לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2005, 19:48
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "סוף-סוף - ההכרזה וה-preview ל-D200 של ניקון"

אני לא מבין משהו -
קנון הוציאו את ה-10D. ניקון במקביל הוציאו את ה-D100 (אחרי ששתיהן הוציאו רק High end)
אח"כ קנון הוציאו את ה-D300. ניקון ענו עם ה-D70.
קנון הוציאו את ה-20D. ניקון לא הוציאו כלום ופתאום ה-D70 הפכה למקבילה ל-20D.
קנון הוציאו D350. ניקון לא ענו. בנתיים הוציאו D70s (לא בשורה גדולה...)
קנון הוציאו D5. יצירת פאר קרובה אך במעט ל-D1sMKII האגדית.

עכשיו ניקון הוציאו את ה-D200. לדעתי - זה תשובה מוחצת ל-20D.
למה משווים אותה ל-D5 שהיא בכלל FF ?
אם היו מכוונים אותה ל-20D ואת ה-D70 ל-D350 - היו עונים יופי לקנון. למה לקפוץ מעל הפופיק ?

בלי קשר - נראית מצלמה מדהימה. אם התוצאות שלה קרובות לעושר האדיר בפרמטרים - היא תהיה שווה כל גרוש. עושה חשק לעבור לניקון ... סתם !!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2005, 21:05
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "אני לא מבין משהו - קנון..."

קנון הוציאו 300D, וניקון החזירו תשובה עם ה D70.
קנון הוציאו 20D וניקון המשיכו להחזיר עם ה D70 שפשוט לא נופלת מה 20D. השיפור של ה D70s לא מהותי וה D70 ממשיכה לתת פייט ל 20D של קנון.
הוצאת ה 350D מקבילה להוצאת ה D70s מבחינת שימור המודל הישן, וה D50 ששכחת להזכיר היא מענה ל 350D כשההבדלים ממש לא ניכרים, מלבד כמות מ"פ שממילא אינה פאקטור אמיתי לקניית מצלמה.

ה D200 היא ממש לא תשובה ל 20D.
אי אפשר להשוות אותה ל 5D, והיא נמצאית מעל ה 20D וה D100, ומתחת ל 5D של קנון.
קנון פתחו פער מאוד גדול בין ה 20D לבין ה 5D, וה D200 ממש יושבת טוב מאוד באמצע. לדעתי זה יכול לעזור לניקון לתפוס את אותו פלח שוק שמחפש משהו מעבר ל D100 / 20D אבל לא רוצה לקנות מצלמה ב 3300 דולר.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 01-11-2005 בשעה 21:11.
ישן 01-11-2005, 21:29
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "עצוררר! איך הגעת למסכנה שה..."

גם ה 20D וגם ה D70 עשויות מאותו זבל פלסטיקי.
לשתיהן יש חיישן בגודל דומה.
מלבד המגה-פיקסל שזה הפאקטור הכי פחות מעניין במצלמה (שאגב, בחיישן יותר קטן בקנון, עם יותר פיקסלים זה אפילו לרעתם), מה אתה יכול לעשות עם ה 20D שאתה לא יכול לעשות עם ה D70?

ל 350D, ל D50 ול 300D יש רק גלגלת אחת.
מה שמראה על הנדסת אנוש "מצועצעת" לדעתי, ומרחיקה את הדגמים האלה מהמקצועניים.
כשקנון הוציאו את ה 20D, הסתכלתי על הביצועים שלה, והשוויתי עם ה D70 - לא ריגש אותי במיוחד.
אבל בהחלט הגיע הזמן שקנון יעשו משהו עם ה D70 שלקחה נתח שוק מה 300D (אני למשל, בחרתי ב D70 על פני ה 300D בגלל הסיבה הזו בדיוק).

כשקנון הוציאו את ה 20D, הם נתנו מענה לשליטה של ניקון במצלמות ה $1000, אבל בתכלס - הם יישרו קו עם ניקון.
הוצאת ה 350D וה D50 זה סתם קישקוש בשביל מתחילים שלא בטוחים שהם רוצים לשים מלא כסף על מצלמות כמו ה 20D או ה D70s (שבמחיר דומות מאוד).

אגב - ה 20D מאוד איכזבה אותי במגע שלה לעומת ה 10D. באמת חבל שבשביל כל כך הרבה כסף, אתה מקבל רק טכנולוגיה מתקדמת בגוף פלסטיקי ומעאפן, להבדיל מה 10D שאמנם טכנולוגית היא נחותה, אבל מרגישה כמו מצלמה אמיתית...

ישן 01-11-2005, 21:39
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גם ה 20D וגם ה D70 עשויות..."

תבדוק טוב את עצמך לפני שאתה יוצא בהצהרות.
ה 20D עשויה מגנזיום מלא.
הביצועים של ה 20D כמעט כפולים מה D70 וה D70s.
מהירות כמעט כפולה, נקודות פוקוס, 9 לעומת... 5 ?
ISO כפול פי 2...
ועוד כמה פיצ'רים שאני לא מזכיר כי הם מעניינים חובבנים... אבל אל תשכח את הגריפ למשל.
אני לא ראיתי אפילו צלם מקצועי אחד שמחזיק את ה D70.
D2X או D100 זה כבר משהו אחר אבל גם מעט.

וההצהרה שלך לגבי המגה פיקסל... אז עכשיו אנחנו הולכים אחורה שיותר מגה פיקסל זה פחות טוב?
מוזר ומעניין...
ולגבי ההיתרשמות האישית שלא ריגשה אותך.. זה כבר אינדוידואלי.
אולי אתה לא התרגשת אבל המכירות בעולם מראות מה מרגש יותר, זה כבר עובדות.
בכל יציע צלמים באירוע ספורט, דוגמנות, עיתונות, קנון שולט ולא בגלל היופי של המצלמה, בגלל שמקצוענים, כן מתרגשים מהביצועים לעומת המתחרות.

ואחרי כל זה, אני עדיין מחזיק מהניקון מצלמה מעולה ולא ראיתי פה בפורום אף פעם תמונות מהניקון שיכולתי לומר עליה שהיא לא טובה בגלל המצלמה...

משה

ישן 01-11-2005, 21:52
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "תבדוק טוב את עצמך לפני שאתה..."

אבדוק שוב את נושא החומר ממנו עשויה המצלמה, כשהשוויתי בין ה 10D של ניר ל 20D של זיו, הרגשתי את ההבדל... מוכן לבדוק את הנושא שוב.

ביצועים כפולים?
נקודות פיקוס זה נחמד, לא משהו שלא הסתדרתי בלעדיו עם ה K1000 שאין לה נקודת פיקוס אחת אפילו, או עם ה 5 נקודות ב D70. אפילו כשניסיתי לצלם עם ה EOS 1N עם העשרים אלף נקודות פיקוס, זה קשה לעבוד עם זה (כנראה עניין של התרגלות).
בכל מקרה, זה שיש לה הרבה נקודות פיקוס, לא אומר שהתמונה תהיה מפוקסת יותר , זה עניין של הרגל עבודה. חמוד, אבל באמת שלא קריטי.

בנוגע למגה-פיקסל, חלילה לא אמרתי שפחות זה בהכרח טוב יותר, אבל גם לפחות יש את הייתרונות שלו. ההבדל בין 6 ל 8 מגה-פיקסל הוא לא הבדל שיש לדבר עליו. זה נשמע הרבה, שהרי ההבדל נראה גדול מאוד (2 מגה-פיקסל), אבל תאכלס, זה הרבה יותר קטן ממה שזה נדמה. זה משפיע רק על קרופים או הדפסות גדולות, וגם בהדפסות - מנסיון ה 6 מספיק להרבה מאוד.

מהירות העבודה של ה D70 לא הפריעה לי לצלם דברים מהירים כמו טיפות מים, או דוגמניות על מסלול. לא שהיה אכפת לי לעבוד עם באפר כמו של D200, אבל יאללה - זו כבר היסחפות לשמה

איזו כפול, האמת שלא יצא לי אישית לצלם באיזו קיצוני כמו 1600 ואני יודע שה D70 רועשת באיזו 1600, כך שאני לא יודע בנוגע לעבודה באיזו מאוד גבוה.
אם אתה מדבר על הצד השני של האיזו, האם יש הבדל מהותי בין איזו 100 לאיזו 200?

בנוגע לעיתונות וכל הצלמים התותחיים - אני מבין לחלוטין את הבחירה שלהם בקנון.
לא שאני חושב שזה רלוונטי לדיון שלנו, כי הם לא משתמשים ב 300D / 350D ולרוב גם לא ב 20D, אבל במקומות שאני מצלם בהם, בהחלט המצלמות השולטות הן 20D ו D70 (כנראה שאנחנו לא טחונים כמו ידידינו האמריקאים...)
בסופו של דבר, העדשה משפיעה יותר על איכות התמונה מאשר הגוף, ויותר מזה - הצלם...
מה שמעמיד את כל ההשוואות בין הדגמים, די בזעיר אנפין.
הדיון התחיל, אגב, בתור דיון על ההתנהלות העיסקית של שתי היצרניות (סתם תיזכורת)

ישן 01-11-2005, 22:07
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אבדוק שוב את נושא החומר ממנו..."

לגבי הגוף.. אותו דבר בדיוק ב 10 וב 20... הנה

לגבי כל השאר. אם אתה מחליט שהן זהות, אז תדקדק. אם אתה מחליט שכל ההבדלים הם זניחים ולא מעניינים, אז בחייך, אם נקודות פוקוס לא משנה לך, ISO לא משנה לך, מהירות לא משנה לך. אתה יכול בהחלט להיסתפק בביצועים של P&S.
ואגב, זה ההבדל (אחד מהם ולא העיקרי) בין צילום מיקצועי וחובבני +, השימוש בקצה היכולת של המצלמה.
ברור שאפשר לפקס ידני או עם נק' פוקוס אחת, ברור שאפשר לעמוד על חצובה ולצלם ב ISO 100 עם חשיפה ארוכה.. אבל כשבא הצורך בדברים האלו בשטח, ל 20D יש את זה ול D70 אין. זה ההבדל.

אמרתי לך כמה שאני אוהב שאתה מתרכך וקורא לי חמוד???

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 01-11-2005 בשעה 22:16.
ישן 01-11-2005, 22:17
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "לגבי הגוף.. אותו דבר בדיוק ב..."

קראתי לך חמוד??
כן, זה קורה לי הרבה בזמן האחרון, אני שרוי באיזור רווי בבחורות עירוניות (אצלנו בקיבוץ אין שטויות כאלה).

לא יודע, לדעתי כל ההבדלים שציינת הם באמת זניחים, אבל אולי זה בגלל שאני לא עובד נכון עם הציוד שלי.
כשאתה משווה בין מכונית מיצובישי וסובארו, ואתה מגיע עד לרמת הברגים ואומר שלמיצובישי יש ברגים יותר טובים, הפלסטיק שעוטף את הנורית הכתומה של ההיבהוב איכותי יותר, ושהאנטנה עשויה מטכנולוגיה מתקדמת - כן, זה מאוד מרשים, אבל תאכלס לא יגרום לי לקנות את המיצובישי על הסוברו..

אגב - איך אתה בכלל משתמש בנקודות הפוקוס האלה?
כלומר, בשביל לבחור נקודת פוקוס ב D70, אני צריך לשחק עם הארבעה חיצים איפה שלכם (20D) יש ג'ויסטיק.. זה נוח לך לבחור בכל פעם נקודת פוקוס ואז לצלם לפי זה?
אתה בוחר נקודות פוקוס גם בצילום דינאמי (נגיד אירועים) או רק במצב שיש לך חצובה או שאתה מקמפז ועובד על פריים הרבה זמן?

אגב - שים לב שאני לא צלם מקצועי - אני צלם חובב, כמו הרוב המוחלט בפורום

ישן 01-11-2005, 22:57
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "קראתי לך חמוד?? :) כן, זה..."

סוברו. .מיצובישי.. אותו דרעאק.... אני רוצה מרצדס או BMW.

לגבי נק' הפוקוס. זה נישמע זניח אבל לדעתי זה מאוד שימושי , מאוד מאוד.
כשאני מצלם על חצובה או משהו מאוד ממוקד ורוצה לפקס על משהו שלא במרכז הפריים, אני בוחר נק' שיושבת על האובייקט והמצלמה מפקסת בדיוק עליו בלי להזיז את המצלמה.
זה יעיל ביותר כשאתה מבין היטב את השימוש. תגיד לארנון שיראה לך את זה במיגש הבא שלכם.
על ה ISO 3200 באמת אין ויכוח על שימוש יתר, זה באמת זניח...
השאר.. פיצ'רים. אין מה לעשות...

ישן 01-11-2005, 21:43
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גם ה 20D וגם ה D70 עשויות..."

לגבי הצעצועים D350 ו-D300 אני מסכים - המצלמות פנטסטיות אבל צעצועים מפלסטיק.
אבל ה-20D ? שלדת אלומיניום, בנויה כמו טנק, סופגת חבטות בכיף ועומדת בכבוד בכל מה שתתן לה ?
ואין כמעט הבדל בין ה-20D ל-10D - לא ברור לי איך ה-10 עדיפה - חוץ מהג'ויסטיק הנוסף של ה-20D (שאגב מאד מאד שימושי בבחירת נקודת פוקוס אוטומטי ובטיול בזום על תמונה) - המצלמות זהות. אה - ל-10D יש כפתור נוסף לנטרול הגלגלת האחורית, ל-20D זה מאוחד עם הכפתור On-Off.
בקיצור - זהות. אני מאד אוהב את ההרגשה של ה-20D ביד. מסיבית ונוחה מאד.

אבל אנחנו שוב גולשים לדיון על קנון מול ניקון ....
בקיצור - הייתי שמח לראות תמונות של ה-D200 מול ה-20D. אם היא תהיה ברמה מעל ה-D70 יש לה סיכוי להיות גם רמה מעל ה-20D. נחיה ונראה...

ישן 01-11-2005, 22:16
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "ארנון, ווס מהרצך גיזויין..."

אני מלמד אותך משהו ? איזה יופי לי, ממש "מפי עוללים ינקת תורה" ...
כשאתה לוחץ על הכפתור של בחירת נקודת פוקוס - הגלגלת עוברת בין כל הנקודות עד לבחירת כולם (AI). הג'ויסטיק בוחר ישירות את הנקודה שאתה רוצה. תלחץ על הכפתור בחירת פוקוס ואז למטה - הנקודה התחתונה תעבוד. תבחר ימינה - הימנית. תבחר שוב את אותה הנקודה - וחזרת ל-AI.

בד"כ אני משתמש בנקודה המרכזית ומקמפז איך שבא לי או עובר לידני, אבל לעיתים אני מתעצל ואז זה מאד מאד שימושי.

וכמובן שהגוף עשוי סגסוגת מגנזיום ולא אלומיניום. טעות שלי ...

ישן 02-11-2005, 10:54
  AvnerYaron AvnerYaron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.04
נק' פוקוס
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "אני מלמד אותך משהו ? איזה..."

אני חושב שכל הדיון כאן בנושא נק' פוקוס הוא מאוד תאורטי.
תכלס -
אני מפקס נק' מרכזית (שנעולה L ), נועל בחצי חשיפה, מקמפז סופית כשהאובייקט ממשיך להיות ממוקד ולוחץ עד הסוף.
השימוש בנק' פוקוס Off center נראה לי קצת מכביד. יתכן ובשימוש בצמצמים פתוחים עם בעית עמק שדה נמוך, כדאי להשקיע וללחוץ על בדיקת עומק שדה ואיך התמונה נראית בתוצאה הסופית שלה. גם כאן יש לי כמובן בעיה - בצמצמים סגורים המסך כל כך משחיר שכמעט קשה להבין מה קורה בתמונה.
אני חושב ש90 אחוז מהמשתמשים יודו שהם עושים אותו דבר. יש מתנגדים ?
כזכור, אני משתמש בD70, אבל ההערה היא עקרונית, ואני לא נכנס לויכוחים על ההבדלים בין סוברו, מצובישי, ב.מ.וו או בנץ......
ישן 02-11-2005, 12:13
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מצלם בדיוק כמוך. משתמש..."

יש כאן עניין מהותי אחר והוא - נעילת החשיפה. ברוב המצלמות חצי לחיצה נועלת גם פוקוס וגם חשיפה, מה שיכול להביא לבעיות במקרים מסויימים, לדוגמא כאשר הנושא שעליו רוצים לפקס נמצא בחושך ושאר התמונה מוארת בצורה חזקה יותר. עכשיו, מערכת מדידת האור קשורה לנקודות הפיקוס, לכן לפעמים יש טעם להשתמש בנקודות פיקוס שונות כדי לקבת חשיפה נכונה על כל הפריים.

נ.ב. לא יודע איך זה בניקון, אבל ב-10D (ואני מאמין שגם ב-20D) יש אפשרות של הפרדת נעילות של פוקוס ושל חשיפה באמצעות הפעלת custom function מסויים - ואז נועלים פוקוס עם אחד הכפתורים בגב המצלמה ונועלים חשיפה ומצלמים עם הכפתור הרגיל.

ישן 01-11-2005, 21:18
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "FF זה הרבה, אבל לא הכל. אני..."

בזה אתה צודק... אם אני כבר משקיע סכום עתק של כמה אלפי דולקים זה רק בשביל פריים מלא + גוף מסידרת EOS 1 שזה אומר מרק2...
מבחינתי, חוץ מ FF, ה 5D לא שונה בהרבה מה 20D. היא אפילו יותר איטית קצת.

יש לי הרגשה שקנון הולכים להוציא איזה מרק 3 שההבדל העיקרי ת'כלס יהיה WIFI מובנה אבל כדי שאנשים כמוני לא יהנו מהורדת המחירים של המרק 2, הם יוסיפו עוד איזה מגה פיקסלון ואיזה פיצ'ר נוסף כדי שבלב אנשים יגידו "מרק 2 כבר לא הכי טובה"\ בוא ניקנה את היותר טוב...

ישן 01-11-2005, 22:42
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
מלחמת ניקון בקנון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "סוף-סוף - ההכרזה וה-preview ל-D200 של ניקון"

מלחמת ניקון בקנון כול פעם שנוצר הוויכוח זה גורם לי
ומיוחד שיש לחברות דגמים חדשים ויקרים. מתחלס מה זה עוזר לכם רובם לא תרכשו אותם.
אלא אחד שקנה BMW 318. אז הוא צריך להיות מבסוט שיצא BMW 750 חדשה.
מה זה עוזר לו? לי יש מוצר ב5K ולא אכפת בכלל מה מינולטה תוציא עכשיו או עד הזמן שאני אצתרך לרכוש מצלמה חדשה.
היחיד מבין מנצים שכן יכול להיות משנה לו זה דווקא משה כי זאת העבודה שהוא מתפרנס ממנה.
אנחנו חובבים מי פחות ומי יותר. אז למי אכפת מהניקון 200 או קנון 5D או מינולטה 7D.
ובעיני FF זה חסרון עדשה 70-300 שבקרופ עוברת להיות 105-450 ב FF צחזור להיות סתם עדשה של 70-300. אני חולה טווח ועוד מעט אני ארכוש את הסיגמא 70-300(105-450) ואם היה לי כסף אז הסיגמא 50-500 75-750 אחרי הקרופ.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 01-11-2005 בשעה 22:47.
ישן 02-11-2005, 08:16
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

לי אישית לא נראה שניקון תוציא מצלמת FF בעתיד הנראה לעין - אחרי כל ההכרזות שלה על כך שפורמת ה-DX (של המאונט ושל העדשות) הוא הפורמט האחיד עבוד מצלמות ה-DSLR מתוצרתה ובמיוחד אחרי ההשקעה הרבה בעדשות ה-DX החדשות. חיזוק לכך אפשר למצוא במצלמות האחרונות של ניקון - D2X מקצועית לחלוטין ועכשיו גם ה-D200.

גם אני לא מבין למה להשוות את המצלמה החדשה ל-5D, הרי לא מדובר כאן במצלמות מאותה ליגה - לא מבחינת היכולות ולא מבחינת הביצועים. לדעתי ה-D200 אמורה להיות יותר בליגה של ה-20D - קרופ פאקטור דומה, מבנה גוף דומה, כמות הפריימים בשנייה דומה ואפילו המחיר דומה (20D הוכרזה במחיר של 1500$ ו-D200 ב-1700$).

ישן 02-11-2005, 12:04
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "אולג -"

אני מניח שהשאלה הזאת יש להפנות ליצרניות המצלמות והעדשות - למה אין תקן אחיד לדברים האלה. בכל זאת אנסה להסביר חלק מהדברים - חיישן FF הוא רכיב מורכב מאוד לייצור בעיקר בגלל ה-yield הנמוך יחסית. הרבה יותר קל לייצר חיישנים קטנים יותר ולכן אני מניח שהיצרניות באו עם כל הנושא של חיישני ה-APS. מכאן גם הנושא של הקרופ פאקטור - המצלמות החדשות בעלות החיישן המוקטן היו (ועדיין, בחלקן) מתאימות לעדשות הקיימות בהכל חוץ מ-field of view בגלל שטח החיישן. מכאן נולד המושג קרופ-פאקטור שלמעשה בא לתת לך הערכה המתאימה לשילוב של הגופים הדיגיטליים עם העדשות הרגילות. היצרניות הלכו אף רחוק יותר - בעדשות ה-DX או ה-EFS שמתאימות אך ורק למצלמות הדיגיטליות עדיין צריכים להכפיל את אורך המוקד כדי לדעת את אורך המוקד האפקטיבי - למרות שהעדשות האלה מעולם לא יועדו לגופי FF.

חברת ניקון עוד איכשהו עיקבית במעשיה - למצלמות הדיגיטליות שלה יש מאונט DX אחיד שמציג קרופ פאקטור של 1.5. לעומת זאת, לקאנון יש לא פחות מ-3 גדלי חיישנים עם 3 קרופ פאקטורים - 1 (פריים מלא), 1.3 (במצלמות 1D ו-1DMarkII) וכמובן 1.6 (ב-10D, 300D, 350D ו-20D). למה זה ? go figure ...

ישן 02-11-2005, 14:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "ההבדל הוא שקנון מייצרים לעצמם..."

כשאתה אומר שקנון מפתחים לעצמם את החיישנים, זה לא בדיוק כמו שאתה מציג את זה.
קנון היא תאגיד ענק שמייצר המון דברים.
מי שמייצר עדשות לא יודע לייצר חיישנים וההיפך.
לקנון יש מפעלים שכל תפקידם הוא לייצר חיישנים. יש להם צוות פיתוח והרבה אנשים מעורבים בעסק.

לניקון - אין את זה, אבל הם מגדירים לסוני, או כל ייצרן אחר מה לעשות. הם אחראיים על הארכיטקטורה של המוצר, ובסופו של דבר, ניקון הם הלקוח של אותו ייצרן חיישנים, כמו שקנון היא הלקוח של עצמה.
קנון מגדירים לעצמם את הדרישה שלהם בנוגע לחיישן. יש להם צוות המקשר בין הגופים במצלמה. מהגוף, לחיישן, לעדשות... אבל הם עובדים בצורה דומה כמו כל ייצרן, רק שהפטנט שייך לקנון.

בסופו של דבר, אם הונדה היו מייצרים בעצמם את הצמיגים לרכב, זה לא היה אומר שהטויוטה שלא מייצרים צמיגים, אלה קונים אותם ממישלין, היו מכוניות גרועות יותר.
סה"כ, טויוטה מגדירים לייצרן את הדרישות שלהם. משקל הרכב, רוחב צמיג, לחץ וכו', והייצרן תפקידו ליצור מענה ללקוח.

קנון עובדים בצורה זהה.
זה שרשום Canon על החיישן לא אומר שום דבר (מנקודת מבטי בתור לקוח קצה).

מה שכן - לקנון יש יותר כסף. וזה מאפשר לה לייצר יותר חיישנים, ולבנות יותר פסי ייצור בתקציב ענק, בשביל לחקור ולפתח בצורה יותר אינטנסיבית את המוצר שלהם. לו לניקון היה כסף כמו לקנון, אולי הם לא היו בונים מפעלים לחיישנים, אבל משלמים לסוני או כל מפתח אחר שיושב בסין, לפתח להם חיישנים בגדלים שונים, ובסוגים שונים...

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:42

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר