לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2005, 13:34
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
אוקיי אז ככה :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "למה ללמוד/מלמדים תנ"ך?"

דבר ראשון אני ראיתי בקישור שכבר ענו לך אז לא אפרט יותר מידי כי אני מסכים עם חלק מהתגובות
דבר שני
שמתי לב שאמרתה שיש בבראשית סתירות לגבי דברים שנאמרו שם... אז רק שתדע
בתנ"ך אין סתירות כמעט בכלל !!!
שאר "הסתירות נובעות מכך שאין אנו מבינים היטב את הפסוקים והפרושים של הפסוק ולכן חושבים שזה סתירה אבל זה לא וחוץ מזה מקרים כאלה של סתירות ממש נדירים

בבראשית יש הוכחה מוחלטת ובדוקה על עצם קיומם של הדינזואים ועל עוד פירושים שהעולם אכן נברא יותר מ60 מילון שנה !
אז כך שאל תחשוב בכלל שיש אנשים שחיים בסרט שלהם כי יש לדברים ביסוס הלכתי ובמיוחד הרבה הרבה אמונה בשם !

חזרה לפורום
ישן 11-11-2005, 21:08
  shirhos shirhos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "אוקיי אז ככה :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fiford
דבר ראשון אני ראיתי בקישור שכבר ענו לך אז לא אפרט יותר מידי כי אני מסכים עם חלק מהתגובות
דבר שני
שמתי לב שאמרתה שיש בבראשית סתירות לגבי דברים שנאמרו שם... אז רק שתדע
בתנ"ך אין סתירות כמעט בכלל !!!
שאר "הסתירות נובעות מכך שאין אנו מבינים היטב את הפסוקים והפרושים של הפסוק ולכן חושבים שזה סתירה אבל זה לא וחוץ מזה מקרים כאלה של סתירות ממש נדירים

בבראשית יש הוכחה מוחלטת ובדוקה על עצם קיומם של הדינזואים ועל עוד פירושים שהעולם אכן נברא יותר מ60 מילון שנה !
אז כך שאל תחשוב בכלל שיש אנשים שחיים בסרט שלהם כי יש לדברים ביסוס הלכתי ובמיוחד הרבה הרבה אמונה בשם !

אשרה לי לתקן אותך בתנך אכן יש סטירה לדוגמה בספר מלכים פרק כא מנשה מקבל עונש קיבוצי לדורות ולעומת זאת בספר דברי הימים הוא מקבל עונש אישי אכן יש סטירה בשני הספרים מופיעים אותם פרקים אבל עונשים שונים איך תסביר זאת?
חזרה לפורום
ישן 12-06-2005, 08:12
  דציבל דציבל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אני לא דתי ולא שומר מסורת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "למה ללמוד/מלמדים תנ"ך?"

אבל אני יכול להגיד לך שחשוב לי ללמוד את התנך ושאר כתבי הקודש כגון משנה,גמרא ותלמוד.
מדוע חשוב לי?כי זה נותן לי תמונה מסויימת על העם שלי,נותן לי תמונה מסויימת כיצד יהודים נהגו במשך השנים ואני מרגיש שזה חלק ממני. חבל שבית ספר רק גורם לנו לשנוא מקצוע כ"כ יפה כמו סיפורי התנך.
בתור אחד שרואה את עצמו כיהודי,אני לא רואה מצב שבו אני לא אדע את ההיסטוריה של העם שלי. אולי מבחינה מדעית הוא לא הכי מדוייק והוא מלא בהגזמות לפעמים,ואפשר להיות קטנוניים ולהגיד שקריעת ים סוף לא התרחשה באמת,אך אין זה עושה את התנך פחות אמין.

חזרה לפורום
ישן 12-06-2005, 09:56
  Dima.K Dima.K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
בדיוק מה שכתבתי שם

תחשבו, למה אנחנו לומדים? כדי לקבל עבודה טובה, למה?
להרוויח כסף, למה?
כדי לקנות אוכל, להתסקל טלוויזיה, מחשב, והנאה מעוד מלא מקורות.
מתי פעם אחרונה אכלת רק כדי להשאר בחיים?
אם אני אתן לך ג'וק שאם תאכל אתה תשאר בחיים, אתה תאכל? לא... כי זה לא תעים ולא מספק לך תענוג.
עכשיו לשאלה שלך, למה לומדים את התנ"ך.
תנ"ך שהו לא ספר היסטורי אלא ספר לימוד.
זהו מדעי העולם מוצפן כסיפור.

מה אנחנו מקבלים מכך שלומדים תנ"ך? הרבה.
חשבת אי פעם למה נבראנו?
הרי ה' מושלם ואינו נחוץ בכלום, וכיון שמושלם רוצה רק לתת.
האם אין זה שלימות? אכן, זאת שלימות.
אז מה שרוצה הבורא לתת לנו זה הנאה, מה שאנחנו מקבלים.
בתנ"ך מסופר על אדם וחווה שהיו בגן עדן, לא יודע למה אבל אנשים חושבים ש"גן עדן" זהו חלל וזמן, לא. זה לא חלל וזה לא זמן, זהו מצב הנשמה, שלימות.

אז יוצא שבהתחלה היינו שלמים, למה הורידו אותנו למצב הזה?
לא שלם.

הנה פה אני נותן לכם דוגמא.
תבחרו 2 ימים בשבוע.
ביום 1 תעבדו קשה מאד, כל היום בלי לנוח ובלי לאכול.
וליום השני תשבו ליד הטלוויזיה כל היום ותהנו.
בערב, כשלא אכלתם כלום במשך היום תאכלו שוקולד.
מתי אתם מרגישים שהוא יותר טעים? ביום שעבדתם או ביום שנהנתם?
כמובן שביום שעבדתם, זה קשור למוח. זה תהליך פסיכוטי.
שאתה עובד קשה במיוחד בשביל זה ואתה מקבל את זה אתה מוויח יותר תענוג.

הבורא רוצה שנקבל כמה שיותר תענוג, שךימות זה התענוג הכי גדול שקיים, אני צודק?
אז מה שקורה זה שהוא מוריד אותנו למטה, שנרגיש איזה חסרי אונים אנחנו ונרצה לחזור אליו בחזרה, זה מתלווה באהבה לבורא והנאה גדולה. כשאתם אוהבים משיהו אתם נהנים? זהו.

הוא מוריד אותנו לאי שלימות כדי שנהנה.

אבל אם אנחנו מתים אין זה הגיוני שמיד אחיר המוות נקבל את ה"גן עדן" שלנו... אבל גם לא הגיוני שלא נתקיים כי אז נוצר פרדוקס, הבורא רוצה שנהנה ולא נפסיק להנות.

אז מה שבא לעשות התנ"ך זה ללמד אותנו איך מורכב העולם ולהחזיר אותנו לשלימות, להחזיר אותנו ליוצר, לבורא.
חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 13:58
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "בתנך יש סטירה אחת רצינית על החברה"

הרשה לי לסכם את דברייך: אתה חושב שבגלל שלך יש נשמה, לאלוקים גם יש....
אמנם "ולא תגעל נפשי אתכם" ו-"וגעלה נפשי אתכם"(פרשת בחוקותי, שניהם) אך לא כך הדבר - לאלוקים אין "נפש" או "נשמה" בדיוק כמו לך.
הרי אם-כן - מה מייחד אותך ממנו? מדוע הוא בעל העוצמה ואתה עפר ואפר, נברא מן הנבראים.
הרי בהודעתך כבר כתבת שאתה מאמין בתנ"ך ובאלוקיו והרי "וייצר ה' אלוקים את האדם עפר מן האדמה ויפח באפיו נשמת חיים"(בראשית פרק ב' פסוק ז') כלומר הקב"ה לקח דמות אדם, עפר מן האדמה והוא הכניס בו את הנשמה שלו.
ובכן - היוצר תמיד בעל כֹּח רב יותר מהיצירה, והיצירה מחוייבת לעשות רצון היוצר(שלא ישמע כמו המחזירים בתשובה, זה עמוק הרבה יותר, קרא את הדברים שוב) - כך הקב"ה חזק מאיתנו(האדם,היצירה) ואנחנו מחוייבים לעשות רצונו - בדיוק כמו שהנגר חזק מהכִּסא, והכסא מחוייב לתת לנגר לשבת עליו.
אם היוצר והיצירה שווים - ממה נפשך? כלומר, מיהו אותו אלוקים אם לא אחד מאיתנו? אלוקים שווה לנו ולכן הוא לא שווה דבר,לדעתך.
לאלוקים אין נשמה, אלוקים הכניס בנו נשמה...ואנחנו "עפר מן האדמה" כלשון הכתוב.
אם אלוקים יצר אותנו שווים לו, מדוע לו יש את הכֹּח ליצור ייקומים, ליצור מליוני חוקים פיזיקלים שפועלים באותה הרמה ובאותו הזמן ואילו אנחנו לא מסוגלים להבין חצי מהם?
וכמו שכבר ניסח זאת הרמב"ם: "אם ידעתיו -- הייתיו", כלומר, אם היית מסוגל לתפוס את המהלך האלוקי היית הוא עצמו, אך אפילו זה אינך יכול, מכוון שבמהלך שנייה אחת קורים מליוני דברים בעולם כולל חזרה בתשובה, חזרה בשאלה, חרטה, ווידוי - אז מי אנחנו?
המשך יום נעים (ומשכיל) לכולנו,
חזרה לפורום
ישן 11-04-2006, 09:39
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MCGP שמתחילה ב "אם אנחנו עפר ואפר אז מי הוא..."

אם אלוקים הוא בעל יכולת ליצור עפר ואפר, הוא חייב להיות "שווה" משהו, הלא כן?
הרי לא ייתכן שהוא "אפס מחוק" אם יש לו את הכֹּח ליצור אדם.
אתה תופס את אלוקים בצורה פיזית, והרי לא ייתכן שאלוקים הוא אכן בעל צורה פיזית כלשהי.
התפיסה הזו אולי מתאימה לאחת מכתובות בבל העתיקה שמעידה: "יש סיבה שלא ניתן לראות את אלוקי ישראל", היא בעצמה מעידה על תפיסה עתיקה לפיה אלוקים חייב להיות בעל צורה גשמית, אך לא כך הדבר.
האם, לדעתך, אלוקים חייב להיות בעל צורה גשמית כדי שיהיה שווה משהו?
ובכן, אם אלוקים בעל צורה גשמית, הוא שווה בין שווים, חי בין חיים, בן תמותה לכל דבר, ואיננו, לפחות לא עפ"י ההגדרה - אלוקים.
אולי לפני שלושת אלפים שנה התפיסה שלך הייתה הגיונית בפי אומות העולם - הרי כולם עבדו פסלים כי הם לא האמינו שתיתכן יישות כלשהי ללא יישום פיזי בעולם הפיזי ואז בא אלוקי ישראל ובישר את הבשורה: "לא תעשון אותי". נקודה.
אלוקים לא צריך להיות בעל צורה גשמית כלשהי כדי להתהוות להיות אלוקים.
אלוקים לא בעל צורה כלשהי, כי אם היה כן, מעצם ההגדרה הוא לא היה אלוקים.
אולי זו "התפלספות בגרוש"(כמו שניסח את זה אחד ממבקרי הסרט "המטריקס") אבל זה הרי ברור לכל אדם בר-דעת, שאלוקים לא יכול להיות גשמי.
אגב, אכן אהבתי את הניסוח של מי שאמר "עבד מתקומם"....
חזרה לפורום
ישן 13-04-2006, 16:52
  roshroshon roshroshon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
תפישת עולמך מעוותת לחלוטין

דבר ראשון, אני יודעת שאתה לא היחיד שתוהה למה לומדים תנ"כ בבי"ס, ושישנם עוד רבים כמוך.
אני אישית, מציעה לך דבר קודם כל לצאת מהראש המקובע, להשאיר לרגע את הדעות האישיות שלך לגבי הדת, לנסות להתנתק לרגע מהאנטי ולחשוב.

לחשוב באובייקטיביות גמורה, לשאול את עצמך כמה שאלות שיעזרו לך בראש ובראשונה להבין את עצם קיומך, את מה שגרם לך לחשוב שאין זה מוצדק ללמוד תנ"כ, ולחשוב אם אתה באמת לא מעוניין ללמוד את הנושא בגלל תפישת עולם, בעיתיות וקושי בלמידת הדבר, או בגלל החברה שבה אתה חי.

שנית, נתונה העובדה שאתה חלק מעם ישראל, אני תוהה-למה כדאי לך בכלל לדעת משהו על העם שלנו? לא עדיף להסתייג ולהתכחש לכך? להתנתק לגמרי מהשורשים?
למה לך ללמוד משהובעצם-האין זה מיותר?

אני אישית רואה בתנ"כ, מלבד הספר הקדוש לעם, גם:
קובץ אדיר של חכמה צרופה.
ספרות וכתיבה נהדרת.
ספר היסטורי שמציג את שורשינו.
ועוד דברים רבים, נעלים לא פחות.

ולבסוף כדי לסכם את דברי, אני חושבת שכדאי לך לנסות ולהסתכל בתנ"כ, כאילו שאתה פותח כל ספר קלאסי אחר- מספרי אליס לדוגמה, או צופה בסרט פופולרי, ועל בסיס כך גם להתייחס בהתאם לדבר הנפלא שניתן לך------------------תלמד להעריך דברים.

כך דף ועט, ותנסה לסכם את התרומה והיופי במה שניתן לך, תנסה לראות מדוע אתה כ"כ נגד.

תודה וחג שמח,
ובכנות-אל תחשוש מלהתאמץ או לחשוב, עד היום אף אחד לא ניזוק מכך.
חזרה לפורום
ישן 01-05-2006, 21:58
  or171 or171 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי roshroshon שמתחילה ב "תפישת עולמך מעוותת לחלוטין"

תשובה יפה, הוצאת לי את המילים מהפה.

גם אם אתה לא מסתכל על התנ"ך בתור ספר דתי אתה יכול לראות בו הרבה דברים טובים:
-בתנ"ך יש הרבה מאד עצות שימושיות. למרות שהסיטואציה היום שונה לגמרי מזו של כותב האנשים שהקיפו אותו הם עדיין אותם אנשים שחיים היום מה שנותן תוקף מסויים לעצות.
-התנ"ך הוא יצירה ספרותית מדהימה, גם אם אתה רואה אותו בתור ספר הסטוריה וגם אם אתה רואה אותו בתור ספרות בדיונית. השירה בתנ"ך היא ממש יצירת אומנות. בפעם הבאה שאתה כותב מכתב אהבה תפתח את שיר השירים ותראה איזה דברים יש שם.

את כל הדרים האלו לא היית מכיר אם לא היית לומד תנ"ך. למרות שטיב הלימוד בבי"ס נתון לדיון.

ולגבי הדיון התאולוגי שהתפתח פה על אלוהים:
אני מושפע מאד מיצירות של סופר בשם רוברט היינליין. אחד הדברים שנאמרו בספר "גר בארץ נוכריה" (גם השם הוא מהתנ"ך-ראה ספר שמות פרק י"ג (נראה לי)) הוא "אתה הוא האלוהים"- אדם קובע את גורלו ואת מעשיו ולמרות שזה נשמע כמו כפירה זה הולך אם מספר עקרונות מהיהדות כמו שאלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו או שהכל ידוע והרשות נתונה. עוד משהו שנאמר באותו הספר זה שאלוהים רוצה שתהנו (חזרו באשכול הזה הרבה פעמים על המשפט), הוא לא היה גורם לענבים להפוך ליין אם הוא לא היה רוצה שתשתו אותו אבל הוא לא רוצה שתשתכרו ותתחילו להרוס את כל מה שמסביבכם, ניתנו לכם מתנות אז תשתמשו בהם בחוכמה. (העניין עם היין הוא רק דוגמה שהופיעה בספר).

נערך לאחרונה ע"י or171 בתאריך 01-05-2006 בשעה 22:04.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר