לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2006, 12:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "שיריונרים בדם שונאים את חש"ן ואוהבים את הצוות והיחידה."

יוס!
חבל שאתה מתכחש לכך שאתה אוהב את החיל (ואת הטנקים)!

אבל, אני חייב לומר שאתה צודק באופן מסויים. אין באמת דבר כזה רעות שיריונאים, אולי אצל קצינים, אבל אל אצל חיילים.
מצד שני אתה טועה בכך שאתה גוזר כי רק יוצאי שיזפון אוהבים את החיל, נכון שיש חוויות מסויימות שאנחנו אוהבים פחות, אבל זה לא שאנחנו שונאים את החיל.
בהחלט יכול להיות שהמסלול (הכשרה) הקצר או היעדר הנסיון לטפח גאוות יחידה בקרב החיילים בחש"ן הם הגורמים לתופעות עליהן את מדבר. אני מפנה אותך למאמרו של עופר דרורי בנושא. עם המאמר אני מסכים חלקית ובהזדמנות אביא פה את השגותיי ותוספות שלי.
אני מקווה שקציני השריון שקראו את תגובתך יקחו אותה לתשומת לב (אגב, לדעתי אתה מכיר לפחות את חלקם).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2006, 10:51
צלמית המשתמש של speedy_7
  speedy_7 speedy_7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.04
מקליק מי שמקליק ראשון
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "אווצ'"

טל, האמת סיפורך קורע לב. לא רוצה לחשוב על זה בכלל.
היום הכסאות שונים לחלוטין. בבזים ובסימני 4 הם עם ריפוד של סופה (מזור לישבני פל' ל' הדואבים מהערב), מחוזק בקפיצי מושב של מסק"ר. ותופיס לזה את המתקון לנשק, למ.ק., ידיות אחיזה ואפילו צג של המענ"ק.
כשעברנו לבז, טליק רצה שהגננים ישבו בכיסא נמוך, עם הרגליים בפנים (ללא שום אחיזה בכלום) - פחד. לשמחתי הורדנו אותו מכך, ובסופו של דבר קיבלנו את הכיסא המשופר.

היום הסיפורים מסתיימים בגנ"צ ששוכח להקליק ומוצא את עצמו נדבק ל-0.5 ובוחן מקרוב את העורפן או מבצע פזצט"א לתפארת מדינת ישראל על הסוללה שבה הטנק נתקע (וכמובן רק בפל' כ').
לשמחתי גם הקטע הדבילי של להוריד את כסאות הגנן כל מחזור ושוב להעלות אותם בפתיחתו (ורק כדי לגלות כמה ברגים, מותחנים או בננות הספיקו להימלט על נפשם מהמשטח) עבר מן העולם.
תתפלא לדעת, כי יש היום גם כסאות גנן בפלוגות המסלול באימון המתקדם (=צמ"פ), והסמ"חים שם עוברים קורס גנן מזורז בהיבטי חניכת השטח.
ישן 20-04-2006, 18:54
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
אכן זמנים אחרים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי speedy_7 שמתחילה ב "מקליק מי שמקליק ראשון"

בשוט היו שני סוגי צריח אך כסא גנן אחד שלעתיתים לא התאים במיוחד לצריח והיה משתחרר למרות שחוזק כהלכה.
בכול מחזור הינו מפרקים את הכסאות ובדרך כלל מעלים אותם חזרה לטנקים בקצב הריו חץ רק אחרי המט"זים.
את המטז"ים הינו עושים מהמשטח שהגננים יושבים על כסאות בית ספר, מחזה סוריאליסטי. בנוסף לכול הצרות, ה0.5 בשוט היה מחובר למוט הקסנון ("שמוק" בפי העם) שלא תוכנן לעמוד ברתע של המקלע ובטח לא בירי צרורות. באחד המט"זים נשבר השמוק והמקלע נפל לצד הצריח, המושכות שהיו קשורות למדף הטען נמתחו וצרור ארוך תפר את המשטח והעיף נטזים לכול הכיוונים.
אומנם ישבתי על טנק בצד השני של המשטח אבל גם את המקרה הזה יהיה לי קשה לשכוח...

ישן 20-04-2006, 11:41
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
צעדת לטרון ה-16: לוחמים בעקבי הדרך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "כל כך הרבה שיריונרים.."

תחת הסלוגן "השריון לוחמים בעקבי הדרך", התקיימה היום צעדת לטרון בפעם ה-16, בסימן חמישים שנה למבצע קדש.

למרות מזג האוויר, השתתפו בצעדה כ-5,000 צועדים, ביניהם קציני וחיילי החטיבות הסדירות של חיל השריון וקבוצות מאורגנות של ועדי עובדים כגון חברת החשמל ורפא"ל.

את צעדת לטרון, שהתקיימה היום כאמור בפעם ה-16, יזמה עמותת יד לשריון בשיתוף עם חיל השריון. הצעדה,שאורכה שישה קילומטרים, יצאה מאתר יד לשריון בלטרון, עברה צפונית למנזר לטרון, בעמק איילון והסתיימה באתר יד-לשריון. במהלך הצעדה היו משולבות תחנות מידע על חיל השריון, היסטוריה של עמק איילון ומבצע קדש. בסוף הצעדה זכו ילדי הצועדים ליהנות מהפעלת "מדע בצריח" בנושא מדע.

"אנחנו רואים בצעדה חלק חשוב בחיבור של צבא-חברה ואנחנו כחיל שריון פעלנו ופועלים להגברת המוטיבציה לגיוס לחיל השריון בעזרת משיכת בני נוער לצעדה" אומר סגן-אלוף אייל, קצין אגף מטה של קצין שריון ראשי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-04-2006, 13:40
  אסי_19 אסי_19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל אסי_19
הייתי שם, בתור טירון שמיועד לחטיבה 7.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "כל כך הרבה שיריונרים.."

ביסל"ש שלח לצעדה פלוגות טירונים מחטיבות 7, 188, ונדמה לי שגם 401 אבל אני לא בטוח.
אחת מפלוגות הצמ"פ (היום כבר קוראים לזה אימון מתקדם, ואני לא אגיד איזו מטעמי ב"ש) שלחה לשם פלוגה, אבל המסכנים איבטחו שם עם מ.ק. ואפודי כוננות- כל הבאסה...
בכל מקרה הצעדה התקצרה בגלל הגשמים, וזקני החיל (כמו אורי בן-ארי, מח"ט 7 בתקופת מלחמת קדש, והאלוף במיל' ברן אדן, שהיה מג"ד 82 ) העבירו הרצאות בדרך, עם דגש על מלחמת קדש.
מעניין אותי כמה עולה הצעדה הזו למשלם המיסים, הבנתי שלקחו כסף מהצועדים, אבל עדיין אני לא יודע אם יש לדברים כאלו מקום בתקציבים ההולכים ומצטמצמים של צה"ל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר