לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2006, 09:15
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idangr שמתחילה ב "מכירת תמונה"

לכל מי שיוצא מפרופורציה ורוצה לחזור לשם - ישנם אתרי stock במיוחד למטרה הזו.
בקושי אפשר להרוויח שם מכל תמונה, אבל אם קונים הרבה, זה בהחלט יכול לכסות את עלות הבירה בפאב בשישי בערב.

www.istockphoto.com
למשל. מגזינים שצריכים סתם תמונות של משהו, ולא סיקור מסויים של איש או אירוע, יכולים להשתמש בתמונות הנמצאות באתר בעלות ממש מזערית.
זה כולל צילומי סטודיו או פורטרטים סתמיים.

אם מדובר בצילום של אישיות מסויימת כמו חברי כנסת / סלבז, או צילום של אירוע מסויים כמו הפגנות הכתומים בכבישים, או כל דבר אחר שיצא לך הצ'אנס לצלם, והמגזין רוצה את התמונות הספצפיות שלך, ניתן לדרוש הרבה יותר מ דולר לצילום - עד מה שמשה אמר, 150K שקל

זכור שלעיתון הזכות להשתמש בתמונה שלך מתי שהוא רק רוצה.
זה משתלם לו. הוא קונה פעם אחת זכויות שימוש ממך, ואז יכול למלא את הכתבות העתידיות שלו באותם צילומים. מכירה חד פעמית של תמונה של מכבי מחזיקה בגביע אירופה, תהיה טובה בדיוק לשער של היום למחרת, ולא יוכלו להשתמש בה שוב. מצד שני, אם אתה מוכר לעיתון תמונה של שדות פרחים, הם יוכלו להשתמש בתמונה הרבה פעמים, בכתבות על שדות, טיולים ואפילו בהקשר הזוי של איכות הסביבה, זיהומים וכו'.

נקודה למחשבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2006, 12:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idangr שמתחילה ב "מכירת תמונה"

התשלום המקובל בעיתונות המקומית עבור תמונה חדשותית (לא מוזמנת) הוא 75$, ככל שהערך החדשותי והבילבדיות של התמונה גדול יותר כך ניתן לקבל עליה סכום גבוה יותר (ואפילו ידוע לי מקרה של 1,000$).
שם לב לכמה כללי יסוד במו"מ:
  • שאל את עצמך: האם היה עוד מישהו שצילם חוץ ממני? אם לא ערך התמונה עולה.
  • גם אם מישהו צילם, האם הייתה לו את הזווית שלך? הזווית של מי טובה יותר? אם היו הרבה צלמי סטילס שווה לעבור לוידאו ולהפך (אני מכרתי לערוץ 10 סירטון QT של 10 שניות שצולם במצלמה דיגיחטאלית מעפנה (NIKON COOLPIX 5100) ב150$).
  • עד כמה התמונה איכותית? עד כמה ניתן להבין ממנה מה קורה בה גם בלי כיתוב (זוכר את התמונה של ביל קלינטון מתחבק עם מוניקה לוינסקי בטקס המילגות?) ? אני מכרתי פעם תמונה של אדם שנדקר בפיגוע עם הסכין תקועה לו בגב.
  • ככל שהתמונה משדרת יותר רגש יש לה יותר ערך בעיתוני הטבלואיד (ידיעות ומעריב) בישראל.
  • תבטיח בלעדיות. תודיע שאתה נותן את התמנה רק לעיתון X ולא לעיתון האחר. מותר וכדי לעשות מכרז בינהם, כשהתמונה תימכר רק למרבה במחיר והשני לא יקבל כלום.
  • אל תבקש מחיר! תודיע שאתה רוצה כסף, חכה לשמוע את ההצעה שלהם ואז תתחיל להתמקח.
  • כעיקרון העיתונים מעדיפים לשלם בלי חשבונית אלא כ"כיסוי הוצאות", אבל לפעמים הם דורשים חשבונית. אל תסתבך עם מס הכנסה! אם אתה צלם בעל עוסק מורשה תוכל להוציא להם קבלה. אם לא והם מתעקשים, בקש מהם שיוציאו חשבונית שלהם וינקו מס במקור. שמור את החשבונית.
  • כחלק מהמו"מ כדאי לשלוח תמונה, אבל חובה לשלוח תמונה שלא יוכלו לפרסם אותה בלי אישורך. אני מחתים את התמונות בחותמות ענקיות. כבר קרה שעיתון (גדול מאד) קיבל תמונה מוקטנת לגודל בול ופירסם אותה בגדול, בעמוד הראשון שלו, מבלי לשלם לצלם.
  • כל האמור לעיל הוא בתנאי שצלימת תמונה אקראית, אם הזמינו ממך עבודה הכללים משתנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר