לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2006, 13:14
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
תגובה..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eyalpa שמתחילה ב "אממממ .... זה מספר הצמצם ואם..."

למה טוב מפתח צמצם קבוע כמו F/2.8 קבוע לבין 3.5-5.6 או 4-5.4?

במה זה מתבטא? מהמאמר שנתת לי אני מכיר את ההסבר אבל בטכני.. בתכלס ..

כמו שאתה הולך לקנות לוח אם למחשב... איזה לקנות?? יש כ"כ הרבה סוגים ופרטים קטנים שצריך לדעת..

אז ..
אם אני מבין נכון .. כאשר יש לי עדשה שהיא 3.5-6.5 או משהו כזה.. זה אור שזאת עדשה טובה שיכנס אלייה יותר אור ואיכות התמונה תהיה גם יותר טובה?! תקן אותי אם אני טועה?!

לפי מה שאני יודע והבנתי איכות תמונה טובה תלויה באור ובעוד מס' אלמבטים.

אך מה המשמעות של F/2.8 למשל? מה? יש לך עדשות ענקיות? איך זה בא לידי ביטוי?

כאשר המפתח "פתוח" ב2.8 אז נכנס יותר אור? קצת קשה לי להבין את הקטע הזה..

אני יודע שהנתון 2.8 אומר לי שהמפתח צמצם פתוח... כאשר הוא גבוהה הוא סגור..?!??!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2006, 13:27
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "תגובה.."

המספרשל הצמצם (ה-F) מציין את אורך המוקד (במילימטרים) חלקי קוטר הצמצם.

הצמצם זה בעצם חור דרכו נכנס אור.
ככל שהוא יהיה גדול יותר יכנס יותר אור ובין היתר זה נותן יותר גמישות בתנאי תאורה בעיתיים.
אז אם נגיד שיש לנו עדשה באורך מוקד של 70 מ"מ, והחור של הצמצם הוא בקוטר של 17 מ"מ, ולעומת זאת בעדשה אחרת החור יהיה בקוטר 25 מ"מ - כמובן שה25מ"מ יכניס יותר.
אבל בגלל שככל שהעדשה ארוכה יותר (ומגדילה יותר) נכנס פחות אור - צריך להכניס לחישוב גם את הנתון של אורך המוקד.

אז 70/17 = 4
ו- 70/25 = 2.8

לכן ככל שהמספר נמוך יותר החור בעצם גדול יותר.

ה-L מציין את סדרת העדשות המקצועיות של קנון, שנותנות איכות, מהירות, וחוזק שמתאימות לשוק הכי מקצועי.

ישן 18-04-2006, 13:34
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "המספרשל הצמצם (ה-F) מציין את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KoKo_
המספרשל הצמצם (ה-F) מציין את אורך המוקד (במילימטרים) חלקי קוטר הצמצם.

הצמצם זה בעצם חור דרכו נכנס אור.
ככל שהוא יהיה גדול יותר יכנס יותר אור ובין היתר זה נותן יותר גמישות בתנאי תאורה בעיתיים.
אז אם נגיד שיש לנו עדשה באורך מוקד של 70 מ"מ, והחור של הצמצם הוא בקוטר של 17 מ"מ, ולעומת זאת בעדשה אחרת החור יהיה בקוטר 25 מ"מ - כמובן שה25מ"מ יכניס יותר.
אבל בגלל שככל שהעדשה ארוכה יותר (ומגדילה יותר) נכנס פחות אור - צריך להכניס לחישוב גם את הנתון של אורך המוקד.

אז 70/17 = 4
ו- 70/25 = 2.8

לכן ככל שהמספר נמוך יותר החור בעצם גדול יותר.

ה-L מציין את סדרת העדשות המקצועיות של קנון, שנותנות איכות, מהירות, וחוזק שמתאימות לשוק הכי מקצועי.

איך אני יודע מה הקוטר של החור?
ואם אני מבין מהחישוב שלך נכון.. אז אם קיבלת בעדשה השניה את הנתון 2.8 זה אומר שהמפתח שלה יותר גדול ויכנס יותר אור?

נתת לי הסבר יפה. אך עדיין לא הבנתי איך זה עוזר לי בלדעת לפי נתוני עדשה מה יותר טוב ומה פחות?!

בוא ניקח למשל את העדשות האלה לצורך העניין

איך אני יודע לנתח האם הנתונים שלה טובים ומה איכותה?

1.
http://www.camera.co.il/Sale.asp?pid=282
28-135mm f/3.5-5.6

2.
http://www.camera.co.il/Sale.asp?pid=279
28-105mm f/3.5-4.5

3.
http://www.camera.co.il/Sale.asp?pid=195
75-300mm f/4-5.6 III

4.
http://www.camera.co.il/Sale.asp?pid=283
16-35mm f/2.8L

נתתי בכוונה סוגים שונים בכדיי שאולי יהיה לך יותר קל להסביר לי את המשמעות ..
כיוון שאני לא סגור על עצמי לגבי איך העניי הזה עובד!?

נערך לאחרונה ע"י Boss11 בתאריך 18-04-2006 בשעה 13:50.
ישן 18-04-2006, 14:42
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב ".."

ואם אני מבין מהחישוב שלך נכון.. אז אם קיבלת בעדשה השניה את הנתון 2.8 זה אומר שהמפתח שלה יותר גדול ויכנס יותר אור?

את קוטר החור אתה לא יודע
אתה כן יודע את מפתח הצמצם שמעיד על כמות האור שנכנסת
וכן, הבנת נכון -
ככל שהמספר נמוך הצמצם נפתח יותר ונכנס יותר אור .

נתת לי הסבר יפה. אך עדיין לא הבנתי איך זה עוזר לי בלדעת לפי נתוני עדשה מה יותר טוב ומה פחות?!

בגדול - ככל שהצמצם יהיה פתוח יותר העדשה תהיה איכותית יותר, יקרה יותר ותאפשר לך גמישות גדולה יותר (ועומק שדה רדוד יותר בהתאם).
אם תשים לב - כדי שהצמצם ישאר "פתוח" גם באורכי מוקד רציניים (150 ומעלה) כבר מדובר בגודל רציני של הצמצם והעדשה, לכן גם גודל האלמנטים (הזכוכיות) גדל, ויחד איתם - המחיר.

קודם כל תמיד אפשר להתעניין, לשאול בפורומים, לבדוק טבלות השוואה ולראות דוגמאות.
ושוב, כבר אתה יכול לראות שהאחרונה היא מסדרת L של קנון, כך שכבר אפשר לדעת שהיא רמה מעל כולם, מה גם שהצמצם שלה 2.8 קבוע (ולא מושפע מהזום כמו השאר)
לגבי ה-3 הראשונים -
אני לא מומחה עדשות, אבל שלושתן נראות כעדשות בינוניות, גם בגלל העובדה שהצמצם קטן, וגם בגלל הטווחים הגדולים (עדשה שעוברת מרחב מאוד [28] לטלה בינוני [135] כבר מעידה על איכות אופטית לא מעולה)
שווה לבדוק דוגמאות ולצמצם את האופציות לטווח רצוי מסויים ואז כבר אפשר לבצע השוואות כשגם המחיר נכנס לתמונה.

ישן 18-04-2006, 15:22
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "[b]איך אני יודע מה הקוטר של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי KoKo_

את קוטר החור אתה לא יודע
אתה כן יודע את מפתח הצמצם שמעיד על כמות האור שנכנסת
וכן, הבנת נכון -
ככל שהמספר נמוך הצמצם נפתח יותר ונכנס יותר אור .

בגדול - ככל שהצמצם יהיה פתוח יותר העדשה תהיה איכותית יותר, יקרה יותר ותאפשר לך גמישות גדולה יותר (ועומק שדה רדוד יותר בהתאם).
אם תשים לב - כדי שהצמצם ישאר "פתוח" גם באורכי מוקד רציניים (150 ומעלה) כבר מדובר בגודל רציני של הצמצם והעדשה, לכן גם גודל האלמנטים (הזכוכיות) גדל, ויחד איתם - המחיר.

קודם כל תמיד אפשר להתעניין, לשאול בפורומים, לבדוק טבלות השוואה ולראות דוגמאות.
ושוב, כבר אתה יכול לראות שהאחרונה היא מסדרת L של קנון, כך שכבר אפשר לדעת שהיא רמה מעל כולם, מה גם שהצמצם שלה 2.8 קבוע (ולא מושפע מהזום כמו השאר)
לגבי ה-3 הראשונים -
אני לא מומחה עדשות, אבל שלושתן נראות כעדשות בינוניות, גם בגלל העובדה שהצמצם קטן, וגם בגלל הטווחים הגדולים (עדשה שעוברת מרחב מאוד [28] לטלה בינוני [135] כבר מעידה על איכות אופטית לא מעולה)
שווה לבדוק דוגמאות ולצמצם את האופציות לטווח רצוי מסויים ואז כבר אפשר לבצע השוואות כשגם המחיר נכנס לתמונה.

28-135 במה זאת לא עדשה טובה? איך אתה מבין את זה? אני לא הבנתי.

לי פעם אמרו שעדשה במידות קטנות יותר יותר איכותית.. אחלה.. ואם אני רוצה משהו קצת יותר בטווח ארוך לא לקילומטרים .. אז מה לא טוב בעדשה למשל מסוג זה.?

ישן 18-04-2006, 15:23
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "הסבר לגבי מושגי עדשות"

דבר ראשון אני ממליץ מאוד מאוד ליקרוא את המדריך של יוסי קרמר(TED למי שמכיר) בנושא אופטיקה:http://www.kramery.com/DUarticles/d...&iType=471.ניקח לדוגמא את ה28-135F3.5-5.6 ה28-135 מסמן את אורך המוקד של העדשה(אורך מוקד הוא בעצם מציין את המרחק בין הCCD או הסרט לבין תחילת הצעמית) הF3.5-5.6 מציין את הצמצם(אומר כמה אור ניכנס לעדשה,משפיע על הבוקה וגם על עומק השדה),ככל שצמצם יותר פתוח ניכנס יותר אור לעדשה הצמצם הכי פתוח שיכול להיות הוא 1(מתחת ל1 העדשה צריכה כבר להתחיל לייצ אור בעצמה) בדרך כלל רוב עדשות הם בעלות צמצם הכי פתוח 2.8,בדרך כלל עדשות אלו גדולות ויקרות(יקרות ביגלל שעולה ליצרן הרבה כסף ליצר אותן) לרוב הם גם איכותיות אבל יש יוצא מן הכלל.F3.5-5.6 מציין את הצמצמים הכי פתוחים בזום של העצמית(3.5 ל28מ"מ ו5.6 ל135 מ"מ),כשיש לך לדוגמא 16-35L2.8 זה אומר שגם ב16 וגם ב35 יש לך צמצם 2.8.
2.אם לדוגמא רשום לך בעדשות קנון IS זה אומר שלעדשה יש מייצב תמונה,חוק האצבע אומר שאם למשל אתה במצב 200מ"מ אז לא כדאי לרדת מ1/200 במהירות התריס,מייצב תמונה מאפשר לך לרדת בעוד 2-3 סטופים.(בניקון המייצב ניקרא VR ובסיגמאOS).
עדשות עם מייצב תמונה בדרך כלל יקרות.
3.כדיי לדעת האם העדשה טובה צריך לבחון לה את הצבעים שהיא מפיקה,בוקה,חדות,צמצם(וצמצם אופטימלי-הצמצם שבו היא הכי חדה "הנקודה המתוקה"),CA(עיוותי צבע),פלייר(הבהק),קונטרסט,מיקרוקונטרסט(הפרדת פרטים דומי גוון,לי אישית זה מאוד חשוב).
כמובן שאתה לא יכול ליבדוק את כל זה אם אין לך את העדשה בישביל זה יש אינטרנט:-)
טיפ:כדיי לדעת מה הבוקה של העדשה בלי לבחון אותה שים לב לכמה עלים יש בצמצם של העדשה-אם יש לדוגמא 7 עלים ישרים הבוקה צפוי להיות גרוע מאוד,אם יש 7עלים מעוגלים הבוקה צפוי להיות סביר,9עלים מעוגלים יוצרים בוקה מעולה.
טיפ2:בדרך כלל כדיי לדעת מהו הצמצם האופטימלי של העדשה סוגרים בסטופ את הצמצם הכי פתוח לדוגמא:אם לעדשה מפתח צמצם של 4.5-5.6 אז במצב הטלה(5.6)רצוי ליסגור בסטופ זה אומר שהצמצם הכי חד של העדשה הוא (צריך להיות)F8.
מקווה שעזרתי!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר