לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2006, 06:15
  zookzook zookzook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
הצבא הישראלי הרג 8 בני אדם

הצבא הישראלי הרג 8 בני אדם והארגונים הפלסטינים מבטיחים להגיב על התוקפנות הישראלית

הצבא הישראלי הרג היום שישה פלסטינים ופצע 13 בני-אדם נוספים בפיגוע שביצעו מסוקי קרב ישראליים ממערב לרפיח. בין ההרוגים ילדה. מקורות פלסטיניים דיווחו כי מסוקי קרב ישראליים הפציצו רכב פלסטיני שעבר סמוך למחנה אימונים השייך לוועדי ההתנגדות העממית סמוך לאזור תל אל-סלטאן ממערב לרפיח.

בהפצצה נהרג איאד אבו אל-ענין, אחד מהפקדים הבכירים של ועדי ההתנגדות העממית ובנו בלאל בן השבע. שאר ההרוגים הם אבראהים אל-עאלול (25), בסאם חסין (22), עאדל שעת' (25) ועד שני חללים שזהותם לא ידועה.

יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, גינה את הפיגוע ברפיח. הוא הגדיר את הפיגוע כ"תוקפנות אכזרית נגד אזרחים". דובר הממשלה הפלסטינית, ע'אזי חמד, גינה את הפשע שביצע הצבא הישראלי. בשיחה עם העיתונאים אמר שישראל מפעילה את התוקפנות שלה נגד בני העם הפלסטיני, נגד הממשלה הפלסטינים ונגד הנשיא עצמו. "שפת האלימות והתוקפנות של ישראל חושפת את השקר הישראלי כאילו שישראל מחזיקה בתפיסה מדינית כלשהי." אמר הדובר.

מצדה הזרוע הצבאית של חמאס הבטיחה לנקום על התקיפה הישראלית ברפיח. בהודעה שפורסמה נאמר כי "כל הפלגים הפלשתינים לא יסכימו להימנע מתגובה נוכח המתקפות של ישראל". דוברו של אבו מאזן גינה אף הוא את התקיפה וקרא לקהילה הבינלאומית לבלום את תקיפות ישראל.

והיום, דובר של הצבא הישראלי אמר שכוחותיו המשיכו במתקפה בצפון רצועת עזה, במהלכה הפגיז הצבא הישראלי שכונת סג'עייה. מקורות פלשתיניים מסרו כי טיל ישראלי פגע במכונית פלשתינית, הרג שני בני אדם, ופצע אדם נוסף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 13:37
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "נו, נו אפשר לחשוב שאתה מתמלא בבוץ, בכל פעם שאתה יוצא לפעילות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שונרא1
ללחוץ על כפתורים גם ילד בן 5 יודע-אם רק מלמדים אותו.....
בשבת במעריב היה ראיון עם האלוף הפורש אייל בן ראובן, שדיבר על הטייס במלחמת לבנון, החוזר הבייתה בערב לשיכון, אחרי מעוד יום של הפצצה כדי לנשק את הילדים בבית ולישון עם אשתו (בדרך אני בטוח שהוא לא ישכח לעבור דרך הפקמצית.....כמובן) ואילו הוא כמג"ד מעיד על עצמו אייל, אפילו לא יכול היה להגיד לאשתו מתי הם יתראו...
(אבל גם זו לא סיבה לבגוד באשתך עם הרלשית...PPPPPPPP)

שונרא,
טוב שהביאו את האלוף- כי הוא אוביקטיבי....
אני מסכים שאני לא מתמלא בבוץ ולא מתאמץ כמו החיילים הצעירים שכן נמצאים בבוץ, ובדיוק בגלל זה התלוננתי כאן, אני לא נמצא במקומם של החיילים, לכן אני לא שש לשלוח אותם לקרב, להבדיל ממתקתקי האינטרנט כאן שכבר שולחים אותם לההרג בלחיצה על המקלדת...
לעניין אחר שהעלית,
בעניין ללחוץ על כפתורים שגם בן 5 יודע, אני ממש מסכים איתך, ידוע שלהטיס מטוס קרב זה פשוט מאוד, להבדיל מלירות ברובה על הקרקע, שאת זה רק יחידי סגולה יודעים לעשות...
ואני עובר עכשיו לעניין רציני שכתבת עליו:
המחקרים הפסיכולוגיים מראים, שבתחום הנפשי, הרבה יותר קשה דוקא ללוחם האויריבמלחמה בהיבט היציאה והחזרה מן התופת. מסתבר שהחזרה למשפחה ולטייסת ואחר כך יציאה לגיחה מסוכנת וחוזר חלילה, היא קשה הרבה יותר על נפש האדם ממצבו של החי"רניק שנמצא בססטוס יציב יותר יחסית (למרות שמסוכן כמובן באותה המידה בדיוק..)
כמובן שאין זה בא להקטין את חשיבות העבודה או התפקיד של זה או של זה. אבל רק לידיעה, במלחמה- לישון בבוץ עם החברה זה פחות נח לגב, אבל זה הרבה יותר קל נפשית מלהכנס לתופת- לצאת ממנה- להכנס - לצאת וכו' (מלחמת לבנון היא כמובן לא דוגמא בהיבט האוירי, כי לא ממש היה "תופת" בהיבט הזה, מלחמת ייום כיפור או ההתשה- הן דוגמאות טובות.."
סתם לידיעה.
אמיל.
ישן 09-04-2006, 16:25

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "שמענו אותך...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אם אתה רוצה חיזוק לדבריי, שמשום מה היו מסובכים להבנה (סליחה על הדרישה הזאת
מטייס ) - התכוונתי שההתנשאות שלך לא שווה כלום. אמנם יש ציפיות מטייסים שיהיו
בעלי כושר אבחנה וחדות, אך ככל הנראה אתה לוקה בתכונות שלהם.

בכ"א, אתה אחרון שיש לו זכות להזכיר את המושג הזה פטריוטיזם - מצידך, קיום מדינת
ישראל מוטל בספק ויימחק, שהרי אתה בכלל חבר של עזמי וטיבי וכולם יודעים מה דעתם.

יאללה, סע אליהם לעשות איזה חאפלה, ספר לנו אחר-כך איך היה....

נשים לרגע בצד את זה שאתה גזען...
מעולם לא תמכתי לא בטיבי ולא בעזמי, כאן כבר מדובר בכך שאתה שקרן..
תן לי לנחש- אצלך כל הערבים הם אותו הדבר והם צריכים לשתות מברזיות נפרדות..
עזוב כבר את עניין הטייסים- מה אתה יודע על דרישות מטייסים?
בקיצר- יש לנו כאן רמזים לכך שאתה גזען והוכחות לכך שאתה שקרן, ואיזה הוכחות יש לך לכך שאני לא פטריוט? שאני טייס? שאני שמאלן? אלו לא הוכחות...
אמיל.
ישן 09-04-2006, 16:41
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
נו, בראכה, טיבי ועזמי - כולם אותו הדבר, רוצים את השמדתי.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]אם אתה רוצה..."

ואתה חלק מהם, שהרי טענת שאתה מצביע חד"ש. אתה י-ו-ת-ר גרוע מהם, כי להם יש
מניע - אתה לעומתם, סתם ש-ו-נ-א ישראל ("אני טייס !" תמשיך לצעוק את זה בפרהסיה
וללקק לעצמך את הישבן, אתה היחידי שעושה את זה לעצמך...)

בקשר לגזענות - שקרן. איך הגעת למסקנה השגויה הזאת, אשמח אילו תאמר לי. זה שאתה
לא יודע במאומה מה זה גזען, זאת בעייתך ובורותך - אני מכיר באוייבי ויודע מתי הוא קם
להורגי. אתה לעומתי, מחבק את שונאיי הגדולים ביותר. גזענות שלי ? יותר נכון טיפשות שלך.

אגב, אדון טייס מגניב שמזכיר את זה בכל חור ומצלם עצמו עם קסדה מגניבה, אין לך מילה.
כתבת בהודעה האחרונה "להת" והגבת בכל זאת. יצאת כזה קטן.

ישן 09-04-2006, 16:59

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "נו, בראכה, טיבי ועזמי - כולם אותו הדבר, רוצים את השמדתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ואתה חלק מהם, שהרי טענת שאתה מצביע חד"ש. אתה י-ו-ת-ר גרוע מהם, כי להם יש
מניע - אתה לעומתם, סתם ש-ו-נ-א ישראל ("אני טייס !" תמשיך לצעוק את זה בפרהסיה
וללקק לעצמך את הישבן, אתה היחידי שעושה את זה לעצמך...)

בקשר לגזענות - שקרן. איך הגעת למסקנה השגויה הזאת, אשמח אילו תאמר לי. זה שאתה
לא יודע במאומה מה זה גזען, זאת בעייתך ובורותך - אני מכיר באוייבי ויודע מתי הוא קם
להורגי. אתה לעומתי, מחבק את שונאיי הגדולים ביותר. גזענות שלי ? יותר נכון טיפשות שלך.

אגב, אדון טייס מגניב שמזכיר את זה בכל חור ומצלם עצמו עם קסדה מגניבה, אין לך מילה.
כתבת בהודעה האחרונה "להת" והגבת בכל זאת. יצאת כזה קטן.

הקשרים הלוגיים בהחלט בעיתים אצלך..
נתחיל: 1.להת זה קיצור של להתראות, מי אמר שאי אפשר להגיב אחרי שכותבים להתראות.
2. אני כותב שאתה גזען, כי אצלך כל הערבים הם אותו הדבר, ומה אתה עונה?
"אני לא גזען" ובאותה התגובה " נו בראכה טיבי עזמי- כולם אותו הדבר.." גדול!!!! האם צריך עוד הוכחות!!
בקיצר- שכנעתי אותה שאתה לא גזען... אתה פשוט טיפש.
ולעניני הטייס (לא שזה כל כך חשוב) שים לב איך זה עבד בשרשור הנוכחי...
אני הגבתי תגובה ללא שום קשר או איזכור לטייס ומייד המגיב אחרי קפץ והשמיץ בעניין (למרות שאני לא הזכרתי זאת בתגובתי הראשונה..).
לכן הייתי מגדיר את הערתך כ...דמגוגית.
שקרן- הוכחנו, גזען/ טיפש- הוכחנו את אחד מהם (נשאיר לך לבחור...) דמגוג- הוכחנו.
ואם כבר מדברים על תפסנות והתנשאות הנה ציטוט שלך מעיד על עצמך "אני לא מהטועים" חחחחח גם שחצן גם מתנשא ורק בשרשור הנוכחי טעית פעמיים....
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...7481#post968457
עייפתי ממך...
להת.
אמיל.
ישן 09-04-2006, 17:13

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "אתה טועה בפרשנות - להת' זה לא שלום..."

איכפתי,
לגבי הציטוט- קיבלתי.
לגבי ההערה בעניין טייסנו, שאין להקיש ממני לגבי רמתם: דבר ראשון אני מסכים! ומצד שני (בינינו..) הרי רמזת שאני מעיד על רמה נמוכה. אז רק אציין (כפי שציינתי בעבר..) שחלק מטייסי הקרב הגדולים ביותר של ישראל הינם שמאלניים קיצוניים (ספקטור, אורי גיל, רליק שפיר ועוד) אין אני שייך לרשימה זו כמובן, אבל זה מוכיח שהרמיזות שלך בעניין לא מגובות מהמציאות...
לשאר הדברים- אני מסכים (להגנתי רק אציין שרק לעיתים נדירות ביותר, אם בכלל, אני הוא זה שמציין את עניין הטייס, תמיד זה עולה ע"י מישהו אחר, או שאני נאלץ להגן על עצמי ממגיבים שטענו שאני גובניק/ בוגד/ תלמיד תיכון וכו'...)
להת.
אמיל.
ישן 10-04-2006, 01:50
  zookzook zookzook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
'צה"ל לא יזכור אתכם כשתירקבו בקבר'
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "יופי- כל הלוחמים כאן בפורום..."

'צה"ל לא יזכור אתכם כשתירקבו בקבר'

קבוצת הורים שכולים בשם 'יד לבנים שנפלו בפח' הוציאה 'חוברת למתגייס' שבה היא מזהירה תלמידי י"ב: 'אל תתפתו להאמין להם - הם רק מנצלים את תמימותכם, ומחפשים בשר תותחים חינם"

איתן רבין
4:07

"אנו נספר לך על הצבא מהצד האפל... בצבא מנצלים את תמימותך ורוצים שתהיה כלי שרת בידי שרים ופקידים בכירים מדושנים, שרק חושבים על הכיסא שלהם ועל משכורות ענקיות.. אף אחד מהם לא חושב באמת עליך... אתה עבד בשכר של 15 שקל ליום.... הם רק מחפשים בשר תותחים. חיילים בחינם שלא יעלו להם כסף, במיוחד לאחר מותם".

במלים אלה נפתחת חוברת שהוכנה על ידי קבוצה של עשרות משפחות שכולות, המכנה את עצמה "ארגון יד-לבנים שנפלו בפח". החוברת מכילה התקפה חסרת-תקדים על הצבא, משרד הביטחון וצמרת השלטון, על הזלזול המופגן כלפי המשפחות האבלות.

אחרי שכבר עשו הכול - הפגינו מול משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה, סגרו כבישים והניפו שלטים - החליטו ההורים השכולים להוציא חוברת החושפת את הצד שלהם בסיפור. ההורים מתכוונים לחלק את החוברת בכניסה ללשכת הגיוס, ובקרב תלמידי י"ב הנמצאים על סף גיוס. החוברת מכילה תיאורים קשים של חיילים שנהרגו בקרב ותמונות.

את המהלך יזמו שלוש משפחות שכולות, אליהן הצטרפו עוד כ-30 משפחות נוספות. NRG מעריב השיג את טיוטת החוברת, המודפסת בימים אלה ונחשפת כאן לראשונה. החוברת, שכותרתה "מדריך למתגייס", כוללת יותר מ-30 עמודים, אך עיקר העניין הוא בעשרה עמודים קשים ובוטים במיוחד.

"מדריך למתגייס"

בעמוד הראשון של החוברת כותבים יוזמי הפרויקט: "אין לראות בכתוב בהמשך המלצה לא להתגייס. להפך - אנו ממליצים מאוד להתגייס. כולנו, וכמובן כל המיליונרים המפוקפקים במדינה, שגונבים מדי יום כספים מהמדינה ושברשותם רכוש רב, חייבים את צה"ל שישמור על רכושם".

לתלמידי כתות י"ב כותבים ההורים: "השנה יבואו לבית הספר שלך קצינים מהצבא... לשכנע אותך להתנדב או לשרת ביחידות קרביות. תחשוב טוב לפני כל פעולה שאתה עושה. אל תתלהב מסיפורי גבורה שיספרו לך.

"יש אפשרות שלא תחזור חי מכל היחידות הללו. מלאך המוות מחכה שם, אורב לכל רשלנות של הקודקודים שמרמים אותך. בתי הקברות מלאים בצעירים שהתלהבו. מי זוכר אותם היום? הם נרקבים בקבר! אף אחד מהמשכנעים לא חושב על טובתך. הם רק מחפשים בשר תותחים. חיילים בחינם שלא יעלו להם כסף, במיוחד לאחר מותם".

"אתה צעיר מאוד, מתלהב, לא חושב מספיק לעומק על התוצאות הרות האסון העלולות להיגרם לך ובעיקר למשפחתך לאחר מותך. גם הבנים שלנו אמרו 'לי זה לא יקרה'. היום הם קבורים באדמה בזמן שבני גילם מבלים, נהנים, עובדים ומסתובבים בעולם".

מתגייסים טריים בבקו"ם. צילום: ראובן קסטרו

"אפשרות לבחירת קבר מראש"

כותבי החוברת מתייחסים גם לזכרון הנופלים: "אם חלילה תמות בקרב, תהיה גיבור רק לתקופה קצרה ביותר. מהר מאוד ישכחו אותך כולם. החברים הכי טובים שלך בקושי יבואו לאזכרה שלך פעם בשנה. אם היתה לך חברה, אחרי תקופה קצרה יהיה לה חבר חדש.

"אם תיהרג בקרב, בתאונה או מירי מכוחותינו, הצבא יערוך תחקיר ויאשים אותך במחדל. אתה ממילא כבר מת, אז מה זה כבר משנה? העיקר שהקודקודים למעלה יינצלו וישמרו על הכיסא שלהם".

בהמשך מוסיפה הקבוצה עשרות דוגמאות לרשלנות הצבא, ביניהן: פרשת מדחת יוסף, שדימם למוות ללא חילוץ בקבר יוסף; אסון המסוקים; פרשת מותם של שלושה חיילי דובדבן מירי חבריהם ("מדובר בתכנון רשלני של הפעולה על ידי מפקדים שקודמו כולם וקיבלו ג'ובים במשכורות ענק") ועוד. בנוסף מציעים ההורים למתגייס הצעיר לעשות סיור בבית הקברות הצבאי: "שם תראה בשטח איך זה להיות מת בגיל 18 או 19: אפשרות לבחירת קבר מראש במיקום טוב. כל הקודם זוכה".

יוזמי החוברת אינם חוסכים את שבטם גם מאגף השיקום במשרד הביטחון ומקצינת הנפגעים: "בהתחלה היא תגיע כל יום, אחרי כמה חודשים היא תתחיל להיעלם, ולפעמים היא תתקשר ותספר להורים שלך כמה קשה לה לרוץ מבית לבית... הורים שכולים באגף השיקום נחשבים לסוג ז', אחרי אלמנות צה"ל והנכים. אתה שואל למה? כי אתה חייל בסדיר חובה - היית חייב לשרת בצבא כמעט חינם, אז גם כשאתה נהרג אתה לא שווה כלום. אם היית בן יחיד הוריך יקבלו 1,200 שקל. כן, זה מה שאתה שווה".

הוריו של אהוד שניאור ז"ל, יעקב ושולה. "אנחנו נהיה באזכרה, המפקדים יקודמו". צילום: אנצ'ו גוש

ההורים: "זרקו אותנו לכלבים"

היום, רגע לפני שיפעילו את "נשק יום הדין" - הפצת המכתב בקרב תלמידי תיכון ובבקו"ם- צפויות שלוש מהממשפחות להיפגש עם קצין חינוך ראשי, תת-אלוף אילן הררי, ולדרוש ממנו להתייחס אליהן באופן הולם.

לקראת המפגש דיברו ההורים עםNRG מעריב. "כל דרישתנו היא שלא ישכחו אותנו ושיתקיים שוויון בשכול. כולי תקווה שקצין חינוך ראשי ישמע היום את בקשותינו ושלא נצטרך להפיץ את החוברת והמכתבים", אמר אב שכול.

ג.י, אחד ממארגני החוברת, אמר: "די, נמאס לנו, אנחנו כבר לא בני אדם. מזלזלים בנו רומסים אותנו שוכחים אותנו...ואחר-כך גם אומרים לנו שאנחנו סחטנים".

עזרא גינדי, ששכל את בנו יצחק, לוחם בנח"ל: "זרקו אותנו לכלבים. לא ייתכן שיזלזלו בנו וינהגו בנו שלא ביושר. אנו צריכים להתמודד יום יום עם הקושי בשכול ולא רוצים להתמודד מול המערכות השלטוניות המקפחות אותנו".

מ' ששכל את בנו בתאונת אימונים בנגב: " אני מרגיש שהכושי עשה את שלו, ואחרי שהוא נהרג כולם התנערו מאיתנו.ברור לי שהציטוטים בחוברת והמכתב למתגייסים ולשמיניסטים קשה אבל צריך לזעזע את המדינה הזו".

גם יעקב שניאור מכרמיאל ששכל את בנו אהוד באוגוסט 2002 תומך בחוברת: "הגיע הזמן שהמדינה תתייחס לנופלים בכבוד ובצורה מקצועית. ב-18 באוגוסט ימלאו שנתיים למותו של בני - אנחנו נקיים אזכרה והמפקדים האשמים יקודמו".

הצבא מסרב להתייחס

תגובת דובר צה"ל לידיעה: "צה"ל על מפקדיו במערך הנפגעים מקיים קשר הדוק ומחבק עם משפחות חיילי צה"ל וימשיך לעשות כן". בדובר צה"ל סרבו לענות על שאלות בנושא החוברת, והדגישו כי זוהי תגובת הצבא.

http://benglover.newsnet.co.il/Front/Pages/pages.asp?id=35594
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר