לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2006, 21:23
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
סקירה על האורליקון

לרגל הדיון הממושך אתמול, סקירה קצרה על התותח שכבודו במקומו מונח.

קצת היסטוריה
הדגם הראשון פותח במלחמת העולם הראשונה ושימש כתותח נ"מ.
הוא היה מורכב על גבי משאית ותופעל ע"י שני תותחנים - יורה וטען/מתפעל תקלות.
אם השנים כאשר המטוסים נהיו יותר מהירים פותחו תותחים יותר מהירי ירי ובקליבר יותר גדול(40מ"מ) אך האורליקון נשאר בכל שדה קרב אך בדגמים שונים.
הדגם האווירי שלו הותאם לשליטה מתא הטייס וגם מבנה המחסנית שונה על מנת שהוא יתאים לכנף.
דגמים יבשתיים הורכבו על גבי עגלות נגררות או זחלמים קלים ושומש כתותח נ"מ וכתותח חי"ר בעל אפקט מרשים.
הדגם הימי הורכב על חצובה בעלת זוויות הגבהה על מנת שיוכל להמשיך ולשמש כתותח נ"מ.

ירי
על מנת לבצע ירי יש לדרוך את התותח. פעולה זו מתבצעת ע"י הרכבת כבלים שמחוברים לחצובה משני צידיו ודחיפתו של החלק האחורי מטה. הדחיפה גורמת למערכת הקפיצים לנוע אחורה ומוט מיוחד נעגן בעזרת שני שיניים במצב אחורי בבית ההדק.
כאשר התותחן לוחץ על ההדק הוא מפעיל מערכת של קפיצים וחלקים קטנים שמשחררים את את המוט והתותח משתחרר מעגינה. מערכת הקפיצים שכוללת את המוט שאליו מורכב הסדן רצים קדימה. על החלק הקידמי של הסדן מורכבת תושבת הפגז שגורפת פגז תורן מהמחסנית.
ס"מ אח"כ הסדן מגיע לבליטה בגוף התותח שגורמת לנוקר להתבלט ולנקב את הפיקה לפני שיש נעילה מושלמת בבית הבליעה. פעולה זו מתבצעת בכדי לאפשר לכל האבש"ש להתבשל.
לאחר שיש נעילה מושלמת הפגז נפרד מהתרמיל. בשני שליש מהקנה גזים מוחזרים אחורה, פוגעים בתרמיל דוחפים את כל מערכת הקפיצים אחורה (למערכת הקפיצים יש התנגדות של 800קג!!).
אם ההדק עדיין לחוץ יתנהל ירי נוסף ואם לא התותח ישאר עגון מאחור.

מעצורים
ישנם 9 אבל תסלחו לי אם אני לא זוכר את כולם...
לתותח יש מנגנון מיוחד שמונע הזנה כפולה. חלק שנקרא "כתפיים" ומורכב על גוף התותח אך בחלק החיצוני והעליון ירד למטה ויעצר על מערכת הקפיצים במקרה שהקנה לא נעול בדיוק במקום או כאשר ישנו תרמיל או חלקים ממנו בקנה (חליצה קשה של התרמיל מבית הבליעה).
מעצור ונוסף הוא מחסנית לא במקום ושוב, הכתפיים ירדו.
בגמר מחסנית התותח ישאר מאחור. אם אחרי לחיצה על ההדק ישנה גריפה של פגז אבל אין ירי, יתכנו שני מעצורים - נוקר שבור ולכן צריך להחליפו או פגז עקר שיש לו נוהל משלו אבל אני לא יפרט אותו כאן.
מעצור אחרון שאני זוכר הוא מעצור לא מוגדר - לוחצים על ההדק אבל כלום לא קורה...

נתונים
משקל תותח: 62קג
משקל קנה: 20 קג
משקל חצובה: 250קג
מהירות ירי: 600 פגזים לדקה
פגז: 20ממ נפיץ/נותב/מצית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2006, 10:22
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
סחטיין עליך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "סקירה על האורליקון"

הייתה לי מערכת יחסים ארוכה ומשמעותית עם הדבר הזה: ביליתי עליו הרבה שעות בעמדות קרב, רצתי עם הרבה קנים ומחסניות מסביב לגשר, הייתי מס' 1 בפלגה בדריכות בחירום, חנכתי אנשי צוות ושהיות חובלים ואפילו המצאתי מעצור משלי וגרמתי לפיצוץ מסתורי בזמן ירי שיצר חור עגול ויפה בתרמיל.

מערכת היחסים שלנו נמשכה גם אחרי השחרור: בטיול בניו זילנד בנוסף פגשתי אותו באמצע מוזיאון תעופה בעיר ואנאקה (גבר!! מה אתה עושה פה?! קטעים לפגוש אותך!) ולאחר מכן הגעתי לב"ח וחנכתי עליו את אחי שגם היה דבורן (קיבלתי אישור לכך מהמפקד שלו- שגם אותו חנכתי כשהיה אצלי בשהיות).

בשעת בוקר מוקדמת זו (ואחרי הנג אובר קליל) הקופסה עדיין עובדת לאט, יותר מאוחר אני אוסיף עוד כמה פרטים לסקירה ואת כל המעצורים.

לגבי הבראונינג- בעבר הוא היה מורכב על דבורים עד שהוחלף במא"גים.
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

ישן 31-03-2006, 16:37
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
מעצורים ועוד נתונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "סקירה על האורליקון"

אז ככה:

נשק לא משתחרר. סיבות: מחסנית לא במקום, מחסנית לא תקינה, בית הדקים מורכב לא נכון

נשק על הכתפיים. סיבות: קנה לא נעול (משהו שאמור להבדק בתחילת ההפלגה) או תרמיל שנתקע בקנה כתוצאה מחליצה קשה.

נשק במצב אמצעי- פגז ירד עקום לבית הבליעה ונמעך (לפני נקירה) בתנועת המכלול קדימה, דורש החלפת קנה ומחסנית.

נשק נתקע במצב קדמי בלי שנורה פגז. סיבות: פגז עקר, נוקר שחוק או גמר תחמושת (מנגנון עגינה לא תקין)

מעצור לא מוגדר- הנשק נתקע בכל מיני מצבים משונים, קרה לי פעמיים ובספינה שלי המעצור הזה נקרא על שמי.

עוד נתונים:
משקל מחסנית- מלאה- 25 ק"ג, ריקה- 11 ק"ג
כמות פגזים במחסנית- אפשרי 60, טוענים 45 למניעת בלאי
משקל קנה- רגיל- 14 ק"ג, מחורץ 11 ק"ג (אני לא זוכר נתון של 20 ק"ג)
אורך- 2.16 מטר
מספר הדקים- 1, בעבר היו 2 הדקים.
תפעול- בספינות סיור תותחן אחד, בסטי"לים תותחן ועוד איש צוות שאחראי על טעינה, החלפות קנה ותפעול מעצורים.

זה מה שיש לי בשלף מהראש, כל מי שרוצה להוסיף או לתקן מוזמן.
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

נערך לאחרונה ע"י stealth בתאריך 31-03-2006 בשעה 16:41.
ישן 17-05-2006, 23:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי גונס שמתחילה ב "מה יכול להחליף את תותח האורליקון?"

לאיזו מטרה, זו השאלה - נגד שטח או נ"מ?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר