לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2004, 13:31
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
קיבלתם פעם סטירה כשעמדתם בתור?

היום החלטנו ללכת לעשות קניות בהיפר, החלטנו שקטי מצטרפת אלינו, כי הרי בשעות הבוקר המקום פחות עמוס וחנוק .
ובאמת המקום היה כמעט ריק ואנחנו עשינו את הקניות בשיא המהירות. והגיע הזמן לגשת לקופות, נו, צריך גם לשלם.
ואני בלחץ לסיים מהר את השטות הזאת (ראיתי שקטי כבר ממש לא מרגישה טוב) וחשבתי לי בלב, ללכת לעמוד בתור של הקופה המהירה, לא פחדתי מהקופאית (במילא לא מזיז להן ההנחיות הלו, אבל לקטי שלנו, בניגוד לרוב הישראלים, הנחיות זה דבר שמכבדים בכל מצב. והיא זו שתמיד סופרת כמה מוצרים יש).
בקיצור אנחנו עומדים בתור לקופה. ההיפר עם שמונה קופות או יותר, אבל שלוש קופאיות עובדות אז בטח שיווצר תור. וכמעט מגיע התור שלנו ופתאום משום מקום מגיעה לה אישה בוגרת וטוענת "עכשיו זה התור שלי, אני הייתי אחריו" ומצביעה על איש שכבר עומד בפתח ההיפר ובקופה כבר מזמן עברו עוד שנים אחריו. קטי, בציניות האופייניות שלה, אומרת לנו בחצי חיוך ובשקט "אפילו בקופת חולים ממתנים שנים , אם מאחרים". מבטיחה לכם שזה נאמר בשקט ואפילו לא בעברית (קטי ככל שהיא נחלשת,העברית "בורחת" לה).
ואז בעודי מחייכת לעצמי, אפילו לא הבנתי מה עומד להתרחש, האשה הזאת הרימה את את הפלסטיק הכתום הזה שהקופאיות שמות על הקופה, כדי לסמן שהיא סגורה והתחילה להרביץ לקטי על הפנים ועל הראש, והוסיפה בעיטה או שתיים. ואחרי שהפלסטיק נלקח מהיד שלה, היא המשיכה עם הידים שלה לכל עבר.
הייתי בהלם, בשוק טוטאלי. הרצון הראשון שלי היה להרביץ לה בחזרה ולהוציא את כל הכעס שלי על המפגרת הזאת. אבל קודם צריך היה לעצור את המטורפת ולראות , שקטי לא מתעלפת או משהו כזה.
אני עד עכשיו עוד לא נרגעתי מזה, אפילו אם המילים שלה עיצבנו את המטורפת, זו צורה להתנהג או להגיב?
ואתם חושבים שמישהו מהעומדים בתור, עזר? לכולם היו הערות מפגרות על החינוך וזהו. הקופאית קיבלה (כמובן) את המטורפת ורק אח"כ את הבאים בתור, כאילו כלום לא קרה.
ורק קטי (אחרי שנרגעה מהעלבון) אומרת שאפשר לצחוק מכל הסיפור הזה, כי המטורפת אמרה לה "תחזרי לארץ שלך נאצית" והיא , המטורפת ממוצא רוסי- אז סימן שהיא הסתגלה מהר לחברה הישראלית.
ואנשים מדובר באשה עם מראה מכובד מעל גיל הארבעים, לא ילדה או נערה. להתנהג ככה? לכנות מישהו אחר "נאצי"?
לפעמים אני ממש שונאת את המקום הזה.

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2004, 13:57
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.04
אוח, סוליד, סוליד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סולידי,ספונטני,רגיש שמתחילה ב "קיבלתם פעם סטירה כשעמדתם בתור?"

זו צורה להתנהג או להגיב?
ואתם חושבים שמישהו מהעומדים בתור, עזר?

כמו שאמרתי בעבר, החוצפה פה עוברת כל גבול, הטעם הטוב פשט מזמן את הרגל, תרבות ההתנהגות הפכה להיות מידתם של מעטים מדי בקרבינו והשנאה, הבורות האגרסיביות והטמטום הפכו לתכונות השולטות באוכלוסיה.

אני יכול להגיד לך מה אני הייתי עושה, בתור בנאדם מתורבת, הייתי תופס את הדבר הראשון שמגיע לידי ודופק ל%$#@! הזאת אותו בראש.

ישר כח לקטי שנרגע במהרה מהעלבון אבל היא טועה, אי אפשר לצחוק על הנושא כי זה לא מקרה בודד וזה לא יוצא דופן - זה כל הזמן ובכל מקום.

להשתמש בביטויים כמו נאצי ויודנראט זה כל כך מכעיס שאני יודע שבאותו רגע לא היו לכם מילים כמו שלי אין עכשיו - רק אומר: בורות טמטום ורשעות גרידא הן שהביאו אותה לדבר ככה.

Cheers.

"-What power would hell have if those imprisoned here would not be able to dream of heaven?"
/Dream to Lucifer and the citizens of Hell, in Preludes and Nocturnes.

ישן 16-12-2004, 15:04
  steven steven אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
חובתי להגיב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סולידי,ספונטני,רגיש שמתחילה ב "קיבלתם פעם סטירה כשעמדתם בתור?"

היות וגם אני הייתי נוכח בארוע הפוגעני הזה.
היצור הייתה אחוזת טירוף, אפילו אני גבר גדול (1.93) התקשתי להשתלט עליה. ואני מקווה מאד שהכאבתי לה תוך כדי, לפחות שתזכור את ההתנהגות הברוטאלית שלה לעוד כמה שעות. והכל בגלל משפט, שאני לא בטוח שהבינה
האבסורד הגדול הוא, שאנחנו דואגים כיצד מגנים על קטי, ממזג האוויר, מחיידקים, מזיהומים וכדומה, אבל מבני אדם? להודות, לכזה דבר לא ציפיתי.
וגם אני מחשיב את עצמי תרבותי, אבל כל מה שהטריד אותי אחרי שהכל נרגע, זה איך לא הראתי לה מנחת זרועי. לראשונה בחיי, אני מרגיש רצון עז להכות. להכות על העלבון, על ההשפלה ועל המילים, שאני יודע שחתכו את קטי כמו בסכין יותר מאשר המהלומות שפגעו בה פיזית.
בעבודתי, אני נתקל בהמון תגובות זועמות ומנסה להבין את מקורן, אבל במקרה הזה אין לי טיפת חמלה או טיפת הבנה.
זה הפרצוף של המדינה שלנו ואנחנו לא ממש מודעים לו, עד שאנו חווים על בשרנו.
ישן 16-12-2004, 17:34
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
סטיבן, סולידית, זה באמת דורש תגובה.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי steven שמתחילה ב "חובתי להגיב"

(ולשמה אצא ממחבואי).
נסיון חיים לא ארוך במיוחד, (24), אבל באיזורים שאלימות אינה דבר יוצא דופן בהם, לימד אותי שניתן להמנע מכל מצב של אלימות פיסית באמצעות מילים, למעשה, אפילו בלי קללות, גידופים ושאר מילות גנאי שאנשים מצטיינים בהפקתם ברגעים של משבר\חולשה\עצבים\קלות ראש.
דיבור הגון וישר יכול למנוע כל מצב של עימות, בין אם מילולי ובין אם פיסי.
מה שנובע מהדברים שלי הוא שאותה אישה התכוונה מראש להרע, היא חיפשה סיבה להתפרץ בזעם, שום אדם "נורמלי" לא היה מתפרץ בצורה כזו לנוכח הערה, צינית ככל שתהיה, בטח לא כשהוא הוא משתמש באלימות פיסית, (וביננו, לא משנה מיהו נמען האלימות), היה מן הראוי לקחת פרטים נגד אותה אישה ולהתלונן עליה במשטרה, לא אגזים אם אומר שלו, הפרטים שנתת נכונים ומדוייקים, יש לשים אותה מאחורי סורג ובריח, ואולי אפילו תחת טיפול תרופתי.

שאף אחד לא יעוות את הדברים שלי, (כי יש פה נטיה לעשות כן), אני שולל אלימות בכל מקרה שאין בה צורך, (ולעיתים קיים צורך כזה, זהו תהליך ולא "מפץ" חד פעמי).
אפשר וצריך להמנע מכל סוג של אלימות, זה מתחיל באלימות מילולית ויכול להמשך עד מקומות שכולנו מעדיפים להתעלם מהם, אבל הם כתובים בעיתונים, (ואני לא מדבר על המקרים בצבא).
זה מתחיל באנשים שלא מסוגלים לנצור את מקלדותים ומדי פעם משתחררת להם קללה עסיסית, נמשך באנשים ש"חייבים להגיב", שהרי כבודם נפגע משום שדמות וירטואלית קראה להם "אדיוט", וגולש לדחיפות ועימותים בתור לסופר, מועדון או כל מקרה אחר, זה יכול להסתיים בירייה בנהג שהעיר הערה לנהג אחר...
אז אם להיות כנים, במקום שכל אחד יתחיל לחפש אשמים במקומות אחרים, שיסתכל על עצמו, כשמישהו שלם עם עצמו ויודע שהוא שונה מאותה תופעה שאנו מנסים למגר, אז שיפנה לטפל באחרים, (אני יודע שאני נזהר בלשוני לא מעט, ומעטים האנשים שפגעתי בהם בפורומים, ברשת או בכל מקום אחר, אם בכלל קיימים כאלו [נשבע, זה הגיע להם]), כשאתם בטוחים שאתם בסדר, רק אז יש לכם הזכות לבקר אחרים.

באשר לאלימות בכלל, זו הפכה להיות מכת מדינה, משום מה נוטים להתייחס לתופעה בסלחנות, אלימות ברחובות, בבתי הספר ובכל מקום בו אנשים נפגשים האחד עם האחר.
עולה לאחרונה סוגיית יום הלימודים הארוך, אחד הטיעונים שעולים הוא שביה"ס ישמש כשמרטף לילדים, שהרי זה עדיף על שוטטות, אם לדבר בכנות, אני לא יודע מה עדיף, עקב הגידול המתמיד בכניסת נשק קר לבתי הספר, אולי עדיף שילדים ישבו בבית או יצאו לבלות עם חברים, הייתי עד למקרי אלימות לא מעטים בבית ספרי, (שנחשב לסביר), ומספר המקרים רק עולה, אחותי לומדת כרגע באותו ביה"ס ואנו מתגוררים מרחק לא רב ממנו, אני רואה את התלמידים ושם לב להתנהגותם, זה ייגמר לא טוב.
שינוי יקרה רק כאשר יבוא אסון, כנראה שנשק קר לא מרתיע אף אחד בבתי הספר ומחכים למקרים שתלמיד יגיע עם נשק חם, כבר קרו מקרים כאלו במדינות אחרות ומסתבר שיש לנו ה"כבוד" המפוקפק ללמוד מהן את הרע ולא את הטוב, אוהבים לקחת את ארה"ב כדוגמה לאלימות ופשיעה ולהגיד שאנו לומדים ממנה, צר לי לבשר לכם, כמישהו שגר בלוס אנג'לס כמעט שנה, והייתי בה גם לפני כשש שנים, אני יכול להגיד בודאות שהרחובות היום הרבה יותר בטוחים מאז, המשטרה עושה את עבודתה על הצד הטוב ביותר, (למרות מקרים ספורים של אוזלת יד או לחילופין - שוטרים שסרחו), אמנם לא למדתי שם במוסד חינוכי כלשהו, אך אני משוכנע שגם בתחום הזה נעשית שם עבודה רבה.
הרחובות שלנו עדיין בטוחים יותר מרחובות לוס אנג'לס, (לא אגיד ארה"ב, כי אין לי מושג איך זה במקומות אחרים, אבל מטרופוליטן מהגדולים בעולם בהחלט יכול לייצג מגמה, ניתן להביא את פעולותיו של ג'וליאני למיגור הפשע בניו-יורק כדוגמה, גם כן), אבל עם השיפור שחל שם וההדרדרות שחלה פה - לא רחוק היום שנזעק השמיימה בזעקת "איפה טעינו?!".
השינוי לא מתחיל רק בחינוך, הוא מתחיל שלב אחד מוקדם יותר, בכל האנשים שמתלוננים עליו, כי ביננו, כמשתתפים בפורום ששמו 20+, אנחנו מחוייבים לקצת יותר מאשר דיבורים, לכולם פה, בלי יוצא מן הכלל, יש אחריות, (ולו רק משום זכות הבחירה שיש לכל אחד מהנוכחים, בעזרתה הוא יכול להצביע ולשנות ולקבוע את עתיד המדינה, אמנם כל אחד הוא רק "לבנה" בחומה, אבל לבנה יכולה לכאוב כשמטיחים אותה במישהו).
מפריע לי לראות דיונים וויכוחים ברמה שאפילו אינה תיכונית, יש לזה חלק בעובדה שאיני כותב בפורום. פורום (המשתתפים בו) שאינו יכול לשמור על רמת דיון נאותה, אל לו להתלונן על פעלם ומעשיהם של אחרים, לא חוכמה לבקר אחרים כשאנחנו לא טובים יותר, אתם יכולים לומר לי בכנות שלו היינו יושבים יחד, פיסית, והיה עולה נושא אקטואלי או פוליטי, הויכוח היה נע על מי מנוחות ולא היו נשמעות קללות או אף צעקות וכו'?! (אני באמת לא מאמין שזה יגרר לאלימות פיסית, אני גם יודע שישנו מרחק רב בין אלימות מילולית לזו הפיסית, אבל דבר מוביל לדבר).
"השינוי מתחיל בכל אחד", זה בהחלט נשמע כמו קלישאה, אבל זה נכון, נוח לכולם לדבר על החינוך ולהתלונן עליו, "מליוני סיבות ואף לא תירוץ אחד...", חלק מהגולשים פה הינם הורים לילדים, חלק אחר לא כל כך רחוק מהיום הזה, (וחלק אולי ימנעו ), איזו דוגמה אתם יכולים לתת למי שיבוא אחריכם, אך יגדל תחת חסותכם?

כתבתי מגילה, המקרה הזה הרתיח אותי, קשה לי לקבל את השימוש באלימות במצב כזה, אפילו ג'ינגיס חאן שנחשב לאכזר אמר פעם "לעיתים אלימות אינה הפתרון", אפילו הוא הראה ניצוץ אנושיות, אני מקווה שזה היה מקרה אחרון, (חד פעמי הוא לא היה), אני בהחלט מקווה שמקרים כאלו לא יישנו, כל אחד ואחד נושא באחריות.
להפוך מישהו לשוליים זה אולי פתרון נוח, (אולי אפילו נכון), אבל לא הוגן, לדעתי הוא שקול לסילוק תלמידים מתפרעים מביה"ס במקום להתמודד איתם.

בכל אופן, כתבתי מתוך סערת רגשות, גם הזדהיתי עם הכותבת, אולי יש פה דברים שאתחרט על שכתבתי אותם, (על אף שקשה לי להאמין, אני שקול רוב הזמן).
תקראו, תפנימו, תגיבו.
אני חוזר למחבואי.
ישן 16-12-2004, 17:49
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
וואו
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "סטיבן, סולידית, זה באמת דורש תגובה."

לכבוד יחשב בעיני שלושתנו, דיירי בית זה.

הקראתי לקטי כל מילה אשר כתבת. היא התנגדה לכך שהסיפור ירוץ לו פה בפורום, אבל לאחר תגובתך היא אומרת שזה היה כדאי, אפילו במחיר סיפור אישי שלנו.

אתה צודק בנוגע לדיבורים מול עשיה. צודק לגבי ההתנהגות בפורומים השונים (ואפילו אני הערתי על כך)
צודק לגבי חינוך ולגבי עוד דברים שהזכרת.

ואני רוצה לציין בפניך,למעט עובדה שעצרנו את אותה אישה, לא נקטנו בשום אקט של אלימות. לא אומר שלא רצינו (לפחות סטיבן ואני, קטי זה כבר סיפור אחר-היא באה מחינוך שונה לגמרי), אבל לא הגבנו כך.
ורצון שלנו נובע יותר מהכאב, שזה קרה וקרה דווקא לה, כשהיא כל כך חולה.

ואשר לתלונה במשטרה-לא שאיננו חושבים על כך, פשוט היצור הזה שילמה בקופה ונעלמה לה בשיא המהירות. כל מה שיש לנו, זה העתק קבלה אחרונה שמנהל ההיפר הוכרח להוציא עבורנו ועם זה נפנה למשטרה. (היא שילמה בכרטיס אשראי).
אני אישית לא ארגע כל כך מהר ולא אוותר כל כך מהר.
התנהגות כזאת צריכים לשרש ואם אני שמוחה כל הזמן ומבקרת כל הזמן לא אעשה זאת, לא אסלח לעצמי

שוב תודה

ומקווה לרות יותר אותך כותב, אולי כולנו יחד נצליח לחולל איזה שינוי

תודה

קטסטרופה
סטיבן
סולידית

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

נערך לאחרונה ע"י סולידי,ספונטני,רגיש בתאריך 16-12-2004 בשעה 18:10.
ישן 16-12-2004, 15:47
צלמית המשתמש של trickster
  trickster trickster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
פשוט לא להאמין

כל הכבוד לכם על ההתאפקות ולקטי על גדלות הרוח. אני לא הייתי עומד בזה ומרביץ לה בחזרה. למרות שאני יודע שאלימות היא לא פתרון, כאשר מישהו פוגע ביקר לי אני מתחמם וההגנות יורדות.

חוצפה מצד הסופר, במקום נאור השומר או אחד העובדים היה מבקש ממנה להניח את הקניות ולצאת כי אצלם לא מוכרים למי שלא מתנהג באופן הולם, אבל אצלנו לא יוותרו על כמה שקלים.

הייתי רוצה לקוות שלא תפגשו בדבר כזה שוב אבל לצערי זה המקום שבו אנו חיים. לפעמיים אני מפחד לצפור למישהו שחונה חנייה שלישית וחוסם את הכביש, עכשיו נתחיל לפחד להעיר לנשים בסופר.

ישן 16-12-2004, 17:20
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מזכיר לי מקרה שהיה בסופר "מגה" באור יהודה.

אני וחברה שלי בדיוק עמדנו לסיים את החשבון בקופה, אחרינו היה מישהו, עולה חדש.
בא אחריו ערס "חביב" עם שקית מלאה בבקבוקי שתיה ושואל אותו בנימוסאם הוא יכול להיות לפניו.
העולה הסתכל, ראה כי מדובר בסה"כ בשקית אחת עם בקבוקי שתיה הסכים, והערס המנומס עם בקבוקי השתיה עקף אותו. קצת אזרחות טובה לא מזיקה לאף אחד.
ובכן, מזיקה ומזיקה. כי אחרי כמה שניות הגיעה אישתו/חברתו/בת זוגתו הפרחה של הערס עם שתי עגלות מלאות בכל טוב שכמובן ניסתה להדחף ולעקוף את אותו עולה מסכן שהבין לאיזו צרה הוא נקלע.

אולם, מסתבר כי אותו עולה הוא אדם עם עקרונות שלא הסכים לוותר לערס. זה הגיע לצעקות, קללות, דחיפות, ואם אנשי הבטחון לא היו באים ועוצרים פיזית את הערס, זה בטח היה מסתיים בדקירה.

אולי צריך לעשות סלקציה גם בסופר?
ישן 16-12-2004, 19:23
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
ווע ווע...

אצלי היא הייתה חוטפת ובצורה הכי יפה ונאותה שיש, אם יש משהו שאני מתעבת
זה אנשים חוצפנים שמאבדים את האלוהים בשביל שטויות. ובטח שיצא לי לראות אנשים כאלו בארץ, לא חסר .
ומרגישים בהבדל העצום לכשמתוודעים לתרבות אחרת, כשהייתי בשוויץ והמתנתי בתור בסופרמרקט חטפתי הלם תרבות,
שם כולם עומדים בשקט בתור מופתי, את לא תראי אף אחד משמיע קולות נשיפה על ההמתנה הממושכת
וכולם מחייכים וממתינים כמו ילדים טובים, כי ככה אנשים מתורבתים מתנהגים .

שמעי מקרה אחר שהיה לי באילת לפני כחודשיים .
התארחתי במלון "הכל כלול" (לצערי), ושם זה ה-מקום האידיאלי לראות כמה שלישראלים לא איכפת כשהכל 'חינם' .
הודיעו לנו שיש ארטיקים בבריכה, אז הלכתי לקחת לאבי ולי, המתנתי כמו ילדה טובה בתור העצבני שהיה שם
והייתי נוכחת למריבה של גבר ואישה (בני 40 פלוס) על מי היה בתור קודם, והכל בשביל ארטיקים שבין כה וכה יקבלו- ובחינם !!!!
באיזה שהוא שלב הם לא סתמו אז החלטתי להשתיק אותם ואמרתי להם שזו ממש בושה שהם רבים על ארטיק מסכן ושעם
קצת סבלנות כולם יקבלו (ואם אני הייתי צריכה להיות זו שמעבירה להם את סדנת החינוך הזו אז אני מרחמת על הילדים שלהם...) .
ותאמיני לי שזה מתחיל מההורים ומהחינוך, אף פעם ההורים שלי לא התנהגו ככה, וחינכו אותי להיות
תרבותית ונעימה במקומות ציבוריים וזה פשוט הושרש וגם יעבור לילדים שלי .

טוּב הלב של חברתך נתן ליצוּרה הזו לגיטימציה להתנהגות שלה ולכן אני בטוחה שהיא גם לא הרגישה פסול בכך .
מזכיר לי במעט סיטואציה שחוויתי השבוע במרפאה, לצערי אני קצת חולה לאחרונה וביליתי את כל יום שלישי במרפאה .
לא קבעתי תור כי זה היה משהו שדרש טיפול מיידי אז המתנתי כמה שנדרש (שעה וחצי) בשקט .
לכשסוף סוף הגיע תורי, הגיעה חיילת אחת (במקרה - מהבסיס שלי) ושמעתי אותה מדברת עם אחד החובשים
שהיא צריכה לקחת הפנייה והוא אמר לה לקבוע תור, היא לא רצתה לבוא ביום אחר ונעמדה ליד הדלת
של הרופאה בעוד שאני הייתי אמורה להיכנס מיד אחרי זו שהייתה כבר בפנים .
לכשהבחורה יצאה, החיילת מהבסיס שלי נדחפה ישר לבפנים בשיא החוצפה (והיא ידעה שאני ממתינה בתור כבר
שעה וחצי ושאני מרגישה ממש רע וזה לא הזיז לה כי היא דאגה לתחת שלה ושחס וחלילה לא
תצטרך להמתין רק עוד תור אחד שבין כה וכה היה מן הראוי שתעשה כן ) .
לאנשים כאלו אין מצפון, אני- בניגוד אליה, לא הייתי מסוגלת לעשות את זה מכמה סיבות :
1. לא כך חינכו אותי .
2. אם יש מישהו שסובל- שיּכנס לרופא ויקבל טיפול, ההפנייה שלי יכולה לחכות .
3. המצפון היה מציק לי אחר כך .

אמא שלי תמיד אומרת לי : אי אפשר לחנך את כל העולם, אבל הכל מתחיל מאיתנו .
מסתבר שהיא צודקת ...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 16-12-2004 בשעה 19:40.
ישן 16-12-2004, 19:56
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
האמת שאין הרבה מה להוסיף .

ההודעה של AU79 הביעה את רוב מה שרציתי להגיד ... אבל בכל זאת אני אוסיף כמה מהרגשות שלי .

לדעתי בעניין הזה צריך לפנות למשטרה כמו שעשיתם או אפילו הייתי מתקשר על המקום ... אבל אני מודע לזה שעם הסערה אף אחד לא ממש חושב על זה .

בכל מקרה אני בא מאוכלוסייה קצת יותר אגרסיבית .... למי שלא ממש יודע אני ערבי , ולצערי האוכלוסייה הערבית מלאה בערסים , יש גם האוכלוסייה המתרובתת שהיא נבלעת ונענשת על מעשי הערסים .
בנצרת ( מקום מגוריי השני עכשיו ואיפה שחייתי את רוב חיי ) היה פעם מקום דיי נחמד , עם השנים האוכולסייה הנבזית מתרבה וכבר בגיל 13 הייתי צריך להיות צד בקטטות באוטובוס - כי לאיזה ערס משעמם והוא נותן לך סטירה בעודו אומר " למה קיללת אותי פעם שעברה " ! ...
אני למדתי לחיות עם זה אז ... אבי לימד אותי שהגבר זה לא מי שנכנס למריבות אלא מי שיודע איך להתחמק מהן ואפילו איך לברוח ( כן לברוח זה טוב בהרבה מקרים וזה לא בושה ) .

בינתיים גדלתי ואני גר בחיפה , מקום שהוא קצת יותר תרבותי מנצרת ... עם אוכלוסייה בוגרת יותר ומתורבתת יותר ( למרות שבחיפה יש גם הרבה ערסים אבל בהשוואה לנצרת זה כלום ) U-367 יכול להעיד על כך מסיוריו במשטרה ובמד"א .

למרות מבנה גופי הגדול מאוד והידע הרב שיש לי באומנות לחימה וקרב מגע אני מעדיף ולמען האמת מאז יצאתי מנצרת ( כאילו לא מסתובב שם הרבה ואוטובוסים וכאלה ) אז לא השתמשתי בדברים האלה מתוך הגנה עצמית .

רוב האנשים חושבים שאם מכים אותך אז הגאוה שלך ירדה לטמיון , אם אתה נכנס למריבות אז אתה ערס ... וכאלה .
לצערי יש מקרים שאין לך אפשרות אלא להגיב , אף אחד לא רוצה בזה .... ובדרך כלל זה קורה כשאתה מתרגש נלחץ וכועס .

לדעתי כעס זה האויב הכי גדול של בני האדם , אם אתה כועס ובסערת רגשות אז אתה לא חושב ופה מתחילים כל הבעיות ( אני לא מדבר על אנשים שלא חושבים בדרך כלל אלא על אנשים עם קצת שכל בראש ) ...

אני לא יודע מה קרה לאישה הזו שהיכתה את קטי ומגיע לה את מלוא העונש , במקרה כזה הייתי מוכן לדחוף את האישה המכה או שסטיבן היה יכול להחזיק אותה בכוח אבל לא להכות אותה ... כי אז גם אתם תהיו אשמים ובסופו של דבר תהיו גרועים כמוהה אם תכו אותה .

אני מקווה שקטי בסדר ומקווה שדיי הסברתי את עצמי פחות או יותר ומקווה שלא הארכתי את מה שכתבתי למרות שדיי סטיתי מהנושא כדי להסביר את עצמי .

פאדי

ישן 16-12-2004, 21:33
  קטסטרופה קטסטרופה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל קטסטרופה
כן, ודווקא היום בבוקר

אני מודה לכל אלה שדרשו ודורשים בשלומי, לי ולדג שאיתי שלום.

ואני ,כנראה, בניגוד לרוב, חושבת שהגברת הזאת מסכנה וזקוקה לעזרה. והעזרה, ידידיי לא תגיע מכיוון תחנת המשטרה.

אני מודה , כי למרות רצוני העז לקבל כל דבר באהבה והבנה, לא קיבלתי ברגעי האמת את האירוע בהבנה רבה. כלל לא חשבתי על הבנה או קבלה ולבטח לא חשבתי על לאהוב את הזולת. ולהפתעתי אפילו לא חשבתי על "להשיב לה כגמולה". כל אשר רציתי היה להתגונן מהמכה, לצאת משם כמה שיותר מהר ולהגיע לפינה שקטה בה אוכל ללקק כמה פצעים ולשקם גאווה פגועה.

התחושה הקשה יותר מהכאב שבמכה, היא התחושה של העלבון וההשפלה.

ולכעסם של חבריי, אני עדיין מחפשת הסבר קצת יותר הגיוני, מטריגר להוצאת זעמה. אולי שפת אבי, עוררה בה מחשבות נוראיות, אולי טון דיבורי. אך את הנעשה אין להשיב.

האלימות בימינו הפכה לחלק בלתי נפרד ממערכת ההתנהגות היומיומית ואנו רואים את ביטוייה במרבית, אם לא, בכל תחומי החיים.

פנים שונות לאלימות, אך במהותה הפנימית אין שינוי. היא יכולה להופיע כתגובה סבילה או פעילה ומגמתה השלילית יכולה להיות מופנית כלפי פנים (אל האני העצמי) וכלפי חוץ (אל החברה) או באופן משולב.

וסיבות רבות לאלימות. את המוטיבציה נמצא במקורות רגשיים, קוגניטיביים או משניהם.

החברה בה אנו חיים (ומכונה החברה המערבית) מכריזה על עצמה כחברה שוויונית ודוחפת כלפי שאיפות גבוהות אשרר אינן יכולות להיות מושגות ע"י כל פרט ופרט המרכיבים את אותה חברה.

והפער הזה של הפרט, בין רמת שאיפתו ובין רמת יכולתו להגשים בפועל הולך וגדל. הפרט נותר עם תחושת הלחץ והתסכול. וזהו,למעשה, חוסר אונים מול מציאות מאיימת.

לפעמים נדרש הפרט להגיב באלימות כדרך המוצא היחידה, אשר מאפשרת לו להפגין כוח ויכולת. לפעמים, קורה ומסגרות החברה הן אשר מנחות את הפרט לפרוץ את הגבולות.

יש תחושה, לי בכל אופן, שהחברה המודרנית מחדירה את האשליה שחופש, כוונתו, ללא מסגרות. ואז המסוגלות הפרטית לדיפרנציאציה בין המותר והאסור מיטשטשת.

ריבוי החוקים שיש לנו בחברה, אינו מאפשר לאכוף אותם הלכה למעשה, בתכיפות אשר היינו רוצים שההליך יתבצע.

"איבדתי את עצמי" במהלך הכתיבה, זה באמת לא המקום להרצאות או כתיבת מאמרים.

כל מה שבאמת רציתי לכתוב ולומר , אני מאמינה שכל ביטויי התוקפנות האלימה הינם ביטויים לחוסר הערכה וקבלה עצמית, וקריאה נואשת לקצת רכות ואהבה.

חשבתי, שאם נגיב בקצת יותר רכות ובחמלה כלפי הפרט האלים, אולי, נאפשר לאותו פרט לראות את הדברים בצורה שונה ולהיפגש עם הדברים החיוביים שבו. ואולי , רק אולי, נצליח לרכך את הדפוס האלים שבו.

מבחינתי זו עוד חוויה שעברתי והיא כבר מתוייקת אצלי בספרי ההיסטוריה.

אני לבטח אמצא אותה משעשעת יותר בעתיד ולבטח אשתמש בה באיזה הקשר . (להודות על האמת אני כבר מתלוצת עליה - צר לי, אך זו דרכי להתמודד. ותודו שבינכם לבין עצמכם, מעולם לא חשבתם על שימוש שכזה לפריט הכתום)

שלכם.

קטי.

נ.ב. הפעם הקלדתי לבד וזה ארך זמן רב.
ישן 17-12-2004, 03:49
צלמית המשתמש של White-Night
  White-Night White-Night אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.04
ברוכה הבאה קטי ...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קטסטרופה שמתחילה ב "כן, ודווקא היום בבוקר"

בכל זאת אני לא חושב שאת צריכה לעזוב את זה בלי לעשות כלום .

אני יכול להסכים איתך שהאישה הזו צריכה עזרה הרבה יותר ממשטרה , אבל גם במשטרה יש את אלה שפועלים בצד הזה שיאפשר לה עזרה בלי הרבה בעיות .

זה לא רק את שהותקפת אפשר לדמיין עוד כמה דמויות ואנשים שפשוט מאוד היו במקום הנכון בזמן הלא נכון כשהאישה הזו היתה שם וגם הם לא רצו לעשות מזה עניין גדול וכך הבעיה שלה מתנפחת .

בכל מקרה את הדרך שלך בהתמודדות עם הדברים אני דיי אוהב כי בדרך כלל גם אני לא ממש מתרגש כשקורים איתי דברים שהם דיי מעצבנים ומרגיזים , אבל תמיד יש לחשוב האם זה הצעד הנכון פעמיים .

מקווה שתרגישי יותר טוב ותיהני לך בפורום הצנוע שלנו .

נ.ב. הכתיבה שלך מרשימה ביותר ח"ח ענק

ישן 17-12-2004, 04:21
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
אין לי מילים... אני מצדיע לך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קטסטרופה שמתחילה ב "כן, ודווקא היום בבוקר"

אין הרבה אנשים שיכולים לקחת חוויה כזו ולהתייחס אלייה באיפוק כזה, אני מניח שאת בהחלט יחידה במינה.
אני מסכים עם הגישה של "לא ללכת עם הראש בקיר" ו"לנסות להבין את הטמטום של האחר" (ואני יודע שאלו לא המילים שהשתמשת בהן ) ולדעתי נהגת בצורה נכונה, חוץ מעובדה אחת... הגיברת שפגעה בך לא יודעת מזה ולא קרה שום דבר שייגרום לה לחשוב פעמיים על מה שעשתה. וזה חבל

מלבד זה אני ממש שמח לראות שיש עוד אנשים שמוכנים לקבל בהבנה מקרים קשים כאלו גם כשהם קורים להם... אם סובלנות כזו הייתה נפוצה יותר, אין ספק שהיינו חיים במדינה הרבה יותר נעימה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:26

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר