לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2006, 16:01
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כללי 4 שנות מאסר לבן 14 שאנס בת גילו

4 שנות מאסר לבן 14 שאנס בת גילו
יום שני, 13 במרץ 2006, 16:24 מאת: מערכת וואלה!

תושב נשר הורשע גם בחטיפה לשם ביצוע עבירות מין, בכליאת שווא, במעשים מגונים, במעשי סדום ובפציעה בנסיבות מחמירות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום ארבע שנות מאסר על נער בן 14 וחצי מנשר, שהורשע באונס קבוצתי של בת גילו במשך כחצי שנה. כמו כן, נגזרו על הנער שנה וחצי מאסר על תנאי, ו-20 אלף שקלים שעליו לשלם לנאנסת.

הנער הורשע בארבעה מעשי אונס, ארבע עבירות של חטיפה לשם ביצוע עבירות מין, שלוש עבירות של כליאת שווא, שני מקרים של ביצוע מעשי סדום, שלושה מעשים מגונים ופציעה בנסיבות
מחמירות.

הנאשם הורשע במסגרת עסקת טיעון, בה הודה במעשים. למרות שלאחר מכן חזר בו מעדותו, בית המשפט סירב לכך וקיבל את העסקה. בפרשה עומדים לדין שישה נערים נוספים החשודים באונס אותה נערה, שמשפטם מתנהל בימים אלה.

אחד הנערים נעצר לפני כחודש בחשד כי ניסה לרצוח את הנאנסת כשהגיע לביתה ביחד עם בחורה נוספת, מצוייד בסכינים. כמו כן, השניים מואשמים בהטרדת הוריה של המתלוננת ובדרישה שתחזור בה מתלונתה נגדו, שכן הם הכירו באינטרנט.

http://news.walla.co.il/?w=//873866

המצב קשה.. אם ככה המדינה מטפלת בבעיות שלה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2006, 11:09
  ad99 ad99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.03
מאיפה קבעת שהעונש מצחיק? מה הקנה מידה שלך בכלל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "פתאום נזכרתי שיש גם שליש, עכשיו אני בהחלט נוטה להסכים איתך החלאה ישתחרר בגיל 17..."

תגיד? ישבת פעם במאסר? אתה מכיר מישהו שישב במאסר? יש לך מושג בכלל מה זה כבד ומה זה מצחיק? לך ולכל יתר המגיבים: הדיוטות מדברים על דברים שאין להם באמת שום מושג.

אני חושב שעונש כזה לילד (כן ילד) בן 14 הוא עונש חמור ביותר וכמעט חסר תקדים. תסתכלו על האחים והשכנים שלכם בגיל הזה..עדיין בחטיבת הביניים ותחשבו על הילד הזה. מה זה בגילו להיות נעול מאחורי סורג ובריח, הרחק מהמשפחה.

המעשים שנעשו הם חמורים ביותר ומזויעים, אבל כשילד בגיל הזה נגרר למעשים אלה, האשמים העיקריים הם ההורים בראש וראשונה, המורים והחברה שמסביבו. על ההורים הייתי מטיל אחריות פלילית ואזרחית למעשי ילדם.

ילד בגיל הזה, למרות שהוא אחראי למעשיו, אין להשוות אותם למעשי בגיר. ילד כזה לא כשיר להרבה מאוד פעילויות (למשל לקיום יחסי מין אפילו בהסכמה), אז לא גם לא יכול להיות אחראי למעשים כאלה במלואם.

נדמה לי שבית המשפט שכח שמדובר בילד כאשר סירב לאפשר לו חזרה מהודאתו בעסקת הטיעון, וזה יהיה בסיס לערעור על גזר הדין.

ודבר נוסף, בגיל כזה חשובה גם האפשרות לשיקום. צריך לזכור שאם יורחק עבריין כזה לשנים ארוכות, כשהוא יצא גם אם יקבל 10 שנים, הוא יחזור לחברה בלי יכולת לפרנס את עצמו ולחזור לחיים. מעבר להרתעה ולרצון לנקם, חשוב שילד כזה יוכל לחזור לחיים בגיל שעדיין יוכל לרכוש מקצוע באופן מסודר ולצאת לחיים, אחרת נמשיך לסבול ממנו עוד שנים ארוכות..גם זה שיקול לא פחות חשוב.
ישן 15-03-2006, 04:05
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
עונש מצחיק על פי קנה המידה של חומרת הפשע
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ad99 שמתחילה ב "מאיפה קבעת שהעונש מצחיק? מה הקנה מידה שלך בכלל"

אני לא יודע מה גורם לך להזדהות כל כך עם הפושע בן ה-14 ולהציג אותו כקורבן של סביבתו, אבל התמונה הכללית הרבה יותר חמורה. הילד הזה היה מנהיג של חבורה שביצעה מספר מעשי אונס אלימים ולאחר מכן ניסו להלך אימים על המשפחה של הנאנסת לבל תגיש תלונה ותעיד. אפשר להניח שלסביבתו יש אחריות בעיצוב אישיותו האלימה, אבל זה לא פותר אותו מאחריות למעשיו כהוא זה. הוא ביצע פשע אלים - לא גניבה שאפשר לתרצה במצב כלכלי קשה - הוא הפגין את כל המאפיינים של אדם עם אופי עברייני מובנה, ולו היה ניתן בידי הייתי מרחיקו מהחברה לצמיתות. בארה"ב יש להניח שהילד הזה היה עומד למשפט כבגיר, וחבל שבישראל אין אופציה כזאת.

אני לא מתבייש בזה שאני חושב שבענישה צריך להיות גם מימד של נקמה, אבל מעבר לזה, בחברה אלימה כמו זו הישראלית, ובתקופה כזאת שבה אחיזת החוק מתרופפת למימדים פאתטיים, הענישה, מעבר למימד המרתיע גם צריכה לקבוע מה סביר ונסלח בנסיבות מסויימות ומה הוא קו אדום. 4 שנים, גם אם לא ינוכה מהן יום אחד, משדרות מסר ברור מאד שאלימות, חילול כבודה של נערה, שלילת בעלותה על גופה והפיכתה לחפץ לפריקת תסכולים הם בסך הכל לא כל כך נוראים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר