לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2006, 21:27
  Etrio Etrio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
משחקים על בסיס ספרי "חולית" ברשת

זה כאן וזה חם, אכן כך, משחקי רשת חינמיים על בסיס סדרת ספרי חולית של פרנק הרברט.
טוב אז נתחיל:
אני מנסה לקדם את הז'אנר הזה בארץ, הוא לא כל כך תופס אבל אני מנסה בכל זאת.

הקיצר -
ישנו ז'אנר של משחקי תפקידים ברשת שנקרא MU* מה זה אומר - Multi User * (* זה עוד מילה שבעזרתה מגדירים את סוגי המשחקים)
לדוגמא - MUD - Multi User Dungeon
MUSH - Multi User Shared Hallucination
וכו'

אלו הם משחקים מבוססי טקסט שעובדים ברשת הטלנט (Telnet), כלומר, לא תמצאו שם גרפיקה מטורפת אלא טקסט, אך ורק טקסט.
נשמע משעמם? אומנם כך זה נשמע אך ההתנסות במשחקים האלו, נתינת הצ'אנס מוכיחה - משחקי טקסט לא רק שהם לא משעממים, אלא אפילו לעיתים מעניינים יותר ממשחקים רגילים.
הסיבה - בזכות הקוד שמבסס את המשחק, נוצרת גמישות בלתי רגילה, כלומר, העלילה (אם יש, זה תלוי במשחק) אף פעם לא נגמרת, היא רק משתנה.
אין למשחקים האלו סוף מוגדר.

אפשר לחלק את המשחקים האלו למליון ואחד קטגוריות אך אני בוחר להסתכל על קטגוריה אחת ויחידה - האם המשחק הוא Hack & Slash טהור, האם הוא בדיוק הפוך (Roleplay חופשי ללא מערכת קרב) או האם זהו שילוב ביניהם.
אותה חלוקה נוצרת בעולם המשחקים הנ"ל - כל משחק מסוג MUD יש בו מערכת קרב וכל משחק מסוג MUSH אין בו מערכת קרב, כלומר הכל זה משחק תפקידים.
ישנם עוד סוגים כמובן אך אלו הם הסוגים הנפוצים.

בכל אחד מהמשחקים הללו השחקן יוצר דמות והמטרה היא לפתח את הדמות תוך כדי התפתחות העלילה וכמובן פיתוח הדמות כרוך בהכרח בהשפעה על התפתחות העלילה.

עכשיו, למה אני מפרסם את זה פה?
כי שני המשחקים העקריים שאני משחק בהם הם מבוססים על הסיפור של חולית ולכן זוהי האופציה האולטימטיבית לפירסום של הז'אנר.

המשחקים:
משחק אחד שאותו אני משחק כבר כמה שנים הוא DuneMUD משחק מבוסס על סדרת ספרי חולית של פרנק הרברט וגם הספרים של הבן וקווין ג'יי אנדרסון, כפי שאמרתי משחק שיש בו מערכת קרב והוא כמעט Hack & Slash טהור, כמעט ואין מקום לרולפליי, מומלץ לחובבי משחקים מהסוג הזה (נניח - דיאבלו)
במשחק הזה אתה יוצר דמות ומצטרף לאחת מהגילדות (קבוצות) שקיימות במשחק, כדוגמאת 'בית אטריידס' הנאור, 'בית הארקונן' הברוטאלי, תוכל להצטרף לדררים (או כפי שאני מעדיף לכנותם על פי השם המקורי Fremen), לסארדוקאר המאיימים ועוד.
אתה מפתח את הדמות שלך בצורת עלייה ברמות ובדרגות הדמות וכמו כן בדרגות בתוך הגילדה עצמה, ככל שהדמות שלך מפותחת יותר, יש לך גישה ליותר יכולות וכך אתה מתחזק ולבסוף לבחירתך אפילו תלחם נגד שחקן אחר בקרב עקוב מדם.

זהו הקישור לאתר של המשחק, תוכלו לקבל שם מידע מפורט הרבה יותר גם לגבי משחקים מהסוג הזה וכמובן בעיקר מידע על המשחק הזה.
האתר:
http://dune.servint.com

המשחק הבא גם הוא כמובן מבוסס על סדרת חולית ומועדף עליי מהקודם, אך לא כמו המשחק הקודם, העלילה כאן מבוססת אך ורק על הספרים של פרנק הרברט ועל האנציקלופדיה.

העלילה מתרחשת כ - 100 שנים לפני הסיפור של הספר הראשון בסדרה, ומתעלמת כמובן מהסיפור שמסופר בספרי הבתים.
כאן המשפחה הקיסרית של בית קורינו כמובן שולטת באימפריה וכולם כפופים לה ואבוי למי שיעז להמרות את פי הקיסר.
במשחק הזה ישנם את כל הבתים שקיימים בספרים ובנוסף בתים שחלקם קיימים באינציקלופדיה וחלקם הומצאו.
במשחק תוכל לגלם דמות כמעט בכל תפקיד שתרצה ויתאים לעלילה ותוכל להיות משוייך לאחד מהבתים ואף לבנות מומלץ - ישנם תפקידים גם בתור בנות גשרית.
בנוסף ישנם תפקידים שלא קשורים לאף בית כגון סוחר, בן טלילאקס, איקס ועוד.

ישנם תכנונים להוסיף את ה Fremen בתור קבוצה שניתן לשחק אותה אך כיום עדיין לא ניתן לגלם תפקידים שקשורים להם.

כל המשחק הוא מערכת פוליטית מורכבת, מאזן איימה בין הבתים ומאזן איימה בין הבתים לבית הקיסרי.
הסיפור, כולו נוצר בעזרתם הנדיבה של השחקנים שבעזרת המשחק (משחק רולפליי טהור, כלומר אין מערכת קרב מובנת והכל בעצם נוצר מפרי דמיונם של השחקנים) בעצם כותבים עוד פרק בספר.
במשחק הזה המטרה היא ליצור דמות ולפתח אותה דרך רולפליי, כל דבר קובע, הדמות שלך עשתה מעשה כל שהוא, לא משנה כמה לא רלוונטי הוא נראה בעינך, הוא עלול לחולל תוהו ובוהו.

זה משחק שלעיתים יכול להיות מסעיר מאוד, ישנם עיתים שבהם אתה פשוט נדהם מהתגלגלות האירועים, יום אחד אתה בברית עם בית אחר ולמחרת אתם בקאנלי מטורף.

דוגמאות לדמויות נפוצות-
דיפלומטים, שומרי ראש, אנשי עסקים, סוכנים סמויים, רוצחים, חיילים ועוד

אם אתה בר מזל תוכל אף לגלם דמות של שר מלחמה, אמן חרב, מפקד בכיר, שר כלשהוא בבית כלשהוא וכו' וכו'
במשחק יש מקום גם לדמויות של אצילים שבדמם זורם דם של משפחת אצולה לדוגמא - הדוכס אטריאדס, הברון הארקונן ואף היהלום שבכתר - הקיסר
לדמויות אלה לוקחים בד"כ שחקנים מנוסים.

אתר המשחק:
http://www.dune3.net

ישנן תוכנות שמקלות את השימוש ברשת הטלנט שבלעדיהן היא מסורבלת ולא נוחה.

החביבה עליי היא תוכנה שנקראת SimleMU, זוהי תוכנה מצויינת, במיוחד למשחקים מסוג MUSH והקישור אליה: http://simplemu.onlineroleplay.com

ישנה עוד תוכנה שהרבה יגידו שהיא עדיפה בהרבה וגם היא נפוצה הרבה יותר, ידועה בשם zMUD, כפי שנתן לקרוא משם, מצוינת למשחקים מסוג MUD, הקישור אליה: http://www.zuggsoft.com

תנסו את זה, אני מקווה שזה יעניין אותכם

- נדב
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר