לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2004, 06:35
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
זה ארוך, אבל אולי יועיל לך במשהו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי erez_350 שמתחילה ב "אם שואלים בראיון...."

ראשית תדע ששואלים מהכל, גם שאלות מוזרות, ואפילו כאלה שחודרים לתחום הפרט. יש מאגרי שאלות כאלה באינטרנט. ואם לא מצאת, תיצור איתי קשר בפרטי ואני אפקסס אליך דפי שאלות.
לפני שהם שואלים יש כל מיני הקדמות מעצבנות של "ספר על עצמך" "ספר על התפקיד הקודם" וכו'.
ספר על עצמך-תפתח במשפט אישי קצר ומייד תעבור לתחום המקצועי (אם הייתי יודעת למה המשרה, יכול להיות שהייתי יכולה להמליץ על משפט)
כשמתארים תפקיד- ראשית, מה היה התפקיד. שנית, איפה היה התפקיד ולבסוף משך זמן התפקיד.
מה אהבת בתפקידך האחרון?-להשתמש במילים רכות, למשל במקום להגיד "שליטה" להגיד "חופש פעולה". דינמיות היא מילה טובה ועוד כאלה שדומות.
תתאר את הממונה עליך-לא לתת ביקורת אישית ברמה אישית! "יחסי אנוש טובים", סוליסט, מאציל סמכויות, מקצועי, ידע את עבודתו, מלמד, יודע לפרגן, מנהיג, רגיש לצורכי עובדיו, סובלני. בשום אופן לא תיאור אישי מידי. ותזכור כשהם שואלים את זה, הם בוחנים מה תגיד עליהם בעתיד (אפשרויות).
שתי תכונות רעות- "פרפקציוניזם" יצא מהאף לשמוע את המילה הזאת - לא להשתמש!. קח תכונות שלך שהן אולי טובות מבחינך ויכולות להרתיע אחרים. למשל קפדנות יתר, ביקורתיות, לעיתים מעורב מידי. הביקורתיות להדגיש שהיא יותר אישית עצמית.
לאיזה שכר אתה מצפה- רוצה XXX אבל מוכן להתפשר. אפשר להתחיל גם מסכום השכר האחרון ולציין שמוכנים להתפשר, או לדרוש יותר, כי כעת יש לך יותר נסיון, אם למדת קורס או לימודים, אז זו גם סיבה מדוע אתה רוצה יותר.
אם אתה לא לחוץ לעבודה ולא רוצה להתפשר בשכר - אל תתפשר.
מדוע אתה מתאים לתפקיד-חשוב שתכיר לפני כן את התפקיד ואת החברה, דרך כל מיני מקורות מידע. ואז תבחר את הדברים הבולטים ותתפס אליהם. כמו למשל: ארגון, אמינות, כבף, שפות, שעות שמוכן להשקיע, וכו'. 3 דברים לא יותר.
מדוע אתה מעוניין במשרה-למדתי ואני רוצה להתקדם ולהתנסות. סביבת עבודה נראית טובה . חברה קטנה-אני לבטח אשתלב בה.
מדוע אתה מאמין שאתה מתאים יותר ממעומדים אחרים- להתחכם! אני לא ראיינתי את שאר המועמדים ואיני יודע. לדעתי, אני מתאים ואתה(המראיין) זה שתחליט.
אבל אחרי זה אתה "מוכר את עצמך" כמו למשל: מוכשר, לא מאחר, עצמאי בעבודה, יודע לבצע הוראות, לא מחסיר, אמין, לויאלי, יציב, נעים להיות בסביבתי, יכול לתת שעות נוספות, "מתקתק" עבודה וכו' (תבחר מה שמתאים עבורך)
איזה משרה מאלו היו לך לא אהבת - להגיד אמת. ותצטרך להסביר בקצרה למה.
מדוע עזבת- להגיד את האמת. אפשר לתת סיבות כמו מרחק גיאוגרפי וכו', שאיפה להתקדם, מיצוי עצמי. אם פוטרת חייבים לספר ואפשר למתן את זה ב"חילוקי דעות מקצועיים" או משהו דומה.
כיצד אתה מעריך הצלחה-סיפוק, כסף, מעמד וקידום בעבודה. לא להתבייש להגיד כסף, אם זה נכון מבחינתך.
כיצד אתה מתמודד בזמן לחץ- סדר עדיפויות!
מהם הדברים החשובים ביותר לך בסביבת עבודה-סביבת עבודה נקיה,פירגון, שת"פ, יחסי אנוש טובים, התקדמות, להרוויח. לתת פה דגש על הרצון לתרום לחברה.
מה אומר לך המונח יצירתי - להוציא דברים אל הפועל.
תאר את הסקרנות שלך בין 1 ל10- גם אם אתה הכי סקרן בעולם את אומר מקסימום בין 5 ל 6. לא טוב גבוה מידי ולא טוב נמוך מידי.
איך התפתחת בשנים האחרונות- אם למדת, אז תכניס לימודים, הבנה כללית בכלכלה וכל מיני דברים מקצועיים שאכן התפתחת או התחלת להתפתח (בשביל הראיון כבר התפתחת).
מדוע אתה רוצה להחליף עבודה - להתקדם, להרוויח יותר, קרוב יותר לבית , רוצה להשתלב בחברה מליחה ולהתקדם איתה.
מה מוציא אותך מדעתך- אי ביצוע הוראות
איך תסביר את היותך כל -כך הרבה זמן בתפקיד- התחלתי והתפתחתי עם הארגון
מה עושה חברה למצליחה - יודעת להתאים את עצמה לדרישות השוק, ניהול וארגון.
מה אתה עושה בזמנך החופשי- תן תחביבים שלא גוזלים זמן רב ולא מסוכנים (הכל תלוי לאיזה חברה אתה פונה)
האם תהיה מוכן להציג את עמדתך בפני הממונים עליך, כאשר עמדתך שונה? עד כמה תילחם? - דיפלומטיות ידידי, זה המקום להפעיל אותה. מותר שיהיו חילוקי דעות כשהמטרה זה הצלחת החברה.
לסכם על עצמך - מוציא לפועל, מבצע את התפקיד בכל מצב, לא מתפשר על פחות מהצלחה, ישר. זו שאלה, שלמעשה סוגרת את הראיון ואת המעגל עם השאלה הראשונה של "ספר על עצמך" אז תהיה עיקבי.
מה לא שאלתי אותך , שהייתי צריך לשאול- אפשר לציין שנשאלת הכל ואפשר להיות קצת עם חוצפה ישראלית ולהגיד "מתי אני מתחיל לעבוד"......
טוב זה על רגל אחת
מקווה שזה יעזור במקצת. ותגיד תודה שאתה לא אישה, השאלות שהן נשאלות בנוסף הרבה יותר גרועות.
בהצלחה.

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר