לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2006, 00:52
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
טוב, אתה גורר אותי.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "[font=Verdana]תישמה אני מצלם..."

אולי אין לך נסיון במצלמות P&S רגילות עם זום גדול, צרות של עשירים , אתה רגיל לפילמים בכלל, לא? בעוד העם מצלם עם ג'וקים קטנים ורועשים.
אז ככה- עד לאחרונה ממש (כשסוני מתחילה להציג איזה חיישן חדש שלה שהשמועות אומרות שהוא מעולה) מלבד החיישן החדש של פוג'י כל מצלמות הP&S מהסוג הזה מוציאות תמונות רועשות בISO 200 ומאד מאד רועשות בISO400. הדבר גרם לכך שהמבקרים היו כותבים לרוב במסקנות שלהם- מצלמה מצויינת כל עוד תמנעו מלעלות את הISO.
הבעיה היא שבמצלמות מהסוג הזה כשאתה נמצא בטלה רציני פחות או יותר אתה חייב מהירות תריס יחסית מאד גבוהה בשביל להוציא תמונות חדות, לרוב הצמצמים נעצרים בסביבות ה3, כל עוד יש תאורה חזקה הכל עובד בסבבה אבל ברגע שכבר יש קונצים והתאורה לא "AYAYAY" אתה פשוט לא יכול לעמוד בזה, חייבים או להוריד מהירות תריס (טשטוש) או להעלות ISO (רעש) או לחילופין למצוא חצובה אבל זה לא ממש קשור, בSLR למינהם אין כל בעיה, אפשר להעלות ISO בחופשיות אבל עם חיישנים זעירים יוצאת קטסטרופה.
ישבו המפתחים וחשבו והגיעו למסקנה שהפיצ'ר שהיה נחשב יוקרתי - מייצב התמונה, ידחף לכל המצלמות שלהם וכך תפתר הבעיה, הצלמים יורידו את מהירות התריס ועדיין יצלמו בחדות!
למרבה המזל של פוג'י הם פתחו חיישן ברמה יותר טובה מכל שאר החברות וS5600 מסוגלת להוציא תמונות סבירות בהחלט גם בISO400 (ולכן אפשר לעלות במצלמה עד ל1600 במקום 400 בשאר)
לכן צלם שמשתמש בפוג'י לא צריך |(לכאורה) את המייצב כי הוא יכול לפשוט להעלות את הרגישות ולהשאר במהירות תריס גבוהה!
עכשיו מי שמתעניין בסוג הזה של המצלמות צריך לעשות חושבים, מה עדיף- חיישן שיאפשר להעלות ISO או מייצב שיאפשר להוריד מהירות תריס, אלו 2 פתרונות שונים לאותה הבעיה, כל אחד מעדיף פתרון אחר.
אני למשל בחרתי במייצב בגלל מתמטיקה פשוטה: להעלות ISO ל1600 מ400 ייתן לי 2 סטופים, המייצב (ספציפית בחנתי את הפנסוניק) לפי הביקורות נותן 3-4 סטופים, וזהו בחרתי במייצב.
אבל זו מתמטיקה קרה ולא בהכרח עומדת במבחן המציאות (לא בחנתי את שתי המצלמות בניסויים מדוייקים שיוכיחו את העניין) כך שיכול להיות שעדיף לבחור בפתרון של פוג'י.
העניין הוא ופה השורה התחתונה- שכלל לא כדאי לרכוש כעת מצלמה, בזמן זה ממש מתחלפות כל המצלמות בכל החברות ומגיעים דגמי 06 החדשים, לדעתי זו טעות לקנות כיום מצלמה כזו, שוה לחכות לפחות בשביל ירידת המחירים הודאית שתהיה.

נו שוין, בדיוק להודעה הזו לא היה לי כח אבל לא חשוב, מה שהיה היה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר