לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2008, 16:44
צלמית המשתמש של peterra
  peterra peterra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.08
מה שאני יודע רלוונטי רק לח"א
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Or_M שמתחילה ב "דרגות לוחמים ביחידות מובחרות"

בערך עם סיום המסלול לאחר פחות משנתיים הלוחמים בדרגת סמל ומכאן השם צוות סמלים.
צוות סמלים זה בערך שנה עד הכניסה לקבע ובזמן הזה טוחנים כוננות טרור ויוצאים לקורסים מתקדמים.
קבע רגיל נמשך שנה וחצי ובזמן הזה הלוחמים בדרגת סמ"ר. רבים מהלוחמים ממשיכים את הקבע גם אחרי ארבע וחצי שנים ומקבלים את הרס"ל בד"כ אחרי חמש-חמש וחצי שנים מיום הגיוס.
יש לציין שאצלנו לדרגה משמעות פחותה מביחידות אחרות וישנם לוחמים רגילים שהם ברזלנים שבד"כ מחכים או מיועדים לתפקיד כלשהו, מצב כזה נקרא קצין-לוחם. אני מכיר אחד שהיה סרן ושירת בצוות תחת סמ"ר!
כנראה שחיכה לתפקיד בפלוגת הכשרות, כמובן שלברזלנים אלה מוסיפים אחריות כלשהיא. בנוסף אפשר לראות מפקדי צוותים בדרגת סמ"ר- זה אמור להיות משהו זמני או ממלא מקום אבל בפועל זה יכול להימשך הרבה זמן עד שמוצאים ברזלן מתאים.
נב- מה שכתבתי פה לא סודי ולא מתקרב לזה, ולא , לא הייתי לוחם ביחידה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 17:53
  Or_M Or_M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי liorinchicago שמתחילה ב "במילואים או בסדיר?"

ממה שאני זוכר, הוא קיבל את דרגת הסגן בשירות המילואים שלו.
הוא הגיע לתרגיל (או משהו בסגנון) במסגרת המילואים והמפקד עשה לו "הפתעה", הוציא דרגת סגן
והעניק לו אותה.

עריכה:

דן מנו התייצב אתמול בבוקר בבסיס מחניים שבצפון לעוד שירות מילואים שגרתי, בתפקיד מפקד מחלקה שאינו קצין.

אך לפנות ערב, כאשר הגיע עם חייליו למנחת מסוקים כדי לעבור אימון, התבשר מנו, בן 30, כי הוא מועלה לדרגת סגן וזאת מבלי שעבר קורס קצינים.

הפתעה מרגשת זו הגיעה מכיוונו של מפקד הפלוגה והוא גם היה זה שענד את דרגות הסגן על כתפיו של כוכב "הישרדות". מאוחר יותר סיפר כי ההחלטה לקדם את מנו בדרגה הגיעה כאות הצטיינות וכי מנו הוכיח את עצמו כמ"מ עוד בימי מלחמת לבנון השנייה.

http://www.nrg.co.il/online/7/ART1/766/990.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר