לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2004, 22:45
  NOTA NOTA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.01
"יראת הדמוגרפיה" - YNET בנעלי אחמד מיפו.

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2843536,00.html
יראת הדמוגרפיה
אוריאל פרוקצ'יה נכנס לעורו של ערבי ישראלי, שהעדיף פעם מדינה דמוקרטית על מדינה ערבית, עד שראה שאצל שכניו היהודים הפחד הדמוגרפי חזק מיראת החוק
אוריאל פרוקצ'יה

נתניהו צודק. יש לישראל בעיה דמוגרפית חריפה אתנו. תשאלו אותי אפילו. קוראים לי אחמד ואני גר ביפו. יש לי שלושה אחים וארבע אחיות וכולם עוד בחיים ומסוגלים ללדת ולהוליד. לא רק האחיות, גם האחים, וזה אולי בגלל שאין לנו יאור והירקון כל-כך סתום בלכלוך שאי אפשר להטביע בו שום דבר.

אני ערבי ישראלי ולכן אני רוצה לחיות בחברה שהיא גם ערבית וגם דמוקרטית, ופעם היה לי קצת קשה להחליט מה מושך אותי יותר - הקטע הערבי או הקטע הדמוקרטי. כשהייתי יותר צעיר התווכחתי עם החברים שלי וניסיתי להסביר להם שכדאי להדגיש את הצד הדמוקרטי, כי כל מדינה מכבדת את הנאמנים לה ולא את המסתגרים בתוך עצמם. אבל הם הוכיחו לי שבמדינה שלנו זה לא בדיוק כך, כי יהודים אדוקים שלא מכירים במדינה או בזכות קיומה דווקא מקבלים את כל הזכויות, ואפילו מתקיימים מזה שהם משכפלים, עוד יותר מהר מאתנו, עוד המון בני אדם כמותם שלא מכירים במדינה או בזכות קיומה. מכאן הסקתי שאם ליהודים מותר להעדיף את החברה הסגורה שלהם על המערכת הכללית שקוראים לה מדינה, ועוד לקבל צ'ופרים, אין לי סיבה מיוחדת להקריב את הזהות הלאומית שלי למען הרעיון הכללי.

אחת האחיות שלי חשבה שיש בכל זאת משהו קורץ במדינה דמוקרטית, כי היא מבטיחה שוויון בפני החוק, ולכן אולי גם היא ואני, ואם לא אנחנו אז הילדים והנכדים שלנו, נוכל ללכת ברחוב יום אחד בראש מורם כאילו שהיינו יהודים. אבל אז ראינו את כל אלה ששרים "עוצו עצה ותופר" על הג'בלאות שלנו, ברחובות ובמסדרונות הכנסת, והבנו שבשביל המוני יהודים שמעדיפים לבנות את ביתם מהצד השני של הקו הירוק החוקים הם רק עצות ומותר להפר אותן, וזאת עבורם אחלה סיבה למסיבה.

מה שבלבל אותנו קצת בסיפור הזה של השוויון בפני החוק הוא שהייתה לנו תחושה כזאת, שאילו בני הדודים שלנו מחלחול היו באים בלילה עם קרוונים ודגלים יפים מתנפנפים ברוח וספרי קוראן ומתיישבים בנס ציונה, הם לא היו מגיעים רחוק בריקוד הזה, "עוצו עצה ותופר", והם היו חוזרים הביתה לחלחול במצב די אופקי ועם עוד כמה חורי אוורור בגוף חוץ מחורי הנחיריים.

נתניהו צדק, אנחנו בעיה דמוגרפית. המדינה הזאת לימדה אותנו, כפי שכבר ראינו, שכדי לשרוד בה אין צורך להאמין בזכות קיומה ואין צורך לקיים את החוקים שלה, וכאשר נתרבה יותר מדי זה רק טבעי שדי הרבה תושבים לא יהיו מעוניינים להנציח את הסיוט הזה, וכל החוקים יתמסמסו ויירקבו להם. אבל האמת? האמת היא שנתניהו צודק אפילו יותר ממה שהוא עצמו חושב (תכונה של מדינאי דגול).

כי יש למדינת ישראל בעיה אמיתית לא רק עם ערבושים כמוני וכמו האחים והאחיות שלי, שכולם, השבח לאללה, בריאים ופוריים, אלא גם עם היהודים. ולא רק עם היהודים שמתנגדים לציונות או שמתייחסים לחוקים כאל ערמה של עצות שכיף לחרבן עליהן ולרקוד, אלא גם עם יהודים כמו נתניהו, שאומר שהוא ציוני ושמטיף לציות לחוק. יהודים כמו נתניהו יש המון, וגם הם יתרבו ויתרבו, עד שנתניהו עצמו ייהפך לנקודה קטנטונת בפסיפס ענק של ביבים קטנים וצפופים, וכולם אומרים ביחד, ועוד מוחאים כפיים אלה לאלה, כי אני והאחים שלי והאחיות שלי, וגם התינוקות שאפילו עוד לא נולדו, כי אנחנו ולא הם, אנחנו ולא החרדים, אנחנו ולא המתנחלים, אנחנו ולא פורעי החוק, אנחנו הבעיה הדמוגרפית.

ואם הם יתרבו יותר מדי, אנחנו לא נוכל עוד להיות כאן, כמו שהארמנים לא היו יכולים להיות אצל הטורקים, או היהודים אצל האוסטרים והפולנים. יש כאן סכנה דמוגרפית, לא? שהרי מה שיישאר כאן אחרינו לא יהיה במיוחד דמוקרטי, ולפי מה שלימדתם אותי בבית הספר על הנביאים וגדולי היהדות גם לא כל-כך יהודי. או שאולי בית הספר היה כזה גרוע שבכלל לא הבנתי את מה שהיה כתוב בספרי הלימוד, או את מה שהמורה השתדל להסביר לנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2004, 07:12
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
כזו ערימה של בבל"ת, הרבה זמן לא קראתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NOTA שמתחילה ב ""יראת הדמוגרפיה" - YNET בנעלי אחמד מיפו."

חסר אחמדים ביפו, שצריך את הפוקצ'ה הזה ש"יכנס לנעליו" ? אולי גם אחמד מיפו מעדיף מדינה דמוקרטית יהודית ולא פלסטינאית ? אני לא אתיימר לענות בשמו, אבל קולות רבים בציבור הערבי מתנגדים להעברתם למדינה פלסטינית במסגרת חילופי אוכלוסין, ולאו דווקא בגלל שהם תומכים בתורת השלבים - פשוט יותר טוב להם כאן, תחת שלטון שהוא (יחסית לשלטון פלסטיני) דמוקרטי ומתוקן.

הבעיה הדמוגרפית קיימת. דמוגרפיה זו לא מילה גסה, ואפשר בהחלט להגיד ללא חשש - אני לא מעוניין שיהיה לי רו"מ פלסטיני. לא בשביל זה נהרגו כל כך רבים מאיתנו. ובקצב ההתרבות הנוכחי של הערבים - עוד 30 שנה זה יקרה.

גם החרדים מהווים איום דמוגרפי על זהותה של המדינה, כשהפעם מדובר על זהותה הדמוקרטית באמת, אבל זה לא מצדיק את הפסקת הדיון בעניין. כשהחברה החרדית תהיה רוב בישראל, הם כבר לא יוכלו להתנהל על קצבאות וכוללים, הם יהיו חייבים לעשות שירות לאומי ולתרום כמו כולם, ואז אולי גם יתקרבו יותר אל המדינה ואל הדמוקרטיה. לדעתי גם את הערבים (שהרי בכל זאת בכל תרחיש הגיוני חלק גדול מהם ישאר אזרחים) צריך לקרב ע"י שיתופם בחובות (צבא, תשלום מיסים, בנייה לפי החוק) וגם בזכויות. שיהיה להם יותר מה להפסיד.

ומילה אחרונה לאחמד - את הפאשלה שלכם עשיתם באוקטובר 2000. לא שכחנו ולא סלחנו. הוכחתם שאתם עדיין פלסטינים, וזה די הפתיע רבים בישראל (גם אותי) שהאמינו באמת ובתמים שלערביי יפו יש יותר מה להפסיד, והם לא יקחו צד בסכסוך. מהרגע שהוכחת שאתה שייך לעם אחר, עם שעוין אותי ומבקש להשמיד אותי - אתה מהווה עליי איום.
ישן 16-12-2004, 07:30
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
"הלכה היא בידוע שעשו שונא ליעקוב"
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "כזו ערימה של בבל"ת, הרבה זמן לא קראתי"

אמנם נכון שהם לא רוצים להתגורר ברשות הפלשטינית ולא במדינה אחרת, רק במדינת היהודים, שם זה יותר טוב להם.

אבל למרות זאת, למרות שלפי ההגיון הערבים היו אמורים לרצות את המשכה של המדינה היהודית, אבל בפועל בחלקם הגדול הם מייחלים להריסתה וחלקם גם פועלים בכוון הזה. כמובן שיש גם חסידי אומות העולם, שהם בנויים מעור אחר, כידוע.

כמו הלכות של התורה הקדושה שלנו שאין לזה תמיד הסבר הגיוני, למה צריך ברית מילה דווקא ביום השמיני, למה לאכול מצה בפסח, כל אלו למרות שיש בהם גם הסברים, אבל ההסברים זה לא העיקר, העיקר במצוות שהם חוקה מבורא עולם, הם למעלה מטעם ודעת, זה נשגב מבינתנו.

ככה זה גם עם ההלכה של עשו שונא ליעקוב, זה משהו שאי אפשר להבין את זה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 16-12-2004 בשעה 07:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר