לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2017, 01:51
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
עשור לסגירת גדנ"ע קליעה - הרהורים לגבי פתיחה מחודשת

בדיוק לפני עשור נסגרה מסגרת הגדנ"ע קליעה לאחר החלטה (יש יאמרו אומללה) של קצין חינוך ראשי דאז. מאז אותה שנה אין מסגרת מסודרת שנועדה להכשיר קלעים/צלפים עבור צה"ל.

יש לנו פה לא מעט דיונים לאחרונה על ההבדלים בין תרבות הנשק בארה"ב לישראל בהקשרים שונים. לרוב הדבר עולה לכותרות בגלל אירועים כמו זה האחרון בלאס ואגס בו "חובב נשק" טובח באזרחים תמימים באמצעות ארסנל שקנה בחנות כי זה מה שהחוק בארה"ב מתיר וזה אכן בעייתי מאד (לפחות בעיניים ישראליות).

מצד שני לתרבות הנשק האמריקנית יש גם היבטים חיוביים (לפחות מנקודת המבט של הצבא האמריקני ומערכת הביטחון האמריקנית שזוכה לקבל מפעם לפעם מתגייסים עם נסיון של כמה שנים טובות בירי - דבר שכבר הרבה שנים פשוט לא קורה פה בארץ).

אני רוצה להעלות לדיון את השאלה האם אתם רואים צורך לפתוח גרסה מעודכנת כלשהי של גדנ"ע קליעה בארץ (אולי תחת מסגרת אחרת מזו שהייתה), מסגרת שתהיה רלוונטית לצה"ל ולבני הנוער כיום ותוביל באמת לשיפור בכמות הקלעים/צלפים האיכותיים של צה"ל (נושא עדין בלשון המעטה כידוע).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2017, 04:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "עשור לסגירת גדנ"ע קליעה - הרהורים לגבי פתיחה מחודשת"

קצין חינוך מפקדה מנופחת ומייתרת את עצמה. אין תחליף למפקד בשטח כאיש החינוך של היחידה.
קציני החינוך נועדו לסייע לו בתפקידו ומשום מה הם מחליפים אותו בצורה די כושלת לדעתי.
(דוגמא קטנה... בהיותי במדור צלפים בשנות ה 70 ההכשרה כללה שבוע ניווט והסוואה בשטח.
תיקי הניווט היו כרגיל צומת גשרון בור סיד וכו' עם אותיות מכוערות שליכלכו את השטח.
כיוון ששבסיס היה בשומרון. פתחתי תנ"ך. אתרי הניווט היו החל מסוכת שמירה המשך במעיין המוזכר בו. בצומת שמוזכרת בגבול נחלת אפריים. ובמקום לכער בכתובות. היינו מטמינים סטנסלים מנוילנים אותם המנווטים נתבקשו להחזיר ובכל סטנסל 8 שורות על המקום, עם אפשרות הרחבה בספריה שבמועדון.
כך אני מצפה מכל מפקד. אהבת הארץ ידיעת הארץ. מורשת מור"ק ועוד.)
סגירת מועדוני הקליעה במקום הסבתם היה כשל ערכי חינוכי !!!
כאשר אני נוכח מעת לעת ב"הפקות" מערכת החינוך בטקסי פרידה ממפקדים או בעצרות, והשקט הצועק שבינהם (מטען חלול) המסכנה שלי שיש לצמצם את החייל למינימום. ולהחזיר למפקדים את תיק החינוך. (עצרת ממילא תלויה ב הגברה תאורה סרטונים ואומן/להקה שכולם מופקים ע"י גורמי חוץ.)

הגדנ"ע בקריסה ערכית. אין "חבורות רחוב" אין מועדוני קליעה. הגדנ"ע הפך משהו כאילו חינוכי פלצני מידי ומחטיא את ייעודו. רוחו של חיל החינוך ומשמניו משפיעים לרעה.
רק החזרת הגדנ"ע ליעודו הישן מפגש מקדים עם הצבא (בעיית התנגדות הורים) יכולה להחיות את הגוף האנמי הזה. וספק אם זה יקרה. קאדר המדריכים לא מתאים לכלום. (סדרת גדנ"ע כוללת הרבה קשקשת רדידות ועובדות לא נכונות והחמור מכל רמת הדרת נשק נמוכה מים המלח)
לטעמי במקום יחידות צריכות לאמץ בתי ספר ולארגן ימי סיורים ביחידות כמו שעושה קהלני בעמק הבכא.

ומכאן לתשתית קליעה ותרבות נשק. טוב לה שתישען על ספורט הקליעה. הספורט דורש דיוק גבוהה מהנדרש בצבא ומביא איתו ערכים חשובים.
הספורט שיש לעודד בישראל הוא סאמר בי אתלון.
ברעננה נעשה מהלך יפה כנסו לאתר של מועדון הקליעה שם.

על מנת שזה יקרה חייבים לאפשר לקליעה הספורטיבית להתפתח:
1. יש לנתק את רישוי כלי הנשק הספורטיביים מהבט"פ (המקום המתאים משרד החינוך התרבות והספורט פיצול מיותר) מדובר על נשק אויר ו0.22 בטעינה בודדת. - כך גם האיכסון. כדי שיהיה לך מועדון קליעה נדרשת כיום השקעה אדירה ונשקיות כאילו החזקת מאגי"ם.
2. יש לעודד את הספורט הנ"ל בעיקר בפריפריה (מתוך ראיה לאומית בטחונית) שם חסרים עיסוקים לנוער. ושם יש מוטיבציה גדולה יותר להליכה לקרבי (8200 חשוב ביותר אך רוב אלו המגיעים אליו הם ממרכז הארץ ומהשכבות המבוססות) יש ליצור העדפה לקבלה ליחידות שדה למי שבוגר מועדוני קליעה (היה קיים עד 85)
3. המאמנים / מדריכים יהיו כאלו שזה יעודם מקצועם עבודתם. (בעבר היו בגדנ"ע מעגי"ם - כשאלו נשלחו הביתה הייתה נפילה שהובילה לסגירת המועדונים. החיילים היו עצמאיים מידי ומרוחקים מפיקוח {מפקדים נטולי רכב} כך שחייל רגיל נטה להתחיל יפה ולהתרשל בהמשך למעט כוכבים בודדים הסדירים לא הביאו תפוקות) רק מדריכים שזו עבודתם יוכלו לנהל מועדוני קליעה. ירצה משהב"ט יתגבר עם חיילים /או בני שרות לאומי לא ירצה גם אפשר.
4.פרוייקט לאומי בהובלת הסוכנות (שותפות 2000 ) ומשרד החינוך לאיגום תקציבים.
5.חינוך לאומי!!! קאדר של מרצים על מורשת קליעה וצליפה כחלק מהחוג. ביקורים ביחידות שדה מפעלי נשק ותחמושת ואפילו בקורסי הצלפים. (היו שנים בשנות ה 70 שהיה קד"צ צלפים - היום לא ייתכן)
הייתי קורא למועדונים בשמות לזכר חלוצי הקליעה. מועדון ע"ש אלכס אלירז, לוי גולדברג, חנן קריסטל, ועוד.

הנושא חשוב מידי מלהשאירו בידי חיל החינוך. זה צריך להיות פרוייקט לאומי המחייב גם הסברה להורים. היום נשק כתוצאה מהתנהגות הבט"פ וצה"ל נחשב למשהו מסוכן טמא נטל וכל מושג שלילי אחר שתבקשו (בעיקר במה במה שמכונה תל אביב רבתי - זו הסיבה שיש לחזור דרך הפריפריה)

בעוד מספר שנים כשאצא לגמלאות חלומי הוא לעסוק בכך ולהקים פיילוט כזה בבקעת הירדן. לחבר אותו למורשת של חטיבת הבקעה והעמקים. אשמח אם מאן דהוא יקדים אותי.

(הכותב בוגר מועדון קליעה גדנ"ע, שרת בצנחנים ובמדור צלפים, נמצא עד היום במערך המילואים. מאמן קליעה ומדריך ירי כרגע לא עוסק בפועל בנושא למעט כיתות כוננות ומשא"ז?)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 04-10-2017, 05:23

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "קצין חינוך מפקדה מנופחת..."

איזה יופי לשמוע ממך אילן ואיזה תגובה נהדרת.
לא רציתי לכתוב את דעתי ישר בפתיחה - גם כי אני לחלוטין חיצוני למערכת - מעולם לא הייתי בגדנ"ע ובזמני והיכן שלמדתי זאת לא הייתה בכלל אופציה למיטב ידיעתי. וגם כי רציתי לשמוע מה אחרים חושבים (אולי היו בכל זאת סיבות לגיטימיות לסגירה שאני לא מודע להן).

בגדול אבל דעתי כדעתך - זה נושא סופר חשוב (אני מדבר כאן בהיבט הצר של הכשרה של קלעים/צלפים עבור צה"ל - אני יודע שאתה התייחסת גם להיבט חינוכי רחב יותר) ומפוספס לגמרי. גם אני - כמי ששירת את כל שירותו הצבאי בחיל חינוך בגרסאות כאלו ואחרות (לצערי אני חייב לציין) חושב שהמקום של הפרויקט הזה צריך להיות אחר לגמרי. אני חושב שהגוף המוביל צריך להיות גוף הכשרתי קרבי (מז"י?).

כמי שלא היה בגדנ"ע קליעה - תוכל אולי להרחיב על מה היו התכנים המרכזיים שם בעבר? אני הייתי תחת הרושם שמדובר בעיקר בהדרכה טכנית (נהלי בטיחות, אימונים בהרכבה ופירוק נשק ואחרי זה הכשרה בקליעה במתארים שונים - בעצם מה שמקובל בכל טירונות קרבית אבל פרוס על פני יותר זמן ואולי יותר לעומק - בלי כמובן האספקטים המשמעתיים והתרגולות שמסביב או שימוש בנשק שמעבר לנשק אישי) , האם אני טועה?

מעבר לזה ההצעות שלך נשמעות לי מעולות - אם היה אפשר להביא את הנוער להתקרב לנושא הקליעה - המון חברה עושים היום קורסים של הכנה לצבא אבל זה נטו כושר ולרוב גם זמן יחסית קצר לפני הצבא - בקליעה צריך להתחיל בגיל צעיר יותר (נדמה לי שבגדנ"ע קליעה התחילו בגיל 14 במקור).

אני חושב אבל שזה פרויקט לאומי לא מקומי - זה משהו שצריך לקבל תקציב ממספר מקורות - כולל הצבא עצמו, משרד החינוך ואולי באמת גוף נפרד כמו הסוכנות או גוף תרומות כזה או אחר (מפעל הפיס אולי בכדי להקים מרכזי קליעה לנוער?).
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 04-10-2017 בשעה 05:26.
ישן 04-10-2017, 10:05
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "עשור לסגירת גדנ"ע קליעה - הרהורים לגבי פתיחה מחודשת"

חס וחלילה! נשק לילדים? עוד יהיה כאן טבח!!!

כמובן שהנ"ל נכתב בציניות.

מעניין לראות בדיון הזה את דוגלי השיטה האמריקאית (אחריות אישית, חינוך עצמאי, דגש על הגנה עצמית, נשק כביטוי לחירות אישית) לעומת דוגלי השיטה ה"רוסית" (נשק אישי כנדבך במאבק הלאומי, חינוך לנשק במסגרות מאושרות ומפוקחות בלבד, דגש על הגנה מפני אויב או מחבל ולא מפני פושע או שלטון עריץ).

לי קשה להחליט לכאן או לכאן (אני אוהב את השיטה האמריקאית בתאוריה אבל מבין שהמצב אצלנו קצת שונה מבחינה תרבותית והסטורית) אבל אני יודע שמה שעשו עד עכשיו חנק את כל תחום הנשק באזרחות והצבא לא הרבה יותר טוב, ועל תרבות אין מה לדבר.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 04-10-2017, 14:38

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "חס וחלילה! נשק לילדים? עוד..."

אלו ממש סוגיות בפילוסופיה של הנשק האישי (לא נכתב בציניות - אני פילוסוף בהכשרתי), אבל המטרה שלי בהעלאת הנושא הייתה הרבה יותר צנועה - אני העלתי את הרעיון לחידוש הגדנ"ע קליעה כנתיב להכשרת קלעים/צלפים לצה"ל ותו לו. אני חושב שצה"ל עצמו עושה טעות איומה אם מישהו שאחראי בו על קליעה חושב שאפשר לקחת בני 18 - טובים ומוכשרים ככל שיהיו - לתת להם רובה ובתוך כמה חודשים של הכשרה לקבל קלעים שלא לומר צלפים איכותיים - זה לא עובד ככה - בטח שלא ברוב המוחלט של המקרים.

קליעה ובטח צליפה הם יכולות שיש ללמוד ולתחזק במשך שנים - בארה"ב אנחנו רואים לפעמים ילדים בני 5 או 7 שהאבא הולך איתם למטווח - אני לא הייתי מעודד את זה פה בארץ אבל זה מראה רק מאיזה גיל יש לחברה שם היכרות והתנסות עם נשק.

בכל זאת אגיד משהו על עניין הערכים - כל מי שחושב שאין לתת נשק לילדים (בני 14 הם עדיין ילדים לצורך הדיון אם כי בעלי רמת בגרות מסויימת), בטח במדינת ישראל טועה. כל עוד הדבר נעשה במסגרת נכונה עם מדריכים טובים ותוכנית לימוד מסודרת שמדגישה שימוש זהיר ואחראי זה לא רק נכון אלא כמעט מתחייב מעצם העובדה שארבע שנים מאוחר יותר אותם "ילדים" (ותכלס הם עדיין ילדים גם אם לא מבחינה חוקית) יקבלו לא רק רובה אלא גם מקלע, משגר טילים ואפילו טנק. כל מי שמתנגד למליטריזם של החברה הישראלית לא מבין כנראה את הסביבה והמציאות בה אנו חיים ואולי מוטב שיעבור לשוויץ (אה אופס שם כמעט כל אחד במילואים ומחזיק נשק בבית...).
www.MegaPixel.co.il

ישן 04-10-2017, 18:02
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אלו ממש סוגיות בפילוסופיה של..."

מהזווית הזו, כדי להציע פתרון, קודם כל צה"ל צריך להודות שיש בעיה...

מספיק לקרוא את הסיפור סביב יחידת ה"צ'צ'נים" כדי להבין מה היחס של צה"ל כמערכת לסטייה מהסטטוס קוו הבינוני
.
בכל יוזמה והברקה תמיד יש משוגע אחד לדבר שמתכנן ומרים פרוייקט לתפארת, וכשהוא עובר תפקיד או משתחרר, מגיע האינטרסנט שרוצה לשלוט בתחום או הבירוקרט חובב הנהלים שבטוח שהשמש זורחת לו מהת*ת וקוברים את הרעיון.

שקצין בצה"ל שלנו ייקח אחריות על תוכנית שמחלקת נשק לילדים? שתהיה תוכנית מסודרת ארוכת שנים עם מדריכים מקצועיים? לא יקרה לעולם!

ישן 04-10-2017, 22:12

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מהזווית הזו, כדי להציע פתרון,..."

אני מסכים וזאת גם ההתרשמות שלי. השאלה היא למה זה ככה? האם מדור קליעה בצה"ל (או במז"י) הוא גוף כל כך קטן שנשלט על ידי אנשי צרי אופקים שלא רואים מעבר לקצה האף שלהם? אני באמת שואל - אני לא מכיר את הנפשות הפועלות. האם יש סיבה לקיבעון הזה? לאותן המסקנות שאני כגורם חיצוני לגמרי למערכת הגעתי אליהן - הם לא יכולים להגיע אחרי שנים של עבודה בהכשרת קלעים וצלפים? הם רואים מה קורה בצבאות אחרים ובמדינות בהן יש מסורת קליעה ומאפשרים לבני נוער לירות בגלאים צעירים בהרבה - אז מה המחסום? תקציבים? זה לא אמור להיות עניין כזה יקר, אגו? אני באמת לא מבין...
www.MegaPixel.co.il

ישן 05-10-2017, 03:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אלו ממש סוגיות בפילוסופיה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אלו ממש סוגיות בפילוסופיה של הנשק האישי (לא נכתב בציניות - אני פילוסוף בהכשרתי), אבל המטרה שלי בהעלאת הנושא הייתה הרבה יותר צנועה - אני העלתי את הרעיון לחידוש הגדנ"ע קליעה כנתיב להכשרת קלעים/צלפים לצה"ל ותו לו. אני חושב שצה"ל עצמו עושה טעות איומה אם מישהו שאחראי בו על קליעה חושב שאפשר לקחת בני 18 - טובים ומוכשרים ככל שיהיו - לתת להם רובה ובתוך כמה חודשים של הכשרה לקבל קלעים שלא לומר צלפים איכותיים - זה לא עובד ככה - בטח שלא ברוב המוחלט של המקרים.

קליעה ובטח צליפה הם יכולות שיש ללמוד ולתחזק במשך שנים - בארה"ב אנחנו רואים לפעמים ילדים בני 5 או 7 שהאבא הולך איתם למטווח - אני לא הייתי מעודד את זה פה בארץ אבל זה מראה רק מאיזה גיל יש לחברה שם היכרות והתנסות עם נשק.

בכל זאת אגיד משהו על עניין הערכים - כל מי שחושב שאין לתת נשק לילדים (בני 14 הם עדיין ילדים לצורך הדיון אם כי בעלי רמת בגרות מסויימת), בטח במדינת ישראל טועה. כל עוד הדבר נעשה במסגרת נכונה עם מדריכים טובים ותוכנית לימוד מסודרת שמדגישה שימוש זהיר ואחראי זה לא רק נכון אלא כמעט מתחייב מעצם העובדה שארבע שנים מאוחר יותר אותם "ילדים" (ותכלס הם עדיין ילדים גם אם לא מבחינה חוקית) יקבלו לא רק רובה אלא גם מקלע, משגר טילים ואפילו טנק. כל מי שמתנגד למליטריזם של החברה הישראלית לא מבין כנראה את הסביבה והמציאות בה אנו חיים ואולי מוטב שיעבור לשוויץ (אה אופס שם כמעט כל אחד במילואים ומחזיק נשק בבית...).

עידו במשך היום אעלה סקירה על מועדוני הקליעה של הגדנ"ע.

ולגבי הכשרת נוער כהכנה לצבא - מאד בעד. רק חייבים לזכור לא כל קלע ספורט מוכשר ככל שיהיה יוכל בבוא היום להיות קלע צבאי טוב או צלף מצטיין. אך מי שיש לו את הכישורים להיות קלע/צלף צבאי בוודאי הכשרתו תהא מיטבית ובדרך כלל יעלה על חבריו חסרי ההכשרה. עוד תרומה גדולה של בוגרי המועדונים היא ביחס לבטיחות והשפעה על הסביבה לא לשחק בנשק.

ישן 05-10-2017, 11:55
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
לא חושב שצריך לאמן תיכוניסטים בקליעה.

לא חושב שצריך לאמן תיכוניסטים בקליעה, כמו שלא מאמנים תיכוניסטים בסימולטורים של מטוסי קרב. ובכול זאת טייסי הקרב הישראלים הם לא רעים בכלל. אין לי שום בעיה עם הרעיון שאנשים יפגשו את הרובה בפעם הראשונה בטירונות. אם יש לתיכוניסטים עודף זמן פנוי, אז צריך לדאוג שהוא לא יהיה יותר פנוי ולהוסיף עוד שעות לימוד ועוד ימי לימוד כדי שזמן הלימודים בבתי הספר ישתווה לזמן העבודה במדינה. אם צריך להוסיף עוד מורים אז שיוסיפו עוד מורים. אם אנחנו רוצים שיהיו לנו צלפים טובים, ואם הכשרה של צלף היא ארוכה, אז תחתימו קבע צלפים לעוד שנה ואז יהיו פה צלפים טובים. מה שכן אני חושב שצריך לעשות עם בני נוער כהכשרה לקראת שירות קרבי זה לעבוד על הכושר הגופני שלהם. לבנות כושר אירובי זה משהו שלא לוקח יותר מדי זמן אבל לבנות מסת שריר וחוזק עצם זה משהו שלוקח כמה שנים ודורש פרק זמן של מנוחה בין אימון לאימון. אימון כוח גופני זה משהו שאי אפשר לדחוס לכמה שבועות וצריך לפרוס אותו לאורך תקופה ממושכת אז דווקא את זה הייתי מנהיג בבתי הספר.

ישן 05-10-2017, 20:59
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אישית? ממש לא הייתי רוצה..."

אני מבין שעיסוק בנשק מבחינתך הוא Nice to Have, לצורך ספורט ותו לא, ושהצבא לא יצטרך להתעסק עם תיכוניסטים או חינוך.
אני גם הייתי מעדיף שהצבא יהיה מקצועי ומבוסס מתנדבים וקרייריסטים בלבד, בעלי מוטיבציה אינסופית, רוח לחימה ציונית, מקצועיות ואם אפשר אז גם שיבכו אחרי שיורים ולא יהיה "שכירי חרב".

המציאות, לפחות כרגע (לדעתי), מראה שהשירות הצבאי הוא כורח כי אנחנו במאבק לאומי בלתי פוסק. אם נשים בצד לרגע את הרצון שלי ב"תרבות נשק" אזרחית, את נושא ההגנה העצמית מפושעים ומחבלים ואת האמונה שלי ששכנינו רק מחכים להזדמנות לרצוח אותנו ברחובות העיר בזמן שהצבא עסוק בגבולות, ונתמקד רק בכורח הצבאי נטו, הצבא צריך קלעים, צלפים, מדריכים ואנשים שמבינים בנשק ושאוהבים נשק, לא פוחדים מנשק ולא רואים אותו כנטל. קשה להכשיר כאלו ברמה גבוהה בטירונות בסיסית וקל לאבד ידע ונסיון שנצבר.
כדי לשפר את רמת המוכנות לקראת הגיוס ולא לבזבז זמן הכשרה יקר שנותן תוצאות בינוניות, אני בהחלט מוכן שתהיינה מסגרות שמאפשרות לבני נוער שמעוניינים בכך להתאמן, תחת פיקוח והדרכה מקצועית, בעיקר לבטיחות ולהורדת רמת הוואסח וההתלהבות.

שוב, זו הזווית הצבאית נטו, את האידאולוגיה שלי כנראה כבר הבנת, בין אם תסכים ובין אם לא.

תגיד שאין באמת צורך צבאי, או שהמאבק הלאומי נגמר ועוד הסכם או שניים יהיה פה שלום, או שלמרות הצורך הצבאי לדעתך הנזק עולה על התועלת (פאשיזם מיליטריזם וכו'), ניחא, לא אתווכח איתך על זה.

ישן 05-10-2017, 22:13

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אני מבין שעיסוק בנשק מבחינתך..."

סיורניק אמר את זה בצורה מאד ברורה אני חושב - הצבא צריך קלעים וצלפים - להכשיר אותם כראוי לוקח זמן - יותר זמן משיש לצבא כיום (על אחת כמה וכמה עם קיצור השירות) בכמה חודשים של הכשרה שהוא מקבל לפני שהוא חייב לקבל מהלוחמים שלו תפוקות מבצעיות.

אף אחד לא אמר שתיקח כל תיכוניסט ותכריח אותו ללכת לגדנ"ע קליעה - אנחנו לא ברוסיה הסובייטית או בגרמניה הנאצית - זה תוכנית בשיתוף הצבא שמי שירצה יוכל להשתלב בה ואני מאמין שאם היא תקודם כראוי היא יכולה להצליח בקרב בני הנוער.

לא מתאים לך לשלוח את ילדיך לתוכנית - אל תשלח (בהנחה שיש לך בכלל מילה לילד בן 14 לגבי מה שהוא רוצה לעשות בשלב הזה של החיים שלו).
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-10-2017, 19:20

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אינדוקטרינציה כמובן... השלמה..."

הבעיה שלי עם מערכת התגובות היא שההזחה של הפוסטים לא עובדת נכון (או לפחות לא באופן הגיוני - אתה מקבל פוסטים עם תגובה מוזחת ואחרי פוסט עם תגובה מוזחת פחות או יותר וזה יוצר בלאגן שלם). זה לא ממש משנה זה לא שאפשר לשנות את זה - אבל זה לא מונע ממני להמשיך לקטר בנושא.

ולגבי אינדוקטרינציה - שוב מי שרוצה מראש ושמתחבר לזה יילך - מי שלא לא - חברה בגיל 14 גם ממה שאני זוכר את עצמי וגם חברה אחרים בגיל שלי אז כבר ידעו פחות או יותר מה האופי שלהם מה הם אוהבים ומה לא - זה לא חברה שמישהו יכפה עליהם משהו - ובאופן כללי אתה יכול לומר את זה על כל המסגרות הקדם צבאיות וכמובן על המסגרת הצבאית עצמה - אבל זאת המדינה שלנו - אף אחד לא רוצה צבאות, מלחמות, הרוגים ונשק אבל זה מה שנגזר עלינו וכנראה שזה לא הולך להשתנות אז צריך להתאים את עצמו. אתה לא יכול להסתיר מילדים כל מה שקשור לנושאים האלו עד גיל 18 ואז ברגע אחד פתאום לחשוף אותם לצבא ולכל מה שבא איתו - זה לא שיש איזה טרנספורמציה מופלאה בגיל 18 ויום לעומת גיל 18 פחות יום.

ושוב - יש פה צורך מבצעי ברור (שהצבא עצמו לא מזהה או מתמודד איתו אבל את זה אולי אילן שמכיר את המערכת הרבה יותר טוב ידע להסביר), להכשיר קלע שלא לדבר על צלף לוקח שנים. תקופה שבה הוא צריך לירות הרבה, ללמוד הרגלי יסוד בסיסיים, לתפעל את הנשק, לפתח טכניקות שונות ועוד. אין לצה"ל פשוט מספיק זמן הכשרה לכל אלו ומה שאתה מקבל בסופו של דבר זה קלעים עם ביצועים נחותים וקושי להכשיר צלפים. אם תיקח כמה מאות חברה עם מדריכים טובים, תוכנית לימוד מסודרת על פני 4 שנים, פעם, פעמיים בשבוע אתה יכול לקבל בסוף הדרך עם הגיוס מגוייסים שיוכלו לעבור בצבא הכשרה ולהיות מושבצים במסלולים מזורזים ישירות לתוך תפקידי קלע ובהמשך צלף (ובנות לתפקידי הדרכות קליעה) וזה יתרון ענק לצבא (אם הוא ינוצל כמו שצריך - אני הייתי מציע מעורבות של המפקדים והקצינים מאדם שיוכלו לעקוב אחר התקדמות החניכים לאורך התוכנית ולקראת הגיוס יעזרו בשיבוצים שלהם).
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-10-2017, 20:12

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אני דווקא חושב על ירי..."

חובה למי? לכל המתגייסים הפוטנציאליים? זה לא יעבור ואין תקציבים לזה.

שוב צריך להבין בשביל להביא חברה לרמה טובה של קליעה עם הגיוס צריך כמה שנים טובות של הכשרה כל שבוע (או אפילו פעמיים בשבוע) של ירי די משמעותי (ותרגולים לקראת ירי). זה לא כמה שבועות או כמה חודשים של קורס זה משהו שצריך להטמיע לעומק ולתרגל לעומק.

אין לי התנגדות עקרונית לירי כספורט אבל אני חושב שזה לא נכון לפרויקט הזה (אפשר בלי קשר לפתוח חוגי ירי ספורטיבי למי שרוצה), מה שאני חושב שצריך להיות פה זה הכנה של קבוצה מצומצמת של צעירים שמעוניינים בכך למסלול של קלעים/צלפים בצה"ל - נטו בלי לעטוף את זה בעטיפות אחרות.
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-10-2017, 17:36

אענה לשניכם:
1. אני קודם כל בעד שחלק גדול מהקציב יגיע מהצבא שהוא הלקוח העיקרי. ולגבי משטרים חשוכים - עושים מה שצריך לעשות בשביל לשרוד בג'ונגל שבו אנחנו חיים - אגב אני לא אתפלא אם בשוויץ למשל יש עזרה ממשלתית לחוגי קליעה לנוער אבל גם אם לא זה לא אומר שהמצב של המדינות "הנאורות" שלך דומה במשהו למצב של ישראל מבחינה ביטחונית - ברוב המוחלט של המדינות הנאורות אין גם שירות חובה של כמעט 3 שנים.

2. גדנ"ע טיסנים/רחפנים זה רעיון נפלא - השאלה האם הוא נדרש כשיש כל כך הרבה חוגים - אם בצה"ל ירגישהו שיש מחסור אני מניח שיפתחו - ואגב זה נכון לכל מיני מסגרות (הייתה לאחרונה כתבה גדולה בהארץ שיש לצה"ל יותר מידי חברה פוטנציאליים לסייבר ואין להם מה לעשות איתם ושחלק מהם היו יכולים להיות במקום לוחמים וכשהם לא מתקבלים לסייבר הם והוריהם מתבאסים ולא מבינים למה - אז לא כל דבר כנראה מחייב קורס אזרחי במימון הצבא. קליעה לעומת זאת בהחלט כן.
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-10-2017, 17:58
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
נוער המוכן לצבא ולחיים זה לא רק קליעה

אפשר לדון בהכשרת הנוער לשימוש ברובה, אך כדאי לעשות זאת בתוך ההקשר של טיפוח / הכשרת הנוער לחיים - נושא חשוב מאד, ומוזנח מאד.
דבר ראשון צריך להציב מטרות, מה רוצים שיצא מהנוער, כיום זה לא קיים, וזו גם סיבה שכל אחד רואה משהו אחר, ומי שהכוח בידו -מחליט.
משאבי הזמן והכסף מוגבלים, לכן צריך לתכנן נכון את הדרך בה אנו בונים הנוער. לתת לנוער דבר אחד, פירושו, למנוע ממנו דבר אחר,
ולכן, אם אתרכז במה טוב, עם דגש על הצבא, לפני שמכשירים לקליעה, יש לבנות הבסיס כהלכה, פירושו, בריאות וכושר גופני [כולל שימוש בגוף להגנה ותקיפה], הרגלי חשיבה טובים, הכרות עם הסביבה, ניצול הסביבה לטובתנו, עבודת צוות וכו' .
רצוי לעודד הנוער לשחק שחמט, להכיר הטבע, לשחק רוגבי,לירות בחץ וקשת וברובה....אך היות ואי אפשר הכל, החכמה היא לדעת מה כדאי להנגיש לו.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 06-10-2017 בשעה 18:02.
ישן 06-10-2017, 19:07

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "נוער המוכן לצבא ולחיים זה לא רק קליעה"

מה הקשר להכשרה לחיים? זה שההורים/מורים בבי"ס יתעסקו - הצבא וההכשרה לצבא היא לא תחליף למערכת החינוך.

זה אפילו לא הכשרה לצבא - זה פרויקט מאד ממוקד שעוסק בהכשרת בני נוער לקליעה לטובת שיפור נושא הקלעים והצלפים בצה"ל שדורש הכשרה ארוכה מזו שעומדת לרשות צה"ל כיום - אל תהפכו את זה למה שזה לא - לא כל בני הנוער ילכו לזה - מדובר על פרויקט שבכל שנה יסיימו אותו לכל היותר כמה מאות בודדות של חברה (אם ישווקו אותו כמו שצריך) זה הכל - זה לא שייך למשטרים אפלים ולא אמור להפוך בני נוער לסופר מיליטנטים מצד אחד או לסופר ערכיים מצד שני - קחו דברים בפרופורציה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 06-10-2017, 20:30

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני לא מתנגד להכשרה לנשק, זה..."

אני 1000% מסכים עם שניכם - צריך לשנות את מערכת החינוך מהיסוד ויפה שעה אחת קודם.
אבל זה לא קשור לנושא השרשור שלנו - זאת לא תוכנית לשינוי מערכת החינוך זאת תוכנית לפרויקט צנוע, מצומצם ובר ביצוע באופן כמעט מיידי להכשרת קלעים וצלפים עבור הצבא באמצעות כמות קטנה של מועדוני קליעה ומדריכים לנוער ברחבי הארץ. תוכנית שכבר הייתה קיימת בעבר במשך עשורים ונסגרה בין השאר כי לא נוהלה נכון וכי מי שהחליט לסגור אותה (במקום לתקן אותה - מתוך הצבא) היה קצר רואי.

את כל השאר בו נשאיר בבקשה מחוץ לשרשור הזה - זה פשוט לא קשור.
www.MegaPixel.co.il

ישן 07-10-2017, 12:44
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
מסכים עם רם אדמון
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "נוער המוכן לצבא ולחיים זה לא רק קליעה"

מסכים עם רם אדמון.
צריך לחייב הקניית יכולות טרום צבאיות לנוער. לכול הנערים הבנים. יכולות גנריות שאינן חיוניות רק לצבא אלא לחיים בכלל ולשירות הצבאי בפרט. יכולות אינטלקטואליות, השכלה רחבה, כישורים חברתיים וכושר גופני גבוה. שאני אומר כושר גופני אני מתכוון לכושר אירובי, כושר אנאירובי, מסת שריר, חוזק עצם וקרב מגע. כושר גופני זה משהו שצריך לעבוד עליו במשך כמה שנים כדי להגיע להישגים טובים עם מנוחה בין אימון לאימון. אי אפשר חצי שנה לפני הגיוס להתחיל להתאמן בחדר כושר 8 שעות רצוף כול יום ולחשוב שככה מגיעים לתוצאות כי זה לא עובד ככה. לעומת זאת, צליפה וקליעה כמו טיסה וצלילה, זו יכולת שאפשר לרכוש עם מתאמנים בזה באופן רצוף ואינטנסיבי, למשך שנה למשל 10 שעות כול יום. אם אנחנו רוצים צלפים טובים, אפשר להחתים אנשים קבע למשך שנה נוספת מעבר לשירות החובה ואז הבעיה נפתרה, אני מניח. הרעיון של חוג קליעה לנוער בשעות אחר הצהריים ובחופשים מסתמך על כך שמערכת החינוך תמשיך לפעול כמו שהיא פועלת עכשיו. מעט זמן שהנוער בבית ספר, והרבה זמן פנוי לנוער שזה בעצם ימי החופש הרבים ושעות אחר הצהריים הפנויות. אבל זה לדעתי אינו מצב תקין ואם זה היה תלוי בי היה צריך ללמוד בבית הספר מהבוקר עד הערב כמו שהנערים החרדים לומדים בישיבות שלהם, ומספר ימי החופש לתלמיד בשנה צריך להיות כמו מספר ימי החופש לעובד בשנה. 3 שבועות לכול היותר. כמובן, בכול יום תהינה שעתיים של אימון גופני. זוהי הפנטזיה שלי על איך מערכת חינוך צריכה להתנהל ואני יודע שעוד רחוק היום שזה יקרה. בטח כול עוד חסיד הורדת המסים פרופסור אבי שמחון לוחש באוזנו של ראש הממשלה. זה די ברור שבשנים הקרובות לא נראה תוספת של זמן הוראה בבתי הספר. אפילו לא בתי הספר היסודיים שהלימודים בהם לא רק חיוניים להקניית השכלה לילדים אלא גם מאפשרים לשני ההורים לצאת לעבוד כשיש מישהו ששומר להם על הילד. יש לבני נוער דברים חיוניים אחרים שהם צריכים להספיק בגיל הנעורים וזה לא משאיר הרבה זמן לאימוני קליעה לפחות לפי התפיסה שלי על איך מערכת חינוך צריכה להתנהל.

ישן 07-10-2017, 14:07
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
רומנטי משהו...

אבל תלוש מהמציאות. אנחנו כבר ב2017 אוטוטו 18. יש כבר מערכות קליעה/צליפה אוטומטיות בשוק, גם מפיתוח זר וגם מפיתוח ישראלי.
יש גם טילים זעירים וזולים (גילון וכו'), מרגמות מונחות GPS, מטול עם דיוק גבוה וחימוש נפיץ אוויר וכו' וכו'.
ברור שעדיף אילו כל המתגייסים הקרביים שלנו היו יודעים לקלוע ברמת צלף צ'צ'ני/רב סמל במארינס, אבל צריך להיות גם ריאלי ולהכיר במציאות כי אנחנו כבר לא בימי חומה ומגדל. רוב ההתקלויות/צליפות באזורינו לא נעשות בטווחים של אפגניסטן, אלא כמה מאות מטרים לכל היותר. לא צריך להיות צלף אולימפי כדי לקלוע עם כוונת טובה ורובה טוב והכשרה בסיסית בטווחים כאלו. גם אם יש לכאורה איזה צורך אקוטי בקלעים/צלפים מהמעלה הראשונה (ואני בספק) אז למה לא להשקיע בלרכוש כמה מערכות קליעה אוטומטיות או הכשרה בלייזר ועוד שיטות מתקדמות או הכשרה משמעותית וארוכה יותר (ע"ע בתי ספר לצלפים של המרינס, יחידות מיוחדות וכד')?
הרי הסיכוי שאותו מלש"ב בגיל 14 שעבר גדנ"ע בהיקף כזה או אחר יגיע בהכרח למחלקת צלפים/קלעים הוא לא כזה גדול.
אישית גם לא רואה הצדקה גדולה לכך שכספי מיסים צריכים לממן ילדים/ספורטאים לאולימפיאדה, בטח לא בכל מיני ענפים שוליים. רוצה לעשות קריירה מלקפוץ על מזרן? להתאבק בחלוק מגבת? אחלה, אבל למה שכספי המיסים שלי יממנו את זה? מה אנחנו כחברה כבר מרוויחים מזה? 'כבוד'? 'מדליה'? 20 שניות של התקווה באיזה אולם בחו"ל? פרסומת על קורנפלקס?
יש מספיק מקומות בהם המחסור בתקציב בוער וזועק לשמיים. חינוך, רווחה, בריאות וכמובן ביטחון. אני מעדיף שישיקעו בתוכניות חינוך וקידום נוער, אופקים, מיכאל, מחוננים, תגבורים וכו'. כל בוגר כזה תורם לביטחון וכלכלת המדינה עשרות מונים יותר מכל כדור צלף/קלע מעט יותר מדוייק.
כמשרת מילואים קרבי, אני חושב שרמת הקליעה בצה"ל גרועה ובפרט במילואים שבקושי זוכים להקצאות תחמושת או סימולטור. לא פעם קרה שמתחילים שירות עם ירי מינמלי, בקושי איפוס ותרגולת זריזה. אם יש תקציב לשיפור הקליעה שלא מפנים למקומות דחופים יותר, אז עדיף שיקצו אותו לסימולטורים וכד' לחייל 'הפשוט' ורק אחר כך יחשבו איך לייצר כאן קלעים אולימפיים.
ישן 07-10-2017, 14:55

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "רומנטי משהו..."

מי דיבר על קלעים אולימפיים? אני מדבר על מסלול הכשרה קדם צבאי לקלעים/צלפים עבור הצבא - זהו.

אתם לוקחים את הנושא הזה למחוזות שלא קשורים אליו - חלק מושכים לשינוי מערכת החינוך אחרים מושכים לשינוי עמוק בצבא עצמו. אני מדבר על משהו צנוע, לא יקר במיוחד לכמות קטנה של חברה שייצר עבורם מסלול ישיר לתפקידי קלע/צלף בצה"ל (וכמו שכתבתי החברה מאדם צריכים לעקוב אחרי התקדמות החניכים הללו ולבחור את הטובים ולהזניק אותם עם הגיוס ישירות למקומות בהם צריכים אותם בתוך הצבא).

ולגבי אימוץ טכנולוגיות - כמי שעוסק 24/7 כמעט בטכנולוגיה אני הראשון לאמץ טכנולוגיות ירי מתקדמות (ניהלנו כאן בעבר שרשורים גם על מיקרו טילים וגם על קליעים חכמים ורובים חכמים) אבל מה לעשות שבעתיד הנראה לעין צה"ל ימשיך להזדקק לקלעים וצלפים "רגילים" עם אמצעים "רגילים" (פלוס מינוס בתלוי בתקצוב). ואת אותם חברה קשה להכשיר בזמן שיש לצבא להכשיר אותם - זה כל הסיפור.
www.MegaPixel.co.il

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 07-10-2017 בשעה 15:01.
ישן 07-10-2017, 16:11

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אם הם היו פוגעים לא היה קיים..."

פיתוח יכולת קליעה, כמו כל יכולת, דורשת הרבה זמן ותרגול. זה ברור.
כמה כבר תשפר את הקליעה בזכות גדנ"ע כזה? כמה גדנ"ע כזה יעלה לעומת רכישת X אמצעים טכנולוגים לצלפים/קלעי חוד או סימולטורים/תוכניות הכשרה טובות יותר לאחר הגיוס?
גם אם נניח והשקעת בגדנ"ע כזה והכשרת 1000 נערים לצלוף בכנפי זבוב מ1000 מטר. כמה מאותם 1000 נערים אכן יגיעו ליחידות צלפים? כמה יוכוונו ליחידות אחרות (משלל סיבות - אולי הם דווקא יתאימו יותר ל8200 או טיס? אולי לא יקבלו פרופיל קרבי, אולי יתאימו יותר לפיקוד? אולי ילכו לפיקוד העורף וכן הלאה). כמה שעות הדרכה, מטווח ותחמושת בזבזת על כל אחד כזה ובעבור מה?
האם צלף שעבר גדנ"ע יוריד מחבלי חיזבאללה מקילומטר וחצי בעוד צלף 'רגיל' לא יעיל מעל ל600 מטר?
זה פשטני מידי ובזבוז לטעמי וטוב שבוטל. מה בכלל כל כך מיוחד בקלעים ובצלפים שדווקא להם מגיע תכנית טיפוח מינקות?
למה שלא יכניסו קרב מגע, או סייבר, או שדאות, או אלף ואחת מיומניות שאפשר לטעון שהן חשובות בהרבה במציאות של ימינו ולכלל צה"ל בכלל (ולכללה גם) מאשר עוד מעלת MOA.

לגבי מערכות טכנולוגיות לצליפה - זה כבר הוכח ועובד. בארץ ובחו"ל. סה"כ עניין של עלות ומיזעור שמשתפרים כל הזמן. כבר היום זה מחיר 'סביר' למערכת צליפה ועדיף שצה"ל ישקיע 20K במערכת כזו שיכולה להפוף כל אחד לצלף שלא מפספס, מאשר להמר על חוג ירי לילדים בני 14 (תרבות בעייתית בפני עצמה).

https://www.geek.com/gadgets/the-mo...itself-1555837/

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5012319,00.html

http://www.popularmechanics.com/mil...system-snipers/
ישן 07-10-2017, 16:24

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "פיתוח יכולת קליעה, כמו כל..."

אותם ילדים בני 14 ילכו 4 שנים אחרי זה לצבא וירו בנשק כך שהטענה שלך על "תרבות בעייתית" היא חסרת שחר.

הצבא לא ייאמץ כל כך מהר מערכות ירי מתקדמות לכלל צה"ל (יתחיל לחלחל לאט לאט מהמיוחדות) וגם עם מערכת ירי מתקדמת אתה צריך ללמוד את הבסיס וללמוד לירות בלי המערכת (כי מערכות מתקלקלות ולא תמיד יש מספיק ובמילואים בטח אין) ואת הדברים האלו צריך ללמד על פני זמן - זמן שאין לצה"ל.

ולגבי ההערה שלך של כמה ילכו להיות קלעים וצלפים - אני פשוט לא מבין על מה אתה מדבר - אני אומר באופן הכי מפורש - אנשי אדם צריכים לעקוב אחרי החניכים בקורסים האלו ולסמן אותם - לסמן כלומר לדאוג שאם הם ירצו בכך הם יישאבו ישירות לאיפה שצריך קלעים וצלפים בצבא - הם לא ייעלמו במערכת וההכשרה שלהם לא תתבזבז - זה הבסיס לכל התוכנית בלי זה אין בה טעם.
www.MegaPixel.co.il

ישן 08-10-2017, 07:45

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אותם ילדים בני 14 ילכו 4 שנים..."

חסרת שחר...לא הגזמנו קצת?
נער בן 18 שעובר מיונים פסיכולוגיים ואחרים, הכשרה קפדנית במסגרת סגורה ומפוקחת שמקבל נשק זה משהו אחד.
ילד בן 14 שמקבל נשק במסגרת חוג אחרי בית ספר וצולף במטרות ראש ואבטיחים בשביל הכיף, זה משהו אחר לגמרי.
הטענה נגד מערכות ירי מתקדמות לא רלוונטית. אפשר גם ללמד טייסים להטיל פצצות בלי תצוגה עילית, GPS ולייזר. אפשר ללמד טנקיסטים ותותחני נמ"ר לצלוף עם מחשבון ומד רוח... תמיד יש סיכוי לתקלה כלשהי, גם בכוונת או ברובה עצמו...את הבסיס בכל מקרה לומדים בהכשרה בצה"ל ולא צריכים לפרק ברוסים מגיל 14 כדי לקלוע/לצלוף טוב מספיק בטווחים שבהם צה"ל עובד.
לגבי מעקב של אנשי אדם...לא ריאלי לטעמי. נניח ויש לך 100 חניכים בגדנ"ע כזה בגיל 14. מתוך ה100 האלו המון יעזבו, כי סתם לא בא להם, עברו דירה, בגרויות ומה לא. עוד חלק נכבד ילך לטיס, 8200, ג'ובניקים מסיבות רפואיות או אחרות...לך תסמן ילד בן 14 היום ותאמר לו מה יהיה בעוד 4-5 שנים. אם תמצא שהוא דווקא מועמד מעולה לפיקוד/טיס/חובלים/8200? תגיד לו לא, בזבזנו עליך כבר תחמושת ומדריך קליעה?. זה מאוד אופטימי....בינתיים בהכשרה הזולה הזו, חלק לא מבוטל מהתקציב הלך על ילדים שלא יגיעו למחלקת צלפים, תרצה או לא תרצה.
לא ברור לי גם מה הפואנטה בכל הדבר. זה לא שיש איזה צורך אקוטי לחסל כאן צלפים מעבר לאופק. שצה"ל ישקיע בסימולטורים ואימונים עם ביום אוייב, פירוטכניקה וכד'. שישקיע באמצעים טכנולוגיים. שמשרד החינוך ישקיע בפיתוח מיומניות למידה, ערכים, אינטלגנציה...
אם יהיו לנו צלפים קצת יותר מדוייקים כי הם יורים מגיל 14...בסדר... לא רואה איך זה עדיף על פני השקעת המאמץ והמשאבים בשלל מיומנויות ואמצעים אחרים, שיועילו הרבה יותר, לצלפים ולצה"ל בכלל.
ישן 08-10-2017, 09:13
  ilanb ilanb אינו מחובר  

מי שלא יודע מה זה מועדון קליעה ואיך הוא מתנהל, מוזמן לשאול או לבקר.

מי שמספר לכם שנער בן 14 במועדון קליעה בא להשתולל לירות על ראשים ואבטיחים ....

במקרה הטוב הוזה מדימיונו כדי להתאים את ההתנגדות לאג'נדה שלו.

ובמקרה הרע שקרן שמשקר ביודעין ! כדי להוביל את האג'נדה שלו.

מותר להתנגד למועדוני קליעה לנוער.

גם בלי לשקר !!!אגב צליפה וקליעה אלו דברים שונים. בער זאת לא יבין.

לגבי מעקב כח אדם נעשה בעבר סינכרון עם הוצאת צו ראשון...

ישן 08-10-2017, 14:07

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "שקרים? אג'נדה? בער?..."

הדבר האחרון שהדיון הזה צריך זה לרדת לפסים אישיים. לי בטח אין שום אג'נדה ואינני בעל עניין אבל אני חושב שהנושא חשוב ולכן העליתי אותו.

אין שום קשר בין אמריקה לישראל - בישראל אזרחים (שומרי חוק) לא יכולים להשיג נשק מה שאפשרי לחלוטין באופן חופשי בהרבה מדינות בארה"ב ולכן אין שום קשר בין ישראל לבין ארה"ב בהקשר הזה. לאמן כמה מאות בני נוער בירי לא יוביל את ישראל למסלול התדרדרות להפוך לארה"ב מבחינת היחס לנשק ומי שמעלה את זה עושה מניפולציה לעובדות.

אפשר להתנגד ולומר שאת המשאבים (הדי מועטים) הללו שווה להשקיע במקום אחר - מוטעה לטעמי אבל לגיטימי אבל לטעון שהדבר ישנה משהו בנפשם העדינה של הילדים - נו באמת (בטח אם הדבר נעשה במסגרת נכונה).

לגבי מידת ההצלחה של הפרויקט להוציא קלעים וצלפים בסוף הדרך - אני חולק עליך - לדעתי יהיה אחוז יפה שכן יסיימו את "המסלול" וישתלבו ככאלו (אם הצבא כאמור ישכיל לעקוב אחריהם לכל אורך התהליך), הוצע פה גם כי יושם דגש על הפריפריה בהקשר הזה - וזה רעיון טוב. ולגבי אמצעים מתקדמים לקלעים/צלפים - זה ייכנס אבל לאט לאט וכמו שאמרתי יתחיל לחלחל מהמיוחדות למטה כמו שבדרך כלל דברים כאלו קורים - זה לא תחליף ליכולות קליעה/צליפה בכל מקרה זה תוספת ועדיין דורש חברה שיודעים לירות - ובצה"ל לצערנו לא ממש יודעים לירות (בהכללה כמובן).
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר