לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2006, 16:35
  atlantix atlantix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
בואו אני יסביר לכם למה ההחלטה הזאת טיפשית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "אחי צא אל החלון"

בשביל הפלסטינאים הטנקים של היום מספיקים

הסיכוי למלחמה רשמית בין מדינות קרובות אלינו שנצטרך טנקים בשבילהם היא אפסית
המרכבה 3 מספיק בשביל רוב המלחמות שאותם קינג-קונגים מתכננים,ואין סיבה לייצר
עוד אלפי טנקים שגם ככה לא יעשה בהם שימוש,מילא,אם היו אומרים שהולכים לייצר
מערך טילים ארוכי טווח או משהו בסגנון הזה,אז הייתי אומר שההחלטה לגיטימית,אבל לבזבז
את כספי הציבור בשביל טנקים שגם ככה לא יעשו בהם שימוש:

ציטוט:

הטראומה הלאומית של מלחמת יום הכיפורים אחראית ללא מעט מההרפתקאות שעליהן אנחנו משלמים עד היום. ההרפתקה הגדולה מכולן ומי שנהפכה בשנים האחרונות למושמצת מכולן היא הרפתקת טנק המרכבה. זה התחיל לאחר שהאלוף ישראל טל (טליק), אבי טנק המרכבה, ספר כ-6,200 טנקים שלקחו חלק בקרבות יום כיפור. כאשר הוא השווה זאת למספר הטנקים שלקחו חלק בששת הימים, מספר שהיה קטן בשליש, הוא הגיע למסקנה הבלתי נמנעת כי במלחמה שתפרוץ בשנות ה-90 יטלו חלק כ-20 אלף טנקים. על בסיס המחשבה הזאת, הניע טליק את גלגלי פרויקט המרכבה, שגלגולו הנוכחי "מרכבה 4" מכונה בחוגים מסוימים הטנק הטוב בעולם ובאותה נשימה גם "פיל לבן".

כיום, 33 שנה אחרי יום כיפור, אימפריה סובייטית מפורקת וחזית מזרחית (סוריה ועיראק) שכמעט אינה קיימת, קרב שריון בשריון של 20 אלף טנקים הוא אופציה רק במשחק מחשב. ההערכה האסטרטגית השתנתה, אבל התפישה נשארה אותו הדבר, והיא עולה למשלם המסים כ-800 מיליון שקל בשנה ב-15 השנים האחרונות.

אנשי צבא בכירים טוענים כי שלושת הדורות הראשונים של הטנק מספיקים בהחלט כדי לתת מענה לאיומים וכי מסיבות לוגיסטיות עדיף להתבסס על טנק תוצרת חוץ. אלא שבינתיים, נמשך הייצור של טנק המרכבה בקצב של 50 בשנה במחיר של חמישה מיליון לחתיכה. עובדה זו הופכת את ישראל למדינה היחידה בעולם המערבי שעוסקת עדיין בייצור טנק מערכה כבד.

נלקח מתוך מאמר בעיתון הארץ
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2006, 16:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "בואו אני יסביר לכם למה ההחלטה הזאת טיפשית"

זו כבר צורה הרבה יותר טובה להביע עמדה!

תכל'ס? שאלת המרכבה היא בהחלט שאלה כבדת משקל. מצד אחד - אין צפי למלחמה קונבנציונאלית. מצד שני - אין סיכוי שניתן יהיה לייצר מספיק טנקים כאשר העימות הזה יגיע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-04-2006, 17:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "תמיד אפשר לאיים בסגנון "אם..."

ממש, אבל ממש לא.

נשק גרעיני כבר מזמן הוא לא נשק לאיום אלא רק להרתעה מפני השמדה או שימוש בנשק להשמדה המונית. בשביל להגיע למצב בו שימוש בנשק כזה יהיה כדאי, אומר השמדה דה פקטו של מדינת ישראל כמדינה מודרנית ועצמאית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-04-2006, 17:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "אז למה ?"

למה צריך? הרתעה - פשוט מאוד. עצם קיומו של מתקן גרעיני מרתיע את היריב משימוש בנשק להשמדה המונית - בין אם כחלק מפעולת טרור או פעולה מלחמתית.

לגבי השאלה השניה שלך - מכיוון שאין לאף אחד כאן מושג מה באמת היכולת הגרעינית שלנו - כל תשובה תהיה בגדר ספקולציה פרועה. במקרה זה, מי שיודע - לא יענה.

ישן 26-04-2006, 18:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "אחרי מורדכי וענונו"

אבל אתה פשוט לא יודע, נכון?

גם בהנחה שיש מספיק פצצות - איפה אתה חושב ניתן לתחזק נשק גרעיני? איך עושים זאת?
הבעיה בכל הסיפור הזה, הוא שהידע הציבורי הוא כ"כ קלוש, שאין יכולת ויכוח בנושא. ולתת עצות ללא ידע - זה מאוד זול, אבל מציב אותך כאדם לא רציני.

דבר שני -
ההשוואה לצ'רנוביל היא דמגוגית לגמרי - אין לך (או לי) מושג לגבי מצב התחזוקה של הכור. זה שהוא הוקם בשנות ה-50 לא אומר שהוא לא עבר חידוש, או שהתחזוקה שלו לקויה.
ומרה להפצצה - גוש דן הוא מטרה הרבה יותר טובה, קלה לפגיעה ותכאב לא פחות. אז מה נפנה אותו?

דבר אחרון - נמאס לי לערוך את ההודעות שלך. תפסיק עם דברי שנאה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 26-04-2006 בשעה 18:20.
ישן 26-04-2006, 18:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "אז נכון הידע שלי לא כזה גדול בנושא נשק גרעיני"

הנקודה היא שאתה לא מסוגל להעלות טיעון רציני בנושא זה, בגלל מחסור בידע בסיסי בנושא. אם כך, איך אתה רוצה דיון רציני?

ישן 26-04-2006, 19:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "אמנם אני לא עובד בכור"

די, זה כבר מגוחך, הטענות שלך לא מחזיקות מים.
מאיפה אתה יודע שלא צריך? לא צריך להיות עובד בכור בשביל לדעת את זה. מספיק לקרוא קצת בנושא. קראת? אני משער שלא.

ואם נשיא אירן אמר שהוא ירה לשם טילים, אז מה? אתה חושב שיהיה יותר קל לפגוע בכור מאשר בגוש דן?

בקיצור, האשכול המגוחך הזה ננעל.

ישן 26-04-2006, 19:03
  Prime Sinister Prime Sinister אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
א. לא הייתי ממהר לצטט את הארץ
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "בואו אני יסביר לכם למה ההחלטה הזאת טיפשית"

ב. מדוע, להערכתך, הסיכויים למלחמה קונבציונלית נמוכים?
ג. תחום המחקר הגרעיני איננו מוגבל לייצור נשק להשמדה המונית.
ד. יהיה זה מאוד מטומטמם לבסס את התורה הבטחונית של מדינת ישראל בהשמדת האויב באמצעים בלתי קונבציונליים, בין היתר, בגלל קרבתו של האויב אליך. מה גם שנב"ק לא יכול לעצור צבא סדיר. גם אם תפגע בדמשק קהיר בירות וטהרן בפצצות אטום, זה לא יעצור את הטנקים שלהם שכבר ברמת הגולן ובנגב.
אז מה עכשיו? פצצת אטום גם על רמה"ג והנגב?
ה. גם לאויבינו יש נב"ק - כימי וביולוגי. אם תשתמש בנשק בלתי קונבציונלי עליהם, לא יהססו להשתמש בו נגדך.
ישן 26-04-2006, 16:50

המדינה היא קודם כל מדינה לפני שהיא בסיס צבאי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "אחי צא אל החלון"

לרענן את זכרונך אנחנו חיים ב"מדינת ישראל" ולא ב"בסיס צבאי ישראל"

אנשים פה צריכים איכות חיים הרבה יותר מאשר הם צריכים צבא איכותי

כל עוד יש אנשים שאין להם אוכל,ויש אנשים שלא יכולים ללכת ללמוד באוניברסיטה
ויש אנשים שמתים בגלל שאין להם תרופות אז מה שווה הצבא ?

אני ראיתי באיזה תוכנית על סל התרופות(נראה לי בולדוג)על מישהו שהיה בשייטת 13
ועכשיו הוא חולה בסרטן ואין לו כסף לקנות את התרופה,אז תסביר לי איך הצבא במקרה
הזה עוזר ?

אני הייתי מוותר על איזה 5 מטוסי F-16 כל שנה,ומעביר את הכסף הזה למשרד החינוך או הבריאות
ואז היה לנו מדינה הרבה יותר חזקה
ישן 26-04-2006, 16:43

גם הייתי אומר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "הנה עוד אנומאליה: מפקד צבאי,..."

שאם כבר רוצים לבזבז את הכספים של הציבור,אז למה שלא יעשו את זה
על מערכת הנאוטיליוס שתגן על שדרות מפני קאסמים,או שאולי יבזבזו את
הכסף כדאי לתת לחיילים יותר תנאים בבסיסים,שיבזבזו את הכסף כדאי
לקנות למשל מזרונים יותר טובים,או מזגן בכל חדר מגורים בצבא,אבל מזה
משנה,הרי מי שמנהל את פרויקט המרכבה לא אכפת לו אם הפרויקט הזה
חיוני או לא,העיקר שאת הכסף שלו יקבל אז למה להפסיק ?

כל בן אדם הגיוני יבחין שהפרויקט הזה הוא פרויקט בזבזני וחסר תועלת
אם כבר רוצים לעשות משהו עם הטנקים אז שישפרו את המרכבה 3 במקום
לייצר עוד טנקים שכמובן כל טנק כזה לוקח כסף של אחזקה,ומקום במחסנים

אבל למי אכפת ?,הרי מי שמשלם על הפרויקט הזה הוא האזרח הרגיל,וזה ממש
לא מעניין את אותם ערפדי כספים ממשרד הביטחון שעדיין תקועים 1000 שנה אחורה
ולא מסוגלים להפעיל קצת שיכול דעת על מה הם מבזבזים את הכסף
ישן 26-04-2006, 17:54
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
די עם ההתבטאויות הפוגעניות
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "אבל עדין הם לא לוקחים 45..."

זה לא ראוי לקרוא לחרדים "ערפדים" ובטח שלא להתבטא בצורה כזאת בפורום צבא ובטחון (לא פורום פוליטיקה). ויכוחים על סדרי עדיפויות בתקציב תמיד יהיו, בפרט בנושא תקציב הביטחון. יש החושבים שהוא גבוה מידי, יש החושבים שהוא נמוך מידי. יש הרבה בזבוזים ומצד שני יש גם צורך אמיתי בכסף עבור התעצמות צה"ל ובפרט בניין זרוע היבשה.

לפי דעתי, תוכנית המרכבה איננה מיותרת כי רוב כוח השריון של ישראל איננו מרכבות אלא מג"חים ויש להחליף את הטנקים הללו בטנקים מודרניים אמיתיים וכרגע מרכבה 4 הוא אחד הטנקים הטובים ביותר בעולם ולכן מהווה תחליף ראוי. מה עוד שמרכבה 4 ידוגם במערכות חדשות ומתקדמות כגון "מעיל רוח" וכן במערכת ניהול קרב דיגיטלי שתשלב בפרויקט צי"ד ותהווה מהפכה בזרוע היבשה.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 26-04-2006, 18:41

טנק המרכבה הוא רק דוגמא
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "די עם ההתבטאויות הפוגעניות"

הבעיה המרכזית שאני מנסה להציג פה,זה האובססיה של משרד הביטחון לכל מיני צעצועי מלחמה

שגם ככה לא משתמשים בהם ,למשל אנחנו לא משתמשים בF-16 נגד הפלסטינאים,ולחיזבאלה לא עושים כלום,שלא נדבר על אירן שמצפצפת עלינו,ככה שאיך שאני רואה את זה,כל החידושים וההמצאות הם רק עוד פריט באוסף האובססיבי של הצבא למכונות מלחמה,למשל אני זוכר שהייתי
חייל הייתי צריך לישון באוהל באיזה בסיס בצריפין(ולא הייתי בטירונות),ולמה זה ?,בגלל שלא בנו חדרים בבסיס הזה,עכשיו לפי דעתי,הצבא יכול לוותר על איזה טנק מרכבה,או לוותר על איזה מטוס חדש,ולהשקיע את הכסף הזה בשיפוץ ושיפור תנאים של חיילים לדוגמא,או פשוט לוותר על הכסף הזה

ודוגמא מאוד יפה למה ההשקעה הכספית העצומה בצבא היא פטאית,נקראת העיר שדרות,תאמין לי שכל מדינת עולם שלישי,עם תקציב מינימלי הייתה יכולה להפסיק ירי של קאסמים על שדרות בתוך 24 שעות,אבל המדינה שלנו,עם כל ה*חידושים* וכל ההמצאות והתקציב של 45 מיליארד שקל בשנה,עם כל זה,לא מסוגלים לעצור כנופיות עם רקטות פרמיטיביות...

אני לא זוכר אף פעם שאותם אנשים בצבא אמרו "יש לנו מספיק כסף" והחזירו קצת למדינה,להפך כל
מה שהם עושים זה לבקש עוד,ושרוצים לעשות להם קיצוצים הם נבהלים

וכבר שמחליטים לעשות איזה שהם קיצוצים בצבא,אז מאיפה עושים אותם ?,מהמשפחות של חיילים שמתו,ממש כל הכבוד לצה"ל

נערך לאחרונה ע"י atlantix בתאריך 26-04-2006 בשעה 18:43.
ישן 26-04-2006, 19:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי atlantix שמתחילה ב "טנק המרכבה הוא רק דוגמא"

לדעתי לטענה שלך אין אחיזה במציאות מכיוון שהיא מניחה בבסיסה שלעולם לא תהיה מלחמה קונבנציונאלית בין ישראל לשכנותיה, שלעולם לא יהיה צורך להלום באמצעים אויריים במטרות אויב, ושאם צה"ל יקטן באופן הדרמטי שאתה מציע - זה לא יעודד כל מיני הרפתקנים כמו אסד להיטב את מצבם. אני אומר לעולם, כי בניית יכולות בעולמנו הזה, הוא דבר ארוך, יקר ובלתי אפשרי תחת איום שהוא מיידי.
ניתן להתווכח על גודל הסד"כ או על צורך במערכות נשק אלו או אחרות. גדיעת יכולות, בין אם מדובר על יכולות גרעיניות, או קיצוץ מלא בסד"כ המטוסים של צה"ל, רק יעלה יותר לאחר מכן.
יש הרבה בעיות בצבא והרבה ביזבוזים, שאפשר לתקוף נקודתית. אבל לומר שלא צריך להחזיק ב-F16 כי כרגע לא משתמשים בהם - זו נאיביות.
עם זאת - בהחלט יש על מה לדבר בבחינה מחדש של תקציב הביטחון, ואולי הגיע הזמן שיפתחו את ספר התקציב לעיון הציבור.

הערה: F16 אנחנו קונים בתקציב סיוע חוץ. אי אפשר לעשות עם הכסף הזה כלום, חוץ מלקנות ציוד אמריקאי.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:13

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר