לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2004, 16:35
  leo_torjeman leo_torjeman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.03
צריך ייעוץ בנושא משפטי-תביעה של מורה נהיגה נגדי

שלום,

לפני כשנה התחלתי בלימודי נהיגה, אחרי כ28 שיעורים ניגשתי לטסט וניכשלתי בו, לאחר מכן נכשלתי בעוד כ4 טסטים, במהלם השיעורים המורה החליף אותי בין מורי נהיגה ()למדתי עם 3 מורים שונים ב מכוניות שונות) קרה שבטסטים ניגשתי על אוטו אחר לחלוטין ממה שלמדתי עליו כל זה נגד רצוני אבל נאמר לי ש"זה מה יש", כמו כן בקשתי שהמורה יהיה נוכח איתי בטסט (דבר מקובל לחלוטין) נדחתי מכיוון שלמורה היה שיעור באותו הזמן, אחרי הטסט השני שאלתי את המורה כמה כסף אני כבר חייב לו והוא סירב לענות, במשך חצי שנה הוא סירב לענות על השאלה הזו, אחרי 40 שיעורים התחלתי לקחת הפסקות ולא לעשות שיעורים פעם בחודש בגלל העניין הכספי, אבל הוא התקשר ומצא את סבא שלי בכל פעם והטריד אותו ושיגע אותו שאני יעשה שיעורים כי המורה רצה לסיים מהר עם זה וככה נאלצתי לבצע שיעורים שלא מרצוני בלי לדעת כמה אני חייב, אחרי הטסט השישי (שלקח שנה של לימודים מכיוון שלקחתי הרבה הפסקות והוא מצא את סבא שלי והתקשר אליי ולבית ושיגע אותי לבצע עוד שיעורים ולא לדאוג למחיר, שנדאג למשהו) הוא בא אליי ואמר לו שאני חייב לו 3 אלף ולשלם לא מחר, עכשיו צריך לציין שבתחילת הלימודים שילמתי לו 2000 שקל במזומן בשני תשלומים ועל כל טסט שילמתי לו 200 שקל ביד, מנקודה זאת הפסקתי לעשות שיעורים ועכשיו הוא מאיים לתבוע אותי, רציתי לדעת מה ניתן לעשות? כמו כן גיליתי שאת התרגיל הזה הוא עשה לעוד אנשים ואף בעבר היה נגדו חקירת מס הכנסה שבה חקרו תלמידים שלו, זה בנאדם עם עבר של מעשים לא "כשרים", אני רוצה לדעת מה ניתן לעשות במידה וזה יגיע לבית משפט

תודה

ליאו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2004, 22:12

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Gretzky99 שמתחילה ב "תגובה"

מחיר לשיעור הוא 70 שקל לשיעור שזה המחיר הסטנדרטי, לא קבענו קבלנות מה גם שבתחילת השיעורים שלי הוא אמר שאני יוכל לעבוד טסט ראשון אחרי 28 שיעורים מכיוון שאני נוהג טוב, לכן לא חשבתי על קבלנות והוא גם לא הציע לי, לצערי בהתחלה רשמתי כל שיעור שלקחתי אבל הפסקתי עם כך, מה גם שהיום נזכרתי שעל ה2000 שקל ששילמתי לו לא קיבלתי שום קבלה ושום כלום, אני מכיד מישהו שלמד אצלו והוא עשה לו משהו דומה, ורק בטסט 6 הוא עבר.
הוא אכן העביר אותי בין מורים ובין רכבים, 3 פעמים לפחות נכשלתי כי נהגתי בטסט על רכב שבקושי למדתי עליו או שבכלל לא למדתי עליו, ועכשיו המורה הזה מטריד את סבא שלי אותי ואת אבא שלי בבקשות לשלם לו, אחרי שהוא לא רצה להגיד לי כמה אנחנו חייבים לו הוא בא אליי יום אחד ואמר לי שאנחנו חייבים לו 3 אלף ושאני ישלם לו ביום למחרת, מרגע זה הפסקתי לקחת שיעורים. עכשיו הוא התקשר להגיד לי שהעורך דין של בית הספר לנהיגה (ששיך לו) יצור אתי קשר.
ישן 03-12-2004, 18:18
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
התייחסות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי leo_torjeman שמתחילה ב "צריך ייעוץ בנושא משפטי-תביעה של מורה נהיגה נגדי"

כדי להבין על מה מדובר - אבקש לדעת מעט יותר פרטים : כמה שיעורים לקחת ? כמה כסף שילמת בפועל ? מה הסכום שהוא דורש ממך סה"כ?
מתי הוא אמר לך שתסתדרו בקשר למחיר ? האם משהו נוסף היה עד לאותה שיחה ?

האם ביקשת מהמורה לקבל קבלות ונענית בשלילה ?

שמע, כל תביעה כספית מערבת השקעה בכסף. קח בחשבון שיכול מאוד להיות שתוציא כספים רבים על ייעוץ משפטי, הוצאות וכו'.
ככל שהוא יחליט לתבוע אותך, סביר שהדבר ייעשה דווקא בשם בית הספר לנהיגה ואז התביעה לא תתברר בבית המשפט לתביעות קטנות, כי אם בבית משפט השלום.

על פניו, דומה כי התנהלות המורה לנהיגה אינה כשרה. יחד עם זאת, יש לבדוק את הכדאיות שבתביעה.

אני מציע לעשות דבר כזה:
עשה חישוב ברור של כלל השיעורים שכן עשית מול מה שהוא דרוש ממך. בראש ובראשונה - ברור שאין שום סיבה שתשלם מעבר לכך.
בשלב הראשוני חשוב לדעת על איזה סכומים מדברים ומה הפער בדרישות בין שניכם.

בשלב השני ולאחר שקיבלת מכתב ו/או פנייה מעו"ד - בקש ממנו את כל הקבלות המקוריות עבור מה שכבר שילמת כבר ואת דרישות התשלום לגבי שיעורים שאתה נדרש לשלם בגינם, לרבות פירוט של מועיד השיעורים ועלותם. - את הדרישות האלה יש להעביר לו בכתב עם אימות קבלתו (דואר רשום או אישור פקסימיליה)
דאג לציין במכתב שאתה שומר על כל זכות שעומדת לך על-פי דין בעניין זה.

בשלב השלישי - המתן לקבלת תשובה. אם תקבל את כל החומר לידך - בחן אותו היטב ובדוק את מועדי השירותים והחישוב שלו.

בשלב ברביעי - ידע אותנו שוב בתוצאות ונראה איך פועלים משם.
בשלב הזה יש לעשות בדיקת כדאיות בהתמודדות עם הנושא, לרבות הערכת סיכונים.
היה והמכתב יגיע עם כל החומר - כדאי להוציא מכתב מטעמך ובו פירוט טענותיך.
יתכן שהתכתבות זו תוביל לניסיון להגיע לפשרה או החלטה שלך "ללכת עד הסוף".

בכל מקרה, מדובר בנושא משפטי המערב עובודת שונות שאולי לא פרטת אותן. כמו בכל סיטואציה משפטית - מומלץ להסתייע בעו"ד בתשלום שינחה אותך באופן מקצועי. בודאי שאין בהמלצות כאן מעי סיוע משפטי מספק.

שיהיה בהצלחה. אנא עדכן אותנו בהמשך.
ישן 15-12-2004, 17:07

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי _ED_ שמתחילה ב "התייחסות:"

תודה על התגובה ומצטער על התשובה המאוחרת..
הנה מספר פרטים:
מספר השיעורים שלקחתי לא ידוע לי בוודעות, היום התקשרו אליי מהבית ספר לנהיגה וביקשתי מהם פירוט של שיעורים והם סירבו לתת לי, הם אמרו שרק אחרי שאני ישלם הם יתנו לי לראות אבל לא יתנו לי לעשות העתק, גם קבלות על הסכום שכבר שילמתי הם מסרבים לתת לי, במהלך השיחה אמרתי להם שאני לוקח עורך דין אז היא אומרת לי "אז ככה זה יהיה? אין בעיה אם אתה לא משלם תוך יומיים אני מתחילה להוסיף ריבית והצמדה" שאלתי אותה מה השם של העורך דין שלה והיא אמרה לי שהיא תפעיל את העורך דין שהיא תראה לנכון ועד אז אני לא ידע מי זה, שסירבתי לשלם ללא פירוט שיעורים או קבלות היא אמרה שעכשיו היא מתקשרת להפעיל לחץ על סבא שלי ושאני לא משאיר לה ברירה ואז היא התקשרה אליו ושיגעה אותו שוב, עד היםו שילמתי 2000 ש"ח, ללא ה200 ש"ח שמשלמים למורה לפני כל טסט על שהוא נותן לי את הרכב, עם ה200 ש"ח זה יוצא 3000 שקל ששלמתי, לפני מספר חודשים הסכום שאני חייב היה 2900 והיום אמרו לסבא שלי שזה 3200 ש"ח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר