לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2006, 21:25
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
היצאנית והאגדה ירדנה מארש נורתה למוות.

היצאנית והאגדה ירדנה מארש נורתה למוות

היא כיכבה בטורי הרכילות לפני 20 שנה והיתה מוכרת כזונה מצליחה ואחת הראשונות שעברה ניתוח לשינוי מין. בהמשך הסתבכה ברומן שנוי במחלוקת, נעצרה מספר פעמים והערב נמצאה גופתה לאחר שנורתה בדירתה המוזנחת בדרום תל-אביב
אבי כהן

שירלי גולן - המוכרת בתל-אביב בשמה המקצועי "ירדנה מארש" - נמצאה היום (ד') בביתה ברחוב לבנדה בדרום תל-אביב ללא רוח חיים, לאחר שנורתה בנסיבות שעדיין אינן ידועות. גולן, שנולדה כגבר בשם דוד בית-לחם, היא מהראשונים בישראל שעברו לניתוח שינוי מין. קציני המשטרה הוותיקים מכירים אותה גם כאחת היצאניות המפורסמות ביותר בחוף תל ברוך.

מארש נמצאה בשעות אחר הצהריים על-ידי אחותה, שבאה לבקרה בדירתה באזור התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב. למקום הוזעקו שוטרים ורופא מד"א שקבע את מותה. בשל מצב הגופה, שהייתה ככל הנראה מספר ימים בדירה, קשה היה לקבוע במקום האם מדובר ברצח. רק לאחר שהגיעו אל הדירה מעבדה ניידת ופתולוג, נקבע כי גולן נורתה למוות. גופתה הועברה לנתיחה במכון המשפטי באבו כביר ומשטרת מרחב יפתח פתחה בחקירה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/745494/DSC_00760_wa.jpg]

השוטרים מוציאים את גופתה של גולן מהדירה (צילום: אבי כהן)

מארש, כאמור, הייתה מוכרת לוותיקי המשטרה ותעיד על כך העובדה שהערב ספד לה סגן-ניצב אפרים (קרמשניט) ארליך, מי שהיה בעבר ראש מחלק מוסר ביחידה המרכזית בתל-אביב והיום מפקד הימ"ר באגף התנועה. "אני מכיר את ירדנה עוד מתחילת דרכה, כאשר הייתי בימ"ר תל-אביב במחלק הסמים ואחרי זה במחלק המוסר", סיפר. "בתחילה ירדנה עוד הייתה נראית נורמאלי, אבל עם השנים היא התדרדרה לגמרי בגלל הסמים.

"פעם, כשהיינו עוצרים אותה, זה תמיד היה נגמר במכות, משום שהיא רצתה לשמור על 'החומר', אולם עם השנים היא התחילה להירגע, כי לא היה לה כבר כוח. היו לי שיחות נפש איתה. אני זוכר מקרה בחודשים האחרונים, כאשר הוזמנתי להעיד בתור עד מומחה לגבי זונות רחוב וטענתי שזונות הרחוב - לאחר שעושות את עבודתן - מיד רצות לקנות עם הכסף סמים וחיות בחוסר כל.

"ירדנה אמרה לי: 'תראה איך אני נראית. מי זאת השופטת הזאת שחושבת שאנו מרוויחות 7,000 שקל בחודש? הכל הולך לסמים, אני גמורה כבר. תיקח אותי עכשיו לשופטת הזאת'. בסופו של דבר קיבל בית המשפט העליון את עדותי על כך שהזונות מוציאות על סמים את הכסף שהן מרוויחות".

היתה פופולרית גם באירופה

גולן נולדה לפני 46 שנים בדרום תל-אביב ונחשבה לילד היפה של המשפחה. כאשר נשלח דוד בית לחם לפנימייה, קיים עימו אחד המדריכים יחסי מין ובשלב זה הוא הבין שגברים הם העדפתו המינית.

בשנים שלאחר השירות הצבאי נהג בית לחם להתלבש כאישה בשעות הלילה והולך לעבוד בזנות בתל ברוך. מאוחר יותר נסע לחו"ל ועבד כזונה בברלין ובשווייץ, שם הצליח לחסוך מספיק כסף כדי לעבור ניתוח לשינוי מין בלונדון. לאחר הניתוח החליף בית לחם את שמו לירדנה מארש, כהוקרה לדוגמנית שרונה מארש אותה העריץ. משפחתו לא קיבלה את השינוי ברוח טובה ובכתבה שהתפרסמה במוסף "24 שעות" בשנת 1986 נכתב: "כשאמהּ פנתה אליה בשם דוד לאחר שעברה ניתוח לשינוי מין, ירדנה הורידה את התחתונים וצעקה: אני לא דוד, אני ירדנה!".

לאחר הניתוח הפכה ירדנה מארש פופלרית ברחבי אירופה וכאשר חזרה לארץ המשיכה לעבודה בזנות בחוף תל ברוך. הלקוחות - שחלקם היו בגדר מעריצים שהגיעו לביתה - היו מזהים אותה בזכות גרבי המכנס השקופים והחולצה השקופה על גוף עירום. שמה אף הופיע לא-פעם בטורי הרכילות של עיתוני התקופה ובעיקר במגזין הצהוב "העולם הזה".

לפני עשרים שנה הסתבכה ירדנה בסיפור אהבה עם ישראל שרז. הרומן הגיע לסיומו הטראגי כאשר שרז ירה באשתו ההרה בדירתה של מארש. ירדנה הוזמנה אז להעיד במשפטו של שרז, אולם היא טענה כי כשלוקחים סמים מאבדים את הזיכרון ולכן היא לא יכולה לספק פרטים על מה שאירע. שרז נידון ל- 45 חודשי מאסר בפועל.

לאחר אותה מערכת יחסים החלו חייה של מארש להידרדר. היא המשיכה לעבוד בזנות, אולם הייתה מכורה לסמים. היא נעצרה פעמים רבות והערב, כאמור, סיימה את חייה בדירתה המוזנחת. גזרי העיתונים והכתבות הרבות שתלתה על קירות החדרים, נשארו הזיכרון היחיד לתקופה היפה שידעה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/745497/DSC_0059_a.jpg]
מארש. ידעה גם תקופת זוהר צילום רפרודוקציה: אבי כהן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2006, 13:42
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
ירדנה מארש נקברה כגבר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "היצאנית והאגדה ירדנה מארש נורתה למוות."

ירדנה מארש נקברה כדוד בית לחם

באגודת ההומואים והלסביות התרעמו על כך שהאישה, שהייתה בין הראשונות לעבור ניתוח לשינוי מין, נקברה כגבר. היום הוארך בשבוע מעצרו של החשוד ברציחתה, זאב ביסו
אבי כהן

באגודת ההומואים והלסביות מחו היום (ו') על כך ששירלי גולן, המוכרת כירדנה מארש, שנרצחה בביתה בדרום תל אביב ביום רביעי, נקברה תחת השם "דוד בית לחם", שניתן לה עם היוולדה. בבית משפט השלום בתל-אביב, האריכה השופטת, מרים דיסקין, את מעצרו של זאב ביסו, בן 50 מתל אביב, החשוד ברצח בשבעה ימים.

יו"ר האגודה, מייק האמל, אמר ל-ynet: "היא חיה כשירלי גולן 30 שנה ואין סיבה שיעשו משהו שיבזה אותה בזמן שהיא לא יכולה להילחם עליו. יש פה עבירה על התקנות. על הקבר מופיע השם 'דוד', והיא נקברה כגבר. לא נסכים שיופיע גם על המצבה השם 'דוד', אמנם מבחינתנו אין שום בעייתיות שיהיה אזכור של השם 'דוד', אבל השם שחייב להיות על המצבה, הוא השם שבו היא בחרה שירלי גולן". את תגובתה של חברה קדישא לא היה ניתן להשיג.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר