
אורך הקורס - ומייד אחרי סיום הקבע שלו, פסל מקצוע, וכשנשאל מדוע ע"י עיתונאי, הוא ענה ללא
בושה ש"הוא לא טייס טוב". במידה ואתה בתוך המערכת, אני מניח שאתה מכיר את אותו המקרה...

כמות הבנים-של שעברו, היא לא פרופורציונאלית לגנטיקה (דיכלה להסביר מס' גבוה מהממוצע, אבל
לא חריגה מוחלטת כ"כ) או לאיכות ההטסה.

באשר לנושא הטייסים הוותיקים: נושא הכיף שבמילואים הוא הסיבה היחידה לכך שהם עדיים באים.
החלף להם את המילואים הנפלאים בבסיסים מפנקים עם טיסה כיפית בשמי הארץ, בניקוי פטמות
גירוז, פריסות זחל, שינה באוהלים, מדי ב' ומחסומים - וההתלהבות תנצח פלאים.
תנאי המילואים קובעים המון לגבי הנכונות לבוא לשרת.
אגב, כתומך ה"חזית הדמוקרטית לשיוויון", היית צריך להיות הראשון שיעמוד על כך שהמערכת
האריסטוקרטית של חיל האוויר תבוטל...P:
ישן 22-02-2006, 11:35

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא עושה עסקאות, כאשר אני יודע בוודאות על מה אני מדבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני יודע ממקור ראשון ומוחלט על בנו של מפקד חיל אוויר לשעבר, שהיה טייס, ונחשב גרוע לכל
אורך הקורס - ומייד אחרי סיום הקבע שלו, פסל מקצוע, וכשנשאל מדוע ע"י עיתונאי, הוא ענה ללא
בושה ש"הוא לא טייס טוב". במידה ואתה בתוך המערכת, אני מניח שאתה מכיר את אותו המקרה...

כמות הבנים-של שעברו, היא לא פרופורציונאלית לגנטיקה (דיכלה להסביר מס' גבוה מהממוצע, אבל
לא חריגה מוחלטת כ"כ) או לאיכות ההטסה.

באשר לנושא הטייסים הוותיקים: נושא הכיף שבמילואים הוא הסיבה היחידה לכך שהם עדיים באים.
החלף להם את המילואים הנפלאים בבסיסים מפנקים עם טיסה כיפית בשמי הארץ, בניקוי פטמות
גירוז, פריסות זחל, שינה באוהלים, מדי ב' ומחסומים - וההתלהבות תנצח פלאים.
תנאי המילואים קובעים המון לגבי הנכונות לבוא לשרת.
אגב, כתומך ה"חזית הדמוקרטית לשיוויון", היית צריך להיות הראשון שיעמוד על כך שהמערכת
האריסטוקרטית של חיל האוויר תבוטל...P:

לא עושה עיסקאות- זה בסדר.
אבל אין לך את התמונה המלאה-סיפור המקרה אכן נכון (בערך- לא בצורה המופשטת שאתה מציג) אבל הוא מקרה סופר מיוחד! וחד פעמי...
את עניין הבנים של, קל מאוד להסביר מדוע אין פרוטקציה,. אני שולח לך הסבר בפרטי.
כל מה שכתבת מהמשפט "באשר לנושא הטייסים הוותיקים" הינו לא רלוונטי לנושא הדיון! מה הקשר בין זה לבין ההשוואה שעשיתי בין לוחמי העבר לבין הלוחמים של היום? איני מצליח להבין איך זה קשור או איך זה סותר את טענתי.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 05:36

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מחבל הוא מחבל, גם אם מנסה לרצוח פחות מ-30 איש..."

אתה מגזים בשפתך,
אם היה- לא לבוש מדים, אולי היה חוקי להרוג אותו לאחר שנפצע ונתפס (איני בטוח אבל נגיד שכן..) אבל בהחלט לא היה מוסרי ולא היה נכון ועובדה שחיילי צה"ל לא נוהגים כך, זהו טוהר הנשק וזו אחת הסיבות שצה"ל הוא צבא טוב.
אם כן היה לבוש מדים שאז זה היה גם לא נכון גם לא מוסרי וגם מנוגד לחוק..
אני מבקש מכולכם להפסיק את ההערות "אתה מחבל" כי זה קצת מוגזם כבר, אין לי בעיה עם "אתה אידיוט- אתה לא מבין- אתה שונא יהודים וכו'" לא שאני מסכים איתם כמובן אבל מילא...
לקרוא לי "אתה מחבל- תומך במחבלים" זה מוגזם ומגעיל.
ובכלל-קרוא כך לטייס קרב שנלחם בטרור יום יום- זה גם מטופש וגם מעיד יותר על מי שמדבר כך מאשר זה מעיד עלי.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 06:36

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לא הגזמה ולא בטיח. הינך תומך במחבלים."

ציטוט:
הרג של מחבל זה לא רק חוקי, אלא סופר-מוסרי. בזבוז כספי משלם-המיסים-שנרצח-על-ידי-אותו-מחבל כדי

שהוא יוכל להמשיך ולרצוח - זה חוסר מוסריות משווע.

אתה מצביע עבור מפלגת מחבלים; אתה תומך במתן טיפול רפואי למחבלים שלא צלח חיסולים; אתה תומך
בטרור נגד מדינת ישראל. אתה תומך מחבלים. אתה תומך מחבלים. זה מה שאתה.

גם אם הוא מחבל שנתפס ובוודאי אם היה במדים אז הדבר נוגד את ערכי צה"ל, ערך טוהר הנשק כותב בפירוש שאין לפגוע בשבוים ויש לשמור על צלם אנוש גם בלחימה. ומעבר לזה כבר הסברתי שאנחנו נפגע בעצמנו אם נסכים שצה"ל יהרוג מחבלים כשהם כפותים ופצועים, זוהי הוצאה להורג ולא הריגה בחוקי המלחמה, ובוודאי לא בסטנדרטים של צה"ל.
אתה לא יודע מה זה סטנדרטים, לא ממש היית בצה"ל ואין לך מושג מהו טוהר הנשק... לא מפתיע.
העולם שאתה חי בו הוא הפוך על הראש: אני קם בבוקר והולך להילחם במחבלים כשאתה מתקתק על המחשב, ורק בגלל שאני מנסה לשמור על חיילינו ועל צלם אנוש אתה קורא לי תומך במחבלים!!!- זה פשוט מצב סוריאליסטי. אין ספק שאני אחשוב עליך בגיחה הבאה שלי בלבנון או עזה אדמיין אותך יושב מול המחשב בבית החם, מסתכן בלקבל כוויה מהשוקו החם, כשאני נלחם באמת באויב...
אתה האויב...של ההיגיון של המוסר ושל כל מה שטוב בצה"ל.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 07:29

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אני מהמר על כך שמעולם לא קראת את הקוד האתי של צה"ל..."

ציטוט:
קראת אותו בערך כמו שיצאת לגיחות בלבנון...

טוהר הנשק מדבר על שבויים, אבל רק חיילים יכולים להיות שבויים - לא מחבלים.

אז תגיד, איזה מטוס אתה מטיס שם בשמי לבנון?

קראתי בהחלט, אבל מתגובתך אפשר לראות שאתה לא קראת...
טוהר הנשק מדבר על שבוים אבל גם על "שמירת צלם אנוש אפילו במצב לחימה", לכן גם אם תשכנע שהמחבל הנ"ל אינו שבוי, הרי שלדפוק כדור בראש (כפי שהגדרת זאת.) למחבל פצוע שכבר נתפס ע"י צה"ל אינו יכול להיחשב כצלם אנוש- אפילו אם יהיה זה נכון "טקטית" להרוג אותו. וכמו שהסברתי כאן בעבר גם "טקטית" זה לא נכון כי הדבר יכול להפקיר את אנשינו עוד יותר אם חס וחלילה יפלו בשבי.
ובנימה אופטימית זו: אני מטיס מטוסי קרב בשמי לבנון (ועזה).
אמיל.
ישן 22-02-2006, 08:39

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "LOL, "מטוס קרב"? אני רחוק מלהיות מומחה בטכניקה צבאית, אבל על הדגם הזה מעולם לא שמעתי."

ציטוט:
חיסול מחבל זה לא רק "נכון טקטית", אלא נכון מוסרית.

אני מעדיף להרוג מחבל אחד, ולהציל עשרות אזרחים. אתה מעדיף את ההפך...

ליצני שוב אתה מקשקש..
אתה "מעדיף להרוג מחבל אחד..." אבל יושב בבית ומגרבץ כשאני באמת נלחם במחבלים ואתה מעיז לצייץ...
לא נכון טקטית, לא נכון מוסרית, ונוגד את ערכי צה"ל!
ובעניין מטוסי הקרב, לחיל האויר יש בתכלס רק 2 סוגים של מטוסי קרב, האם זה חשוב כל כך איזה מבין השניים אני מטיס? מה זה בדיוק יתן לך? האם יש לזה משמעות פוליטית? האם אתה בכללל מבדיל בינהם?
בקיצור, יש 2 מטוסי קרב ואני מטיס אחד מהם, סתובב קצת בפורום, אני חושב שהזכרתי איזה מהם באחד מהאשכולות שעניתי על שאלות בנושא טייס.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 09:37

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "ודאי שאני מקשקש,אבל לפחות ה"קשקושים" שלי לא כוללים תמיכה ברצח אזרחי ישראל,בניגוד אליך"

ציטוט:
חיסול מחבלים נכון טקטית, נכון מאוד מוסרית, ולפי הכתוב בקוד האתי של צה"ל גם מותר.

אגב, זה מאוד משעשע שאתה נמנע מלענות על שאלות בכל פעם שאתה נתפס בשקר:
לא התכוונת להשוות לנאצים, אבל קשה לך להתכוון למה התכוונת בסיפור על שנות ה-30;
אתה טייס קרב מהולל, אבל מתחמק מלספר לנו איזה מטוס אתה מטיס; אתה "טייס קרב",
אבל אינך מכיר אפילו באופן כללי את חוקי המלחמה; וכו' וכו'.

לרבים בצה"ל יש חוסר הסכמה איתך לגבי המוסריות והנכונות של מעשה כזה ולכן זה אסור, מכיוון שאתה מתקשה, ולמרות שאני חוזר על עצמי, אין לי ברירה אלא לכתוב לך את כל סעיף טוהר הנשק כפי שהוא מופיע בערכי צה"ל:
"טוהר הנשק- החייל ישתמש בנשקו ובכוחו לביצוע המשימה בלבד, אך ורק במידה הנדרשת לכך, וישמור על צלם אנוש אף בלחימה. החייל לא ישתמש בנשקו ובכוחו כדי לפגוע בבני אדם שאינם לוחמים ובשבויים, ויעשה כל שביכולתו למנוע פגיעה בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם".
אני מסמן לך את החלק שאינו מאפשר לדפוק כדור בראש למחבל פצוע שכבר נתפס...
לנושא אחר- לא ענית לי מה זה משנה איזה משני המטוסים של חיל האויר אני מטיס, אם תענה לי מדוע זה משנה לך, אני מבטיח לענות לך!
אמיל.
ישן 22-02-2006, 10:28

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצטער לבשר לך, אבל חלק זה אינו אומר דבר. מי קבע שאייזנהאור איבד צלם אנוש בלחימה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אייק הוציא פקודה לירות בראש של כל שבוי גרמני מאנשי סקורצני, שהפר את חוקי המלחמה (כפי
שעושה כל מחבל שנתפס). אין לאיש זכות לראות אותו כ"מי שאיבד צלם אנוש" - גם לא לשופט
המוסר העליון, אסא כשר...
יותר סביר שהערך של כשר צריך להיות מפורש כמי שמתעלל לשם התעללות. הוצאה להורג של מחבל
שנלכד, אינה בחזקת אובדן צלם אנוש, אלא החלטה אופרטיבית שהיא נגזרת של מדיניות, שעליה
אפשר להתווכח אם היא טובה רעה. היא בוודאי לא בעייתית מבחינת מוסר הלחימה.

לא מכיר את פרטי המקרה שאתה מדבר עליו אז אני לא יכול להגיב עליו ישירות. אבל במקום זאת אשאל אותך שאלה:
חזור לצפות בסרט שהתחיל את כל האשכול הזה ואחר כך תאמר לי האם היית מסוגל לדפוק כדור בראש של המחבל על האלונקה! אני מבקש שתיראה שוב את הסרט ותיקח כמה דקות לחשוב על זה (דמיין את זה קורה) אל תשלוף תשובה מיד כפי שאנו עושים במיומנות, אלא תחשוב רגע ותן תשובה האם יכולת לגשת אליו באלונקה ולדפוק לו כדור בראש.
אני מחכה לתשובה (אני אאמין לכל מה שתגיד אני רק מבקש תשובה הוגנת).
אמיל.
ישן 22-02-2006, 10:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני ביושר יכול לומר שאתקשה לירות בכל אדם כפות (אני גם מעריך שאתקשה לשמש כתליין משפטי)
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אייק הוציא פקודה..."

...ועם זאת, אני לא אחשוב רעה על מי שכן מסוגל לירות כדור בראש של מיידה הבקת"ב (שלשיטתי
מרגע שמוחלט על מדיניות של חיסול מחבלים במקום, כלל לא צריך להגיע לאלונקה...).

המקרה עליו דיברתי אירע בדצמבר 1944. כוח עילית של ואפן אס אס בפיקוד הקולונל אוטו סקורצני,
שכלל דוברי אנגלית מושלמת במבטא אמריקני, הוצנח בעורף הכוחות האמריקניים בבלגיה, והם ניסו
להטעות כוחות אמריקניים ולהסיטם הרחק ממוקד המאמץ הצבאי הגרמני. אייזנהאור רתח מכעס על
הפרה בוטה זו של כללי המלחמה (שגרמה לברדק נורא כ"כ אצל האמריקנים, שאפילו הגנרל עומר
בראדלי, מפקד ארמיה, עוכב במשך כמה שעות, בגלל חשד שהוא איננו הוא...), הורה על ירי במקום
בכל גרמני שייתפס כך - פצוע או לא פצוע, והדבר בוצע. אייק לא היה ברברי ולא איבד צלם אנוש.
הוא היה מפקד מסור שדאג לחייליו, ושאלת חיסול מחבלים שנלכדו זו צריכה להבדק רק בהקשר של
התועלת שנפיק מביצועה או אי-ביצועה, שכן אין בה שום בעייה מוסרית.
ישן 22-02-2006, 10:56

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני ביושר יכול לומר שאתקשה לירות בכל אדם כפות (אני גם מעריך שאתקשה לשמש כתליין משפטי)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
...ועם זאת, אני לא אחשוב רעה על מי שכן מסוגל לירות כדור בראש של מיידה הבקת"ב (שלשיטתי
מרגע שמוחלט על מדיניות של חיסול מחבלים במקום, כלל לא צריך להגיע לאלונקה...).

המקרה עליו דיברתי אירע בדצמבר 1944. כוח עילית של ואפן אס אס בפיקוד הקולונל אוטו סקורצני,
שכלל דוברי אנגלית מושלמת במבטא אמריקני, הוצנח בעורף הכוחות האמריקניים בבלגיה, והם ניסו
להטעות כוחות אמריקניים ולהסיטם הרחק ממוקד המאמץ הצבאי הגרמני. אייזנהאור רתח מכעס על
הפרה בוטה זו של כללי המלחמה (שגרמה לברדק נורא כ"כ אצל האמריקנים, שאפילו הגנרל עומר
בראדלי, מפקד ארמיה, עוכב במשך כמה שעות, בגלל חשד שהוא איננו הוא...), הורה על ירי במקום
בכל גרמני שייתפס כך - פצוע או לא פצוע, והדבר בוצע. אייק לא היה ברברי ולא איבד צלם אנוש.
הוא היה מפקד מסור שדאג לחייליו, ושאלת חיסול מחבלים שנלכדו זו צריכה להבדק רק בהקשר של
התועלת שנפיק מביצועה או אי-ביצועה, שכן אין בה שום בעייה מוסרית.

לגבי המקרה שפירטת- דבר ראשון זהו מקרה מיוחד של חיילים שהתחזו לאמריקאים, ודבר שני אפשר בהחלט לטעון שזה איבוד צלם אנוש.
אבל בוא נחזור לשאלה- ואני מודה לך על כךשענית בצורה הגונה. הסיבה שלא היית יורה באדם כפות היא בדיוק בגלל צלם האנוש שיש בך! ופרט לכך זה ממש לא הוגן לדרוש מאחרים לעשות זאת כששנינו מסכימים שלא היינו מסוגלים לעשות זאת בעצמינו, אנחנו לא רוצים לאבד צלם אנוש ואנחנו לא צריכים לדרוש זאת במקרה כזה מאף אחד אחר.
אמיל.
ישן 22-02-2006, 11:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

פציפיסט יאמר על כל ירי שהוא אבדן צלם אנוש, כך שעל הכל אפשר לטעון כך...
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=ori]...ועם זאת, אני לא..."

אני לא דורש מאיש לעשות מה שאיני מסוגל לעשות בעצמי, אבל מכיוון שאני יודע שישנם אנשים שכן
מסוגלים לכך - אני מכיר להם טובה על כך, ולא מוכן לרגע לשלול את צלם האנוש שלהם. אני לא חושב
שאני אדם טוב יותר, רק מכיוון שאיני מסוגל להוריד מנוף על ראשו של רוצח נקלה. אדרבא, ייתכן
שזה נ' אצלי, ולא אצל זה שכן מסוגל לכך. לא על הבסיס הזה אני אקבע מי אדם טוב יותר או מוסרי
יותר.
אייק לחלוטין לא איבד צלם אנוש, אלא ביצע פעולה נחושה שקשה להעריך כמה חיילים שלו היא
הצילה (מספר גדול, ללא ספק).
אגב, אייק הוא גם זה שהוציא הודעה לגרמנים שאמרה שאם טייסי בעלות ברית שיצנחו, יוצאו להורג
ע"י הגרמנים (כפי שאיימו הנאצים), הוא יורה על פעולה מקבילה כלפי טייסים גרמניים שייתפסו. האם
גם זה אבדן צלם אנוש מצידו?...
ישן 22-02-2006, 11:20

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פציפיסט יאמר על כל ירי שהוא אבדן צלם אנוש, כך שעל הכל אפשר לטעון כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני לא דורש מאיש לעשות מה שאיני מסוגל לעשות בעצמי, אבל מכיוון שאני יודע שישנם אנשים שכן
מסוגלים לכך - אני מכיר להם טובה על כך, ולא מוכן לרגע לשלול את צלם האנוש שלהם. אני לא חושב
שאני אדם טוב יותר, רק מכיוון שאיני מסוגל להוריד מנוף על ראשו של רוצח נקלה. אדרבא, ייתכן
שזה נ' אצלי, ולא אצל זה שכן מסוגל לכך. לא על הבסיס הזה אני אקבע מי אדם טוב יותר או מוסרי
יותר.
אייק לחלוטין לא איבד צלם אנוש, אלא ביצע פעולה נחושה שקשה להעריך כמה חיילים שלו היא
הצילה (מספר גדול, ללא ספק).
אגב, אייק הוא גם זה שהוציא הודעה לגרמנים שאמרה שאם טייסי בעלות ברית שיצנחו, יוצאו להורג
ע"י הגרמנים (כפי שאיימו הנאצים), הוא יורה על פעולה מקבילה כלפי טייסים גרמניים שייתפסו. האם
גם זה אבדן צלם אנוש מצידו?...

שוב אני כותב- בעיני הדוגמא הראשונה היא איבוד צלם אנוש- ותסכים איתי שההנחה שלך שזה חסך חיי חיילים הינה הנחה מלומדת ולא עובדה מוחלטת.
יתכן וזה איבוד צלם אנוש (כנראה שלא) בסבירות גבוהה יותר זה נכנס לקטגוריית הסבירות שדיברנו עליה קודם. (ואנחנו לא יודעים אם אייק היה באמצת עושה זאת או שזה היה איום שעבד..).
אמיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:26

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר