לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2004, 21:03
  שר היער שר היער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל שר היער
חיים הכט מציג: השואה מזווית שונה

חיים הכט, המוכר כאימתם של עברייני התנועה ובעלי המקצוע השונים, פונה לכיוונים חדשים ומפתיעים. בימים אלו עובד הכט על סדרה תיעודית חדשה - "נצחון", העוסקת בסיפורי הצלחה שיש להם קשר כלשהו לשואה. אלא שהפעם הכט לא לבד - הכוכב החדש שיגיש עמו את הסדרה הוא לא אחר מאשר יו"ר הכנסת ושגריר ישראל בפולין לשעבר, שבח וייס.
הכט אשר אמון גם על הפקת הסדרה ביחד עם זכיינית ערוץ 2 "קשת", סיפר כי הסדרה תציג 12 סיפורי ניצחון מונומנטליים. "המקור לסדרה הוא ביוגרפי", הסביר הכט. "אני בן לניצולי שואה ולמרות שנולדתי בארץ אני מרגיש את עצמי כניצול".
אחד הסיפורים שיופיעו בסדרה קשורים לאמו של הכט. "אמא שלי מגיעה מעיר בפולין שנקראת צ'נסטוחובה והיא שנאה את הפולנים יותר מהגרמנים", סיפר הכט. "יום אחד בא אלי שבח וייס ואמר לי: 'יש בן אדם שסגר את החשבון בשביל אמא שלך'. הסתבר לי שמדובר באדם בשם זגימונד רולד שבילדותו גדל ליד אמא שלי, וכשהיה בן 15 כל משפחתו נרצחה בשואה. בחלוף השנים, הפך אותו נער למולטי-מיליונר, ואז הוא החליט לחזור אל העיר ובסופו של דבר הוא קנה כמעט את כולה".
הכט ממשיך לספר כי רולד קנה שטחים רבים, הקים מקומות עבודה רבים למאות פולנים, ומימן מוסדות ציבור. "הוא קורה לזה סיפוק", ציין הכט, "אבל יש מי שיגדיר זאת כנקמה. זוהי פולין של היום שבה היהודי הוא אחר ורב כח".
פרק אחר בסדרה יציג את סיפורו של טייס בכיר בחיל האוויר שחלם במשך 16 שנים לטוס עם האף 15 שלו מעל אושוויץ. "לפני כשנתיים הוא הגשים את זה", אמר הכט שמתכוון להציג את כל השתלשלות המקרה עד לטיסה המיוחלת, ואף לנסות ולעמוד על המשמעויות שלו כיום למדינת ישראל. הסדרה תעלה לשידור ב"קשת" בתחילת 2005 והיא תכלול 12 פרקים המצולמים בפולין, גרמניה, הונגריה, ארה"ב וכמובן בישראל. "הסדרה הזו היא סגירת מעגל מיוחדת עבורי", סיכם הכט והוסיף: "זה הדבר החשוב ביותר שעשיתי עד היום. שנים חיכיתי לסדרה הזו".

http://www.nrg.co.il/online/4/ART/835/067.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר