לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2004, 08:27
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
אז למה אתה עדיין מתלונן?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני קורא עתונים שומע חדשות ונדמה כי .."

ולכתבה:

מצרים: הושגו הבנות לקראת הפסקת אש

סוכנות הידיעות המצרית מדווחת מפי מקורות בכירים בקהיר שישראל, מצרים והפלסטינים הגיעו להתקדמות חשובה, שעשויה להוות בסיס להסכם הפסקת אש עקרוני. על-פי הדיווח, הרשות הפלסטינית תשים קץ להתקפות נגד ישראל, ושרון מצדו התחייב להפסיק את הפעולות הצבאיות. לשכת שרון: נגיב בשקט על שקט מצד הפלסטינים. הפלסטינים: לא היו דברים מעולם

האם ישראל והרשות הפלסטינית ניצבות על סף פריצת דרך? מקורות בכירים במצרים דיווחו אמש (יום ג') כי ישראל, הפלסטינים ומצרים הגיעו להתקדמות חשובה שעשויה להוות בסיס להסכם הפסקת אש עקרוני בין ישראל לרשות. בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה לדיווח של סוכנות הידיעות המצרית שראש הממשלה הבהיר למצרים ש"ישראל תגיב בשקט על שקט, חוץ מבמקרים של פצצות מתקתקות". הפלסטינים מכחישים מכל וכל.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3015200,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2004, 13:14
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מידע ok ..ההיסטוריה מלמדת נכון כמובן ל 20 שנה האחרונות ..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "מי יותר אמין ממנו במזה"ת?"

שמדובר במנהיג מאוד הפכפך שהחליף את עורו לא מעט פעמים בכול מה שקשור לקיומה של א"י
החל מנטילת ספק בהסכם השלום של בגין - סאדאת וכלה באירועי הטרור ב 4 שנים שפקדו את ישראל ..
כול הזמן הוא קרא שלפסטינים זכות קיומית בארץ
דאג לומר שהוא נגד הרוגים משני הצדדים אך במקביל עודד את זכות המאבק של הפלסטינים בישראלים
באירועי הטרור בהילטון טאבה לדעתי למדה ישראל שעור מאוד חשוב ביחסה עם מצריים החל בהתנהלות האירוע וכלה בהפקת הלקחים ..!!
שאלת מי מנהיג אמין במזרח התיכון ...?
השייח חסן נסראללה מנהיג אמין בהחלט אומנם תיעתע בנו מס רב של שנים המנוול.. !!
לא יודע עם יצא לך לעקוב אחרי מוצא פיו .. מסתבר שמדובר באדם מאוד פיקח ואמיתי ..!
ישן 08-12-2004, 13:47
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

מידע לא עניין של אמונה והלוואי שכך היה .. מותו של עראפת הינו אינטרס לא רק למובארק ...!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "אחרי שערפאת מת -"

לא חושב שבשום רגע נתון יהיה ניתן להגיע להבנה עם הפלסטינים ולא משנה מי יתווך בנושא !!!
המשך התהליך { אם עדיין קיים מושג כזה } תלוי אך ורק בהנהגה החדשה שתקום ורק היא תוכל לרסן את הכאוס שהולך שם ...!
ושמובראק בטרם פונה "לעזור" לאחיו הפלסטינים וממשלת ישראל שידאג קודם לעניי עירו ..!
לברור לי אם זה ידוע לך מלחמת הגיהאד החלה במצריים .. "הגיהאד המצרי " " והאחים המוסלמים" בראשות אל זוהרי לימים סגנו של בן לאדן הקימו את הרעיון ומשם זה צמח ובסוף פגע גם בנו ..
נכון להיום פעולות ארגונים אלו עדיין נמשכות והם ממומנות בבנקים מצריים תחת עניו של הממשל שם ..!!
לסיכומם של דברים אילולא הייתה לי אפשרות הייתי מרים טלפון ללשכת נשיא מצריים והייתי אומר ..
נשיא יקר " חדל זיוני שכל "
ישן 08-12-2004, 18:22
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
אפשר להשיג דיי בקלות יחסית !
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ברור .. כל המצב הוא בגלל ה"אוסף הימני""

אפשר להשיג שלום , זה לא קל אבל זה גם לא קשה !

פוליטיקה זה דבר מעצבן ולא ברור , ימנים לא מאמינים בשלום שמאלנים כן .

אני בדעת השמאל כי אני מאמין בשלום , אל השאמל לא משנה כבר ... הרי בסוף כולם ישראלים אך מרוב שכל עם ישראל כל כך נמצא בחיי היום יום הפוליטיקה אז זה קורע את הישראלים ומחנות !

כולם רוצים בסוף סוף שיהיה שקט , כל אחד מאמין בדרך אחרת ... דרך שפוגעת באחרים או שלא , יש שמאמינים בשלום ויש שמאמינים שרק מלחמה תסדר את זה !

המטרה לשקט היא אחידה !

הדרכים משתנות ... שקט אחרי מלחמה לא יהיה אז מי שמאמין בזה מוכן להסביר לי למה ! והפצצות ובלא בלא בלא וכולה לא ממש משכנעו אותי , ומי שחושב שאם יכנסו בפלשטינים עוד יותר אז המצב יגרע עוד יותר !

וכבר היינו בסרט של הפלישה חזרה לשטחים כדי להפסיק את הקסאמים וכדי וכדי ... רק הרוגים יצא משם , הם עדיין יכולים לשלוח קסאמים או לבצע פיגועי התאבדות בקלות ! לכולם זה ברור ... וכולם יודעים שיש מליון ואחת פרצות !
רק שלצד השני אין אינטרסט ברגע הנתון לחולל עוד מהומות ....

מדינת ישראל כבר הבינה מזמן שאי אפשר בלי הסדר , הצבא לא עזר ולא יעזור ... להשאיר את כל הפלשטינים בשליטתה היא לא יכולה ...

אז לסגור את המעגל כבר !

ישן 08-12-2004, 21:07
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
הערה קטנה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "אפשר להשיג דיי בקלות יחסית !"

אין לי בעייה עם הוויכוח ימין-שמאל, הוא לגיטימי לחלוטין.
אבל ברגע שמישהו מגיע ומצהיר "אני ימני/שמאלני" כדאי שיבין מאיפה זה מגיע.
זה לא החלוקה של "ימנים = להרוג את כל מי שלא אני, שמאל = לחיות באחווה עם כולם"
כל "צד" הוא תפיסה שונה בתכלית אחת מהשנייה מבחינה חברתית, כלכלית וגם מדינית.
לדוגמה התפיסה של השמאל, כמו שהימנים רואים אותם היא להתרפס בפני כולם כדי למנוע מלחמות ושלום עולמי
התפיסה של הימנים, כמו שהשמאלניים רואה אותם היא ש"מה שלא הולך בכח הולך ביותר כח"
מיותר לציין ששתי התפיסות לא נכונות.

זהו, עכשיו אני אשאיר אותכם, ילדים, להתנגח אחד בשני בלי להפריע

ישן 10-12-2004, 11:33
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
הם לא מפריעים ולא "מעקבים"
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "..."

איך הם יכולים לעכב, אם הם להם נציגים בממשלה, וכוחם דל בכנסת ? אריק שרון כרגע מוביל את הזרם המרכזי בעם, אין לו שום התחשבות בקיצוניים והם לא משפיעים על דעתו או על מעשיו. הם אולי צועקים ומדברים הרבה, אבל עובדתית אין להם שום יכולת לעצור מהלך כזה. היחידים שעומדים כרגע בינינו לבין הסכם שלום, הם אלה שתומכים בטרור משני הצדדים.

אני חושב שאריק שרון ביטא היטב את העניין הזה כשאמר, שאמנם הוא לא מצפה מאבו-מאזן לאסוף תוך יום את הרובים ולעצור את הארגונים. מה שכן בהחלט ניתן לעשות, בהינף יד אחת, זה לבטל את ההסתה המרושעת נגד ישראל ובעד הטרור בכלי התקשורת (ששייכים לרשות), את שטיפת המוח שעוברים הילדים עוד מהפעוטון, ובבתי הספר והמכללות. אם אבו-מאזן היה רוצה לראות כאן שלום, זה המינימום שהוא היה יכול לעשות, אחרי אלף המחוות שהוא קיבל מישראל.
ישן 10-12-2004, 13:39

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "הם לא מפריעים ולא "מעקבים""

כוונתי בעיכוב, היתה למהלך כל השנים האחרונות אשר בו-
הימנים הקיצונים, היו אבן נגף במהלך כל השנים, בכך שלא הפנימו את העובדה שקיים עם נוסף, לא ניתן להתפטר ממנו והפתרון שהיה ועדיין מתקיים אצלם -המשך של התיישבות וארץ ישראל השלמה.
למזלנו, חלק מהימין הקיצוני והימין הנוכחי שנוטה יותר שמאלה (ראינו זאת אתמול בבחירות להסכמת קואליציה עם השמאל ברוב גדול של 63 אחוז).
להיום,יש עדיין קבוצה קטנה המחפשת לעכב ולהכשיל את תהליך השלום. קבוצה כזו, באופן טבעי נוטה לכיוון של מלחמה והתנגדות כמו טרור. קבוצה כזו אכן יכולה להתקיים בכל אחד משני העמים .
אזורינו הוא לא מקרה יחיד , ניתן לראות מקרים כאלה במקומות אחרים בעולם.
אי לכך , אין בינינו שום ויכוח.

ישן 11-12-2004, 07:44
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

מידע ממש מאוכזב ממצבור התגובות שלך ...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "..."

ולא ברור לי איך בדיוק הפך דיון זה לדיון שמאל\ימין !!!
לגופו של עניין ..
אני איש ימין ותמיד יהיה ..
ואני מודיע לך חד משמעית ...
שגם אני רוצה שיהיה כבר שקט ושלום!!!!
לא הייתה לי שום כוונה לעלות פה דעה פוליטית אלא דיעה אישית שמסתמכת על ההיסטורייה ..!!!
אז שוב אני אומר למורת רוחך בין אם תאהבי זאת אם לאו ..
מובארק שקרן נוכל ולא אמין ..!!
מותו של עראפת אינו קשור לא לזה ולא לשום מו"מ אחר ..!!
ואני יקירתי לא מאמין לו ולשום הסכם או הסדר או הבנה או שלא תגדירי את זה...!!!
עכשיו .. לטובת העניין .. בכדי להוכיח מהיכן אני למד את דבריי אלו על מובראק אני אשמח לשלוח לך בדרך כול שהי חומר שקשור ללימודי תעייני .. ואז תגיבי שוב .. מקווה שזה מקובל ..!!!
ישן 08-12-2004, 21:35

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לא עניין של אמונה והלוואי שכך היה .. מותו של עראפת הינו אינטרס לא רק למובארק ...!"

למובארק לפלסטינאים לישראלים ולשאר מדינות ערב והעולם כולו- יש אינטרס למנוע את הטרור של בן לאדן וכל אירגון אחר.כולם מודעים לכך שכאשר מתקיים סכסוך בין עמים ובמיוחד במקרה שלנו בין ישראלים לפלסטנאים , מנצלים אירגוני הטרור את הסביבה כמקום קלאסי לבנות את עצמם בלזרוע הרס לכל הסביבה.
מובראק מודע לכך שסיכסוכים בסביבתו ובמדינתו עלולים לגרום לפגיעה בו,וכיבוי השריפות(סכסוכים) יגרמו לכך לסילוק הטרור מסביבתו ומדינתו הקרובה, לכן זהו אחד מהמניעים החשובים אצלו לפעול להשכנת שלום בין ישראלים לפלסטינאים .

ישן 10-12-2004, 13:27

...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אלה שנלחמים במבארכ - לא נלחמים בנו."

דבריך, אכן נכונים, אבל כל טרור כלשהו בעולם ובמיוחד מוסלמי נוגע לכולם ואף לנו במיוחד כשמדובר בסביבה הקרובה אלינו .
ארגוני הטרור הרבים הקימים, משתפים פעולה בינהם ולא משנה היכן הם נמצאים( במצרים, בישראל, בצ'צניה). א]שר לראות שבצ'צניה, חברו ארגוני טרור ממקומות שונים באיזור.יש האומרים שיש קשר בין טרוריסטים בצ'צ'ניה ואנשי בן לאדן ועוד דוגמאות רבות במקרים אחרים.
אי לכך , הטרור הוא שייך לכולם באיזור ולא משנה אם הוא יותר מתמקד במלחמה נגד מובארק ועם המצרי או בישראלים , אמריקאים וכ'ו.

לסיכום- הטרור משלח את זרועותיו בכל העולם וכולם יש אינטרס להלחם בו!!!

ישן 11-12-2004, 12:03
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

למובארק יש אינטרס להילחם באירוני הטרור שלו ?! זה מה שאמרת נכון ??
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "אל תכניס לי מילים לפה,"

טוב ... לא ברור לי איך הגעת לזה ועל סמך מה בדיוק ...?!
בקהיר הבירה מצויים כמות כזאת של אירגוני טרור על כול סוגהם שאם התחיל לפרט לא אסיים ..!
חמאס , גיהאד איסלמי , אחים מוסלמים , אל קעיאדה והרשימה עוד ארוכה ...!
משאבי הארגונים הנ"ל כלכלים ומבצעיים כאחד מתרחשים תחת עינהם הפקוחה של הממשל המצרי ..
והם פועלים ומשגרים רשת של טרור לכול אזור המזה"ת ומדינות אירופה ..
התאים החשאים האלו פועלים כול הזמן ואני אומר שוב כול הזמן ..
וכול עוד לא קיימת סכנה בטחונית - מדינית שתפגע או תערער את שלטון מובארק זה בסדר ונוח לו
ולכול מנהיגי ערב מסביב
וזוהי בדיוק הסיבה שמנהיגי העולם הערבי רואים בו כטיפש ופתי ... {וזוהי אינפורצייה בקנה מידה אקדמאית }
וממש ממש על קצה המזלג ..!
אז שוב זהו לא דיון ימין או שמאל זהו דיון עובדתי- על סמך ההיסטורייה של המוקיון מובארק ...!
ובכדי לומר את דעתי והפעם באותיות של קידוש לבנה ...!
ההנהגה היחידה שתוכל לעשות סדר בבלאגן ברש"פ היא ההנהגה החדשה שתקום ורק היא בלבד ..!!!!
ואגב זוהי דעתם של רבים גדולים ומשכילים ממני בתחום הזה !
ישן 08-12-2004, 16:47
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
הכל זה בעיני המתבונן וחשוב לבחון את הדברים בראייה היסטורית נכונה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "גם כשסדאת הציע שלום הרמת גבה?:)"

סאדאת ניצח במלחמה!!!!!!
כל סיני הוחזרה אליו עד הס"מ האחרון.
וטוב לדעת שמה שיש לנו עם המצרים זה שלום כי ממש לא שמתי לב....
עם אף אחת ממדינות אירופה אין לנו הסכם שלום ובכל זאת כולנו (אלה שהפרוטה מצויהבכיסם) מבקרים באירופה, באפריקה, במזרח הקרוב, במזרח הרחוק, בצפון ובדרום אמריקה
אבל איפה לא?!
שאלה יפה...במדינות שאיתן ישלנו שלום כמו מצרים וירדן.....
לפעמים עדיף הסכם אי-לוחמה מאשר שלום עלוב שכזה
ראית איזה גב אדיר ישד כעת לפלסטינים כשמצרים המצויידת בנשק אמריקאי עומדת מאחוריהם
תעשה לי טובה, זה הרבה דברים מה שיש לנו עם המצרים, אבל שלום זה לא.

ישן 08-12-2004, 14:17

מוברק לא השתגע .... אבל אתה לא מבין את כל הסיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אני קורא עתונים שומע חדשות ונדמה כי .."

סדאת כשעשה שלום עם ישראל בלי תיווך בשאר המגעים בעניין הסורים והפלשטינים הוא דפק את שניהם !
מוארק יש לא בעיות גדולות בבית נגד הגמאעה האיסלאמיה ועוד כל מיני פלגים שם ולכן הוא מקבל סיוע רב מארצות הברית וזה עיקר הכוח שלה .
בינתיים ערפאת מת והוא רוצה לסיים את המשבר שם בגלל שזה גם עוזר לו ! ... אם תקרא גם בעיתונות העסקית ובמוספי כלכלה יתברר לך שיש חידושים רבים ביחסים הכלכליים עם מצריים , מנסים להקים גם סחר חופשי עם מצריים ! דבר שיעזור לישאל וגם למצריים .

מוברק לא היה יכול ללכת ראש בראש עם ערפאת כי לפלשטינים יש תמיכה רבה בכל העלם ובמיוחד ארצות ערב , אחרי שהוא נפטר ואחרי הקריאות של חמאס להודנה ומצב קצת יותר יציב ברשות בעניינים האלה אז למה שהוא לא יעזור ל"עצמו" ויתווך בעניין השלום עם הפלשטינים ? זה פשוט אינטרס שלו .

בעניין סוריה , אז היא תידפק בסוף ... היא לא תקבל את הגולן בחזרה ובסוף דומני שגם ישראל תתקיף אותה באיזה מקום ואז המצב יבער שוב בצפון כי אז לסוריה לא יהיה על מי לסמוך שיעזור לה בכל מה שנוגע לתיווך בעניין החזרת חלק מהגולן תחת הסכם .
הבעיה שישראל לא תתפשר על שום חלק מהגולן כי היא החלק התיירותי בישראל ולכן בסוף בצפון כן תהיה מלחמה עם סוריה , מצריים לא תתערב בעניין .

למצרים יש עניין ואינטרס בשלום בדיוק כמו שיש לישראל ולפלשטינים , יש הבדל בין מה שאתה קורא לבין מה שהולך לקרות . מצריים לא יכולה לנטוש את המוסלמים ועדיין הפלשטינים כן יקבלו חלק מירושלים כי פשוט מאוד אף מדינה מוסלמית לא תקבל את זה שלא יחזור הר הבית משליטתה ... גם אם המנהיגים ירצו לוותר אז כל המוסלמים לא יוותרו ואף מדינה מוסלמית לא יכולה להרשות שיקרו לה כל כך הרבה בעיות בבית .

בסוף יהיה שלום עם הפלשטינים ... עם הסורים יש עוד זמן רב עד שזה יקרה , עם אירן .. אף אחד לא יודע .

ישן 08-12-2004, 14:50
צלמית המשתמש של אשת דשא
  אשת דשא אשת דשא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
בקיצורררררררר..........

עוד יבוא שלום עלינו/שבע

עוד יבוא שלום עלינו
עוד יבוא שלום עלינו ועל כולם
סאלאם עלינו ועל כל העולם
סאלאם, סאלאם
עוד יהיה/אריק אינשטיין
הנה בא הקיץ וכולם בים,
מתמכרים, מתפנקים, על החול החם.
אחד חושב על בית, אחד על עבודה,
הלואי ולכולם תהיה שנה יפה.

עוד יהיה, עוד יהיה,
עוד יבוא שלום עלינו,
עוד יהיה! עוד יהיה.

הנה בא החורף, רוב הזמן גשום,
קר בבית ולא רוצים לקום.
אחד חושב על ילד, אחד על אהבה,
הלואי ולכולם תהיה שנה יפה.

עוד יהיה...

הנה אייבי נתן, על האניה,
הוא מפליג, לתוך החשכה,
יא חביבי אייבי, בהצלחה לך,
יש עמוק בלב תפילה אחת גדולה.

עוד יהיה...

ישן 09-12-2004, 06:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
פשוט. נכון. עובדתי.
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי kukURIku שמתחילה ב "אל תדאג, אצל ערבים אין מתנות חינם."

מבארכ לא בא לחלק מתנות (ואגב, הוא באמת לא חילק שום מתנה - לשחרר ישראלי מסכן שהאמין
בשלום עם מצרים, נסע לשם, ומצא עצמו בסיטואציה קפקאית של שמונה שנים בכלא נוסח "אקספרס
של חצות", זה הכל - חוץ ממתנה). הוא עובד שיטתית בשתי גזרות:
1. לא לריב עם ארה"ב - בארה"ב יש שלטון רפובליקני, שבלשון המעטה, לא מת על הערבים (חוץ
מהסעודים שבהם...). מבארכ לא צריך עכשיו להיות מזוהה בתור הטרבל מייקר של המזה"ת, בעיני
האנשים בפנטגון (שחלק מהעיתונות הערבית משדוכנעת שלהפיל משטרים ערביים זה סוג של תחביב
אצלם...).
2. לבסס מעמדו בעולם הערבי בתור הציר שבלעדיו לא ייפתר כלום. מסיבה זו הוא כרגע מנסה לתאם
מהלך גם עם הפלסטינים וגם עם הסורים.

ישראל נמצאת במוקד של הפעילות בשתי הגזרות: לריב איתנו זה לעצבן את ארה"ב, ודרכנו (יותר
נכון, על גבינו) אפשר להגיע להסכמה פלסטינית-סורית. מבארכ עשה מהלך גאוני מבחינה יחצ"נית
ושחרר ישראלי חף מפשע (כן, צריך לזכור שהנבלה הזה החזיק בכלא אדם תמים במשך שמונה - ועכשיו
כשהוא משחרר אותו במסגרת עסקה שבה הוא מקבל מחבלים א-מ-י-ת-י-י-ם - הוא מוצג בתור שליט
שוחר שלום...). בתמורה לשחרור הוא גם צובר כאן ובארה"ב יחסי ציבור טובים, גם קיבל לידיו מחבלים (שהוכיחו ללאומנים הערבים שהוא עדיין ב"מחנה הנכון") וגם השיג עסקאות על פתיחת אזורי
תעשייה משותפים (שיעשירו שניים וחצי תעשיינים ישראלים, יתנו תעסוקה לאלפי מצרים - ויכניסו
למבארכ פושט הרגל - מיליארדים במטבע קשה).

בסוף התהליך אנחנו נעמוד מול מצב שבו אפילו להשיב אש לעבר מקורות ירי מרצועת עזה (אם ניסוג
משם), לא יהיה אפשרי - שכן היא תהיה תחת חסות מצרית, וירי כזה עלול להתדרדר למלחמה כוללת,
שבה אמנם ננצח, אבל לא כיף להלחם ביריב שיש לו אף 16, אפאצ'ים, אברמסים וכד'...
המצרים לא רוצים מלחמה כזו כרגע - אבל הם יודעים שאנו רוצים בה עוד פחות, ככה שכוח הסחיטה
שלהם אחרי שניסוג - יגרום לכך שגבול הרצועה יוכל לבעור, מבלי שנוכל שוב להכנס לבית חנון כדי
למנוע ירי על שדרות.
ישן 10-12-2004, 10:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL - א-ת-ה בא לתקן אותי...:) מי אמר שההומור פס מן הארץ?:)
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "אתה בכלל מבין מה שאתה כותב?:))"

להגיד ש"לא יהיו חילופי ירי, בדיוק כמו שאין עם סוריה", רק מראה שאינך מבין על מה אתה כותב:
אין חילופי ירי עם הסורים, למרות שאין עימנם כל הסכם - הכל מבוסס על הרתעה שלנו מולם. עם המצרים
יש הסכם, שאין להם אינטרס להפר באופן ישיר, אבל אין להם שום סיבה למנוע מאחרים לירות בנו
(לדעתך המצרים לא מסוגלים לעצור את מאות חופרי המנהרות/מבריחי הנשק/הנשים/הסמים?), שכן
להם יש הרתעה כלפינו: לא נרצה להגרר למלחמה "בגלל איזה פצמ"ר מסכן שנחת על בית בשדרות".
העובדה שלא נוכל להגיב על ירי, כאשר יישבו שם מצרים - היא פשוטה וברורה לכל מי שמסתכל על
המתרחש בציר פילדלפי: כדי לא להפגע מאש צה"ל, פשוט צריך לירות עליו מהצד המצרי (אל"מ נביה
מרעי, סגן מפקד אוגדת עזה, נהרג מירי כזה ב1996), שכן צה"ל יעדיף להבליג ולא לירות לשם (לכן גם
הייתה היסטריה כ"כ גדולה כשבטעות נהרגו שלושה מצרים מאש צה"ל לפני שבועיים...).
ישן 10-12-2004, 11:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

למה אתה בכוח מנסה להפגין בורות? בסוריה האסלאמים דוכאו בברוטאליות ב1982...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "עכשיו אתה גם מביא דוגמאות שמפריכות את מה שאתה טוען:))"

אין על המשטר שום איום אסלאמי, מהסוג שקיים במצרים (לך תקרא קצת מה אסד האבא עשה
בחאמה...). מותר לקרוא טיפה, לפני שפולטים סיסמאות...
הקיצונים האסלאמיים היחידים שפועלים בסוריה, הן מפקדות פלסטיניות שרשאיות לשבת שם, אך
בשום פנים לא ליזום כל פעולה מהשטח הסורי לשטח הישראלי. הקיצוניות האסלאמית הסורית נמצאת
עמוק מתחת לאדמה - כי הם יודעים מה קרה לבין 20 ל40 אלף אסלאמיסטים קיצוניים, שכן פתחו את
פיהם ב82...
לפי ההגיון שלי (ושל מי שמכיר טיפה את המתרחש בגבול הסורי...), הם ועוד איך צריכים למנוע מכאלה
(לו היו כאלה בחיים...) לירות עלינו - סוריה לא מעוניינת במלחמה איתנו, שעלולה לפרוץ בעקבות אירוע
בגבול. לסוריה אין איתנו הסכם - ועל כן היא מחוייבת ביתר זהירות, בכל הנוגע למתרחש על הגבול -
הם יודעים, שהיחס אליהם יהיה הרבה פחות עדין מהיחס למצרים (גם הצבא הסורי עלוב בהרבה,
ואסד יודע זאת).
ישן 10-12-2004, 11:18

בעניין הקיצונים האיסלאמיים בסוריה ....
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "למה אתה בכוח מנסה להפגין בורות? בסוריה האסלאמים דוכאו בברוטאליות ב1982..."

אתה טועה וצודק באותה מידה !

יש הרבה קיצוניים איסלאמיים בסוריה , אבל אף אחד בינתיים לא הרים את ראשו מהסיבה שהם קיבלו על הראש כמו שאמרת בעבר .
למרות זאת במצריים קשה למצרים לשלוט בהם והיא אינה יכולה להשתיק אותם , ארצות הברית מזרימה כספים למצרים בשביל לנסות ולסדר את העניין הזה .

בקשר למלחמה , לדעתי ישראל היא זו שתיזום ותתקיף ראשונה את סוריה .... וכמו שאמרתי עם הפלשטינים בסוף יהיה שלום הסדר והסכם , עם הסורים זה רחוק ביותר .

אגב אורי ולכל מי שמעניין אני ממליץ לך לצפות בסרט שקוראים לו :
West Beirut

סרט שמדבר על איך היתה חייהם של אנשים ב 82 ועל המלחמה ועל הכל .. גם מדבר על קיצוניות איסלאמית ועל המלחמה עם ישראל ועל המלחמה האזרחית ובכלל סרט טוב - חצי תיעודי .

הסרט שיש לי בא עם תרגום לאנגלית ( אתה מבין ערבית ולכן לך לא נראה לי שתהיה בעיה ) .
את הסרט הורדתי מ SHAREREACTOR זכרונו לברכה LOL , אבל נראה לי שגם בקאזה אפשר להוריד או לחפש במקומות אחרים .

אם מישהו מכיר אתר שאפשר לאחסן בו או איזה FTP אני מוכן להעלות אם זה מעניין מישהו .

פאדי

ישן 10-12-2004, 11:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני צודק וצודק באותה מידה...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "בעניין הקיצונים האיסלאמיים בסוריה ...."

קיומם של קיצונים אסלאמיים אינו בעייתי - כל זמן שהם יודעים להוריד ת'ראש. בישראל שבתוך הקו
הירוק יש הרבה יותר פעילות של קיצונים אסלאמיים, מאשר בסוריה (בוא נאמר שמקרה כמו "שהאב אל-
דין", לא היה יכול לקרות אצל השלטון הבעת'י בסוריה...).
במצרים לא מצליחים להתמודד עימם כי עובדתית מספרם וחלקם באוכלוסייה, גדול לאין שיעור מזה
שבסוריה - והמשטר חושש להתעמת עימם באופן ישיר (קשה לדעת עד כמה הם חדרו לצבא, למשל).
בסוריה ברור שהם לא חדרו לעומק מערכות השלטון - שכן השלטון בכלל לא בידיים של מסלמים, אלא
בידיים של העלווים (שעל מידת האסלאמיות שלהם ניתן לומר שאתה ואני מסלמים טובים מהם...).

לגבי הסרט שלך, האם זה הסרט עם כריסטופר ווקן?...
ישן 10-12-2004, 11:35

טוב במידה זו או אחרת אפשר להתווכח על זה עד איןסוף :)
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני צודק וצודק באותה מידה..."

בקשר לסורייה אז שם אין שלטון דימוקרטי והכל הולך בכוח , אז השוואות אי אפשר להשוות בין צורת הפעולה בשני המקרים ... מה שגם במקרה שהיה בנצרת ( של שהאב אל דין ) דווקא המדינה רצתה שהוא יגדל ויתנפח ושיהיו באותו מקום ובעיר בעיות מרובות וקשות בלי טיפול למרות התקופנות המוגברת ובכלל הכל היה לא חוקי שם .. אז הטיפול היה צריך להיות מיידי ולא אחרי שנתיים שלושה !

בנוגע לסרט הסרט מדבר על ביירות המערבית והמזרחית , על שני ילדים שם שדרכם מראים את התמונה הכוללת של המצב ( גם בתוך הבית שרוצים שיתפללו ) וגם עם נוצרים ... סרט טוב תאמין לי .

אני לא יודע מי זה ומה הקשר עם כריסטופר ווקן ?!

ישן 10-12-2004, 12:29

גמני חושב כך !
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "פחחחח..השחצנות שלך מעוותת לך את החשיבה"

המצרים אם ותהיה להם שליטה בעזה אז גם הם ינסו לשלוט בטרור הקיצוני , כי זה לא יעזור להם !

אם הם לא ישלטו במצב אז הקיצוניות תתרחב עוד יותר באכלוסייה שהם שולטים עליה .

פיגעה בישראל פוגעת ביחסים עם ישראל שהיא מאוד חשובה למצרים , אורי אם תקרא גם חוץ מפוליטיקה קצת כלכלה תבין שלמצרים ישראל חשובה מאוד מבחינה כלכלית ולכן הם לא יסתכנו ביחסים גרועים כשהם יכולים להיות ביחסים טובים אחרי שערפאת מת כי זה פשוט טוב בשבילם בראש וראשונה .
הטענה שלמצרים דיי טוב שיהודים נהרגים דיי מופרכת כי מצרים מעדיפים יהודים על ערבים ישראלים ( מנסיון !!! ) ...

לא הכל פולטיקה , פוליטיקה זה רק הצד אחד בכל העניין הצד הגלויי יחסית ביחסים .

אגב תודה על ההבהרה לא הבנתי את העניין מההתחלה .

ישן 10-12-2004, 12:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האינטרס שלהם הפוך בדיוק...
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי White-Night שמתחילה ב "גמני חושב כך !"

למצרים יש אינטרס לייצא את הבעייה שלהם...
לו יכלו לשכנע את הג'האד המצרי והג'מעאה אל אסלאמיה שאנחנו זה האוייב הראשי - הם היו שמחים מאוד
לעשות כן. בשנות השמונים הם עודדו יציאת אנשי ארגונים אלה לאפגניסטן, לצורך הלחימה ברוסים - כך
נוצר הקשר בין אימן אל ט'וואהירי לבין בן לאדן (סרטן, לך וחפש חומר על ט'וואהירי...).
למצרים יש יופי של אינטרס שכאן יהיה מוצב חוץ של הברדקיסטים - שיש להם בקרה עליו (גם כששלטו
על הרצועה בפעם הקודמת - הם מנעו מעבר מהרצועה לתוך מצרים, אבל מעבר הפוך של אסלאמיסטים,
דווקא יתאים להם מאוד...).
ישראל חשובה מאוד מבחינה כלכלית - אבל ישראל בכל מקרה לא תסכן את ההסכם "בגלל פצמ"ר אחד",
או "בגלל מחבל אחד". אין למצרים מה לחשוש (ההסכם סוכן כאשר היה ראס בורקה? כאשר רוסס האוטובוס
בהליופוליס? כאשר חייל ריסס שתי מכוניות בכביש הגבול המערבי ורצתח 4 ישראלים?). המצרים יודעים
שאם יישבו ברצועה, והטרור יימשך - ישראל תמחה, אבל לא תעשה דבר מעבר לזה. אופיים של יחסי
ישראל-מצרים, הוא שישראל מעולם לא נקטה בסנקציות כנגד המצרים, בעוד שהמצרים כל הזמן נקטו
בסנקציות נגד ישראל.
הם פחות מטומטמים ממה שנדמה לך...
ישן 10-12-2004, 14:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, אני מבין שלא טרחת לקרוא את הכתבות מהיום שאחרי - שמדברות על ביום הפיגועים...
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "ועל פיגועי הטרור בסוריה גם כן לא שמעת??"

ע"י המודיעין הסורי, נכון?
אתה בטח חושב שזה הגיוני שיהיו כ"כ הרבה פיצוצים - וכ"כ מעט נפגעים...

ואפילו במקרה הבלתי אפשרי שאכן בוצע פיגוע אמיתי (וכ"כ לא מוצלח, למרות ההיקף העצום...) - אנא הסבר
לי איך פיגוע אחד כזה מייצג "איום אסלאמי על אסד", בעוד ש300 פיגועים בשנה בישראל, לא מייצגים "איום
פלסטיני על ישראל"...

סרטן, אני לא מאשים אותך בבורות שלך. הבעייה שלך היא הגאווה באותה בורות.

תכניס לך לראש הסיכה שלך: היה איום אסלאמי על אסד האבא עד 1982 - והוא הרג אותו. במקום
להתחמק מהעובדות, שב קצת ותקרא על אירועים ש-ב-א-מ-ת מתו בהם אנשים ולא ב"פיגוע הטרור הענקי"
שאסד ביים אותו, בדיוק כשאמריקה שקלה לתקוף את סוריה על תמיכתה בטרור בעראק...
ישן 11-12-2004, 21:29

כן, ומה אתה קשור?
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "חבל לך על הביזיון - את הנזק כבר עשית"

תראו מה עשיתם מהאשכול , ואני לא פונה לאלעד אלא לכל מי שהיה מעורב בו אחרון.
אני והגר לא היינו זמינות בסופ"ש לנט, במקום שתהיה לכל אחד ואחד טיפה של משמעת עצמית (בכל זאת אתם בני 20+ ), כל תגובה שלכם מזלזלת ופוגעת באחר .
דיון פולטי הוא דיון לכל דבר, משמע שאתם יכולים לדון בצורה תרבותית מבלי להתנגח ולקלל אחד את השני .

האשכול היה מאוד מענין עד שקילקלתם .
כנראה שאינכם יודעים להתדיין ואם הייתי פה הוא היה ננעל מזמן...

עוד תגובה מזלזלת ופוגעת - לא תוכלו להגיב פה בכלל והאשכול ינעל.

נערך לאחרונה ע"י משוטטת_פה בתאריך 11-12-2004 בשעה 21:32.
ישן 10-12-2004, 12:53

האינטרס הראשון שלהם זה .....
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האינטרס שלהם הפוך בדיוק..."

כסף + כלכלה חזקה + פחות ושאיפה לאפס קיצוניים במצריים .

הדרך שאתה חושב בה אפשרית , אבל גם הדרך של להילחם בזה כמו שהם עושים עכשיו היא גם אפשרית ...
צורת החשיבה שלך פסימית , זכותך אבל מצד שני יש מי שחושב אחרת , למצרים יהיה יותר חשוב וקל יותר לשלוט בטרור שנמצא באזורים הפלשטיניים וכך הוא יגביר את השליטה שלו בטרור וזה יעזור לו מאוד בבית ...
ולפי מה שאני הבנתי אתה חושב שהוא יפנה את הקיצוניים לישראל דרך הלפשטינים , בקשר לדעה זו אני חושב שזה הרבה יותר קשה כי גם כך אין לו שליטה עליהם ולכן להסתכן בעוד קיצוניים בתקווה שהקיצוניים אצלו בבית יכוונו אל ישראל במקום אליו קצת קלושים , מה שגם הוא מסתכן גם בעוד קיצוניים שיכולים להילחם בו כמו הג'מאעה ( ירדן מזכירה איזה משהו )

חוץ מזה סנקציות מצריות על ישראל אני לא מכיר ולא חושב שיש , אם יש לך אשמח אם תביא דוגמאות בעניין כי כלכלה זה בדרך כלל החלק העיקרי שאני קורא בעיתונות ודווקא המצב נראה ונשמע הפוך .

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:38

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר