לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2006, 12:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בליך: הצלחת קדימה מובטחת: ניצחה בענק בתיכון חילוני בשכונה ותיקה ומבוססת בלב גוש דן.."

נוסף לרקע הדמוגרפי של תלמידי התיכון יש לציין כי שמעון פרס זכה שם בבחירות 96 (ואולי גם ברק ב2000). בנוסף התלמידים לא יכלו להצביע למפלגת עלה ירוק.
הנתונים כפי שפורסמו בYNET:
קדימה "לקחה" את הבחירות בבליך: מפלגת קדימה זכתה ב-36.06% (43 מנדטים), העבודה סיימה במקום השני עם 18.22% מהקולות (כ-21-22 מנדטים) הליכוד - 12.89% מהקולות (15-16 מנדטים). מרצ זכתה ב- 8.98% מקולות התלמידים (10 מנדטים), ומייד אחריה האיחוד הלאומי-מפד"ל עם 7.42% קולות (9 מנדטים). הירוקים הפתיעו עם 6.64%. ש"ס זכתה ב-5.33% ושינוי חתמה את התוצאות עם 4.29%. עלה ירוק נפסלה ולא השתתפה בבחירות.

מעניין לראות הצבעה לש"ס ולאיחוד-מפד"ל. מעניין לא פחות האחוז הגבוה יחסית של מצביעים לשינוי, האם יכול להיות שמפלגת ח"ץ לא השתתפה? לאן נעלמה המפלגה של ליברמן?

שימו לב לציטוט הבא מתוך הכתבה הנ"ל:
רק שמונה מפלגות הורשו להשתתף בהפנינג בתוך תחומי בית הספר. מפלגת עלה ירוק הגיעה עד לבית המשפט בתביעה לאפשר לה להשתתף בבחירות, אך בית משפט המחוזי בתל אביב החליט שלא להתערב בשיקולי בית הספר. מספר תלמידים בעלי יוזמה הודיעו על בחירות מחוץ למוסד, והקימו דוכן הצבעות אלטרנטיבי, שבו בין היתר מיוצגות גם עלה ירוק וחד"ש. לדברי רותם גילורד, תלמיד כיתה י"א: "יש לנו כאן 33 רשימות, שמיוצגות כפי שראוי בבחירות דמוקרטיות. מה שמתרחש בתוך בית הספר הוא לא דמוקרטי". עד לשעות הצהריים הצביעו בדוכן האלטרנטיבי כמאה תלמידים.

באשר לריקוד של פרופ' ברוורמן ושאר התבזויות של אנשי ציבור כדי לזכות בקולות תיכוניסטים, הנה בחורה, שכפי שאפשר לשמוע בסירטון, היא הייתה נשיאת הכיתה ורוצה להיבחר מחדש. לכן היא מוכנה ללכת עד הסוף (הצפיה ממולצת לבני 18 ומעלה). לינק =>
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/images/freshicons/new_icon_adults.gif]

אולי גם חברי הכנסת בישראל צריכים ללכת לרקוד כך?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 27-02-2006 בשעה 13:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2006, 16:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא באתי לסתור את דבריו. אדרבא, כתבתי בעצמי שבשמאל אכן אירע מפץ גדול...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "גם אם אתה צודק, זה לא סותר את דברי ichpatli"

אני מטיל ספק רב לגבי השפעתו הקיצונית על הציבור הרחב. הליכוד קיבל 40 מנדטים בבחירות
האחרונות, שהיו הרבה מעל לפער הרגיל בינו לבין גוש השמאל. טבעי שעשרת המנדטים שעברו
לליכוד (ונמצאים קבוע בין הליכוד לעבודה), יילכו למפלגה שנמכרת בתור "מרכז נקי כפיים". השאלה
מה יקרה עם מנדטים נוספים שאמורים לנטוש את הליכוד - ואני מעריך שכמות נכבדה למדי, בכלל
לא תעבור שמאלה, אלא דווקא ימינה (לליברמן ולאיחוד-מפד"ל...).
בכל מקרה, הבחירות הן שאלה של גושים - ואם גוש ליכוד-ימין-חרדים, יצליח במשימתו ויגיע ל61, מפלגת
אט"ד תתפורר מעצמה, ולא משנה כמה מנדטים היא תקבל...
ישן 27-02-2006, 16:41
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה מפספס את העיקר -
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הדבר היחיד שהיא מוכיחה, זה שהשמאל הצטרף למפלגה הזו. גוש הימין בבליך לא נחלש..."

רמת המודעות וההתעניינות של רוב הציבור בנושאים פוליטיים (בשונה מכותבי וגולשי פורומי סקופים...), דומה לזו של הנוער שהצביע ב"בליך" (וכבר הקדמתי בהסכמתי שהם רחוקים הלהיות מדגם מייצג) היא נמוכה למדי. העובדה שאוסף פוליטיקאים (שרובם חסרי רקורד מרשים...), שחוץ משאיפת שררה אין ביניהם שום דבק אידיאולוגי, מצליחים לגבש רשימה שמתמודדת (לראשונה!) בבחירות וזוכה לתמיכה מאסיבית בכל הסקרים ובהצבעות בבתי ספר, מוכיחה את כוחה של התקשורת וכשהיא מתמסרת (מרצון ו/או משיקולים זרים) להאדרת הרשימה הוירטואלית, הציבור הרחב פשוט "הולך" עם זה ו"קונה" את "המצגות".

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר