לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2006, 17:31
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי f-22 שמתחילה ב "ישראל במקום ה 23 בעולם ????"

אמנם צהל לא צבא כל כך חזק ביחס לצבאות אחרים, חוץ מצבאות ערב לפני שלושים שנה. בעיקרון אי אפשר לקבוע באופן חד משמעי בעת הזו מי הצבא הכי חזק, שכן חוזק צבאי נמד לפי איכות הלחימה של הלוחמים ואיכות הצבא בכלל ולא לפי כמות בכלל, שכן מעטים גוברים על רבים בהרבה מאוד פעמים ככה שכמות לא משחק כל כך תפקיד למרות שלכמות חיילים יש בהחלט מקום חשוב כדי לשפר עוצמה צבאית.
הרשימה הזו לא רלוונטית מכיוון שלא הייתה מלחמה כלשהיא בעידן הזה בין למשל מקסיקו לפולין (סתם דוגמא) שיכולה לקבוע למי יש צבא יותר חזק, רוב המדינות המוזכרות ברשימה לא נלחמו כלל בעשרות השנים האחרונות וחלקם לא נילחמו באופן רציני במאה או מאות שנים האחרונות, ככה שאי אפשר ממש לומר איזה צבא גובר על מי לפי הרשימה הזו כי אין על מה להתבסס כל כך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2006, 19:57
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
עד כמה שאני זוכר, לפני כמה שנים הייתה כתבה ב"מערכות"

ולפיה בכמות כוח-אדם וציוד צה"ל משתווה ל2-3 מדינות אירופאיות ביחד (חוץ מאולי שלושת הגדולים - בריטניה, גרמניה וצרפת), עם תקציב נמוך בהרבה.
אוסטרליה לפנינו בכמות הציוד? נו באמת. יש להם, עד כמה שאני זוכר, משהו בסדר גודל 2 חטיבות חי"ר, 2 גדודי שריון וכ-70 מטוסי קרב.

כאשר 30% מהאלה שמשרתים חושבים כל היום רק על דבר אחד(שחרור).
כאשר כך הצבא מטפל בחייליו
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3090766,00.html
אתה מפסיק להיות אופטימי.
זה כבר לא מה שהיה פעם.
ועוד בכלל לא נגעתי בנושא המלואים, כאן הדעה הרווחת היא שמי שעושה פרייר, עצוב אולי להודות בכך, אבל זהו המצב.

מובן ומוסבר.
"צה"ל בנוי למלחמות, חושל במלחמות, מיועד לנצח בקרבות מעטים-מול-רבים, ואולי אפילו אידאלי לזה. ולכן צה"ל בתקופת השלום המתמשכת זה כמו "פרארי", שמשתמשים בה בתור גרר. זה אפשרי, אבל "פרארי" לא תוכננה ולא נבנתה לגרירה, היא נבנתה למירוצים. בגלל זה גרירה ב"פרארי" יקרה מאוד, לא יעילה ובסופו של דבר, הורסת. אז אם באמת יש שלום - שיהיה שלום, אבל אל תתפלאו אחר כך שצה"ל הפך למה שהוא עכשיו".
כאשר חיילים (גם סדיר וגם מילואים) לא מבינים מה בדיוק הם עושים בצבא, אין פלא שהם לא מתלהבים (בלשון המעטה) להיות בה.
ישן 14-05-2006, 19:57
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
עד כמה שאני זוכר, לפני כמה שנים הייתה כתבה ב"מערכות"

ולפיה בכמות כוח-אדם וציוד צה"ל משתווה ל2-3 מדינות אירופאיות ביחד (חוץ מאולי שלושת הגדולים - בריטניה, גרמניה וצרפת), עם תקציב נמוך בהרבה.
אוסטרליה לפנינו בכמות הציוד? נו באמת. יש להם, עד כמה שאני זוכר, משהו בסדר גודל 2 חטיבות חי"ר, 2 גדודי שריון וכ-70 מטוסי קרב.

כאשר 30% מהאלה שמשרתים חושבים כל היום רק על דבר אחד(שחרור).
כאשר כך הצבא מטפל בחייליו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3090766,00.html
אתה מפסיק להיות אופטימי.
זה כבר לא מה שהיה פעם.
ועוד בכלל לא נגעתי בנושא המלואים, כאן הדעה הרווחת היא שמי שעושה פרייר, עצוב אולי להודות בכך, אבל זהו המצב.

מובן ומוסבר.
"צה"ל בנוי למלחמות, חושל במלחמות, מיועד לנצח בקרבות מעטים-מול-רבים, ואולי אפילו אידאלי לזה. ולכן צה"ל בתקופת השלום המתמשכת זה כמו "פרארי", שמשתמשים בה בתור גרר. זה אפשרי, אבל "פרארי" לא תוכננה ולא נבנתה לגרירה, היא נבנתה למירוצים. בגלל זה גרירה ב"פרארי" יקרה מאוד, לא יעילה ובסופו של דבר, הורסת. אז אם באמת יש שלום - שיהיה שלום, אבל אל תתפלאו אחר כך שצה"ל הפך למה שהוא עכשיו".
כאשר חיילים (גם סדיר וגם מילואים) לא מבינים מה בדיוק הם עושים בצבא, אין פלא שהם לא מתלהבים (בלשון המעטה) להיות בו.
ישן 14-05-2006, 20:28
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
ויכוח מיותר לדעתי

הצבא הטוב בעולם הוא זה שלא צריך להילחם. לכן, כבר ברור שיש כמה צבאות טובים מאיתנו ברשימה הזו... ואם להיות יותר רציניים - מי שאמר ש"באירופה, בצפון אמריקה וגם באסיה יש מדינות שהן בליגה אחת מעלינו" לא כל כך מבין על מה הוא מדבר. יש דברים שמעבר למספרים היבשים. די אם נתחשב בעובדה שבעת פרוץ מלחמת העולם השניה הצבא האמריקאי היה מדורג 19 בעולם על פי המספרים היבשים - כיוון שאירופה כבר היתה חמושה עד השיניים והאמריקאים, כרגיל, חיו בהוליווד. עם זאת, לא היה כח בעולם אז שהיה מסוגל לנצח את האמריקאים בשדה הקרב ולהכריע אותם, וגם אם המלחמה היתה נמשכת עוד 5 שנם, בסופו של דבר האמריקאים היו מנצחים. מצד שני, בוייטנאם, מול כמה לוחמי גרילה עם ציוד סובייטי חלוד, בחלק מהמקרים, האמריקאים - שבכל דרוג היו ממוקמים הרבה מעל האויבים שלהם - קיבלו בעיטה בישבן ועפו הביתה. ככה גם הצרפתים באלג'יריה (למרות שמאז נפוליאון קשה למצוא דוגמא למלחמה בה הצרפתים לא קיבלו בעיטה ועפו הביתה - אם בכלל נשאר להם בית לעוף אליו) וככה גם עוד דוגמאות שלא זה המקום להכנס אליהן...

די אם נביט ברשימה: גרמניה כיום איננה מדינה כל כך חזקה, כנ"ל צרפת (כל הרוח הצרפתית מתרכזת בלחימה ברחובות - בלי ציניות - ולא בשדה הקרב, אז לא חשוב איך הם מצויידים), כנ"ל יפן, ברזיל ואינדונזיה - זה רק מספרים, על ספרד ואיטליה חבל להרחיב את הדיבור, כנ"ל קנדה שנסמכת על ארה"ב לצורכי הגנה, כנ"ל אוסטרליה. והכי חשוב - הסיבה היחידה - אומר שוב: היחידה - שאנו כיום בני חורין לשבת מול המחשב ולהתווכח, היא שמצרים וסעודהי מעולם לא היו מעלינו בשום רשימה כזו, כמו גם היום. נקווה שגם לא יהיו לעולם בעתיד, כי כמו שאמר ראש הממשלה הראשון שלנו: המלחמה האחרונה בין ישראל לערבים תהיה, כשהערבים ינצחו.
ישן 14-05-2006, 20:56
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לגרמניה אין כח גרעיני..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי -POW- שמתחילה ב "לפי דעתי ישראל היא אחת מחמשת הכי חזקות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -POW-
בארה"ב אני לא סומך כ"כ על הכוחות המיוחדים, בגרמניה על הכוח הגרעיני.
.

ואתה לא סומך על הכוחות המיוחדים האמריקאיים???? צריך לסגור אותם לאלתר ולשחרר את החיילים משירות צבאי...

החופש הגדול רק בעוד חודש וחצי לא?

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 14-05-2006 בשעה 20:58.
ישן 15-05-2006, 09:21
  the_sting the_sting אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך MSN אל the_sting

לא רציתי להגיב אבל עכשיו יש פה כמה דברים שדורשים את זה

לאוסטרליה יש יחידה מבין הטובות בעולם , והם הוכיחו את היכולות של הצבא שלהם בעבר ובהווה (WW2 ,עיראק

גם אם לחיילים של סין לא הייתה שום הכשרה הם עדיין היו מנצחים את צה"ל בגלל מספרם העצום,רק כדי שתבינו , יש להם כ"כ הרבה חיילים ששיטות המיון שלהם הגיעו לרמות מטורפות
(לדוג' הם לא מקבלים חיילים שנוחרים ברמה רועשת מידי.. דמיינו שצה"ל היה מוותר על לוחם בגלל דבר כזה)

חוץ מהמעצמות הגדולות שאני בכלל לא מדבר עליהם (למרות שיש פה אנשים שחושבים שישראל יכולה לכבוש את אירופה..) יש מדינות שלא ראיתי שאנשים הזכירו בכלל , לדומגא טורכיה , לטורכיה יש צבא עצום בגודלו ובאיכותו.

בקיצור זה נכון שנלחמנו נגד צבאות ערב וניצחנו , ונכון שאנחנו מדריכים מדינות גדולות ממנו בהרבה איך לנהל צבא, אבל תצאו מהסרט שצה"ל הוא הצבא החזק בעולם !

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/305601/eilat_a.jpg]

ישן 15-05-2006, 10:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האוסטראלים
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי the_sting שמתחילה ב "[font=Arial]לא רציתי להגיב..."

הצליחו לשגר חיל משלוח מקצועי ליותר מ-4(!) סכסוכים בינלאומיים בהם החזית היתה רחוקה מהם (במלחמת העולם השניה הם נכנסו למלחמה לפני כניסת יפן) ובכולם ביצעו את משימתם בצורה מקצועית אף יותר מהצבאות שלכאורה "לחמו על הבית". במידה ועורכים השוואה לצה"ל, ישנה כאן נקודה חשובה. חוט השידרה של הרוח הצה"לית היתה תמיד "המלחמה על הבית". מלחמת לבנון העמידה בסימן שאלה גדול את היכולת הפיקודית והחיילית של צה"ל לתפקד אף בטווח קצר במילחמה שנוייה במחלוקת. ניתן לכן להגדיר את צה"ל כ"צבא מעולה במלחמות המתרחשות דרומית למפרץ אלכסנדרטה, צפונית למדבר המערבי ומערבית לים הכספי" (ללא קשר למיהו האוייב). צבא בזמננו נמדד גם ביכולתו למנף כוח לכוון סכסוכים "רחוק מהבית" הן מבחינה לוגיסטית ובעיקר מבחינה מנטלית. היכולת הזו בצה"ל, נמוכה.

ישן 15-05-2006, 11:11
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
לא מובן לי מאיפה אתם מביאים את הדברים האלה

צה"ל כבר לחם במלחמה טוטאלית אחת, ארוכת זמן, וניצח בה. זו היתה מלחמת העצמאות. נכון שהוא חלש במלחמות התשה ונכון שהאוייב מכיר בזה ומתעל את מלחמותיו למסלולים המתאימים לו, אבל תפקידם של המדינאים הוא למנוע זאת - במלחמת ההתשה חטפנו כיוון שלא הצלחנו לסיים את המלחמה כמו שצריך, ואת התוצאות אכלנו, במיוחד בחזית המצרית, במלחמת יום הכיפורים. מצד שני - גם ב-1956 וגם ב-1967 סירבנו להכנס למלכודת הזו והתוצאות הצבאיות (וב-1956 גם המדיניות) היו בהתאם.

"הכח התעשייתי של האוייב" הוא משהו שאין לזלזל בו, אבל אני בספק רב אם הוא משתווה לפוטנציאל התעשייתי בארץ, אז לא בטוח בכלל שזה "יכריע" את צה"ל במלחמה ארוכה. לגבי המספרים - זה כבר עניין אחר, אבל גם במישור הזה, במלחמה מודרנית, זה לא כל כך חד משמעי וגם במלחמה קלאסית - אפשר להביא גם את הדוגמא של 48 וגם של 67, איך מספרים לא עושים כלום אם לא יודעים להשתמש בהם נכון. כח צבאי הוא לא שרימת מכולת של מה יש וכמה יש ומה אין.

אף אחד לא התעלם מטורקיה - היא מופיעה ברשימה האמורה והסיבה שאף אחד לא הזכיר אותה, היא כנראה בגלל שהכותבים כאן סבורים שהמיקום הגבוה שלה לא מופרך, להבדיל ממדינות אחרות שמופיעות שם (כולל אוסטרליה - זה יפה שהם יודעים לשלוח חילות משלוח וכו', אבל מכאן ועד להפוך אותם לאחד הצבאות המובילים בעולם - לא צריך להגזים).

ואחרון אחרון חביב - אף אדם נורמלי לא חושב שצה"ל הוא הצבא החזק בעולם. המציאות מוכיחה שהוא הצבא החזק באיזור, וזה מספיק כרגע.
ישן 15-05-2006, 14:10
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא, יבואו ברגל...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי -POW- שמתחילה ב "אם אתם מדברים על מלחמות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -POW-
אז איך יביאו לישראל מיליארד סינים שילחמו?? (אל תגידו מטוסים כי יש נ"מ)
עכשיו ניראה לי שכמה פה חושבים שזה ימי הביניים ויוצאים להילחם ראש בראש, צבא א' על גבעה, צבא ב' על גבעה אחרת ובהיכון כולם מסתהרים, אז תבינו שזה לא ככה!!!

והם יעמדו על גבעת חלפון וגבעה 24 ששתיהן לא עונות...

ישן 21-07-2006, 22:15
צלמית המשתמש של Loozi
  Loozi Loozi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Loozi
טוב תקשיבו שמעתי פה תגובות של חוסר ידע

ככה עכשיו כמו שנאמר פה זה לא מלחמה שמיליון סינים עולים על גבעה אחת מיליון על גבעה שנייה ומסתערים שכחתם שלישראל יש לא מאט פצצות אטום. וואלה כמו שראיתם מספיקות שתי פצצות כדי לשתק מדינה כמו יפאן. ואלה שמעו אני לא אומר שאנחנו ברמה של ארה"ב ורוסיה אבל מבחינת שאר המדינת ואלה אני מאוד תופס מצהל אל תיתנו לתאונות עכשיו בצפון לשנות את דעתכם גם ארהב התסבכה בעירק וכו' אל תחשבו שחיזבאללה פריירים. בכל מקרה כבר משנות ה-50 אין דבר כזה המדינה החזקה בעולם כי במהלך המלחמה הקרה ראינו את זה תראו לרוסיה וארהב יש טילים ארוכי טווח שיכולים להגיע לכל מקום טילים שיכולים לשאת פצצות גרעיניות. ככה שלמשל בכל רגע נתון רוסיה וארהב יכולים לשגר 1000 טילים גרעינים ולחסל כל מדינה בעולם וגם אחת את השנייה לרוסיה ולארהב במהלך המלחמה הקרה הם הציבו את הטילים שלהם כך שאם אחת יורה על השנייה באופן אוטומטי טילים נשלחים לארהב/רוסיה ומחסלים את כל המדינה ככה שאין דבר כזה הכי חזקה במלחמה טוטאלית רוסיה וארהב בדרגה מעל כולם אבל אין מישי שהיא יותר חקה ונכון ואל תשכחו שכל מדינה ומטרותיה למשל שוויץ לא צריכה למשל צבא אבל יש מדינות שואלה אם הם יחליטו אם ישקיעו הרבה כסף על צבא אז הן יהפכו גם לשם בתחום

ישן 21-07-2006, 23:08
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Loozi שמתחילה ב "טוב תקשיבו שמעתי פה תגובות של חוסר ידע"

קודם כל 2 פצצות אטום לא שיתקו את יפן, הם עדיין היו מסוגלים להילחם, פשוט ההרס המחריד חיזק את המחנה שההעדיף כניעה מאשר לחימה עד החייל האחרון, דבר שני מספרים כן משנים שוב תראה את מלחמת העולם השנייה בנות הברית לא ניצחו בגלל שהם היו עליונים על הגרמנים (בדיוק להפך, הגרמנים היו עליונים עליהם בציוד ובלוחמים) אלא מכיוון שהם היו יכולים לשלוח יותר חיילים וציוד בעוד שלגרמנים נוצר מחסור בכוח אדם ובציוד (פשוט בשלב מסויים זה היה מעבר לכוחם להחליף את האנשים שנפלו ואת הציוד שהושמד), כמו כן נשק גרעיני נחשב לנשק "יום הדין" כלומר לא נשק שיעשו בו שימוש בנסיבות רגילות.

ישן 22-07-2006, 10:13
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
לא מבין מה הטענות שלכם?
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=מקסימוס..."

מה אתם ילדים קטנים שאכפת להם מהמיקום של ישראל?
כנראה שמפעילי האתר הזה לא יודעים שבישראל מפתחים את הפצצות החכמות ביותר בעולם,ואת מערכות הלחימה המתקדמות ביותר בעולם
ושישראל היא החלוצה העולמית בפיתוח כטבמי"ם{כן..ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שפיתחה כטב"ם מתקדם..}ואני לא מכליל את ה"טיסנים" שהמריקאים פיתחו בשנות ה60,זה רחוק מלהיות "כטב"ם"
צה"ל ללא ספק הוא אחד הצבאות החזקים בעולם,והחזק במזרח התיכון בפרט.

ואם אתם שואלים אותי?
אז מצידי שישראל תדורג במקום האחרון באתר העלוב הזה,זה רק יעזור לנו בעקיפין...

ישן 23-07-2006, 09:27
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
הלו ! הלו ! קחו אוויר רגע

הרשימה הזו מייצגת נתונים כמותיים שאינם בהכרח מתחברים, ולא מתייחסת לנתונים איכותיים, ולכן גם לא ניתן להגיע למסקנות רלוונטיות.

שימו לב לפילוח השיריון. מחברים שם טנקים לרק"מ (גלגלי וזחלי) ומה מקבלים? שלישראל יש 1000 רכבים יותר מסין?!?

מה ניתן ללמוד מזה? שכל סופה ממוגנת נחשבת טנק?

מעבר לזה - חילות האוויר כוללים את סה"כ כלי הטייס המופעלים בחיל האוויר. זה אומר שדין מטוס קרב חדיש כדין מטוס אימון (או אפילו דאונים שמופעלים ע"י חלק מחילות האוויר במסגרות דמויות "גדנ"ע אוויר"), ואין כמובן כל התייחסות לאיכות הכלים, מצב השמישו שלהם וכד' - אלא רק לנתוני הסד"כ שעל הנייר.

ישן 23-07-2006, 11:10
  tal1939 tal1939 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
בואו נסכים על משהו אחד ................!!

למרות כל השבחים והעיטורים שתמיד נתנו ל לצבא שלנו ונכון שתמיד אהבנו לחשוב שהצבא שלנו הוא מהמובילים בעולם , לא כן הדבר .

המציאות של היום מראה איך ארגון טרור ( ארגון גרילה תבחרו אתם את השם ) של כולה 3000 חילים עושה טרור לצבא שלנו ומוכיח לנו כמה כשלים רשלנות ומחדלים יש לנו בצבא .

( אני לוקח בחשבון את העובדה שמדינת ישראל אינה ממשת את מלוא פוטניאל הלחימה שלה ) .

תבינו איך אירגון כה קטן צמח לידי כך שהוא משבית לנו חצי מדינה .

אני מעריך שהצבא שלנו ירד ברמתו בשנים האחרונות וחייבת לבוא ועדת חקירה בסיום המלחמה על מנת לבדוק כיצד מיעלים את הצבא שלנו ומחזירים אותו לתקופות הזוהר שלו .

אני מעריך שהצבא שלנו מביחנת צבא וכאשר אני אומר צבא אני מסתכל על כל ההיבטים הוא במקום של 8-12 .
ישן 23-07-2006, 11:37
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
אני רואה שאתה בכיין סדרתי...
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי tal1939 שמתחילה ב "בואו נסכים על משהו אחד ................!!"

שלא לדבר על הניתוח האסטרטגי המעמיק:
"אני מעריך שהצבא שלנו מביחנת צבא וכאשר אני אומר צבא אני מסתכל על כל ההיבטים הוא במקום של 8-12 ." למה לא 12-15?
אני שולח לינק של האשכול הזה למכון "יפה" ללימודים אסטרטגיים, שיעדכנו את המקום שלנו בלוח.

על מה כל הצעקות? יש בידך כל הנתונים לקבוע איפה היה מחדל ואיפה לא? מה רמת המודיעין הקיימת על החיזבאללה?

מספיק עם הבכי והאדרת האויב. חזבאללה הוא ארגון מסודר וללוחמיו שדאות וחיילות טובה ויתרון ברור ברמת ההיכרות עם השטח אבל בכך מסתיים הסיפור.
חייל החי"ר הצה"לי הממוצע מאומן טוב יותר, מצוייד טוב הרבה יותר ובעל מעטפת רחבה מאד של אמצעים העומדים לטובתו ע"מ שישלים את המשימה.
לחימה כנגד ארגון גרילה, בשטח סבוך, מבולדר ובנוי שהוכן במשך 6 שנים ליום חדירה צה"לית דורש קורבנות ויהיו עוד הרוגים.

לגבי העורף - מעל 10,000 רק"ק לטווחים קצרים ובינוניים ומערך שיגור שנבנה במשך יותר מעשור, למה אתה מצפה?
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:01

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר