לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2006, 16:07
  בן לביא בן לביא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.06
נכון שג'יוג'יטסו זה יעיל
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי eran01 שמתחילה ב "לא עדיף במקום לשלב ללכת..."

ואני יגיד לך דוגרי אני מתחבר לזה יותר מאגרוף תאילנדי אבל אין איפה שאני גר ג'יוג'יטסו הכי קרוב לי שיש זה בטח ראשון או אשדוד או משו וזה שעה וחצי נסיעה ואני לא יסע כל כך הרבה בשביל אימון 4 פעמים בשבוע תנסיעה הזאת...
אז הדבר שהכי מצא חן בעיני אחרי זה זה אגרוף תאילנדי שגיליתי גם שזה לדעתי יהיה יותר יעיל במכות רחוב כי יש בזה הרבה אגרוף וגם הרבה רגליים וזה אגרסיבי מאוד,
בכל זאת הייתי רוצה אומנות שיש בה קצת יותר אסטתיקה כי אני יתחבר לזה יותר אבל גם אגרוף תאילנדי אני אוהב מאוד...
וכל אחד צריך ללכת למה שהוא מתחבר ואם הוא רוצה גם אגרוף תאילנדי וגם ג'יוג'יטסו שילך לשניהם...
אם הייתי גר בתל אביב או משו שיש הרבה אפשרויות הייתי הולך לאגרוף תאילנדי ומשלב עם זה אייקידו...
חזרה לפורום
ישן 18-07-2006, 15:38
  יובל המבולבל יובל המבולבל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
לדעתי קרב מגע עדיף...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "מה עדיף, ג'וג'יטסו או קרב מגע?"

לדעתי קרב מגע עדיף ויש לכך כמה סיבות. (למרות שאישית אני לא למדתי ג'ו גיטסו אני מכיר אותו, וגם למדתי אומנויות לחימה הדומות לו. אני אציין את יתרונות הקרב מגע ואדבר על מה שאני קצת מכיר את ג'ו ג'יטסו).
אני בקרב מגע ואני מאוד מרוצה. בכל מקרה הסיבות:
1. ג'ו ג'יטסו נוצר לפני 2000 שנה. ג'ו ג'יטסו נוצר ונועד כהגנה עצמית בשביל הסמוראים. אף כי זה התחדש אומנות לחימה זו. כפי רבות אחרות, שמרה על המסורת. קרב מגע היא אומנות לחימה מודרנית ומתחדשת בקביעות. ללמוד אומנות לחימה שפותחה לפני 2000 שנה ע"י נזירים קירחים שנלחמו עם מקלות אולי כיף חיים, אבל אקטואלי. אומנם בשניהם מלמדים איך להילחם והכל טוב ויפה, אבל איני חושב שילמדו בג'ו ג'יטסו הגנות אקדח או איך בריונים מתננהגים ואיך להתמודד איתם, כמו שבקמ"י (קרב מגע) לא ילמדו איך להילחם עם חרב ==> לא אקטואלי. למשל בג'ו ג'יטסו אולי ילמדו אותך איך להגן ממטה, בעוד שבקמ"י ילמדו אתך איך להגן ממחבט.
2. ג'ו ג'יטסו היא אומנות לחימה יפנית וגם אוהבים לשמור על המסורת כפי שכבר אמרתי, ואנים בדיוק מנומייעמים לתרגם את תורתם. בקרב מגיע לא תשמע את המדריך מבקש ממך לבצע "פאק מאי פאי" או "ציטי טוטו פפה", בקמ"י יבקשו ממך לבצע- "הגנת חניקה מאחור" או "אגרוף נמוך". בקמ"י לא תצטרך לשנן שמות תרגילים ושמות המדריך פוקד עליך לעשות משהו להתחיל לפשפש בזכרונך, בקמ"י אתתה תפעל לפי משמעות המילים וגם תבין את מה שאתה מתרגל.
3. קרב מגע הוא קרב חופשי, והמטרה בו היא לנצח את היריב. ניקח למשל ג'ודו. החבר'ה שמה מעולים בלהפיל אחד ת'שני על התחת ולתפוס בחולצה, אבל זה יהיה פחות יעיל בקרב. קרב מגע זה להילחם. לנצח בקרב. מותר להשתמש בכל סוגי הבעיטות, בכל סוגי האגרופים,בכל סוגי החניקות, הפלות, תפיסות, וכו' וכו'. ניקח למשל את קפוארה (אגב לקפוארה אל תחשבו בכלל להצטרף זה סיוט אני אסביר בהמשך) בקפוארה- אסור להתשמש בהתקפות ידיים, בגלל שמי שהמציא את זה הם המורדים השחורים באמריקה זה היה חייב להיראות כאילו זה ריקוד אז עשו מלא בעיטות מסובבות חסרות תועלת שאת רובם גומרים על התחת עם כתם כחול ובאמצע הקרב מישהו נכנס לעמידת ראש שרק השד יודע בשביל מה (באמת הייתי בקפוארה וזמ מה שעשו)
בקמ"י (קרב אמיתי) אין חוקים. המטרה לנצח. (כלומר יש כמו לא להרוג תיריב אבל הבנתם למה אני מתכוון ((אני מקווה !!)) )

עכשיו: קפוארה- (האמת את הרוב כבר כתבתי למעלה....) בתחילת כל שיעור שרים ומוחאים כפים שירים בפורטוגזית שלא מבינים מילה וחייבים לשנן אותם כי נבחנים איתם. עמידת המוצא שם היא תנועת ריקוד מתמדת ומעייפת.
טוב בכל מקרה אני יודע שזה ארוך אבל מקווה שעזרתי!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר