לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2008, 21:36
  מה יהיה? מה יהיה? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.08
עזרה מסוימת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "מערך הנ"מ"

אני יודע בוודאות שהולכים לרצוח אותי אבל אני אגיד את מה שיש לי בכל זאת!

אני משאר שאם אתה רוצה נ"מ אז יש לך פ72.
במצב שלך אני הייתי דווקא הולך לתותחנים, גם רחוקים מהקרב לאלה שחוששים מעט וזה מאוד מאוד מרגיע את ההורים! יש לי לא פחות ולא יותר מ12 חברים בתותחנים [שכבה של תותחניםP:] וחוץ מ1 כולם מזה מאושרים [עד כמה שאפשר]. מסלול מעניין נורא ודומה מאוד לנ"מ. ההבדל הוא בתכלס עם כל הכבוד לנ"מ , הם לא עושים הרבה, לא יצא להרבה מטוסים לעבור מעל ישראל, אז נכון שיש הרבה כוננות ובמלחמה הפטריוטים בכוננות הסטריה ועקרונית הפטריוטים יכולים להוריד כל סקאד אבל בינינו, צהל יעדיף שקטיושה או סקאד יפילו איזה קיר של בית מאשר לשלוח טיל שעולה מאות אלפי דולרים.
לעומת זה תותחנים עושים עבודת קודש! כל קרבי מאוהב בתותחן יותר מאשר חברה שלו, משטחים להם איזור, חברים שלי סיפרו לי שבמלחמה האחרונה הסוללות שבצפון ירו נונ-סטופ פשוט, וזה בעיקר כי לצהל יש המון טילים שפג תוקפם [בשיא הרצינות!] ככה שהבנתי שבמלחמה האחרונה מזה נהנו.

אם אתה כבר מיועד לנ"מ אני יכול לומר לך שלא נפלת רחוק, נכון שתירה בעיקר טילים דמי אבל בסופו של דבר יש כבוד וכמו שאמרתי זה בדיוק כמו תותחנים.

מקווה שעזרתי, ואם עשיתי נאחס אז אני מצטער אבל זאת דעתי ****האישית****, הרבה יחלקו עליה אבל במקרה ואתה מיועד לנ"מ זה רק יעזרו לרעל שלך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-02-2008, 11:34
  lol18 lol18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "אוקיי,אז.... איך הפעילות שם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LSKING
אוקיי,אז.... איך הפעילות שם כי הבנתי שזה לא ממש קרבי..? איך היציאות...
וקצת בכללי איך אפשר להתקבל? האם המסלול שם הוא מסלול טוב..
פשוט תזרוק כל מה שבא לך שיהיה לי קצת רקע וכיוון...

טוב,בעיקרון מסלול טק"א שכולל את ההוקים ואת הפטריוט הוא מסלול שונה לגמרי מסטינגר.פטריוט והוק יותר עורפיים ומתריעים על דברים אלו ואחרים.הבט"ש של הפטריוט די קבוע והעבודה נעה סביב משמרות במרכז בקרה,כמובן שיש גם את כל מה שמסביב בין אם זה שמירות,מטבחים וכדומה.היציאות נעות בעיקר סביב 11-3 אבל יש יוצאים מן הכלל.אני יכול להגיד שמאז שהתגייסתי (נוב' 05) יצא לי לעשות מלא חצאים,כמה פעמים 17-4,18-3 כמה פעמים 24-4 ומצד שני יצא לי לעשות מספר לא מבוטל פעמים שבת לשלוש או שבת לארבע ככה שזה די משתנה בהתאם לסד"כ וכוננות.במידה ותהיה מלחמה עם האיראנים/סורים, הפטריוט הוא המענה היחידי יחד עם החץ כנגד אותם טילים.בנ"מ בעיקרון יש מסלול מהיר לקצונה למתאימים (שנה ו7).קציני נ"מ מסיימים בה"ד 1 במגמת להב (יחד עם שאר הלוחמים).
אני בעיקרון די מרוצה מהשירות שלי עד עכשיו,כמובן שיש רגעי שביזות כמו כל חייל ממוצע אבל עוברים את זה,בשביל זה יש את החבר'ה שיעזרו לך.
עד כמה שאני יודע בטירונות מקבלים ארוכים ומטולים.לאחרונה נעשית חלוקה של מקוצרים/מנוסרים ללוחמים צעירים שסיימו את ההכשרה.ברוב הסוללות לכל מי שיש לפחות 8 חודשים בצבא יש מקוצר/מנוסר.
מוזמנים לשאול עוד שאלות.

ישן 01-02-2008, 13:08
  lol18 lol18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "תודה רבה! מה לגבי תנאי הקבלה?..."

בעיקרון אין תנאים.יש הנפצות שאומרות שצריך להיות טוב באנגלית ומתמטיקה.אני מכיר הרבה אנשים שהם לא כאלה שפיצים בשני המקצועות הללו והולך להם לא רע (חלקם אפילו קצינים).אין משהו וודאי לגבי החלוקה בין הוק/פטריוט לסטינגר.אומרים שצריך קב"א גבוהה וציונים טובים כדי להיות בפטריוט.אני מכיר הרבה אנשים בסטינגר שעונים בדיוק על הקריטריונים הללו אבל פשוט בחרו להיות בסטינגר.
כמו שאמרתי,מרכז הבקרה הוא המרכז של הסוללה.לוחמי פטריוט מתמקצעים על המערכת בהכשרות השונות(טירונות,קורס מפקדים,קורס קצינים) וכך בעצם מתקדמים בתפקיד.
אני לא פרופיל 72 אלא 97.תמיד אומרים שבעלי פרופיל 72/82 הולכים לפטריוט/הוק ו97 הולכים לסטינגר וזה ממש לא נכון!

ישן 01-02-2008, 20:54
  Shmulik99 Shmulik99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי LSKING שמתחילה ב "אם ככה אז התפקוד במרכז הבקרה..."

בוא נעשה סדר בדברים.
אני מיהלום (פטריוט) ואני ממליץ לכל אחד ללכת לשם.
קודם כל, לסטינגר לא כדאי ללכת, זה מסלול עם אנשים לא משהו, והוא לא עושה
כלום בסדיר חוץ מלשבת במוצבים.
הטירונות שתעשה ביהלום זה טירונות כמו כל רובאי 03, אני יכול להגיד לך שאתה
תעשה ביהלום הרבה יותר משתעשה בתותחנים, במחזור האחרון למשל יהלום עשו
תרגילי צמד, זריקת רימון וירי מאג מה שבתותחנים לא עשו, הם גם יצאו לאבטשים
ישר אחרי הטירונות.
ביהלום יש אנשים טובים שאתה תהנה מכל רגע איתם, באחריות.
אני יכול להגיד לך שאחרי חודשיים של טירונות לא הייתה לדוגמא גניבת ציוד אישי בכלל,
אתה יכול להרגיש חופשי להשאיר את הארנק שלך בפינת עישון ולדעת שאף אחד לא יגנוב לך אותו.
בסדיר התפקיד הוא די ג'ובניקי, זה נכון כי אתה יושב מול המכ"מ, אבל יש לך תפקיד בין
החשובים בצה"ל, בתכלס אתה לא תעשה אבל פעילות חי"ר.
שלא תחשוב אבל שזה חבשנות, בטירונות יש ביהלום את המשמעת מהגבוהות בצה"ל שבסופו
של דבר זה מה שהופך את האנשים לכל כך איכותיים.
כל מי שיגיד לך שצריך ציונים בשביל להגיע ליהלום טועה, אתה פשוט צריך קב"ה לא נמוכה.
בסופו של דבר מהמתגייסי נ"מ את אלה שיש להם קב"ה נמוכה+נתונים פיזיים גבוהים שולחים לסטינגר.
זה לא אומר אבל שביהלום מגיעים אלה עם הכושר הגופני הנמוך דווקא, מפקד קורס יהלום הנוכחי
לדוגמא הוא מצטיין בה"ד 1 והוא עשה קורס קצינים עם חיילים ממטכ"ל, שייטת, גולני, צנחנים וכו'.

בגדול, אני יכול להגיד לך שאם אתה לא רוצה לעשות שירות של לוחם חי"ר יהלום זה המקום הכי טוב.
אם יש לך עוד שאלות תשאל.
ישן 02-02-2008, 18:46
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
שאלה לשמוליק ול-LOL
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Shmulik99 שמתחילה ב "בוא נעשה סדר בדברים. אני..."

שאלה לשמוליק ול-LOL, אני גם מלש"ב שקיבל מנילה עכשיו, פרופיל 97.

1)האם יש שוני בין אופי הפעילות בשגרה בין פטריוט להוק?
2)בתכל'ס מה שעושים זה לשבת מול צג מכ"ם? בלי לזלזל, אני כנראה צריך להיות שם כדי להבין, אבל תוכלו אולי לנסות להסביר לי איזה סיפוק יש לכם משירות מהסוג הזה? עצם הידיעה שאתם מגנים על המרחב האווירי?פשוט כך? שוב בלי לזלזל כמובן...
3)האם מערך הטק"א תופסים גם קווים באיו"ש/אבט"שים?
4) שאלה לגבי סטינגר - כאשר הם נמצאים במוצבים(קו כחול לדוגמא) ותופסים כוננות, האם הם צמודים למשגר האישי?
5)כמה באמת אפשר להתקדם ולמצוא עניין במערך? יש לי שאיפה להיות קצין ולפקד/להדריך, אני רוצה לדעת שיש באמת לאן להתקדם.
6) אחרי כמה זמן מהגיוס ניתן לנסות התמיין למערך החץ?
בתודה מראש!
ישן 02-02-2008, 17:31
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
דבר ראשון זה לא טקס
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shiks שמתחילה ב "לא יודע...אמרו לי שזה בגלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shiks
לא יודע...אמרו לי שזה בגלל שבכל שנה יש את הטקס בדרום של הצבא, שהוא מראה את כוחו(זוכר את עמיר פרץ שהיה עם המשקפת הסגורה? זה היה אז), ויש טנקים, חי''ר, מטוסים , בלגנים, ובכל שנה, כשהנ''מ צריך לירות באיזה בלון בשמיים-הוא אף פעם לא פוגע.

קוראים לזה רב"ח (תרגיל רב חילי) שבו זרועות היבשה והאויר מתרגלות כיבוש יעדים שונים תוך שימוש בכל האמצעים שקיימים בצה"ל(חוץ מחיל הים) אז לא הייתי בדיוק קורא לזה טקס...
ודבר שני אף פעם לא שמעתי את השטות הזו שהם לא פוגעים ושהם אפסים והיו לי כמה חברים שהיו בתרגיל הזה.
ובקשר למה שכתבת מעלי איזה קצין אמר לך דבר כזה? הקסל"ר?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר