לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2006, 00:26
  Drori Drori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Drori
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי zion 18 שמתחילה ב "יש לך עוד מידע על זה ?"

אני אענה לך לפי מה שאני יודע על החברה שעושים את הפרק משימה באיזור שלנו, לא שאני יודע על זה הרבה, כי לא התעמקתי אף פעם(באופן כללי אני לא כל כך בעד הרעיון)
בכל מקרה, מדובר בחברה מתנועות נוער, שאחרי השנת שירות שלהם עשו טירונות בגדוד חמישים של הנח"ל, ובעקרון באיזשהו שלב אחרי זה השירות שלהם הופך לפרקי משימה, מה שאומר להיות באיזור מסוים (קיבוץ, מושב, מתנ"ס איזורי, ויכול להיות שהם אפילו מרחיבים לפנימיות עמותות או מוסדות שונים ואחרים, לא שידוע לי על זה) ובכל מקרה, מסייעים שם ועובדים שם בתור חלק מהצוות המחנך. בעיקרון יש להם כל מיני מטרות משלהם, למשל לא לעזוב את הגרעין של האנשים גם לאחר סיום השירות ולגור באותו מקום ביחד וקצת לחיות בתחת אחד של השני(זה החלק שאני יותר סולד ממנו, באופן כללי אני מאמין שבן אדם מתפתח משינויים בסביבה שלו, והם מקובעים מאוד במגורים ובמחיה).
יכול להיות שהיו קצת טעויות במה שאמרתי, זה בכל אופן מה שאני זוכר ויודע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-01-2006, 02:32
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
טוב נו, כנראה שאף אחד אחר לא עושה את זה...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shirhos שמתחילה ב "איך זה הולך בנחל? מישהו יכול להסביר לי?"

ככה
בוא נעשה קצת סדר:
נח"ל - חטיבת חי"ר סדירה לכל דבר
גדוד 50 - גדוד חי"ר רגיל שמורכב מכמה גופים שונים:
*בני משקים "לפיקוד" - גיוס פעם בשנה (נובמבר) של בעיקר קיבוצניקים ומושבניקים, שעוברים גיבוש של יום וחצי.
*בני גרעינים (ארחיב בהמשך) - גיוסים מרץ ואוגוסט (ולפעמים גם נובמבר, אבל פלוגה נפרדת מבני המשקים) מורכב בעיקר מהם
*רגילים - בנוסף לבני הגרעינים, בכל מחזור מגוסיים מספר חיילים (בהתאם לצורך) לגדוד 50 בצורה רגילה, כמו לשאר הגדודים בחטיבה.

בני גרעינים - רובם אנשים שהיו בתנועות נוער כלשהי, אבל זה לא חובה.
המסלול שלהם כזה: בסוף י"ב הם עושים שנת שירות (כל אחד בהתאם לאיפה שהוא היה לפני זה בד"כ).
בתום שנת השירות הם עושים 4 חודשים של"ת (שירות ללא תשלום), בד"כ עובדים באיזה מושב/קיבוץ.
אח"כ הם "מתגייסים" (לא באמת מתגייסים, כי את הגיוס פיזית הם עשו לפני 4 חודשים) לגדוד 50, עושים טירונות, אימון מתקדם ועולים לגדוד.
שם הם עושים פעילות מבצעית כמו שאר הגדוד, רק שבמקום המסלול הרגיל של 10 חודשים ואז לוותיקות, הם עושים מסלול של שנה וחצי ואז יוצאים לפרק משימה.
פרק המשימה זה תקופה שהם אומנם בצבא, מסתובבים על מדים והכל, אבל העבודה שלהם היא בעצם המשך הפעילות של הגרעין, רובם נמצאים בעיירות פיתוח, מלמדים בבתי-ספר, עובדים עם ילדים במצוקה וכו'...
בתקופה הזאת הם (בד"כ) גרים ביחד בדירה, אחראים לעצמם כמעט מכל הבחינות, ואם יש להם מזל הם גם קובעים לעצמם את אופי העבודה.
פרק המשימה נמשך (ופה יכול להיות שאני טועה בקצת) 10 חודשים.
אחרי ה-10 חודשים האלה הם חוזרים להיות לוחמים, אבל לא בגדוד. הם חוזרים להיות פלוגה נפרדת בגדוד הנח"ל החרדי ("נצח יהודה"), ושם הם נמצאים עד סוף השירות שלהם.

המטרה של הדבר הזה זה לאפשר לגרעינים להמשיך ולהתקיים גם בתקופת הצבא, כדי שיוכלו להמשיך גם לאחר מכן.

***ניתן לצאת מבני הגרעינים לקורסים פיקודיים, אבל מי שעושה את זה מתנתק בעצם מהמסגרת של בני הגרעינים והופך להיות לוחם כמו כל שאר הלוחמים בנח"ל.
ישן 23-05-2006, 06:01
  gholateg gholateg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zion 18 שמתחילה ב "נח"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
ככה
ב\ם להיות לוחמים, אבל לא בגדוד. הם חוזרים להיות פלוגה נפרדת בגדוד הנח"ל החרדי ("נצח יהודה"), ושם הם נמצאים עד סוף השירות שלהם.

המטרה של הדבר הזה זה לאפשר לגרעינים להמשיך ולהתקיים גם בתקופת הצבא, כדי שיוכלו להמשיך גם לאחר מכן.

***ניתן לצאת מבני הגרעינים לקורסים פיקודיים, אבל מי שעושה את זה מתנתק בעצם מהמסגרת של בני הגרעינים והופך להיות לוחם כמו כל שאר הלוחמים בנח"ל.

לפי מיטב הבנתי, הנאמר פה על בני גרעינים המשרתים בנצח יהודה בסוף השירות
הוא מוטעה לגמרי, זה לא נכון בכלל
קיצור זה לא נכון, חוזרים לגדוד 50

החרד לדורות - מחנך אנשים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר