לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2006, 14:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אם ננסה (ורק ננסה) להיות ממוקדים קצת יותר...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "התכוונתי שחוץ מהאירגון והפיקוד"

(היות וטל צודק - הנושא כ"כ נרחב)...
מבחינת אמצעי לחימה - הצבא הרוסי של היום כבר לא מתמקד בכמות אלא בהחלט "התחיל להשקיע" בכל הקשור לנושא האיכות !
אני מתאר לעצמי שאחת הסיבות לכך היא מצוקה כספית (לא קל לתחזק צבא אדיר במתכונת של הצבא האדום לשעבר) וכן "צמצום" שטחה של רוסיה של ימינו לעומת ברית המועצות לשעבר.
יש בשנים האחרונות פיתוחים מדהימים שמקורם ברוסיה הבעייה היא שרבים מהם נותרו "על הנייר" ושוב בגלל בעיות מימון.

סתם דוגמא "בשליפה מהמותן" - אחד מאמצעי הלחימה המדהימים שפותחו ברוסייה (אמנם כבר עברו לא מעט שנים מאז הוא הוצג) הנו הטיל או הטורפדו המכונה "שקוואל" (שסקירה עליו הועלתה בעבר בפורום אם איני טועה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2006, 12:23
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "הצבא הרוסי אז והיום"

בהקשר לרמתו המורלית של החייל הצעיר, והגיוס הוא בהחלט לא טוב, מחברי המתגוררים ליד ביתי במוסקבה, ומביקורים שלי עד לא מזמן(אני מלש''ב רוסי גם כן....רק שאני כבר נחשב עריק), הרוב לא מעוניינים להתגייס,חלקם משחדים את דרכם מהצבא, החלק האחר מתקבל לאונברסיטה, לצערי אחד מחבריי הקרובים יותר, נאלץ להתגייס(הוא בוכה לי באייסי כל יום עד הגיוס). גישתנו תמונה בכך, שהטירונות בצבא הרוסי ביחידות הקרביות ולעיתים גם העורפיות, היא אכזרית , הכוללת הכאות קשות מן המפקדים(דוברי הרוסית שבינינו אני בטוח ששמעו על מקרה ההתעללות הקשה באחת מבתי הספר לארטילריה,ומה שמתפרסם זה רק קמצוץ מן המקרים) , התעללות מחברייך, וכו', וזה עוד לפני שאתה מסיים טירונות. אם יש לך מזל, אז היחידה שלך נשלחת לתקופה מסויימת לצ'צ'ניה , שמה החבר'ה משחררים לחצים על המקומיים ולא אחד על השני, במקרה הפחות טוב,אתה מוצב באיזור עורפי, ואז כולם משחררים עצבים אחד על השני(ומכאן אינספור העריקות, ההרג בתוך היחידות,האלכוהוליזם וכו'). לכן תמצא מעט מאוד פורומים דוגמת "מתגייסים וסדירים" באתרים רוסים,הרוב רוצים,פשוט להתחמק(ואני נכלל בהם בהצלחה, אין כבוד לגיוס 06 או לכל גיוס אחר במצב הנוכחי בצבא הרוסי).

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 25-03-2006 בשעה 12:26.
ישן 26-03-2006, 08:32
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
ישנה כנראה המשכיות במצב
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "בהקשר לרמתו המורלית של החייל..."

הרושם הוא שהקושי העיקרי של הצבא הרוסי הוא בראש ובראשונה ברמת הפרט ובאימונים. יש לציין שבעיות אלו החלו זמן רב מאוד לפני נפילת בריה"מ. אם אינני טועה, ויקטור בלנקו דיווח כבר ב-1976 על רמת אימונים נמוכה בחיל האויר הסובייטי. מעולים מחבר העמים שמעתי אין ספור סיפורי אימה על תקופת שירותם בצבא הסובייטי, בעיקר על טרטורים קשים וחסרי מטרה בטירונות, והתעללויות אכזריות של חיילים ותיקים בחיילים צעירים ביחידות סדירות. בצבא הסובייטי תרמה למצב הצבתם של חיילים מקבוצות אתניות שונות באותה יחידה. אותם עולים דיווחו גם על אימון מקצועי וטקטי ירוד ורובם אכן הפגינו ידע צבאי בסיסי לוקה בחסר.

בתחום הציוד, לפי דיווחים בעיתונות המקצועית חוסר תקציב מקשה מצד אחד על רכש ציוד חדיש, אבל כופה מצד שני ייעול ע"י הוצאה מן השירות של מערכות נשק ישנות. ראו לדוגמה את הוצאתם מן השירות של כל המטוסים מהדור השלישי.

שאלה למי שמתמצא במצב הנוכחי. האם משטר החופשות בצבא הרוסי זהה למה שהיה בצבא הסובייטי (כלומר 0 עד 2 חופשות בכל תקופת השירות?
ישן 27-03-2006, 08:51
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
שמעתי על המדיניות הזו בפעם הראשונה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי iaf-man שמתחילה ב "לא יודע אם היתה מדיניות מכוונת(גם בישראל מצטיינים בזה!)"

מאוקראיני שדוקא הוצב ביחידת מיפוי באוקראינה (וכתוצאה מכך נקלע לתאונת צ'רנוביל...), אבל לדבריו ההצבה שלו היתה יוצאת דופן. היות ואני מתעניין בצבא הסובייטי ובהסטוריה של ברה"מ אני מקפיד לשאול תמיד עולים מרוסיה על שירותם הצבאי ורובם אכן מדווחים על שירות הרחק מאזור מגוריהם. בשנות ה-80 היתה לכך כנראה גם סיבה מבצעית. בתקופת המלחמה באפגניסטן היתה נטיה ברורה להציב במדינה או בגבול איתה יחידות "ירוקים" שגוייסו במערב ברה"מ ולא יחידות מהרפובליקות המוסלמיות. הללו הוצבו בזירה האירופית. הסיבה לכך ברורה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר