לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2004, 10:30
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
ברוך הבא :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bishnet שמתחילה ב "ויקיפדיה - גם אתם יכולים לעזור!"

לעניות דעתי, הדרך הטובה יותר "לדחוף" את הויקיפדיה היא פשוט להעזר בערכים משם בדיונים בפורום הזה (תוך מתן קישורים לערכים בויקיפדיה כמובן)

במערכת הפורומים הישנה של פרש ישנם מספר אשכולות שכתבתי גם כאן וגם בויקיפדיה במקביל.
(אני חייב לציין שהמערכת החדשה של פרש שמאפשרת לקשר מילים בטקסט לדפי אינטרנט אחרים מסייעת מאוד בכתיבה מהסוג הזה)

פרט לכך, רציתי להדגיש לכל המתנדבים החדשים שיגיעו לויקיפדיה בזכות האשכול הזה שהויקיפדיה היא אנציקלופדיה לכל דבר.
כאשר אתם כותבים שם אנא הקפידו על כתיבה ברמה נאותה ובסגנון הראוי לאנציקלופדיה.

לפני שאתם מתחילים לכתוב בויקיפדיה, אנא מצאו את הפנאי לעיין בדף שכותרתו "ויקיפדיה:ברוכים הבאים" כדי לקבל רושם ראשוני על מהות הפרוייקט.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2004, 17:42
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
כל מי שאוהב מדע ושונא פוסט-מודרניזם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Bishnet שמתחילה ב "ויקיפדיה - גם אתם יכולים לעזור!"

ירחיק ידו מפרויקט כזה. זה פרויקט שאומר, בסגנון הפוסט-מודרניסטי, אין אמת אחת, אין עובדות, אין עדויות, אין היסטוריה. יש גולשים והמוח ההזוי שלהם - וזוהי המציאות. הבעיה היא שחיפושים רבים בגוגל מגיעים לבסוף לערך באנצי', שיכול להיות מטעה ושקרי. הגישה הפוסט-מודרניסטית מתחברת היטב לגישה הקומוניסטית של יוצרי האנצי' - כולנו שווים בדיוק אותו דבר. המחקר הרציני של המדען לא שווה יותר מתחושות הבטן של האזרח הפשוט. שניהם ראויים לעלות על הכתב ולעמוד אחד ליד השני, אם לא אחד במקום השני. בעעע....

אני עדיין מעדיף לסמוך על האקדמיה בכל הנוגע למידע מדויק ואמיתי. כשאני מקבל מאמר מהאינטרנט אני בודק מה מקורו. אם המקור הוא האינטרנט עצמו, אני מעדיף לא לקרוא...
ישן 14-12-2004, 23:58
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
זה לא שאין בקרה על הנאמר באנצי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "כל מי שאוהב מדע ושונא פוסט-מודרניזם"

וכל אדם משנה לשני את הערכים, זה אומר שאם הם לא ישאפו למה שבאמת נכון אז יהיה כל הזמן מריבות (זה מוחק לזה זה מוחק להוא) ואני בטוח שקל לעקוב אחרי שינויים כאלה ולתקן אותם למציאות.

כשאתה שואל אנשים בפורום למשל שאלה, יכול להיות שגולשים יענו לך תשובה שגויה לחלוטין, ויהיו הרבה שיאמינו בזה אבל ככל שיש גיוון מוחות גדול מספיק אז הטעויות מתגלות ומוכחות.
וגם אז לא תמיד התשובה נכונה
כל דבר אם אתה רוצה לחקור אותו לעומק אתה לא פונה לאנצי אלא לספר שמתמקד בנושא. ואז הסיכוי לטעות הוא אפסי.
אם אתה שותף בוויקפדיה ואחרי שחקרת את הנושא בספר גילית שמשהו שם לא בסדר אז תקן אותו לבאים אחריך.

אני יודע שאנציקלופדיה פתוחה לכל אחד נשמע קצת מפחיד אבל אני חושב שעם קצת פיקוח זה יכול לעבוד לא רע
זה בכלל לא דוגל בזה שלכל אחד האמת שלו ושאר קישקושי הפוסט-מודרניזם
תן לזה הזדמנות

ישן 19-12-2004, 14:41
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
ואני נתתי לך יותר קרדיט מזה...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "הדיון בנושא השם של הויקיפדיה הסתיים מזמן"

קראתי את דף השיחה ואני לא מקבל את הטיעונים שם.
זו רק דוגמה פרטית, ובאופן כללי הם וה"ביורוקרט" שלהם לא מוצאים חן בעיני.

קודם כל, דאבל-וא"ו הוא נכון לגבי W ו-וא"ו יחידה לגבי V.
מדהים איך מישהו הצליח לכתוב משהו בסגנון:
איתי: אין כזה דבר W בעברית, אז אם אפשר לתרגם ויז'ואל בייסיק, ראוי לקרוא בשם ויקי. מה זה וויקי אניוואי?! --Effib 11:46, 23 פבר' 2004 (UTC) מה מקור השם האנגלי של האנציקלופדיה? אי תוהה לעצמי כבר זמן מה. --Effib 11:46, 23 פבר' 2004 (UTC)
או בסגנון:
הכפלת האות וו באמצע מילה היא הכרח בל-יגונה, כי אחרת אפשר לחשוב בטעות שזו וֹ, אבל היא כֵּעוּר. בראשית מילה אין חשש להבין אותה שלא כהלכה, ולכן מיותר להכפילה. ומה שמיותר, חבל להוסיפו, וזה גם מכער. לא חיים וויצמן ולא כריסטופר ווורן או שפת וווורד, או ווולונטרי. ובהזדמנות זאת: עד כמה שאפשר ראוי להמיר W באות וו ואילו V באות ב, או ב עם קו זעיר למעלה (לא הצלחתי לשחזר זאת כאן, ב-וורד רגיל התקנתי לי קו עילי כזה, וזה לא עובד כאן, לצערי). לכן נכתוב שווייץ, אבל טלביזיה ואוניברסיטה. וכמובן וֶרֶד או וָתִיק. ובהזדמנות זאת משהו אחר: לא זוכר איפה, ראיתי התלבטות איך לייצג בעברית את הצירוף הלועזי EU. ובכן, ברוב המקרים ראוי ללכת בעקבות המילה הכי נפוצה מסוג זה, שהיא אירופה, ולכן לכתוב אי. אך יש מקום לגמישוּת במלים שמקובל בהן אחרת.
ראשית כל, "ויז'ואל בייסיק" נכתבת כך: Visual Basic ולא *Wisual Basic - כך שהשימוש בוא"ו יחידה לציון V נכון, כמו שכתבנו למעלה. לא הוכחה, לא חידוש, ולא כלום מלבד הפגנת טמטום של הכותב.
שנית, וא"ו יחידה באמצע מילה לתיאור W לא תגרום לאף אחד לחשוב שזו i, אבל בהחלט תגרום להם לחשוב שזו V... "הוי"(heavy), "ויויד"(vivid), "דיויד"(david), וכו'.
"טלויזיה" ו"אוניורסיטה" הם טעויות נוספות. וא"ו יחידה במקרה הזה לא גורמת לא לכיעור ולא לבלבול - אלא פשוט לא עומדת בכללי התעתיק התקני.(ושוב נזכיר שמדובר ב-uniVersity וב-teleVision - מדובר ב-V ולא ב-W)
עוד קשקוש מרתק לגבי Europe ואירופה קיבלנו פה. אירופה נכתבת כך, לא כי זו צורת התעתיק ל-EU, אלא כי כך מבטאים את המילה - "eyropa". מה מסובך?
הטענה היחידה שיש בה מעט הגיון היא לגבי "ווושינגטון", ובאמת כשיש wo בתחילת מילה נסתפק בוא"ו כפולה ולא משולשת - כי זה באמת מכוער. אבל מה? לוויקיפדיה אין את הבעיה הזו: בפעם האחרונה שבדקתי השם מתחיל ב-wi ולא ב-wo.

כל השאר הטיעונים ברמה דומה, והטיעון הטוב ביותר הוא "אבל זו עבודה קשה מדי..."
גם כתבו מערכת רבע-דינמית, ככה שהשינוי יהיה ידני בכל חור; גם חושבים שלתחזק אנציקלופדיה אמור להיות גן של ורדים; גם לא מוכנים לטפל בבעיה כשיש עשרות אלפי ערכים, ויחכו לכך שיהיו מליוני ערכים - ועוד מעזחם להתלונן ולהתבכיין: "אבל זו עבודה קשה מדי"...
ואני הייתי בטוח שכדי ליצור אנציקלופדיה פשוט עושים "אברא קדברא" ו-פוף! יש לנו אנציקלופדיה מוכנה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר