לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 01-05-2006, 07:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,838
Facebook profile Follow me...
כתבה מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים

מסתננים לדלת פתוחה
הטרור מרים ראשו במצרים, ויש כבר אינדיקציות לפעילות של ארגון אל-קאעידה בפנים הערים. הפעילות הפלילית והחבלנית זולגת גם לקרבת הגבול עם ישראל, ומוצאת את השטח פרוץ למדי, ללא כיסוי מספיק בכוח אדם ובאמצעי מיגון. עם זאת, ההיערכות הביטחונית האחרונה במקום רושמת כבר הצלחות בלכידת מסתננים

גל ברגר מקור ראשון
מבט על גבול ישראל-מצרים באזור ניצנה מספק סיבה טובה לדאגה. לנגד עיני המשקיף המזדמן אל העבר השני של הגבול ממצפור בר-לב הסמוך, מזדקרת פסגת הר גבוה במרחק 30-25 ק"מ בקו אווירי. זהו ג'בל הילאל, המתנשא לגובה 892 מטרים ומאפיל על האזור המישורי הצחיח ועל יתר הגבעות בסביבה. ההר הפורץ במלוא עוצמתו מחולות סיני נחשב למעוז המקומי של אל-קאעידה, לפחות עד לפני חצי שנה. למרגלות המצפור, מצפון מערב לדרום מזרח, משתרעת על פני כ-230 ק"מ רצועת הגבול בין ישראל לבין מצרים. הגבול בין שתי המדינות מדורג שני בתעדוף המטכ"לי, אחרי גזרת איו"ש. עם זאת, בקטע הזה שבאזור ניצנה, מדובר בגבול על הנייר בלבד. נראה שהדרך מכאן לחדירת פעילי טרור וגורמים עוינים אחרים, שלא לדבר על צבא מצרי, פתוחה לרווחה.

ברבע האחרון של שנת 2005 היו המצרים שקועים עד צוואר בלחימה קשה נגד בדווים המזוהים עם ארגון אל-קאעידה, שהתבצרו על ג'בל הילאל עם כמויות גדולות של נשק ומטענים. להערכת המודיעין המצרי, התשתית הזו היא שיזמה את מתקפת הטרור בטאבה, בשארם ובחופי סיני. במבצע הרחב ספג הצבא המצרי אבידות קשות: שני קצינים בדרגת אלוף וסגן-אלוף נהרגו מפיצוץ מטען שכוון נגד שריונית שבה נסעו, וכמה חיילים וקצינים נפצעו, לרבות קצין נוסף בדרגת אלוף.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המאמץ המצרי לרסק את התשתית הענפה, שכפי הנראה הורכבה מעשרות פעילים, כלל שריוניות, מסוקים ואלפי שוטרים, אנשי הכוחות המיוחדים והיחידה ללוחמה בטרור. בסוף נובמבר, כשחוסל המבוקש מספר אחת בהר, סאלם ח'דר א-שנוב - בדווי בן שבט התראבין ו'כריש' מקומי בשוק הברחות הסמים שגייס את המימון לפיגועים - דיווחו המצרים למקביליהם בישראל כי המבצע הושלם. עתה, בעקבות הפיגועים בדהב ולנוכח הכוח הבינלאומי בסיני, שוב נשואות העיניים לעבר ג'בל הילאל.

יש סכנה שנרדמנו

להערכת גורמי מודיעין בישראל, אל-קאעידה פרוש לא רק בג'בל הילאל כי אם גם בעיר אל-עריש, כ-50 ק"מ מהגבול. יש אינדיקציות להתבססות הארגון גם בפנים מצרים. תודעת הג'יהאד העולמי הצליחה לחלחל בשנים האחרונות עמוקות לא רק בקרב האוכלוסייה הבדווית בדרום סיני ובצפונה, אלא גם בקרב עירוניים בני המעמד הבינוני ומעלה. הטרור המצרי חוזר לעוצמתו משנות ה-90, אז דוכא באגרוף ברזל על ידי השלטונות. רק לפני עשרה ימים הצליחה מצרים לסכל שורת פיגועים בשטחה והתנקשויות באנשי דת בכירים, הנחשבים מתונים בעיני האסלאם הקיצוני. התשתית, שמנתה 22 איש, עמדה להקים בסיס אימונים מדרום לקהיר ולייבא טרוריסטים מחו"ל.

התנופה האסלאמית במצרים מתבטאת גם בהצלחה המסחררת שרשמה תנועת 'האחים המוסלמים' בשלושת סבבי בחירות למועצת העם – אחד משני בתי הפרלמנט במצרים – בין נובמבר לדצמבר 2005. התנועה הצליחה להכפיל ביותר מפי חמישה את מספר המושבים שהיו לה עד כה במועצה, מ-17 ל-88. המשטר נבהל ופתח במבצע מעצרים שנמשך עד ימים אלה. "בחירות 2005 מסמנות את קיצה של האופוזיציה הפרלמנטרית 'החילונית' כביכול", כתבה אילת יחיאב, חוקרת במשרד החוץ, בירחון 'עדכן אסטרטגי' המופץ על ידי מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים, "ספק אם המשטר המצרי יפנים שהתנהלותו היא שהחניקה את האופוזיציה החוקית שעימה התמודד בעבר, ומוטטה כל בסיס תמיכה עממי מתון". יחיאב כיוונה בדבריה לדיכוי המפלגות הלא-דתיות דוגמת תנועת אל-כיפאיה (מספיק, בערבית) ומפלגת אל-ע'ד (המחר) של איימן נור, בניגוד ל'אחים' האסורים במצרים מאז 1954.

עליית משטר אסלאמי של תנועת האחים המוסלמים במצרים, כפי שקרה כבר בשטחי הרשות, היא עדיין תרחיש המסווג כבעל סבירות נמוכה ביותר בקהיליית המודיעין הישראלית. ההערכה היא שהמשטר הנוכחי במצרים איתן וישרוד גם את גל הטרור הנוכחי. שתי שאלות מרכזיות עומדות בפני המודיעין: בהיעדר יורש טבעי מוסכם, מי יחליף את הנשיא מובארכ שתקופת כהונתו תסתיים ב-2010, אם לא קודם בהיווצר נסיבות מסוימות – התנקשות בחייו או הידרדרות במצבו הבריאותי של הנשיא המתקרב לגיל 80; ובלי קשר לתרחיש של תפיסת השלטון על ידי האחים המוסלמים – מה פשר ההתחמשות המואצת של הצבא המצרי בתקופת מובארכ, באין איומים ממשיים או סכסוכי גבול. לשאלה זו אין למודיעין תשובה ברורה.

באחת הפגישות שנערכה לפני פחות משנה בין בכירי קהיליית המודיעין, ציטט אחד הנוכחים בהלצה מתוך הסרט 'גבעת חלפון אינה עונה': "אני לא מבין איזה אינטרס יש להם לבוא פה בחום הזה". הוא התכוון למצרים. לח"כ יובל שטייניץ יש עמדה מוצקה בנושא. בראיון סוף השבוע ל'הארץ', אמר: "במיוחד מדאיגה אותי מצרים. אני חושב שקיימת סכנה ממשית שישראל נרדמה, וכשהיא תקיץ משנתה היא תמצא את עצמה עומדת מול אתגר צבאי מצרי מאוד קשה... מצרים בונה צבא אדיר... סדר הגודל של חיל האוויר המצרי דומה פחות או יותר לסדר הגודל של חיל האוויר הישראלי, אבל מספר הטנקים, התותחים, הספינות וסוללות הטילים שלהם עולה לאין ערוך על זה שלנו. הצבא המצרי גדול בהרבה מצה"ל... יש סבירות בלתי מבוטלת שבעתיד יתרחש עימות צבאי בינינו לבין מצרים. צריך להיערך לכך".

להספיק לעשות קניות ולחזור

המכשול הפיזי המורכב גדר ותלוליות עפר לאורך רצועת הגבול עם מצרים מכרם-שלום עבור בניצנה ובעזוז ועד אילת, מעורר גיחוך. הגבול מחולק לשלושה תאי שטח עיקריים: הצפוני – 'אזור החולות' מצפון לניצנה, השטח הבעייתי ביותר מבחינת ההברחות; האמצעי – אזור הר שגיב והר חריף, אזור הררי וקשה למעבר; הדרומי – אזור הנחלים הגדולים (פארן) בואכה אילת. בחלק מתא השטח הצפוני הוקמה גדר אלקטרונית-התרעתית במסגרת התוכנית הכוללת 'שעון חול', המעוכבת בשל בעיות תקציביות ועתידה להתפרס על פני שלוש שנים בעלות של 4.5 מיליארד שקלים.

הכיסוי המודיעיני לאורך הגבול כולל תצפיות, מצלמות, מכ"מים, מערכות אלקטרו-אופטיות ותרמיות, לרבות גיחות של חיל האוויר, אך עדיין רחוק מלהיות מספק. אין כיסוי מסביב לשעון וקטעים רבים נחשבים 'שטחים מתים'. ספק רב אם הסיורים הרכובים, תכופים ככל שיהיו, יכולים להדביק את קצב ההסתננויות. או כפי שהגדיר זאת לא מזמן בוועדת הכנסת למאבק בנגע הסמים סא"ל יונתן ברנסקי, קמב"ץ פיקוד דרום: "בפרק הזמן החולף עד שסיור כזה חוזר פעמיים לאותה הנקודה, אדם יכול להגיע, לנסוע לבאר-שבע, לעשות קניות בקניון ולחזור, ואף אחד עוד לא יודע שהוא בכלל נכנס. זו סתם גדר פשוטה שאתה חותך אותה ועובר, ואף אחד לא יודע".

האיומים בגבול המצרי שעימם מתמודדים כוחות הביטחון נוגעים בעיקר להברחות ולהסתננויות: סמים, עובדים זרים, נערות ליווי, מפגעים ונשק. מאז ההתנתקות נרשמת מגמת עלייה בניסיונות של פלשתינים מעזה לחדור לארץ דרך מה שמכונה 'ציר החי"ת': יציאה מרצועת עזה לסיני ומשם לישראל דרך הגבול הפרוץ. בין אלה שנתפסו היו 'מהנדסים' וכאלה שתכננו לבצע פיגועים בישראל. "הפלטפורמות הפליליות לכאורה", אומר סא"ל יוסי דרורי, מפקד גדוד 'צבר' בגבעתי, "משמשות גם להברחת אמצעי לחימה".

אחת מנקודות התורפה היא שכוחות צה"ל המוצבים בגזרה מתחלפים בתדירות גבוהה למדי, לנוכח המבריחים הבדווים המיומנים המכירים את תוואי השטח כאת כף ידם. נקודת תורפה נוספת היא הנהלים המחמירים לגבי פתיחה באש לעבר מסתננים, בעיקר בשל הקרבה לגבול. סא"ל דרורי: "אם רואים מסתנן או מבריח נמלט והוא אינו שועה לקריאות לעצור – לא פותחים לעברו באש".

טכניקות ההברחה מגוונות, ומשתכללות עם הזמן. לעתים מדובר במבצעי הברחה רגישים ומתוחכמים הכוללים פעולת הסחה, חפ"ק שיורד לשטח, אמצעים לראיית לילה, כלי רכב עם טלפונים לווייניים ומתגים המכבים אורות מאחור. כשצה"ל סוגר תא שטח מסוים, מתחיל מה שנקרא 'אפקט הבלון' – ההברחות וההסתננויות עוברות לתאי השטח האחרים. יש יותר מעדות מצולמת אחת להעלמת עין ואף לשיתוף פעולה מצד שוטרים מצרים בגבול עם המבריחים תמורת שוחד.

"אנחנו נלחמים בקרקע"

באזור ניצנה, המשקף לדברי גורמים צבאיים בכירים את המצב בקטעים רבים בגבול, מדובר בגדר נמוכה מאוד הבנויה מוטות-מוטות מעלים חלודה שביניהם נמשכים שלושה-ארבעה חוטי תיל, כמו לצאת ידי חובה. אדם בגובה ממוצע יכול לנתר מעליה, אם לא הצליח לעבור מלכתחילה דרך המרווח הגדול בין החוטים. במקומות רבים הגדר פשוט מוטלת על הקרקע, או חסרה.

בנקודה שבה חוצה נחל לבן את כביש באר-שבע-ניצנה-אבו-עגילה, הוקם גשרון זעיר המאפשר זרימה קולחת של המים. במקום הוצב מכשול בדמות שתי 'תלתליות' (חוטי תיל) נמוכות מתחת לגשר, שניתן לחצותן בהליכה, בנוסף לעמדת תצפית של צה"ל החולשת על הגשרון. ביטחונם של המטיילים הישראלים המרבים לפקוד את שמורת הנחל בשבתות מונח בכפות הגורל. גם היישוב קדש-ברנע, הסמוך מאוד לגבול, עשוי להיהפך קורבן של המחדל. החממה המערבית ביותר של היישוב נמצאת במרחק 30 מטרים בלבד מהגבול, ושער היישוב מרוחק ממנו כ-400 מטרים.

אולם גורמים ביישוב מברכים על "השינוי החיובי" בתפיסה הביטחונית בגזרה, מאז נערך צה"ל במתכונת חדשה במקום. ואכן, הנתונים מלמדים על אחוזי הצלחה גבוהים יותר בלכידת מסתננים (334 מאז תחילת השנה לפי פיקוד הדרום, לא כולל מבריחי סמים או אמצעי לחימה). סא"ל דרורי מאשר את ההישגים, אך מעיד גם על הקשיים: "מאז תחילת השנה יש כמעט 100% הצלחה בתפיסת מסתננים. ככלל, כל הגזרה בעייתית ומאתגרת מבחינה טופוגרפית. במובן מסוים אנו נלחמים בקרקע".

בהתחשב בדברים שאמר לפני שנה תא"ל עידן אפי, אז מפקד האוגדה המרחבית האמונה בין היתר על הגבול עם מצרים, נשמע שאכן מדובר בהישג. "אני קובע באופן חד משמעי שאיננו תופסים בגבול המערבי אפילו לא עשרה אחוזים", אמר בישיבת ועדת הכנסת למאבק בנגע הסמים, והתריע: "מסביב לגבולות השלום של מדינת ישראל הולך ומתפתח טווח מבצעי רב ממדי, שאינו מכיר בהסכמים ובגבולות ומאופיין בשילוב בין פעילות חבלנית לבין פעילות פלילית. האמירה הזאת אינה פשוטה, וודאי לא פשטנית".


28/4/06


_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il


נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 01-05-2006 בשעה 07:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 01-05-2006, 09:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,838
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "יחידות ייעודיות"

יש יחידות יעודיות לגבול הזה: מג"ב רמון ו(כרגע)גדוד הסיור של גבעתי. יש גם יחידה מיוחדת שנותנת שם (בעיקר) יעוץ.
לרמון יש הצלחות כבירות. לגבעתי קצת פחות, כנראה בגלל התלונות שלהם על זה שיש פחות אקשן ממה שהיה להם בעזה.
וראה גם הסיפור על המיני מרד בפרשת השק"שים למארבים.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 01-05-2006, 09:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש יחידות יעודיות לגבול הזה:..."

שלום יוספון,
כמו שאמרתי הנושא אינו מוכר לי מספיק. השאלה ראשית כל היא האם הכוח המצוי כרגע לאורך הגבול מספיק - כמו שזה נשמע על פניו לא ממש. מלבד זאת יחידות אלו לא ישושו לבצע משימות פיטרול ממושכות ומתישות לאורך הגבול הארוך והחם. לפיכך הכנסת רכבים רובוטיים נראית לי אופציה מצויינת בעיקר כאשר מדובר בגבול שקט מאד (אין זה גבול הרצועה ואין שם מארבי מטענים וRPG חמש פעמים ביום). אגב, וזה אני מניח כבר נעשה בקנה מידה מסוים - שילוב של רכבים רובוטיים עם מל"טים ומזל"טים יכול להיות אפקטיבי במיוחד.

נ.ב. אשמח לשמוע ממך בפרטי במידה ויצא לך לדבר עם דו"צ על הנושא עליו דיברנו.

עידו
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים


נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 01-05-2006 בשעה 10:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 02-05-2006, 00:49
  מתן11 מתן11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.10.05
הודעות: 214
הגבול המצרי - אפשר לסגור ? מעין ניתוח קצר וצפי להמשך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים"

הזדמן לי להכיר את האיזור עוד לפני הנסיגה של 1982, ומעט גם אחריה.

אני חושב שיש מקום להזכיר לכל מי שמתעניין, שמדובר באיזור ייחודי מהרבה בחינות, שלכל אחת מתכונות אלה בנפרד, ובוודאי לכולן ביחד, יש השפעה רבה על התוצאה הסופית.
והתוצאה הסופית היא שבפועל מתבצע כנראה מעט מאד מעשה יעיל כדי לעצור את הסחף (אינני מדבר על סעיף מאמצים/טקסים/הצהרות).

וקצת בהרחבה: האוכלוסיה משני צדדי הגבול נהנית מהסטוריה של מאות שנים (אפשר להגיד אלפים, אבל זה לא יעזור לדיון) של עיסוק בהברחות. העובדה הזו מעניקה להם רוחב ראייה, 'זיכרון ארגוני', יצירתיות, הבנה פסיכולוגית של הצד השני וניצול חולשותיו של "בן העיר", היכרות אינטימית של הזירה - ברמות שלא ניתן בכלל להגיע אליהן על ידי כל חייל ואפילו יהיה מומחה ובעל מוטיבציה עצומה.

נדמה לי שלמעשה לא סגרו את הגבול הזה מאז הקמת המדינה (ולא חסרים סיפורים על הברחות של שיירות גמלים בואדי פיראן, אח"כ פידאינים/מעלה עקרבים ואירועים קשים אחרים, פלילי לסוגיו במשך כל השנים בשת"פ של האוכלוסיה משני הצדדים, ועכשיו ענייני ה'טרור' בעל השמות המודרניים) - כך גם לא יסגרו אותו גם בעתיד הנראה לעין.
זה לא יקרה כך מכיוון שלא רוצים, אלא מכיוון שסגירה כזו אפשרית רק עם השקעה רבה מאד, ואמיתית, של כל המשאבים: כספים, אנשים, זמן מנהלים, תכנון, טכנולוגיה, והרבה אורך נשימה.

לצערי, אני מנחש שדווקא כן ימשיכו לדבר על כך, יקימו יחידות, יבנו גשרים וגדרות, יזרקו כסף טוב אחרי הכסף הרע שנזרק קודם לכן, אבל בפתרון אמיתי יתחילו לטפל רק אחרי שיקרה משהו רע באמת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 02-05-2006, 10:08
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 01.01.04
הודעות: 27,887
בעייתי מבחינת הקרקע
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "אמנם אני לא מומחה גדול אבל אולי הפתרון הרציני הוא מיקוש השטח הבעייתי"

בזמן שיטפונות יש סחף אדיר אשר "לוקח" איתו כל מה שניקרה בדרכו.
לפני מספר שנים התגלו מוקשים ישנים באחת השכונות המערביות של אילת. כנראה שהם הגיעו לשם בעקבות אחד הגשמים.

לפני מספר שנים יצא לי לראות שיטפוןבנחל צין. זה משהו לא יאומן. אתה שומע רעש מוזר מרחוק, תוך דקות זרם שסוחף גמלים, אוהלים ומה לא. למזלי יצא לי לראות את המאורע הזה ממקום בטוח.

בשורה התחתונה, המוקשים לא ישארו שם. אחרי שיטפון אחד או שניים הם יסחפו למקום אחר שאותו לא נדע.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לעולם אשא דגלך בגאווה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 02-05-2006, 17:11
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.11.04
הודעות: 6,986
יש רק בעיה אחת מאוד גדולה בנושא המיקוש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "אמנם אני לא מומחה גדול אבל אולי הפתרון הרציני הוא מיקוש השטח הבעייתי"

יש לנו הסכם שלום עם מצרים, לא הכי חם בעולם, אבל עדיין הסכם שלום יציב כבר כמעט 30 שנה.
מיקוש הגבול יכול לגרום לבעיות הרבה יותר גדולות מאשר הברחה של RPG.
ומשום מה לא נראה לי שהמצרים יקנו את הסיפור של "אנחנו עושים את זה כדי למנוע הברחות" ובצדק ד"א.

בעיות נוספות:
א. קשה מאוד להקים גדר יעילה מהסיבה הפשוטה שבגלל הסחף העלויות (הגבוהות גם ככה) של התחזוקה מגיעות לרמות מטורפות, וכנראה שכרגע מבחינת הצבא לא כדאי להשקיע את העלות הזאת.

ב. הפעלת מל"טים - יקר מאוד ואני לא בטוח שמשתלם, יש לך גזרה עצומה בגודלה, ומעט מאוד מודיעין (על ההברחות הפשוטות לפחות), לכן הפעלה של מל"טים באופן סדיר ובכמות כזאת שתכסה את השטח לדעתי לא יעילה, ובכסף הזה אפשר להשקיע באמצעים קרקעיים איכותיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 02-05-2006, 17:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,404
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "יש רק בעיה אחת מאוד גדולה בנושא המיקוש"

האמת היא שמזל"טים זה אחלה פתרון גם מבחינה כספית לבעיה זו. העלות היא זניחה לעומת אחזקת כוחות נוספים או אמצעים קרקעיים.

אופציה נוספת - יותר יקרה אבל יותר יעילה היא ציוד יחידת מרדפים ב OH-6 או מסוק קל אחר. לא צריך כמות גדולה (4-6 מסוקים פעילים), ויכולת המרדף של כלי כזה עולה עשרות מונים על כל כוח קרקעי. מבחינת עלות זה ממש לא בשמיים. גם הקניה (בכספי סיוע) וגם התחזוקה זניחות יחסית, ובמיוחד כאשר הגבול הדורמי כרגע נתפס כסוג של איום או עדיפות (איך שתרצו).
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 02-05-2006, 15:25
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.09.03
הודעות: 558
בתור מי שמכיר מקרוב את הנושא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים"

לצערי.
קודם כל יש לחלק את הגבול ל2 חלקים.
כרם שלום-ניצנה
ניצנה-ודרומה

השטח מכרם שלום ועד ניצנה הוא בעיקר מאוד חולי ונתיבי החדירה בו רבים.
מניצנה ודרומה השטח מתחיל להיות יותר סלעי ומצוקי, נתיבי התנועה מוגבלים יותר.

הבדואים מבריחים הכל, החל מטבק לנרגילה, סמים ועד מפגעים ואמל"ח - מנסיון.

הרכב האהוב עליהם הוא סופה, לפעמים ינוע כלי זריז יותר לפני הסופה כמו אופנוע ק.ט.מ או טרקטורון כדי לפתוח שטח ולבדוק שאין צבא/מג"ב באזור. הבדואים הם נהגים מעולים וכמעט ואי אפשר לתפוס אותם אלא בסיוע נהגים מיחידת הניוד.

הבעיה של הצבא מתחלקת ל3 חלקים עיקריים:
ציוד - אין מספיק רכבים כגון ה Z - BAR שיכולים לבצע מרדפים במהירויות גבוהות ונהגים מיומנים מספיק.

כ"א - מאות קילומטרים של גבול, הרבה נתיבי חדירה, מעט כוחות.

המדינה - המדינה מסנדלת את הצבא ומגבילה אותו בהמון חוקים שמקשים מאוד על סיכול ההברחות.
אסור לפתוח באש אלא במקרה של סכנה, צריך שמישהו יהיה מופלל - כלומר לתפוס אותו כשהוא עם הסחורה.. אחרת אי אפשר לעשות נגדו כלום. רשויות החוק לא נותנות עונשים קשים, בד"כ הם משתחררים אחרי יום-יומיים ממעצר והם חוזרים להבריח.

יש מישור נוסף שהוא פלילי, הבדואים משליטים טרור בנגב והמשטרה מפחדת לפעול נגדם בכפרים שלהם מחשש למהומות.

אם למישהו יש שאלות
אשמח לענות..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 02-05-2006, 18:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי המהפכה הכתומה שמתחילה ב "למה לא פועלים כמו בגבול ארה"ב מקסיקו?"

התפתח כאן בהחלט דיון מעניין והבעיות שהוצגו אכן לא קלות לפתרון. צריך לחלק את הקושי ל-2 אני חושב, ראשית ישנו קושי מודיעיני לאתר מבריחים, ואח"כ קושי קטן יותר (יחסית) לתפוס אותם באמצעות כוח זמין באותו האזור.

את הבעיה הראשונה ניתן לפתור חלקית אני מניח שאמצעות הפעלה רציפה של מל"טים בעלי טווח כיסוי רחב (הרון?) הפועלים במקביל ובאופן חופף יחד עם מזל"טים קטנים יותר. לכך ניתן להוסיף את ההצעה הקודמת שלי ממנה התעלמתם בנוגע לרכבים רובוטיים. רכב כזה בהנחה שהוא חמוש יכול לנהל מרדף חם אחר מבריחים ולמנוע מהם לברוח.

בסופו של דבר הרעיון שנראה לי טוב במיוחד הוא זה של ביטיס - רכישה של מספר מסוקים הנמצאים יחד עם כוח "מיוחד" בכוננות מתמדת וברגע שמתקבל מידע מאחד מאמצעי התצפית בשטח מוזנקים ישר לתפוס את המבריחים. אם זכור לי נכון בעירק בזמן המלחמה היו כוחות אמריקנים ובריטים אשר ביצעו מחסומי דרכים בצורה כזאת והדבר היה (למיטב ידיעתי הצנועה) יעיל למדי. פה המטרה היא לא ביצוע מחסומים אבל היעילות יכולה להיות עדיין גדולה למדי.

עידו
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 02-05-2006, 21:40
  ofin ofin אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.10.04
הודעות: 202
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "התפתח כאן בהחלט דיון מעניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
התפתח כאן בהחלט דיון מעניין והבעיות שהוצגו אכן לא קלות לפתרון. צריך לחלק את הקושי ל-2 אני חושב, ראשית ישנו קושי מודיעיני לאתר מבריחים, ואח"כ קושי קטן יותר (יחסית) לתפוס אותם באמצעות כוח זמין באותו האזור.

את הבעיה הראשונה ניתן לפתור חלקית אני מניח שאמצעות הפעלה רציפה של מל"טים בעלי טווח כיסוי רחב (הרון?) הפועלים במקביל ובאופן חופף יחד עם מזל"טים קטנים יותר. לכך ניתן להוסיף את ההצעה הקודמת שלי ממנה התעלמתם בנוגע לרכבים רובוטיים. רכב כזה בהנחה שהוא חמוש יכול לנהל מרדף חם אחר מבריחים ולמנוע מהם לברוח.

בסופו של דבר הרעיון שנראה לי טוב במיוחד הוא זה של ביטיס - רכישה של מספר מסוקים הנמצאים יחד עם כוח "מיוחד" בכוננות מתמדת וברגע שמתקבל מידע מאחד מאמצעי התצפית בשטח מוזנקים ישר לתפוס את המבריחים. אם זכור לי נכון בעירק בזמן המלחמה היו כוחות אמריקנים ובריטים אשר ביצעו מחסומי דרכים בצורה כזאת והדבר היה (למיטב ידיעתי הצנועה) יעיל למדי. פה המטרה היא לא ביצוע מחסומים אבל היעילות יכולה להיות עדיין גדולה למדי.

עידו


לעזאזל %$#%#% נמחקה לי ההודעה
מחר אני אתאמץ להתגבר על האכזבה ואשקיע מחדש
בינתיים חג עצמאות שמח!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 03-05-2006, 20:15
  ofin ofin אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.10.04
הודעות: 202
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ofin שמתחילה ב "[QUOTE=עידו גנוט]התפתח כאן..."

אין לי זמן לכתוב את ההודעה מחדש (אולי אפשר לעשות שמירת הודעה אוטומטית כמו בגוגל..?) ולכן אסכם אותה:

- הפעלה רציפה של מל"טים לא כדאית משום שכדי לכסות את כל הגזרה צריך כמה עשרות בו-זמנית.

- בניית מכשול ברוב הגבול גם כן לא הגיונית בגלל התוואי ובכל מקרה יהיה צריך לכסות את הגזרה בתצפיות אחרת יהיה אפשר לבצע הברחות בשיטת תלול-מסלול (=לזרוק מעל הגדר/מכשול/תלולית)

צריך פתרון משולב של:
התרעה - תצפיות ובאזורים בעיתיים ואולי אפילו בכל הגזרה מכ"מים
כוחות מעקב - מזל"ט טקטי לכוחות הפרוסים החל מרמת החטיבה ואולי אפילו לגדודים-פלוגות
כוחות תפיסה - מסוק בכוננות של עד 30 דקות עם כוחות יס"מ/מתילן/התערבות
שיטה כיצד לעצור רכב במנוסה - יש לי כמה רעיונות:
פריסת "מטענים" של נינג'ות בנקודות מפתח
שימוש בנשק חמ"ם זול/ישן עם רש"ק דמוי נינג'ות או אפילו מצרר לחסימת ציר הבריחה לנקודה 50 מטר קדימה מהרכב
יש לי עוד רעיון קצת מטורף אבל ציפור הב"מ לא מאשרת לי להגיד אותו

על פי הבנתי, בשילוב צוותים קטנים של יחידות ייעודיות יצמצם את כמות ההברחות פלאים. צריך לזכור שתפיסה של כל הברחה שווה למשק הרבה מאוד כסף ולא פחות בעיות מדיניות!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 02-05-2006, 20:08
  מתן11 מתן11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.10.05
הודעות: 214
עוד על אפשרויות סגירת הגבול:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים"

לתומכי רעיון המיקוש אוכל אולי לתרום זווית ראייה חדשה:
לא רק שהבעיה הגיאוגרפית/מטאורולוגית שולטת בכיפה, ואלו לא רק שטפונות, אלא גם נדידת החולות, ולא רק שיש עם מיקוש בעייה מוסרית ופוליטית קשה (בכל העולם פועלים נגד מיקוש-בעיקר נגד מיקוש נ"א), הרי מה ייאמר אחרי שעל המיקוש יעלה בדוי "תמים" (הוא היה רק עם גמליו - אבל מה לעזאזל הוא מחפש על הקו...) או - גרועה מזו - כיתה של מטיילים מאיזור השרון/מרכז/צפון ???

עניין נוסף בסוגית המיקוש הוא ההיכרות של האוכלוסיה המקומית עם האמצעי הזה.
רבותי, מי שלא ראה שד"מ מפורק על ידי בדווים, לא ראה מחזה עצוב מימיו.
הם מפרקים הכל: נ"א, נ"ט, מילכודים. לוקחים את החנ"מ (לצורך דיג, חפירת בארות, חיסולי חשבונות, או פיצוצים בד'הב או שארם), ואת הברזלים מכל הסביבה -למכירה.
כן, כן, יגידו האומרים, אבל אנחנו נשלוט בתצפית ובאש על השד"מ. לא, לא אומר אני - הם יפרקו בכל תנאי מז"א שהשומר יהיה עסוק / מנוטרל (ורק לאחרונה שמענו על הגניבה העצומה מתחת לאף של החיילת המתצפתת...).

רובוטיקה - לדעתי, המקומיים, שהרובוט פוגע בפרנסתם, ידאגו לנטרל אותם תוך ימים בודדים, בין על ידי ירי, בין על ידי גניבה, הטעיות ו'העמסת' האמצעי ומפעיליו, או שיבוש הדרך עליה הם נעים ועוד אלף רעיונות יצירתיים שממש לא פשוט לטכנולוג היושב במיזוג להעלותם בדעתו.

הסוגיה שהוזכרה בנושא הטרור הפלילי הבדוי בדרום הארץ היא, לדעתי, מהותית מאד, כיוון שיהיה קשה להבטיח שתפעול האמצעים יהיה אופטימלי, שכן תמיד יהיה קיים החשש שהשומרים על האמצעים כבר "נקנו" על ידי 'מתפעלי הקו'.

פיקוח אווירי - רעיון שיכול להיות יעיל, אבל עדיין אינני רואה את הקברניט שמחליט להשקיע בכך את הכסף וכ"א הנחוצים לתפעול הנכון של הדבר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 02-05-2006, 21:45
  the flying duchman the flying duchman אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.04.06
הודעות: 134
שלח הודעה דרך ICQ אל the flying duchman שלח הודעה דרך MSN אל the flying duchman
עכשיו אני בסופו של רענון אחריקו בגזרה הזו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים"

הגדוד שלי היה הראשון שלקח חלק בתכנית תגבור הגבול שם. אמנם הגדוד שלי תפס את הגזרה הזו במשך חודש וחצי, אבל יש לי כמה נקודות בנושא:
א) הגבול עצמו הוא בדיחה. הגענו לגזרה הזו בידיעה שהוא בדיחה. ואף אחד לא עושה יותר מדי בנידון. הסחף והשטפונות לא משפיעים יותר מדי על אותם בזנטים שתקועים באיזור כבר 23 שנה, כשכבר אין כמעט תלתלית או חוט בינהן (לפחות זה ככה מבארותיים ודרומה). שווה להשקיע תקציב ולנסות לגדר את הגבול באופן שלפחות יראה כאילו אנחנו מנסים למנוע חדירה.
ב) הבדואים באיזור הם מקצועיים מאין כמוהם בנושא ההברחות, ובכושר שיא. לא פעם ולא פעמים יצא לנו לרדוף אחרי בדואי שרץ כמו איילה עם שק של חמישים קילו חשיש על הגב (לא שציוד לחימה זה משהו קל) , אחרי כמה דקות ריצה הוא פורש על עצמו בפתאומיות איזו גלימה ונעלם מן העין. נכון, אנחנו לא היינו בכושר שיא (משמעת אכילה של שריונרים, בכל זאת), אבל החייל הממוצע לא יצליח לרדוף אחרי מסתנן ולתפוס אותו רגלית, גם לא עם הציוד עליו.
ג) הרכב האידאלי לאיזור לא יהיה הסופה. יש מקומות לא מועטים באיזור שסופה לא סוחבת בהם, שלא לדבר על סכנת התהפכות.
ד) הזכירו פה את הנושא של המאפיות והחמולות הבדאויות: ההבלגה לגבי הפשע המאורגן הבדואי זו בכיה לדורות. הבדואים שחודרים ממצרים והבדואים שמקבלים את הסחורה הם מאותם שבטים, ולעיתים אף חוצים את הגבול בלי שנדע. קרה לא פעם שירו במסתנן, וכשהביאו אותו לסורוקה לטיפול חיכתה חמולה בדואית שלמה מחוץ לביץת החולים והפליאה את מכותיה במלווים האומללים של הפצוע. גם הגששים בדואים הכה נחוצים לא חפים פה, ולא פעם הם או מכסתח"ים סריקות, או יותר גרוע, מבליגים על חדירות או מוסרים מידע מודיעיני למבריחים.
ה) בתור מענה התחלתי, כדאי להתחיל עם גידור ראוי לשמו של הגבול. לא הגיוני שבכל לילה עם טיפה ערפל (ופה נציין שהתצפיות בגזרה עושות עבודה יעילה מאד, בשטחים שהן רואות, וכשאין ערפל) הסיור נתקל בשנים עד כמה-שבא-להם סודאנים. צעד שני יהיה לדעתי להכשיר יחידה שתהיה פשוט מאד - בדואים, רק צברים ומיחידות עלית. מעין גדס"ר מדברי.
ו) בתור שריונר הייתי ממליץ על סיור גלוי של טנק לאורך הגבול, טיפה צידודים של הצריח (רק בזהירות, שלא ינתק מהתובה!), העמדה שלו בנקודות שולטות, ואני די בטוח שכמות ההברחות תרד פלאים. הבנתי שהדבר בפתי אפשרי בגלל הסכמי השלום שמגדירים קווי שטחי אש וכאלה, חבל.

פרט לכל הנקדות האלו, אני רצה לציין שהאיזור פשוט מדהים ביופיו. נופים מדהימים מהצד הישראלי, מסלולי שטח אדירים (איזה כיף היה יכול להיות שם עם טנק!), תצפיות שצופות אפילו עד רפיח. למי שיש רכב 4X4 וזמן בשישבת שיקח לשם את הרכב ויהנה.

נ.ב. אם איפשהו עברתי על חוקי הפורום, אני מתנצל מראש, תקנו אותי.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 02-05-2006 בשעה 22:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 03-05-2006, 08:35
  רן אליהו רן אליהו אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.07.05
הודעות: 132
פיקוח אוירי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מסתננים לדלת פתוחה -על ההנעשה בגבול מצרים"

אני מעלה כאן משהו שכבר עלה בעבר - וזה השימוש במטוסים זעירים (אולטרלייטים) כאמצעי פיקוח זול, יעיל, נגיש וזמין במיוחד בנסיבות כאלה. בעלות של שעת טיסה אחת של מסוק, אתה מרים לאויר 4-5 מטוסים זעירים בבת אחת. הם איטיים מספיק כדי לפקח ולעקוב ומהירים מספיק כדי לנהל מרדף. הכוחות המוסקים (או הרכובים) צריכים רק להיות בכוננות הזנקה. יש מספר גדול של מטוסים זמינים, יש מספר גדול עוד יותר של טייסים זמינים ברמה גבוהה (רבים מהם יוצאי חיל האויר, כך שאין סכנה שהמונופול הכחול יישבר) שישמחו להתנדב כדי להגדיל את מספר שעות הטיסה שלהם, והמתכונת כבר מוכרת מזה שנים - יחידה התנדבותית במסגרת המשמר האזרחי (בדיוק כמו יחידות החילוץ למיניהן).

למה זה לא יילך - בעיקר מסיבות של פוליטיקה ארגונית פנימית.

חג שמח לכולכם,

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 04-05-2006, 00:38
  eladg eladg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.04.06
הודעות: 440
בלונים הם לא פיתרון אולטימטיבי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי desertowl שמתחילה ב "בלונים.."

אך בהחלט אלרנטיבה זולה יחסית ויעילה בהתחשב בתנאי השטח.
כמובן שאין מנוס מהתייחסות רצינית לבעיה ותכנון רציני (מה שבד"כ לא קורה במחוזותינו)
ולמרות הרומנטיקה של "ארץ מרדפים" נוספת, אני לא מאמין בצוותים ניידים מוסקים או רכובים כלי רכב ארבעה או דו גלגליים, ובעיקר משום שהמקום בו אנחנו לוקים ביותר הוא מודיעין.

אין תחליף למודיעין התראתי מדוייק, אך כנראה שכרגע המצב נוח ולא ממש מפריע לקברניטים מעבר להקצאת מחלקה זו או אחרת לכיסוי תא השטח.
לא לשכוח כי החבר'ה שם מכירים את השטח ברמות שמעט מאוד ישראלים מכירים, ואני בטוח שרמת הסיור בימינו (שאפילו ואני מקווה שהשתפרה מאז ימי בסדיר) נמוכה משלהם.

יוזמה יוזמה ועוד יוזמה זו הדרך שבה אנחנו פתרנו בעיות דומות במקומות אחרים, ואחוזי ההצלחה היו לא רעים בכלל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 04-05-2006, 12:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,404
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "בלונים הם לא פיתרון אולטימטיבי"

אני לא יודע עד כמה יומינט אפשרי בשבטי הבדווים הסגורים.
הבעיה העיקרית היא לאו דווקא מודיעין (אם כי המודיעין נפגע כאן) אלא דווקא עומק פעולה. על מנת לזהות חדירה ולהביא כוחות רלוונטיים לוקח די הרבה זמן. מכיוון שבשטח זה, טווח הגילוי הוא קצר ע"י תצפית קרקעית, קשה מאוד להגיב נכון וליצור מארב ירוט מתוכנן למסתננים. מה שדרוש כאן הוא יצירת עומק פעולה, ומכיוון שלא ניתן לבצע זאת לתוך שטח ישראל, הרי שיש צורך לעשות זאת לתוך שטח מצרים.
לא מדובר בכניסת כוחות, אלא יצירת עומק תצפית והתראה ע"י אמצעי איסוף מתקדמים -
אותם בלוני תצפית המסוגלים לעלות לגבהים ולשהות זמן רב מעל נקודה אחת. אלה יכולים לבצע זיהוי של נקודות חשודות עוד בעומק השטח ולהתחיל שרשרת פעולות של ירוט. עם התקרבות החשוד תתבצע העברת מקל לאמצעי איסוף ניידים (מזל"טים ותצפיות קרקע) לפי צורך וכמובן ביצוע ירוט שיוכוון לאותו ננתיב הסתננות.
עצם יצירת העומק התצפית הזה, יאפשר מתן הודעה מוקדמת של עד שעה להערכתי, להגעה של מסתנן פוטנציאלי, ומאפשר הערכות מתאימה.

דבר שני קשור לירוט: לצבא יש בעיה לבצע מרדפים. מרגע שיוצאים משטחי האימונים הצה"ליים, צה"ל למעשה מאבד מיכולתו לרדוף. הכוח הנכון לביצוע ירוט הוא כוח ניוד משטרתי, המורכב מרכבים מתאימים וממסוקים קלים (ע"ע הלהטוטים הנרקבים...) המכיר את הגזרה היטב, ומיומן מאוד בשימוש בכלי רכב בשטח.
תכל'ס, נושא הירוט לא מסובך כמו שהוא נראה. השטח מתעל את הנוסע לצירים ראשיים, ובין צמות של דיונות. כוח זמין ומהיר פריסה יכול לירט במהירות בהנתן התראה מתאימה.


הערה: אין שום רומנטיות במרדף מבוצע היטב. אבל מרדפים יהיו לחם חוקם של הפועלים בגזרה זו, כל עוד לא נבנה מכשול רציני. במצב הקרקע באיזור זה, הסבירות שמכשול מתאים יבנה היא נמוכה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #24  
ישן 04-05-2006, 14:35
  eladg eladg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.04.06
הודעות: 440
עומק פעולה ויומינט
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה יומינט..."

לא ניכנס לעבירות ב"ש אבל יומינט מטבעו אפשרי דווקא היכן שלא תצפה לו.

לגבי עומק פעולה - הבעייתיות נובעת בעיקר מטיב היחסים החמימים עם השכנים המצרים.
אין אפשרות כלכלית סבירה להפוך את הגבול למכשול בלתי עביר, וכמו תמיד במדינתנו נעדיף לקחת "סיכון מחושב"...

להטוטים זה נחמד, אבל יש גבול למה אפשר לבצע ממסוק כאשר מולך עומדות חיות מדבר שמסוגלות ללמד כל מש"ק גרילה ממוצע ה מ ו ן על הסוואה בשטח - ועם זאת, אין ספק שזה פיתרון עדיף בהרבה על מה שקיים כיום.

אולי אפשר להפעיל את ה-VIGILANTE כמו בגבול ארה"ב מקסיקו...


לגבי הרומנטיקה - נאמר בציניות. אצלי בבית (בתור ילד) הסיפורים על המרדפים הללו ועל החברים שאבדו שם לא הותירו מקום לספק שאין שום רומנטיקה.

ובעיקר - אין תחליף למודיעין זמין ואיכותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 04-05-2006, 13:38
  רן אליהו רן אליהו אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.07.05
הודעות: 132
יכולות האולטרלייט
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "והסיבה שזה לא יקרה"

אינני יודע אם דעתך על המטוסים הזעירים נובעת מהיכרות קרובה, או מדברים ששמעת (בלי לזלזל, חלילה). לי יש היכרות קרובה למדי עם האווירונים האלה, ולא ידוע לי על נטיות (או סטיות...) שלהם להתפרק באויר להנאתם. למען האמת, זהו כלי בטוח למדי, הסובל ממגבלות מסויימות בתנאי מזג אויר קשים ואשר צריך להתאים אותו (לא מסובך מדי) לביצוע טיסות לילה.

יתרון נוסף שיש לו - חוץ מיכולת לשהות שעות באויר (מה שאומר שהוא לא חייב להמריא בקרבת הגבול דווקא) והדלק הזול שהוא צורך (זול יחסית - כמו הדלק שאתה ממלא במכונית שלך), היא יכולתו להמריא ולנחות מכל משטח ישר ופנוי באורך של כ-120-150 מטר. ממש לא צריך להכשיר בשבילו מנחתים במיוחד.

כך שבסיכוי מול סיכון אני סבור שאתה לא צודק - ובעלות מול תועלת, לדעתי, אין לכלי הזה מתחרים במשימות כאלה. בדוק בבקשה לאילו מטרות מנוצלים מסוקי המשטרה (סתם ככה - אפילו דרך האיזכורים האחרונים שלהם בתקשורת: חיפוש התינוק שנעלם בעכו, מרדף אחרי מכונית המחבלים שנתפסה בכביש מס' 1, משימות פיקוח על התנועה וכיו"ב) - ותאמר לי מה מהן, לדעתך, לא יכול להתבצע על ידי אז"מ (שמו הרשמי של האולטרלייט) עם צוות של שני אנשים - טייס ואיש צוות (סייר אויר שהוא שוטר) בעלות של כ-20% מעלות הפעלת המסוק (ותאמין לי שאני לארג' עם המסוקים. ההבדלים במחיר גבוהים עוד יותר).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 11:38

הדף נוצר ב 0.30 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר