לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2006, 21:49
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
יש בזה המון קטע, תן לי להסביר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scorpion17 שמתחילה ב "מה הכוונה שאנשים רושמים ק"מ ?"

הכוונה בלרשום את הקילומטראז' היא כדי להראות כמה הרכב נסע
מן הסתם קילומטראז' נמוך יותר הוא עדיף, כי ככל שהאוטו נסע יותר אז החלקים שלו נשחקים יותר ועםב לאי גבוה יותר. לדוגמא אוטו ידני שעשה המון קילומטרים, סביר להניח שהקלאץ' שחוק, וכמובן הצמיגים שחוקים יותר, והמנוע מן הסתם מיושן יותר וחשוף יותר לתקלות...
עכשיו אבא שלי מחפש אוטו, והקטע של הקילומטרים נורא חשוב, כי סביר להניח שבנאדם שמוכר אוטו שנת 2000 שעשה 170,000 ק"מ אזרוב הסיכויים שהאוטו פחות טוב מאוטו אותה שנה שעשה רק 100,000, שוב-בגלל הדברים שציינתי למעלה...

מצד שני, יש אנשים שיודעים לשמור על האוטו גם אחרי 200,000 ק"מ, ומנגד אוטו שעשה רק 50,000 אבל הבנאדם זיין אותו לגמרי ולא ידע לטפל בו...

שתדע לך שקילומטראז' הוא מדד נורא חשוב לקניית אוטו, ואחד הדברים הראשוניםש אנשים מחפשים הוא קילומטראז' נמוך, ואם הוא גבוה אז כמובן שהמחיר בהתאם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2006, 08:52
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Scorpion17 שמתחילה ב "מה הכוונה שאנשים רושמים ק"מ ?"

1. ממוצע של אוטו פחות או יותר לשנה הוא 20 אלף בשנה בערך. פחות זה תמיד טוב. אם הוא יותר-חפש דברים אחרים. אם בכל זאת בא לך לבדוק-תהיה מודע לעובדה שהרבה חלקים באוטו כבר ישנים וחשופים לתקלות. מן הסתם מנוע שעשה 200,000 (וזה כולל כל המערכות כמו רדיאטור, מצבר, אלטרנטור, שמנים, ברקסים...) ב-7 שנים סביר להניח שהוא במצב פחות טוב מאוטו שעשה רק 100,000 ב-7 שנים.
שוב-הכל תלוי בבנאדם שמטפל בו, וכבר יצא לי לראות אנשים שמטפלים באוטו שלהם כמו בן משפחה ממש, וכל הזמן מנקים אוטו, כל 1,000 ק"מ לוקחים למוסך לבדוק אם הוא בסדר, לא מתפרעים איתו ועושים שטויות...
אבל זה נדיר לרוב, ולרוב אפשר להסיק מאוטו עם הרבה ק"מ שהוא לא במצב הכי טוב שיש...

2. מהצפון לדרום יש טווח נסיעה של איזה 500-600 ק"מ ככה (אני מרמת הגולן אז אני יודע פחות או יותר) ועכשיו עם כביש 6 הנסיעה בכלל התקצרה

3. מדדים רצויים אחרים?
שנה-מן הסתם ככל שהשנתון ישן יותר אז האוטו שווה פחות, ואז זה גם אומר יותר קילומטרים ומנוע ישן עם חלקים ישנים יותר. אוטו ישן יותר גם יהיה בלי כל מיני מערכות חדשות כמו ABS למשל...
תיבת הילוכים-אוטומטי שווה פחות מידני, לפחות ע"פ המחירון
נפח מנוע-ככל שהמנוע קטן יותר, כך גם הערך של האוטו יורד. כמובן שאוטו עם מנוע 1,200 שווה פחות מאותו דגם עם 1,600
מה יש באוטו+דברים כלליים-הנה דברים שכדאי לבדוק באוטו:
א. צבע-אני לא מדבר על איזה צבע הוא, אני מדבר על האם הצביעה חדשה, או שכל הצבע מקולף
ב. אזעקה
ג. נעילה מרכזית
ד. הגה כח
ה. רדיו דיסק+מערכת (וגם זה תלוי איזה)
ו. חלונות חשמליים
ז. מזגן
ח. אפשר גם להסתכל על אביזרים מסוימים כמו דיבורית, מגנזיום, גג שמש...

כל מה שציינתי הרגע, ועוד, הם מעלים/מורידים מהמחיר של האוטו בהתאם. אם בנאדם מציע לדעתך יותר מדי עלה אוטו, אך מצד שני לאוטו אין מזגן, אין מערכת והחלונות לא חשמליים, וגם הריפוד בפנים קרוע או דברים קטנים כמו הידיות של הדלת שבורות קצת, צריך לדעת להעיר על זה למוכר כדי שיבין שהוא צריך להציב מחיר בהתאם. הרבה אנשים מתעקשים למכור לפי מחירון, אך שוכחים שהמחירון מתייחס לאוטו במצב טוב, ולא אוטו עם צביעה מקולפת או אוטו בלי מזגן, וכמובן כשהאוטו עם יותר מדי קילומטרים אז צריך להעיר על זה למוכר כדי שיבין שהמחיר שהוא דורש הוא גבוה מדי.

עצה אחת אחרונה-תמיד תבקש ספר טיפולים של האוטו (כל הטיפולים שאי פעם עשו לאוטו במוסך, זה כדי לדעת מה בדיוק עבר על האוטו כדי יחרטטו לך שהאוטו במצב מעולה בלי תאונות) ולך אחרי זה למוסך כדי שיבדקו את כל האוטו מכף רגל ועד ראש. גם אם הבדיקה עולה 300 ש"ח, הבדיקה שם יכולה לגלות מלא דברים שאי אפשר לראות בעין רגילה

שיהיה לך בהצלחה, מקווה שעזרתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר