לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2006, 18:05
  Obislu Obislu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
לתקן, לשדרג, או לקנות חדש?

ביום הבחירות סוף סוף התפנה לי זמן ולכבוד חג הפסח החלטתי לנקות את המחשב עקב כמה מקרים חוזרים שבהם המחשב לפתע הרעיש כמו מטוס סילון.

להפתעתי לא היה יותר מדי אבק. למרות שדווקא ניקיתי גם עם פינצטה וגם עם מיני-שואב אבק.

לאחר שעה קלה של ניקיון מאוד יסודי וחיזוק של כרטיס המסך (הוא ממש לא הוחזק על ידי הבורג אלא רק על ידי החריץ), הרכבתי את המחשב חוץ מהפאה הצדדית, חיברתי לחשמל, וקיוויתי לקצת שקט ממנו. אך למרבה הצער, התופעה שאותה הזכרתי, של הרעש כמו של מטוס הסילון, הופיעה באופן קבוע. לא זיהיתי את מקור הרעש אז כל פעם הדלקתי את המחשב כשאני עוצר את אחד המאווררים, ואז נותן לו לרוץ בכדי לזהות.

מסתבר שכל אחד מהמאווררים מפיק רעש משלו (ספק, מעבד, כרטיס מסך). יש עוד שני מאווררי מארז שאני די בטוח שלא עושים רעש, רק לא מזמן החלפתי גם אותם.

השאלה שלי היא (!כמה זמן לקח לי להגיע לנקודה!) האם כדאי לי:
א. לשדרג - כלומר, לקנות קירור טוב למעבד, ספק חדש וכרטיס מסך חדש.
ב. לנסות לתקן את המאוורים (ספק 80mm מעבד נראה לי 50mm וכרטיס מסך משהו ממש קטן אולי 40mm).
ג. להשקיע ולקנות מחשב חדש, מה שמשום מה לא נראה לי אופציה עדיפה.

המערכת שלי היא:
Generic PSU 350W
Intel Pentium 4 3GHz Northwood
Asus P4P800 Deluxe (s478)
WD 120GB 7200RPM
MSI nVidia GeForce FX 5700 128MB (AGP)
KingStone PC3200 CL3-3-3-8 (2x512MB)
Creative SB Live!
NEC DVD RW 3500

קניתי את המחשב הנ"ל בתחילת 2004 בדיוק. כלומר, המחשב אצלי כבר שנתיים ורבע.

ואני כבר חמש שנים או יותר עם אותם רמקולים, מסך, מדפסת, מקלדת ועכבר:
Logitech Optical MouseMan
Microsoft Natural Keyboard
Creative SBS 370 (2.1)
HP DeskJet 840C
MAG 786FD

עובד על מערכת הפעלה Windows XP PRO, לאינטרנט, סרטים, ומשחקים כגון HL2 וכדומה.

אני חושב שאם הייתי קונה מחשב חדש, הייתי מחכה קצת קודם כל לירידות מחירים ולשחרורה של מערכת ההפעלה Windows Vista.

בקשר להחלפת המאווררים, כשניקיתי ניסיתי גם לנקות את הספק אבל לא הצלחתי לפתוח אותו, די הסתבכתי עם זה. והמאוורר של הכרטיס מסך נראה די מסובך לפירוק והרכבה...

לכן חשבתי שאולי הכי כדאי זה לשדרג את הספק (פה אני אצטרך הנחייה מדוייקת כי אני לא יודע אם באמת אני צריך תקן ATX v2 וכדומה למערכת AGP בסוקט 478), את כרטיס המסך (7800GS טוב עולה כיום בסביבות ה2250 ש"ח והרגילים ב2000 ש"ח אז אולי כרטיס פחות חזק עם נטייה לnVidia) וקירור טוב למעבד למה הקירור STOCK הזה רועש ברמות כשהוא מתאמץ (במשחקים וכדומה) ומגיע באופן קבוע ל67-72 מעלות צלזיוס(!).

אודה לכם מאוד אם תוכלו לעזור לי בהקדם האפשרי המחשב פשוט עושה לי חור בראש!!

נערך לאחרונה ע"י Obislu בתאריך 29-03-2006 בשעה 18:26. סיבה: שכחתי כמה דברים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2006, 13:49
  Obislu Obislu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "לדעתי, סירקולציה טובה יותר היא כזו שהמאוורר"

מה שלמעשה אתה מציע לעשות עם שני מאווררי מארז ומאוורר ספק ש->מוציא אוויר הוא כזה:

קדמי -> מכניס
אחורי -> מוציא

אני מציע:

קדמי -> מכניס
אחורי -> מכניס

שים לב שאצלך רק מאורר אחד מכניס אוויר ושני מאווררים אחרים מוציאים!! כלומר הזרם הרבה יותר חלש אצלך, אבל נכנס פחות אבק.

אצלי לעומת זאת אולי נכנס יותר אבק, אבל יש שני מקורות כניסה של אוויר למארז ומקור יציאה אחד, כך שיש יותר "לחץ" על האוויר לצאת, ולכן הזרימה יותר מהירה.

כך אני רואה את זה. יכול להיות שאני טועה אחרי הכל אני לא מומחה.

אגב, המאוורר של הספק עכשיו יחסית שקט משום מה. אם התופעה שוב תחזור על עצמה אני אנסה לפתוח אותו שוב (בפעם השלישית כבר!!).

ובכל זאת אם למישהו יש מושג בספקי הכח האלה ויכול להסביר לי כיצד לפתוח אותם מבלי להסתבך יותר מדי, אשמח מאוד.

תודה רבה רבה לכל העוזרים. סופ"ש נעים ושבת שלום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר