לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2004, 09:48
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
למי שמוכן להכיר את מחשבות הצד השני-הפלסטינאים

אני ממליץ בחם לקרוא את ספרו של אליאס ח'ורי - באב אלשמס.

זהו רומן שמפר את קשר השתיקה מסביב לנכבה - שתיקתם של אלו שהתביישו במשך חמישה עשורים לספר את סיפור ההשפלה של האובדן, ושתיקתם של אלה שלא היו מוכנים לשמוע את הספור המבעבע בתת-הכרתם ולא כל שכן לדבר עליו.

כמובן שאליאס ח'ורי איננו ציוני גדול ומספר את הסיפור באופן חד צדדי מנקודת מבטם של אלו שעברו על גופותיהם את מאורעות המלחמות. אני משוכנע שחלק מהקוראים, אם בכלל זה יענין משהוא מבאי פורום זה, יתיחסו אל הספר כאילו הוא פלקט הסתה - אפילו לאלו כדאי ורצוי לקרוא את הספר ולראות כיצד אנו ניראים, בין אם מראנו נכון או בין אם מראנו שגוי ואפילו מעוות. בכל מקרה כך רואה אותנו הצד השני וכל עוד מראנו המדומה בעיניהם לא ישתנה לא נתקדם בכוון סיום הסכסוך.

הפעילות הראשונית בכוון שנוי תדמיתנו בעיניהם חייב לבוא מתוכם. להפסיק את ההסתה והמכוונת כנגדינו ולשנות את מערך הלימודים בבתי הספר בכוון של יצירת קרבה ולא לבוי של שנאה.
אבל גם עלינו לעשות משהו על מנת להראות את תדמיתנו האמיתית ולא זו המזויפת. יתכן וכיום נוצרו ו/או נוצרים התנאים לכך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2004, 08:26

מאחר והייתי מעורב אישית ברבים מן המאורעות-אני מכיר היטב את המצב
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "אבל ישראל הי(ח)פה לא זוכר עובדות וזה גם מבלבל אותו"

לי לא יכולים למכור "לוקשים" ואני מסוגל להבדיל בין ההיסטוריה לבין התעמולה. אני גם מסוגל לנסות לראות מה חושב הצד השני וכיצד הוא רואה אותנו - אפילו כאשר הוא מעוות את תדמיתנו. דבר שאת מגלה בו מומחיות גבוהה ביותר.

לך אין כל בעיה של שכחה - את פשוט אינך יודעת את העובדות ומתעלמת מבעיות הקיימות בשטח. אינני מתייחס כרגע מי האשם ומי התורם - אבל בל נכחיש שקיימות העיות בין אם הן אמיתיות ובין אם הן דמיוניות.
אם לא נכיר כיצד רואים אותנו האחרים לא נדע כיצד לכלכל את דרכנו על מנת להגיע לפתרונות האופטימליים עבורנו.
ישן 15-12-2004, 14:33

את כדרכך מתפרצת אל דלת פתוחה - מבלי להבין במה עסקינן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "איזה עובדות אינן מדוייקות?"

אני התכוונתי שאני מסוגל להבחין בין המדויק ללא מדויק, בין העובדות לבין ההשמצות, בין האמת לבין האי אמת בספרו של ח'ורי.

את התייחסת למשהו שאיננו מופיע כלל באשכול זה - העיקר ש"ירית מן המותן" להפגין כי חוכמתך כה רבה.

לגבי השגותיך:
הם קיבלו אותנו ולא פתחו נגדינו במלמה מטופשת שחזרה אליהם כמו בומרנג? - הם לא קבלו אותנו ופתחו יחד עם אחיהם במלחמה שהוותה את ה"נכבה" שלהם.

הם לא הלכו אל דרך הטירור עלמנת לגרש אותנו מכאן? - הם כן הלכו בדרך הטרור השלילית. בדרך אחרת היו הישיגיהם גדולים ורבים וכבר מזמן הייתה להם מדינה.

האבא הרוחני שלהם יאסר לא המשיך עד יומו האחרון לנהל נגדינו מסעות רצח ונקם? - כן

למרות הכל מחוייבים אנו לקרוא גם את מה שהם כותבים - אני מדגיש לקרוא לא לקבל באופן עוור. גם בספרו של ח'ורי ישנן אמיתות (שוב למי שמסוגל להבחין ואיננו פוסל הכל על הסף בגלל המחבר) שחשוב שכל ישראלי ידע אותם.
ישן 16-12-2004, 03:21

אינני משדל אף אחד לקרוא את הספר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "אתה ממש עושה נפשות לסופר ולספר. מוזר"

רק זה לא יתכן (דוקא בקרב מרבית הכותבים בפורום-זה יתכן ועוד איך), שאנשים יבקרו ספר שאפילו עדין לא קראו ואין בדעתם לקרוא. סופר ערבי פלסטינאי איננו בשבילם - הוא פסול על הסף.

מה שאני כן "משדל" הוא החובה לקרוא מגוון רחב ככל האפשר של כותבים ולא לפסול מראש כל אחד - בדיוק כפי שאני עושה. אני שואב את ידיעותי מקשת רחבה של כותבים ומרצים - בין שאני מסכים לדעתם ובין שאני שולל אותה. לכל אחד ישנה ה"אמת" שלו ועל מנת לגבש דעה חייבים להיות חשופים לכל. במיוחד אם חפצים להביא לגישור בין הצדדים אם זה לגבי גורמים פנימיים או חיצוניים. לעולם אין לשלול משהו מראש בגלל געותיו ו/או מעשיו. קודם חייבים להיות מודעים ואז ניתן למתוח בקורת ו/או לפעול.
ישן 17-12-2004, 07:26
  dana26 dana26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.03
נו דן חזן הוירטואלי,אתה לא יודע בבטחון מאיפה הבאת ציטוט?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדי פעם את מפתיעה בבורותך הספרותית"

בכל מקרה כמו שזה רע להשוות את הערבים לתולעים ככה זה רע להשוות את מי שלא חושב כמוך,רק בגלל שהוא לא חושב כמוך, לתולעת.
שם לב מה עשית,קבעת שאם לא מעניין אותי או כל אחד אחר לקרוא ספרות פלסטינאית משמיצה אז אני תולעת הנהנית לכרסם את שורש החזרת .
הדבקת תווית על אדם בדרך המאפיינת אותך כל כך וזה נאמר בחיוך כי אני מקבלת כל אחד כמו שהוא.

אז תתפלא דנ הקטן (כל כך קטן...) זכותי לבחור לי את הספרים אותם אקרא,את המוזיקה לה אחשף,את הסרטים אותם אראה את התרבויות אותן אכיר ועדיין לא להחשב לתולעת רק בגלל שאני לא נחשפת לקריאת ספרות פלסטינאית.
האם כמו שאתה בוחר לקרוא ספרות ערבית אתה גם מאזין לאום כולתום בבית?
ואם אתה לא מאזין לה?
אתה תולעת כי אתה לא נחשף למוזיקה ערבית?
(כן,אתה תולעת אבל מסיבות אחרות לגמרי)
אז אם אני בוחרת להקדיש את זמני להכרת תרבויות שונות ממך ולא לקריאת מוחמד דרוויש,או שירי פאדווה טוקאן (מכיר אותה?)
זה אומר שאני תולעת?
האם האושר התרבותי של אדם אחד נקבע עלפי הסטנדרטים של אדם אחר?
אין מספיק תרבויות אחרות בעולם להכיר?
אין לי זכות בתור אינדיווידואל לבחור את תחומי העניין שלי?
את התבויות אליהן אחשף?

לכן אדון חזן הוירטואלי,הפסק להשמיץ ולקבוע על אנשים קביעות מכוערות רק בגלל שהם לא קוראים את אותם ספרים שאתה קראת(אם בכלל קראת כי.......יש פה שעדיין מחכים לאיז ציטוט ),או שהם בוחרים להחשף לתרבויות אחרות ממך.

הזילזול שלך במי שלא חושב כמוך,זו הסיבה שאתה מצטייר תמיד כהזוי קיצוני מוזר ואהבל.
אהבל עם תעודה של תולעת.
כל מה שאתה כותב, אתה כותב על עצמך בעצם,כי כשקבעת שמישהו אחד הוא תולעת כי לא נחשף לתרבות פלסטינאית קבעת בעצם שאתה תולעת כי לא נחשפת לתרבות אחרת,נגיד סינית.

נשיקות חזן

נערך לאחרונה ע"י dana26 בתאריך 17-12-2004 בשעה 07:55.
ישן 18-12-2004, 09:32

את ממשיכה להפגין את חוסר הבנתך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "נו דן חזן הוירטואלי,אתה לא יודע בבטחון מאיפה הבאת ציטוט?"

בכל מקרה כמו שזה רע להשוות את הערבים לתולעים ככה זה רע להשוות את מי שלא חושב כמוך,רק בגלל שהוא לא חושב כמוך, לתולעת.
=== "פתגם התולעת" בה להראות שכל אחד נהנה במקום בו הוא נמצא. זו איננה השמצה ואיננה הדמיה. אלא ציון לתכונות טובות של בן האדם המסוגל להינות מכל מה שהוא עושה. לא אדם מר נפש המתלונן תמיד.

שם לב מה עשית,קבעת שאם לא מעניין אותי או כל אחד אחר לקרוא ספרות פלסטינאית משמיצה אז אני תולעת הנהנית לכרסם את שורש החזרת .
הדבקת תווית על אדם בדרך המאפיינת אותך כל כך וזה נאמר בחיוך כי אני מקבלת כל אחד כמו שהוא.
=== על פי מה את קובעת שהספר שהמלצתי היא ספרות משמיצה ?
אני טענתי ועדין טוען, שמי שמקובע בכוון אחד ואיננו מרחיב אופקים, ע"י קריאה רחבה הוא צר אופקים ואיננו יכול להסתכל נכוחה על הדברים, לברור את המוץ מן התבן ולקבל החלטות נבונות.

אז תתפלא דנ הקטן (כל כך קטן...) זכותי לבחור לי את הספרים אותם אקרא,את המוזיקה לה אחשף,את הסרטים אותם אראה את התרבויות אותן אכיר ועדיין לא להחשב לתולעת רק בגלל שאני לא נחשפת לקריאת ספרות פלסטינאית.
=== אני אתעלם מהכנויים שאין מקומם בדיון רציני.
אינני פוסל זכות הבחירה של מן דהוא, אפילו לא את שלך. בסה"כ המלצתי על ספר נוסף - תרצי תקראי לא תרצי לא תקראי. אבל אין לפסול או להביעה דעה על ספר שלא קראת ולדון אותו לחובה. את "תולעת" ראי הסברי למעלה, משום שאינך מרחיבה אופקים גם בכוון אלו שאת פוסלת דעתם מראש. את פשוט נהינית ממה שיש לך וחושבת שזהו האידאל - טוב לך ותתברכי בכך.

האם כמו שאתה בוחר לקרוא ספרות ערבית אתה גם מאזין לאום כולתום בבית?
ואם אתה לא מאזין לה?
=== אני בוחר בין היתר לקרוא ספרות היסטורית מכל ההיבטים. גם ספרות "אוהדת" וגם כזו המציגים את הדברים בצורה אחרת. לא אלו ולא אלו "דברי אלוהים חיים"

אתה תולעת כי אתה לא נחשף למוזיקה ערבית?
=== את שואלת וכבר את עונה וגם פוסקת את פסק דינך.
איך אפשר שלא להחשף למוזיקה - זו הנשמעת ברחבי חוצות ובכל אמצעי התקשורת. אפילו את אום כולתום שמעתי. זה איננו אומר שאם אני נחשף למשהו אני נעשה גם ה"פריק" שלו. לא לגבי מוזיקה, כמו שלא לגבי ספרות וכמו לגבי כל נושא ונושא.
מבחינה תאורטית כל אדם מרוצה הוא "תולעת" . ברור שלא ניתן להחשף להכל - העולם מלא ואין כל אפשרות בחיי אדם להכיר את הכל ואין ביכולתו של אדם להבין את הכל ולהתמיע את הכל. כל אחד על פי יכולתו. אבל אטימות פסולה לחלוטין.

(כן,אתה תולעת אבל מסיבות אחרות לגמרי)
=== מענין מהן הסיבות אנא פרטי

אז אם אני בוחרת להקדיש את זמני להכרת תרבויות שונות ממך ולא לקריאת מוחמד דרוויש,או שירי פאדווה טוקאן (מכיר אותה?)
זה אומר שאני תולעת?
=== לא. העיקר שאת פתוחה להכרה מרחבית.
רצוי שאדם יכיא טוב יותר את הסביבה הקרובה אליו, במיוחד זו המשפיעה על חייו היום יומיים. במיוחד חשוב שלא לפתח דעות קדומות על סמך "שמועות" ולא על סמך "חדירה" לעומק הנושא. קריאת ספרות פלסטינאית או ספרות "זרה" איננה מעידה על הזדהות כל שהיא עם הנכתב ו/או עם הכותב.

האם האושר התרבותי של אדם אחד נקבע עלפי הסטנדרטים של אדם אחר?
אין מספיק תרבויות אחרות בעולם להכיר?
אין לי זכות בתור אינדיווידואל לבחור את תחומי העניין שלי?
את התבויות אליהן אחשף?
=== יש לך את כל הזכות שבעולם לבחור כרצונך.
אני בסך הכל המלצתי על משהו, שנדחה על ידך בשאת נפש, תוך כדי התייחסות לספר שאפילו לא הצצת בכריכתו.

לכן אדון חזן הוירטואלי,הפסק להשמיץ ולקבוע על אנשים קביעות מכוערות רק בגלל שהם לא קוראים את אותם ספרים שאתה קראת(אם בכלל קראת כי.......יש פה שעדיין מחכים לאיז ציטוט ),או שהם בוחרים להחשף לתרבויות אחרות ממך.
=== ההתייחסות שלי הייתה לגבי ביקורת והתייחסות לספר שלא נקרא.
באשר למי שמחכה לציטוט - כל הספר הוא ציטוט אחד גדול. כפי שכתבתי במכתב הפתיחה הוא כולל הכל. היסטוריה, כפי שרואה ומרגיש הצד השני, עקיצות מתחת לחגורה לגבי הפלסטינאים עצמם והישראלים, יתכן וקיימים מספר עוותים - כי הספר נכתב מנקודת מבט חד צדדית. העיקר שהספר מבטא כיצד מרגיש הפלסטינאי כלפי עצמו כמו גם כלפי מדינת ישראל. כמו שכתבתי כלל ברזל הוא להכיר את האויב ובכך לדעת כיצד להתייחס אליו.

הזילזול שלך במי שלא חושב כמוך,זו הסיבה שאתה מצטייר תמיד כהזוי קיצוני מוזר ואהבל.
אהבל עם תעודה של תולעת.
=== שוב לא ארד לרמתך ולא אתייחס לכנויי הגנאי
אני מכבד את כולם גם אלו שאינם חושבים כמוני ופתוח לשמיעת כל דעה. אני מזלזל במי שאינו מוכן לשמוע את האחר ולהתדיין אתו בצורה מכובדת. בזה הקובע דעתו על פי שמו של האדם ו/או מוצאו ובמיוחד אם הוא ערבי.

כל מה שאתה כותב, אתה כותב על עצמך בעצם,כי כשקבעת שמישהו אחד הוא תולעת כי לא נחשף לתרבות פלסטינאית קבעת בעצם שאתה תולעת כי לא נחשפת לתרבות אחרת,נגיד סינית.
=== כבר קבעת שלא נחשפתי לתרבות הסינית - מהיכן שאבת זאת?
כפי שכר כתבתי אדם איננו מסוגל להחשף לכל - אבל תמיד הוא חייב לגלות פתיחות ולצאת מדי פעם מתוך ה"חזרת" ולטעום טעמים שונים ומגוונים.

נשיקות חזן

=== כמו שנאמר לא מדובשך ולא מעוקצך.
תשאירי את הנשיקות למי שאת אוהבת באמת - אם ישנה אהבה בלבך.
ישן 18-12-2004, 15:27
  dana26 dana26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.03
אין ספק,ההודעה הזו כבר בהחלט נשמעת כמו התנצלות של אדם
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "את ממשיכה להפגין את חוסר הבנתך"

שהבין שטעה וזה כבר יפה לראות שאתה ניכן בכושר הבנה מסויים,אומנם מועט וצנוע אבל לאור קיצוניותך המרובה וההזויה.

הפירוש שנתת לאופן בו כינת את כל אותם החושבים אחרת ממך ובכך מסתכם כל פשעם תולעים בלה בלה בלה....כאילו היה זה לחיוב ולא לשלילה העלה חיוך על שפתי והמון רחמים אליך פשוש, על כי נגלה פרצופך הכעור ועל כי הבנת זאת ומהרת לעדן את דבריך.

לגבי המוזיקה הערבית שאתה כל כך חשוף אליה,אילו דיסקים יש לך בבית ולאילו אתה מאזין בשעות הפנאי עם משפחתך,ילדיך ונכדיך?

מה חשבו ילדיך על הספר המומלץ כל כך?
מה חשבה עליו אישתך?

בקיצור,ההכרזה הרשימית שלך על עצמך כתולעת צבועה הצליחה לך.

נ.ב
לא ענית לי האם אתה מכיר ומוכיר את המשוררת פדואה טוקן

מדוע התעלמת פשוש?

נערך לאחרונה ע"י dana26 בתאריך 18-12-2004 בשעה 15:31.
ישן 15-12-2004, 17:24

מחבר הספר טוען זאת ואבו מאזן מצהיר זאת
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי dana26 שמתחילה ב "כלומר אתה טוען שהם בעצם זנחו את הדרך בגלל הבושה"

אלו הן עובדות.

כיצד הדברים מתבטאים בשטח זה ספור אחר.

אני מציין עובדות ואת מתוכחת על פרשנות - תלמדי להבחין בין הדברים ואז תוכלי לנתח טוב יותר ולהגיע למסקנות. הערבוב שאת עושה בין הנושאים השונים אינן מקדמות את הבנתך והתייחסותך לנושא. אצלך פועל בעיקר הדחף הרגשי ולא ההגיון.

לא כל מה שמצוטט מדברי אחרים אני מסכים להם. אני פשוט פתוח יותר להבנה רציונלית ויודע להבדיל ולהבחין בין המרכיבים השונים של הסכסוך ואת כל הטעויות שעושים שני הצדדים המרחיקים את אפשרות הפתרון. כיום יתכן ונפתח עוד צוהר של הזדמנויות אני מקווה שאף אחד לא יחמיץ להרחיבו בכוון החיובי של הדבר.
ישן 18-12-2004, 18:31

היא דרישה לגיטימית של הפלסטינאים
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה לא סותר את עצמך?"

היא איננה לגיטימית מבחינתנו.

לי לא "בורח" שום דבר. כל התבטאויותי נובעות מתוך החשיבה של קיומה של מדינת ישראל לדורות כמדינה ישראלית דמוקרטית. מדינה המושתת על ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל מיום הווסדו ועד עצם היום הזה.

כל ההתייחסויות בהקשר לכוונותי האחרות הן שלולות מכל וכל מן המציאות.

מסתבר שלאט לאט (יותר מדי לאט) גורמי בכירים בממשל הישראלי מתחילים להבין שהפתרון איננו בארץ ישראל השלימה, אלא הוא מבוסס בעקרו על קיומן של שתי מדינות בשטח ארץ ישראל המערבית. יותר ויותר גורמים מבינים שאין לנו מה לחפש בעזה ובמקומות נוספים בגדה המערבית בהם אוכלוסיה ערבית צפופה.
למה ומדוע לחכות - את כל מה שמוסכם על כולם שיהיו חייבים לפנות, שיפנו היום. חבל על כל חלל שיפול בשטחים אלו. יוותרו למדחנת ישראל מספיק שטחים למקוח בזמן המו"מ הסופי אם וכאשר יבוא.
ישן 15-12-2004, 11:35
  משתמש זכר אלי זכרון יעקב אלי זכרון יעקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.02
המלצה הכחשת נכבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "למי שמוכן להכיר את מחשבות הצד השני-הפלסטינאים"

הכחשת נכבה

אלי טוען כי מיתוס הנכבה הוא לא רק שקרי, הוא גם מסוכן. מסוכן לשלום

NRG מעריב
7/11/2004 17:13

:עוד בכתבה

במה מוגבהת
http://www.nrg.co.il/online/25/ART/816/611.html

מאת: אלי - מנהל פורום יהודים וערבים

כל פרק זמן מסויים, כמו לפי תזמון מדוייק של שעון ערבי, מחליטים לספר לנו על מאורעות ה"נכבה" הערבית. נכבה למי שלא יודע זאת מילה בערבית שחופפת למילה "שואה". המילה נכנסה לז'רגון העממי לפני מספר שנים כחלק מחיפוש הזהות הלאומית הפלסטינית בישראל.

בשנות השמונים פסק בג"צ כי יש להחזיר את תושביי עיקרית ובירעם חזרה לאדמות שלהם בגליל, מאז קבלת ההחלטה לא נעשה דבר וישראל ממסמסת את הנושא. זה יכול להיות תקדים מסוכן הן לבית המשפט הישראלי והן לתדמיתנו בחו"ל. שינוי בהגדרת זהות המדינה, יגרום באופן חד משמעי לחיסולה המוחלט של הזהות היהודית. פסק דין כזה מלכתחילה לא היה צריך להינתן.

סדקים כאלו מזמינים את תעמולת הנכבה ומחזקים אותה. יש ניסיון תמידי ועלוב מאוד של הערבים לבסס את סיפור הגירוש המיתולוגי. במשך השנים האחרונות הסיפור הזה הולך ותופס תאוצה מסויימת - למשל בטיולים מאורגנים לחצרות בתים שכיביכול יוהדו או ל"מסגדים" שהפכו לסתם בתים.
הסיפורים הללו מובאים לא על ידי פשוטי העם או קיצוניים בלבוש ג'לאבייה אלא על ידי האינטלקטואלים שבדרך זו מנסים להסביר לנו כי אנו היהודים אחראיים לנכבה הערבית. להזכירכם שגם החרבת מגדליי התאומים נעשתה על ידי אנשים מלומדים ולא על ידי פשוטי עם שמוטרפים אחרי קנאי דת קיצוניים.

זה מתחיל עם אגודת הארבעים אשר מנסים ב"דרכיי נועם" להסביר לנו כי רק לאחר שנחזיר את האדמות הללו יהיה קירוב לבבות אמיתי. עושה חייל מוחמד אבו אל הג'יא, שמנסה, תמיד בדרכים עקלקלות, לספר כי הכל בגלל היהודים ולמען השלום.

מילא המוסלמים אבל הנוצרים?

מה שאותי בהחלט מפתיע באופן אישי, היא הצטרפותם של חלק מהנוצרים בישראל לאירגון הנ"ל. אני בהחלט יודע כי הנוצרים בישראל הם אנשים חפציי שלום, והתאקלמותם בחברה הישראלית הינה דוגמא ומופת לדו קיום מהמם שיכול להיות בין יהודים לערבים. אני חייב לציין כי חבריי הטובים ביותר מחיפה, מנצרת, ומכפר כנא הינם נוצרים. מאז ומתמיד כל מה שעניין את האנשים האלו היו נושאי פנים וחברה: לימודים, התחזקותם הכלכלית ואיכפתיות מדהימה למשפחה. בכלל, הם ביקשו לחיות חיים טובים ומה שהיה היה. לכן הפליא אותי לגלות את הסחף הזה בציבור הנוצרי לעבר עלילה לא אפוייה.

את המוסלמים אני בהחלט מבין. אצלם הפתגם מתקיים בכל יום מחדש: הכל או לא כלום. וכל ניסיון מצד ישראל להראות שיש דרך אחרת נתקל תמיד בחומה אטומה, של בורות וחוסר סובלנות. קחו למשל את דוגמת ניסיון הקמת המסגד בנצרת מול הכנסייה. גם במרכז מוסאוא ,היו מספר ניסיונות ליצור מעיין "דו קיום" אבל לצערי תמיד עולה בעיית הזהות הפלסטינית ותמיד חוזרים לנקודת ההתחלה - הנכבה.

פעם היו מספרים הערבים כי הם ברחו מחשש הטבח שהיו היהודים מעוללים להם, אילו נתפסו בישראל בזמן המלחמה. היום יש סיפור חדש - אנחנו (היהודים) הברחנו אותם, גירשנו אותם באופן פעיל. על תעמולת הבלהות של המנהיגים הערביים באותם ימים (כשהמוטו הוא: היהודי ירצח אותכם, אתם חייבים להלחם), הם לא מספרים. כיום, לאחר תוצאותיו של ה"גירוש" הזה, כאשר יש פה מדינה דמוקרטית, מרשים הערבים בישראל לנסות לספר לנו סיפורים של גירוש ושואה.

רב-תרבותיות - ניתן להשיג בחו"ל במקומות מובחרים

מדינת ישראל קמה לפי חלוקת האו"ם. מי שניסה (ומנסה) בכל דרך לקעקע זאת היו תמיד הערבים, בעקבות "המנהיגים" הדגולים ששלחו אותם להלחם עבור - מה בדיוק? סיפור "הנכבה" אינו אלא המצאה דמיונית של הערבים בישראל - עוד ניסיון פאטתי ככל שיהיה לקבל מנוף של לחץ בין לאומי בניסיון לשנות את התמונה המדינית שאליה נקלעו.

אני בהחלט מוכן לקבל ניסיונות ליצור הדברות, פתיחות, אחווה וידידות בין כל הזרמים והפלגים בישראל, אבל ניסיונות מטעים להטמעת הנושא לא יועילו אלא יגרמו רק להקצנה נוספת. במקום שיראו מה ישראל עשתה במשך 55 שנים, ומה הם בדיוק הספיקו, הם עדיין שוקעים בעבר "כי הנה הנה מחר נחזור עם המפתייח".

לסיום אומר לידידיי הערבים ולאלו שלא מסכימים איתי: לצערכם ,או לשמחתם זאת מדינת היהודים. זאת לא מדינה ערבית, זאת לא מדינה מעורבת וזאת לא יכולה להיות "עוד מדינה". זאת מדינה שהזהות שלה קודם כל יהודית והיא של כל האזרחים, על החובות והזכויות המלאים שהם צריכים לקיים. כל ניסיון אחר לצייר מציאות מדומה כזאת או אחרת ,של "כולנו יחד" לא עובד ולא יעבוד. אני בהחלט יכול להבין את החלומות ,אבל ניסיון של מימוש החלום ,על חשבון מישהו אחר לא יצלח.

עם כן אני אהיה ביום שבת בסיור. אני אבוא מוכן, אארוז לדרך סימוכין על מגוריי יהודים לאורך השנים בישראל ובפרט בחיפה (ובקהילות בערי קודש אחרות). וכל ניסיון של הסיור הזה להציג מציאות אחרת יתקל בשאלות נוקבות מצידי. בכלל כל הזמן נעים לבוא לוואדי לראות איך השתנה ,לאכול אצל הזקנים (בנג'לה) מישהו מהערבים יודע למה קוראים למקום נ'גלה? נראה אתם בבקיאות, יאללה.

תהנו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://leopard.50megs.com/SIGN.gif]

ישן 17-12-2004, 14:11
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
דן הפחדן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "למי שמוכן להכיר את מחשבות הצד השני-הפלסטינאים"

מסתבר שלא היה לך זמן לקרוא את סיפור של חורי. לא נורא סביר להניח שלא הפסדת כלום. כשיתפנה לך קצת זמן אני מציע לך לקרוא ספר יותר מעניין שמבוסס על אמת היסטורית, קוראים לו עמוד האש. בספר תמצא הסבר פשוט לשאלה מה גרם לחבריו של חורי להימלט.
קרא והחכם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אתה מבין דן רוז, הם ברחו ביגלל שהם בעצם חשבו שאנחנו דומים להם. הם ידעו שאם זה היה ההפך והם היו מנצחים דם יהודי היה שוטף את הרחובות, אז הם החליטו לא לקחת את הסיכון וליברוח. למזלם (ועוד יותר למזלנו) אנחנו לא כמותם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר