לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2006, 19:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Unforgiven שמתחילה ב "הבדל בין גדודים ליחס"ר בקו"

רמת סיכון.

פלס"ר גם מבצעים משימות ולא תופסים גזרה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2006, 22:05
  Nin_Modern Nin_Modern אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "לאן אתה מנסה לגרור אותי במילים שלך?"

לשום מקום ספציפי. אני אומר תגובות צניות וקיצוניות כשאני רוצה לדעת מה הדיעה של הצד השני, העניין שהמשפט הנוכחי היה קצת מעורפל.

מה שבאתי לומר זה שלא ניראה לך שקצת אבסורדי שהגדודים מקבלים את העבודה האפורה, סובלים לעיתים ממחסור בציוד (ושעות שינה) ויוצאים פעם בשבועיים במקרה הטוב, בזמן שחבריהם לחטיבה מקבלים את המבצעים המסובכים, הקצאות טובות, יותר שעות שינה ממישהו בתרדמת ובנוסף יש להם יציאות טובות?
העובדה שהיח"טיות מקבלות הכשרות נוספות לא צריכה להקנות להם עדיפות לדעתי ובטח שלא יחס מיוחד, הם צריכים לטחון לא פחות מהגדודים בקוים, מחסומים ובמארבים.
איך היה השירות ביח"טיות לפני שהן הפכו ליחדות לוט"ר, ולמה דווקא הן זוכות לקבל את הכשרות הלוט"ר, הלו"ז, הקמ"ג והצניחה במקום להעניק אותן ליחדות יעודיות לכך?
ישן 09-03-2006, 20:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Nin_Modern שמתחילה ב "והם אמורים להרגיש סיפוק..."

מתאמנים. יחידות כאלה נדרשות לשמור על מספר כשירויות, ותמיד יש מה עוד להתאמן. אם זה לא טוב מספיק, יש לנו בעיה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-03-2006, 21:43
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
החיים בגדס''ר..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי The Unforgiven שמתחילה ב "חחח אז אני מבין שאתה לא בנח"ל :)"

בעיקרון זה עניין של גיזרה...ושל פעילות שיש כן ברור שלפעמים תופסים קו שאין ברירה תלוי במזל שלך ..איזה גיזרה תיפול עלייך למשל יחס''ר צנחנים ונח''ל נפלו על גיזרה טובה אז הם יוצאים רק ליזומות...
לעומת זאת הגדס''ר של גולני תפס קו..בגוש עציון ..ועכשיו הוא באימון חטיבתי..זאת אומרת בלי פעילות בכלל...
סקופ היסטרי בשבילכם מדברים על כך שגדס''ר גולני אולי עוד חודש חודשיים ...עובר לגיזרת החולות...שם רוב הפעילות היא הברחות סמים וזונות...
הסיבה לכך יצאנו מעזה...אין גיזרה בשביל גדס''ר גולני..בינתיים..

מה זה אומר יזומות...משחקים כל היום בפלאייסטישן?לא הייתי מגדיר את זה ככה פשוט אין שמירות לא צריך לעלות לעמדות,אין טיפול שוטף בציר מסוים..מתי שיש מעצר או חיסול עושים אותו ומתי שאין..אז טש..

ישן 09-03-2006, 22:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי The Unforgiven שמתחילה ב "ואיך זה בגדודים?"

גדוד תופס גזרה. זה אומר, מוצב(ים), סיור(ים), מחסומים. זה אומר גם משימות שונות נוספות. יש פלוגות שיטחנו יותר משימות "בנאליות" ויש פלוגות שייעודו למשימות מסובכות יותר.

ישן 09-03-2006, 22:36
צלמית המשתמש של שיShai
  שיShai שיShai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי The Unforgiven שמתחילה ב "ואיך זה בגדודים?"

אני יתן לך את הסדר יום אצלינו בגדוד
אז ככה, אתה חוזר מהבית מהיציאה שך, באת לסגור 16 יום, שבוע ראשון שלך, אתה עושה פעילויות
זה אומר, אם יש מארבים לעשות, המחלקה שלך עושה אותם, יש מעצרים לעשות, המחלקה שלך עושה אותם, יש סיורים לעשות, המחלקה שלך עושה אותם, מי שלא יוצא, ישן טוב אז :>
אחרי שהשבוע פעילויות עבר, אתה הופך לשבוע שמירות, המחלקה שלך תופסת את העמדות שמירה, עושים בדר"כ 4/8 לפעמים 4/12..
ביומיים שנותרו לך עד היציאה הביתה, או מתאמנים או משלימים מד"סים או שאם יש כמה מעצרים בלילה, אז אתם עוזרים למחלקת פעילויות ומוציאים גם מעצרים..
ואז אתה יוצא לביתך לחמישה ימים, חוזר מהביתה וחוזר חלילה :>
זה מנקודת מבט של גדוד

ישן 09-03-2006, 23:07
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Unforgiven שמתחילה ב "הבדל בין גדודים ליחס"ר בקו"

גם עם גדס"ר גולני יעבור לגזרת הרצועה זה עדיין יהיה רק בחלקו, חלק מהגדס"ר צריך לתפוס כוננות בפיקוד צפון וחלק יתפסו על זה תחת.
סדר היום בזמן שאןי מבצע ספציפי שיוצא או מבצע שמתכוננים אליו משתנה מיחידה ליחידה ותלוי בהרבה דברים לדוגמא מפקד סיירת שמחליט שהחברה הותיקים שלו צריכים להתאמן קצת יותר ולא להשלים שעות שינה... קרה לאחרונה(:
והסיבה שהיחטיות לצורך העניין בחטיבה עוברות הכשרה יות ארוכה ומקיפה זאת הסיבה היחידה שהם צריכים לטחון פחות, לקבל הקצאות רבות יותר ומבצעים מסובכים יותר.
הם מאומנים יותר ולכן מתוקצבים בהתאם (ולא מדובר כרגע על תרומות שעל זה אתה יכול להתווכח)
ולכן גם נהנים מיותר הקצאות (תחמושת היא הדוגמא הכי פשוט וטובה).
הם התאמנו על יותר שיטות, יותר מתארים, באופן יותר ממוקד על סוגים שונים של לחימה ולכן הם מוכשרים ברמה יותר גבוהה מלוחם בגדודי החי"ר.
הם טוחנים פחות בגלל שאין בזה צורך, החברה טחנו לא פחות מהחברה בגדוד שאומנם יוצאים על הפנים בדרך כלל אבל להם בדרך כלל היו את השעות שינה שלהם בזמן שלאחרים במסלול לא תמיד יש, הם יכלו לדבר בפלאפון ויכולים במשך כל השירות שלהם ויש מקומות שזה לא קיים. בקיצור יש הרבה הבדלים ויש גם צורך עיקרי שהוא למשוך כח אדם איכותי ולשם כך צריך כסף\לצ'פר.
הנה יש לך פה עוד כמה אנשים חלקם אפילו מגיבים פה שלפי התגובות שלהם משרתים גם במקומות שתקציב לא ממש חסר שם ויכולים להסביר את זה גם.
ודרך אגב היחטיות הן לא "יחידות לוט"ר" פלוגה מסוימת בכל גדוד סיור\ יחידת סיור שהיא הסיירת היא היחידה היחידה שעוברת את ההכשרה\הקמה והיא תופסת את הכוננות השונה כל אחת בגזרתה.
קורס הצניחה הוא צ'ופר בלבד.
לו"ז\שדו"ב וכו' -> חברה ברמה גבוהה+זמן+תקציב+צורך מבצעי = הכשרה.

נערך לאחרונה ע"י pougachman בתאריך 09-03-2006 בשעה 23:18.
ישן 10-03-2006, 09:55
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
אני מצטט
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה"

"סדר היום בזמן שאןי מבצע ספציפי שיוצא או מבצע שמתכוננים אליו משתנה מיחידה ליחידה ותלוי בהרבה דברים לדוגמא מפקד סיירת שמחליט שהחברה הותיקים שלו צריכים להתאמן קצת יותר ולא להשלים שעות שינה... קרה לאחרונה(:"

קח לדוגמא מפקד של יחידה מאד מאד מיוחד שמאד אוהבים להזכיר בפורום, שפתאום גילו שהחבר'ה שלו מרוב וואסח כבר שכחו איך לירות, קיבל על הראש, ומתחלף בזמן הקרוב מאד.

אנשים לא מכניסים לעצמם לראש שאם לא מתאמנים כל יום על דברים בסיסיים - אין מצב בעולם לשמור על כשירות כמו שצריך. כבר ביקרתי פעם ידיד באחד מבסיסי היח"טיות, וראיתי קבוצה של אנשים על אזרחי יושבים ומשחקים פלייסטיישן, שש שעות רצוץ, אחרי זה הם הפסיקו רק כדי לאכול צהריים, ועד שהלכתי משם - שזה היה בערך שבע שעות מאוחר יותר - אף אחד מהם לא זז מהטלוויזיה. שלא נדבר על כמות השוקולד המטורפת שהלכה שם. אנשים כאלה שיושבים כל היום בבסיס ולא מזיזים את התחת השמן שלהם לפחות פעם ביום למד"ס קצר - הם אנשים שמתמוטטים בהליכה אל היעד, אלה אנשים שלא מצליחים להשאיר נקודה של כוונת על בנאדם, אלה אנשים שנהרגים בסוף מהחוסר מקצועיות שלהם.

ישן 10-03-2006, 09:53
  כבר אזרח כבר אזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
איזה שטויות!

לא יודע מאיפה הגיע אליך ה"ידיעה" שסיירת צנחנים עושה פילבוקס וכאלה מה שאני אגיד לכם זה רק שאני מקווה בשבילכם שתגיעו יום אחד לסיירת הזו ותוכלו לעשות רק כמה מבצעים ממה שעושים ביחידה הזו. יש הרבה מאוד אנשים שהיו רוצים להיות חלק רק מפעילות אחת של אחת היחידות הטובות ביותר בצה"ל. ייתכן שהיחידה נמצאת בגזרה מסויימת אבל היא מבצעת אך ורק פעולות יזומות ופעולות מיוחדות ולא בט"ש(לא שיש רע בלעשות בט"ש גם זה שומר על בטחון המדינה אבל אין צורך לקחת קרדיט ממי שעושים דברים מסוכנים ומיוחדים). הייתה תקופה ששאר היחס"ר(עורב וחה"ן) בצעו משימות בט"ש מסויימות אך גם הם בצעו פעולות יזומות תוך כדי...
ישן 10-03-2006, 10:47

חס וחלילה!
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אזרח, בעצם מה שאתה אומר זה..."

לא אמרתי שהסיירות עושות יותר וייתכן מאוד שההפך הוא הנכון:העבודה במחסום לא פחות חשובה ואף לעתים חשובה יותר כיוון שהיא יומיומית ושוחקת ולכן קשה לא פחות. מה שאמרתי זה שלא יקחו קרדיט ממבצעים מיוחדים שמגיעים למי שעשה אותם ולא דברתי על מי עושה יותר כי כולם עובדים בדרכם כדי שנישן בשקט. ובנוגע לבחור שמחזיק תמונה ממחזור 2001 אז אני אומר 2 דברים:
1.אני ממחזור משנתון זה ולא זכור לי יום אחד שעמדתי בפילבוקס או במשהו דומה(הפעמים היחידות שעשיתי עמדה הייתה בטירונות וזה לא קשור לאף יחידה מן הסתם וגם אז זה לא היה פילבוקס אלא ש"ג וכל מיני הנפצות של הבא"ח) ובטח ובטח שבפלגת לוחמים לא היינו יום אחד בפילבוקס או עמדת מחסום נייחת כזו או אחרת. למען האמת עד מספר חודשים לפני השחרור אז עשינו מבצע שיצא מאיזור שהיה בו פילבוקס צהל"י לא ידעתי מה זה פילבוקס בכלל!
2.גם אם הצטלמו בתוך פילבוקס לא אומר שעמדו בתוכו בשמירה-יש לי תמונות מתקופת הצבא שבהם אני מצולם עם rpg אז זה אומר שהשתמשתי בו?!

נערך לאחרונה ע"י כבר אזרח בתאריך 10-03-2006 בשעה 10:49.
ישן 10-03-2006, 11:19

וואו וואו וואו להרגיע
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עמרי_הולך_לנחל שמתחילה ב "אני לא יודע מה איתך."

מיועד לעומרי הולך הנחל.....
קודם כל לא לשכוח רוב המסלולים של היחטיות זה מסלולים של שנה וארבע ,בדיוק חצי שירות שבו אתה רק באימונים מפרכחים 24 שעות ביממה..חברה מאוד קשה להחזיק יש אומרים משימה בלתי אפשרית,פציעות המאמץ הם נחלת כולם..והלחץ במסלול הוא קריטי..זו הסיבה שכמעט חצי לא שורדים..אחרי שמסיימים מסלול בפלוגה המבצעית משחררים את הרסן ונותנים לחיילים בזמנם הפנוי לעשות ''מה שהם רוצים'',כמו שאתם רואים את זה....זה אומר שכל היום משחקים בפלייסטישן?שטויות במיץ...
קודם כל חייל שסיים מסלול כבר יש לו ראייה אחראית של חשיבות הכושר שלו,כשאתה בבסיס ואין כלום אז כולם יוצאים למד''סים להרבה יחטיות יש חדר כושר וברור לכולם שבשביל להיות לוחם טוב צריך להיות גם בכושר..מלבד זה כל כמה זמן יש ריענון של תכנים מהמסלול ושיטות לוחמה,אימונים כאלה ואחרים,וברור לכם..שלפני מעצר או מבצע צריך ללמוד ולהתכונן למבצע עצמו..
אחרי מסלול יש גם קורסים יעודים..יוצא שכמעט כל חייל יוצא לקורס זה או אחר....

אה ובנוגע לפילבוקסים..ובט''ש כשתופסים קו עושים אותו כמו גדולים..

ישן 10-03-2006, 14:48
  עמרי_הולך_לנחל עמרי_הולך_לנחל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.03
נו...?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "וואו וואו וואו להרגיע"

מה זה שונה ממה שכתבתי?
חוץ מזה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי shikooz
שמסיימים מסלול בפלוגה המבצעית משחררים את הרסן ונותנים לחיילים בזמנם הפנוי לעשות ''מה שהם רוצים'',כמו שאתם רואים את זה....זה אומר שכל היום משחקים בפלייסטישן?שטויות במיץ...

קודם כל חייל שסיים מסלול כבר יש לו ראייה אחראית של חשיבות הכושר שלו,כשאתה בבסיס ואין כלום אז כולם יוצאים למד''סים להרבה יחטיות יש חדר כושר וברור לכולם

אז בוא אני אספר לך, מסלול אני סיימתי מזמן, ואני מבטיח לך שאצלי לשמור על כושר זה ערך עליון. ואני יודע מהי החשיבות של חייל בכושר.

לגביי הפלייסטיישן - שטויות במיץ?! לפני שנה הייתי בבסיס של אחד הפלחה"נים, והמזננה שהלכה שם היא עצומה, אני לא כותב סתם. מבטיח לך שראיתי את ההזנחה הזו במו עיני.

וחדר כושר? בטח שהיה להם, קטן, מוזנח, מלוכלך...

ישן 10-03-2006, 14:55
צלמית המשתמש של CJtheSecond
  CJtheSecond CJtheSecond אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל CJtheSecond
אתה מטפל בעצמך ?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "מה אתה אומר?"

אני מדבר על עובדות
ככה עושים את זה
אם חסרה לך השכלה במודיעין (כן מבצעים וכו' קשור למודיעין מבחינת ידע תתפלא) אז אתה בבעיה

רמת סיכון גבוה לא ישלחו יחס"ר , לעיתים את הפלס"ר....
אבל בערים מסוכנות כמו שכם או מחנה פליטים בלאטה הביצוע הוא כהלן :
מבצע גדוד עושה+מעצרים
סיכולים וכו' יחס"ר...
סיכול ממוקד-יחידה מיוחדת(כמו דובדבן) או פלס"ר אם סוגרים על בית אז יחס"ר יאבטחו את הסגירה ואת השאר תעשה היחידה כמו דובדבן או מגלן ..

קיצר עזוב זה הרבה להסביר וגם ככה לא תבין ..בלי שום זלזול ....(לפני שהתחלתי לדבר פה על אסטרטגיות )

נערך לאחרונה ע"י CJtheSecond בתאריך 10-03-2006 בשעה 14:55. סיבה: שלחתי אשכול שני בטעות ,ותיקון במילה
ישן 10-03-2006, 15:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי CJtheSecond שמתחילה ב "רק טיפש חושב שיחידות בצבא הן בדלניות"

אני הייתי מאוד נזהר להצמיד טיפשות למישהו בכלל, ולנושא זה בפרט, במיוחד כאשר אתה טועה. חוסר המוכנות לשיתוף פעולה לעיתים מגיע לשיאים שלא יאמנו.

ישן 10-03-2006, 16:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי CJtheSecond שמתחילה ב "יש שיתוף פעולה ועוד איך"

יופי. לא רק שלקחת אירוע פרטי והפכת אותו לכלל, אתה גם מתעלם לחלוטין מיכולת ההחלטה של יחידות כאלה. לו דובדבן היו מחליטים שהפעולה (האבטחה) הזו מספיק חשובה, הם היו מבצעים אותה, אבל היא לא, ולכן האבטחה ניתנה לגדוד המרחבי. ההחלטה נתונה לפקד היחידה ולא לאף אחד אחר. מידת ההתערבות של יחידות אחרות תלויה ביחידה המבצעת ולא מוכתבת מלמעלה. כך היה - בין אם איו"ש ובין אם לבנון.

ישן 10-03-2006, 15:40
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "מה אתה אומר?"

תבהיר לעצמך כל מני דברים כי אתה מדבר אבל לא הייתי מרחיק ואומר שזה על עובדות.
1. לא ככה עושים את זה.
2. אין דרך ספציפית שבה עושים את זה לכל מבצע יש שיקולים משלו.
3. רמת סיכון גבוהה - במקרים רבים ישלחו יחס"ר או חלק ממנו, זה קרה, אין על מה להווכח
כי אם דיברת על עובדות זאת עובדה.
4. לא מזמן באחת הערים ה"מסוכנות" היה מבצע גדול של אחד הפלס"רים + כח שחבר אליו מאחד
בתי הפסר הצבאיים שמתמחים בלוחמה מסוג זה עד הרמה הגבוהה ביותר (בבית הספר) והנה
יש לך דוגמא ל"עיר מסוכנת"+"מבצע מסובך".
5. אני מבין שאתה משרת בשכם לפי מה שאתה רושם, דובדבן לדוגמא פועלים "הרבה יחסית בשכם
ולכן הם מכירים גם בצורה טובה מאוד את העבודה ואת העיר
6. תמיד יש עדיפות לתת לכח שמתמצא בגזרה את העבודה מלכח שרק מגיע אליה ומקסימום
מתאמן לפני על מתארים שונים (כמובן שיש עוד שיקולים והעדפות).
7. לדומא הייתה לא מזמן עדיפות שלוחמים מגדוד חרוב יבצעו מעצב מסוים ולא לוחמי יחידת אגוז
בדיוק מטעמי התמצאות בשטח למרות שלוחמי אגוז מיומנים לכך.
8. מה ההבדל בין סיכול לסיכול ממוקד שאחד עושה יחס"ר ואחד יחידה "מיוחדת" לפי מה שאמרת?
9. המקרה היחידי שאני מכיר ואני לא מכיר האמת הרבה אז אולי יש עוד שכוחות יחס"ר\ים חברו ליחידות
מיוחדות היה לפני כמה שנים בניסיון לתפוס\לנטרל את שחאדה.
10. למיטב ידיעתי (וזה לפי חברים שמשרתים שם ולא יותר מזה אז יכול להיות שאני טועה) במגלן
ההכשרה לשטח בנוי לא מקיפה כמו בכל אחד מן הפלס"רים לדוגמא וביחידות אחרות.

ושחייל פשוט (בלי טיפה של זלול) מדבר על אסטרטגיות מצבנו לא טוב. דנים בזה בכמה רמות מעלינו
לצורך העניין.

נערך לאחרונה ע"י pougachman בתאריך 10-03-2006 בשעה 15:43.
ישן 10-03-2006, 15:46

תגובה

פלס"ר צנחנים מבצע מעצרים ממוקדים של בכירים בכל הגזרות בין היתר ואולי אף בעיקר בשכם ובמחנה הפליטים בלאטה. להזכירכם רק לפני שבוע וחצי הסיירת חיסלה במעצר שלושה בכירים בבלאטה. ההבדל היחיד בין דובדבן לסיירת הוא שלדובדבן יש יכולת מסוערבת וזה עוזר להם במצבים מסויימים בקבלת פעילויות. צריך להפריד בין היחס"ר כולו לפלס"ר כיוון שהמשימות וההכשרות של כל פלוגה שונות וכך גם דרגת היוקרה של המבצעים אותם מקבלת כל פלוגה והיכולות המבצעיות לבצע כל פעילות. מגלן אגב נמצאים הרחק הרחק מהרמה של סיירת הצנחנים בבחינת פעילויות בגדה. שבת שלום לכולם!

נערך לאחרונה ע"י כבר אזרח בתאריך 10-03-2006 בשעה 15:51.
ישן 10-03-2006, 16:53
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ביזיון ..!!!

זה מה שקורה שמתחילים לדבר על הבדלים בין מקום אחד למשנהו בצה"ל
עולים וקופצים כולם .. כול אחד עם השמועות ושאר הבילבולים והזיוני שכל האחרים !
בגלל זה ורק בגלל זה .. תמיד נאמר .. אין השוואות .. ! תוציאו לכם את זה מהראש
צה"ל שלנו בנוי מגדודים וחטיבות חי"ר שעליהם מוטל הבט"ש וגם מיחידות אחרות יעודיות שמה לעשות תפקידן מסלולם והכשרתם הוא למקרים טיפה יותר מסובכים
כולם כולל כולם נלחמים למען אותה מטרה וכול יחידה בדרכה שלה עפ"י תחום המומחיות והמקצועיות שלה
וזאת השורה התחתונה של כול הויכוח הזה הלא ברור והביזיוני הזה
מכאן אני קורא בפומבי למנהלי הפורום ..
למען לא נתקל בויכוחים והשפלות גם של הגולשים כאן וגם של יחידות צה"ל :
חסל סדר השוואות !

ישן 10-03-2006, 18:14

לזה מ202
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "ביזיון ..!!!"

באמת שלא בקטע של להתווכח איתך אין מה להתווכח אם אתה מדבר במונחים של יחידה יותר טובה אז אתה פשוט לא מבין..בגלל זה אף אחד לא מנסה להתווכח....גם טבעי שתגיד דובדבן יותר טובה כי אתה מהצנחנים...
מלש''ב איכותי יתגייס לגולני יגיע לגדס''ר..יתגייס לצנחנים יגיע לדובדבן..יתגייס לנח''ל יגיע ליחס''ר אתה מבין בכל מקום יש אנשים איכותים ..אין טובים או יותר טובים....
בנוגע להעדפה ..איו''ש זה הגיזרה של דובדבן..אז טבעי שהיא תקבל מבצעים באיו''ש שיחידות אחרות יהיו חוליות סגירה שלה דרך אגב בחיים ותבדוק את זה בחיים לא יהיה גדס''ר שיסגור בשביל דובדבן,גם המג''דים כמו החיילים הכי צעירים יסרבו לשלוח את הגדוד להיות חוליה סוגרת בשביל כח אחר...

דרך אגב לדעתי יחידה מעולה ,בכל הקשור למסלול שלה אך היא רק יחידת לוט''ר יש הרבה דברים אחרים שהם לא יודעים לעשות..

ישן 10-03-2006, 23:02

שוב לזה מ202
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי CJtheSecond שמתחילה ב "מסכים איתך ברב הדברים אבל ..."

באמת שקשה להתחיל להתווכח איתך..כי אתה מסתנוור משמות של יחידות ''עוקץ,דובדבן מי עוד בטופ שבטופ''....

צא מהסרט..ישנם רק 3 יחידות עלית בצה''ל שייטת 13,שלדג,ומטכל....

מלבדם כל היחידות האחרות זה אותם אנשים, אם הכשרה יעודית שונה..דובדבן למשל שכל כך התעמקת בהם יודעים טוב מאוד לוט''ר אבל מה עושים רק שבועיים 3 של ניווטים בלי משקלים..כל אחד מפלס''ר כולשהו יעיד לך על 16 שבועות ניווט לפחות כולל בדדים וכולל 40 אחוז משקל גוף...אז מה הפלס''ר יותר טובים.? לא..פשוט היעוד שלהם זה גם להוביל חטיבה בסיור ומודיען לשם כך צריך לדעת לנווט...

אם תמשיך עם השטויות שלך באמת שאני לא יגיב יותר..אין לי כח למשחקים האלה מי יותר טוב..אני פשוט רוצה שתבין..מקווה שהארתי קצת את הנקודה שלי..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:17

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר