לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2006, 17:48
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
מה דעתכם על ניתוח לייזר לתיקון ראייה? בעד/נגד

אחרי כשתים-עשרה שנים עם משקפיים החלטתי לעשות זאת. נמאס לי להסחב לכל מקום עם שתי זוגות (שמש ורגיל) ולהחליף בכל כניסה ויציאה לבניין. לשמור על המשקפיים משבר ולכלוך. בצבא לסחוב גם זוג רגיל, גם שמש, זוג ספייר בתיק, וכמובן את משקפי האב"כ לחירום. ה"תענוג" של משקפיים בטיולים, בשחייה,בסקי, בריצה וכושר גופני. נמאס...
חשבתי לעשות זאת כבר לפני כחמש שנים, אבל משום מה הרעיון שרופא יחתוך לי את העין עם סכין ידנית לא מצא חן בעיני
אז חיכיתי, והיום יש שיטה בה הכול נעשה על ידי לייזר, גם החיתוך המקדים וגם התיקון, לאחר בדיקות ממוחשבות. תיאורטית יש פחות סיכונים, והבעיות עם ראיית לילה כבר נעלמו כמעט לגמרי.
אז עשיתי את מחקר, קראתי, עשיתי בדיקות ויש לי כבר תור.
אני לא מפחד מהתוצאות או אפילו כישלון, אבל אני סתם חושב האם זה שווה את זה, סיכון/מחיר לעומת תוצאה.
מה דעתכם? מישהו ניסה? בעד/נגד? מדובר על שיטת Intralase
http://www.intralase.com/video/intralase_flash.html

זה סרט (לא לבעלי קיבה רגישה) על השיטה הישנה
http://video.google.com/videoplay?d...3197905&q=lasik
תבינו למה לא עשיתי אותה אז
בחדשה בעצם אין את כל הקטע הראשון, הלייזר מבצע את החיתוך.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2006, 14:10
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מתוך ynet
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "מה דעתכם על ניתוח לייזר לתיקון ראייה? בעד/נגד"

רבים ממרכיבי המשקפיים חולמים על ראייה חדה, ללא תלות בעדשות הפלסטיק. ואכן, מדי שנה מתבצעים בישראל כ-15 אלף ניתוחי לייזר לתיקון הראייה, והשוק מגלגל כ-100 מיליון שקל. בכנס שנערך לאחרונה הוצגו החידושים החמים בתחום, כולל שיטות שיאפשרו לנתח גם מרכיבי מספרים גבוהים או בעלי קרניות דקות

כל מי שמרכיב משקפיים מכיר את תחושת חוסר האונים והבלבול שאוחזת בו כשהזוג התורן נעלם מהעין. לא משנה אם המספר שלך נמוך או גבוה, אם אתה ממושקף מגיל צעיר או שפיתחת קוצר ראייה בגיל מבוגר יחסית – התלות בעדשות הפלסטיק היא חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום. בלעדיהן קשה ללכת ברחוב, לעשות קניות ואפילו לגשת לשירותים בלילה. אז מה הפלא שחלק לא מובטל מקצרי הראייה חולמים להיפטר מהן? ארבעה אחוזים מציבור מרכיבי המשקפיים בישראל עברו בשנים האחרונות ניתוחי לייזר לתיקון הראייה במטרה להיפטר מהמשקפיים – כך עולה מנתונים שפרסמה לאחרונה רשת "עיניים" להסרת משקפיים לקראת הכנס לרפרקציה (ניתוח תיקון ראייה), שנערך באחרונה.
על-פי ההערכות, מדי שנה מתבצעים בישראל כ-15 אלף ניתוחי לייזר לתיקון הראייה. שוק ניתוחי הלייזר בארץ מגלגל כ-100 מיליון שקל בשנה. "כשבעה אחוזים ממרכיבי המשקפיים חושבים איך להיפטר מהם", אומר ד"ר עמי בן-הירש, המנהל הרפואי של רשת "עיניים".
למרות חדות הראייה שהן מקנות למי שמרכיב אותן, משקפיים אינן מקנות איכויות ראייה טובות, דבר שנובע מכך שמדובר בעצם בפילטר אופטי שאינו אוויר, שדרכו חודרת קרן האור בדרך לעין. קרן האור העוברת דרך המשקף עוברת עיוות מסוים, ולכן הראייה המרחבית במשקפיים מוגבלת, יש הרבה עיוותים בראיית לילה ולא תמיד פוטנציאל הראייה המלא ממומש.
"עדשות מגע מקנות ראייה טובה יותר ממשקפיים, אבל יש להן חסרונות אחרים שנובעים מהעובדה שמדובר בגוף זר שיושב בתוך העין וגורם לתגובות לא רצויות שונות, כגון אלרגיה או זיהומים. מי שלא מסתפק בעדשות או במשקפיים מחפש אלטרנטיבה לתיקון הראייה באופן קבוע".
"כשאנשי מקצוע ממליצים והחברים שעברו את הניתוח מרוצים, זה מעורר למחשבה כמעט כל אדם שיש לו משקפיים", אומר ד"ר שמואל לוינגר, לשעבר מנהל יחידת העיניים בבית החולים הדסה ומקים רשת "עיניים". "טכניקת הלייזר לתיקון ראייה התפתחה מאוד בשנים האחרונות. התוצאות שאנחנו משיגים כיום הן מצוינות וגם ההתנגדות בקרב בעלי המקצוע הולכת וקטנה. אין שבוע שאני לא מנתח ילד של רופא עיניים. הדרישה לניתוחים נותרה גבוהה, גם בימי המיתון".
אופנת הניתוחים להסרת המשקפיים הגיעה אפילו לערים הפלסטיניות, שם היא הפכה לנחלתם של עשירי האזור. אולם הרופאים המקומיים נתקלו בבעיה לא צפויה, כאשר החברה האירופאית שמייצרת את מכשירי הלייזר סירבה להגיע לשטחי הרשות כדי לתת שירות למכשירים שהתקלקלו.
טכנולוגיה שנוסדה בנאס"א
ניתוחי הלייזר הם, כאמור, פתרון שכיח למי שרוצה לתקן את הראייה לצמיתות. אבל טכניקות טיפוליות שונות שהוצגו בכנס, מגלות כי הפתרונות שיוצעו בעתיד הקרוב לקצרי הראייה הולכים ומתרבים. המילה האחרונה בתחום היא טכניקת לייזר חדשנית – תוצר של טכנולוגיה שנוצרה בנאס"א – ומכונה "וויב-פרונט". בארה"ב היא עושה כעת את צעדיה הראשונים ובישראל היא מיושמת זה שלוש שנים.
בשל רמת הדיוק הגבוהה שבה, מאפשרת הטכניקה החדשה לנתח גם בעלי קרניות דקות מדי, שבעבר לא ניתן היה לנתח אותם כלל, ולטפל בשטח קרנית רחב יותר, דבר המונע חלק מהבעיות בראיית לילה לאחר הניתוח.
אלה שאיתרע מזלם ואינם מתאימים לעבור טיפול רגיל בלייזר, יוכלו בקרוב להתלבט בין מגוון שיטות נוספות, שחלקן נמצאות עדיין בשלבים ניסיוניים וחלקן כבר מיושמות בשטח.
השיטה הראשונה, המכונה "אינטקס", כוללת החדרת שתי טבעות בצורת חצאי קשתות לתעלות מיוחדות באזור הקרנית, דבר הגורם לאפקט מכני של השטחתה. הטבעות השקופות אינן נראות במבט מחוץ לעין, אולם הן מתאימות לבעלי מספרים נמוכים בלבד, ולכן משמות כיום בעיקר לצורך טיפול בעוותי קרנית.
השיטה השנייה, המיועדת למרכיבי מספרים גבוהים או לבעלי קרניות דקות, כוללת השתלת עדשה תוך-עינית המוחדרת לעין באמצעות פתח מיוחד המבוצע בקרנית. מדובר בניתוח חודרני הכולל השתלת גוף זר בתוך העין עצמה – ולכן מחייב מעקב כמו אחרי ניתוח עיניים מהשורה.
אופציה נוספת, המיושמת כעת באופן ניסיוני ב-14 מדינות בעולם והוצגה על-ידי מנתח מכרתים, כוללת השתלת עדשות מגע תוך-קרניתיות, פעולה הדומה בעקרון לפעולת הלייזר. המנתחים מרימים כיפה דקה מהקרנית ומניחים תחתיה עדשת מגע דקה – שעובייה כעשרה אחוזים מעובייה של עדשת מגע רגילה – המסייעת בתיקון הראייה של המטופל. הניתוח נחשב חודרני פחות מהאופציות האחרות, והוא הפיך במקרה של הידרדרות במצב הראייה.
"להבדיל מלייזר, כל הטכניקות החדשות שתוארו בכנס הן הפיכות", אומר ד"ר עמי הירש. "בניתוח לייזר אתה מאדה חלק מרקמת הקרנית ולא ניתן להחזיר אותה. בשאר הטכניקות ניתן להחליף עדשה אחת באחרת במקרה הצורך או להחזיר את המצב לקדמותו במינימום נזקים".
דיון נפרד הוקדש בכנס לנושא של ניתוחי לייזר לעיניים בילדים. "עין שלא רואה טוב חייבת להיות מטופלת כל הזמן", אומר ד"ר הירש. "הבעיה עם ניתוחי לייזר או השתלת עדשה תוך עינית בילדים, היא שהטיפולים הללו נותנים פתרון זמני בלבד לעין, שממשיכה בתהליך הגדילה שלה. הטענה הנגדית היא שפתרון כזה, אפילו אם הוא נותן מענה לזמן קצר בלבד, מונע את התפתחותה של עין עצלה".
פתרון חדשני אחר בתחום רפואת העיניים, שהוצג לאחרונה על-ידי ד"ר יצחק ליפשיץ מ"מרכז העין" בת"א, עונה על צורכיהם של אנשים מבוגרים יותר, הסובלים מליקוי ביכולת הראייה מקרוב או מהזדקנות העין (מצב שבו עדשת העין מאבדת את יכולת המיקוד שלה).
במסגרת הטיפול, שאורך כחמש דקות, נוגע הרופא במכשיר דמוי עט בנקודות שונות בהיקף הקרנית ומזרים להן אנרגיה של גלי רדיו, שמעלה את החום באותן נקודות. בעקבות המגע מתכווצים סיבי הקולגן ונוצרת חגורה המגדילה את קמירות הקרנית, דבר המשפר את יכולת הראייה מקרוב. החסרון הבולט של הטיפול: יש לחזור עליו מדי תקופה על מנת לשמר את הישגיו.
אבל למרות החידושים בתחום תיקון הראייה, הדרך לטיפול אופטימלי שירפא את הבעיה ללא תופעות לוואי עוד ארוכה. למרות החידושים וההבטחות בתחום הלייזר, לא ניתן להתעלם מהעובדה שמדובר בטיפול כירורגי בעל סיכונים פוטנציאליים. מנהל התרופות והמזון האמריקני, ה-FDA, הזהיר לפני מספר שנים מפני שורת תופעות שעלולות להופיע אצל מי שעבר ניתוח לייזר לתיקון הראייה.
בין השאר, הוא קובע, עלולים המנותחים לסבול מאובדן ראייה מוחלט או חלקי, שלא ניתן לתיקון באמצעות משקפיים, עדשות מגע או ניתוח נוסף. עוד מזהיר המנהל מפני פגיעה בראיית הלילה של המטופלים, ותופעות כגון סינוור או ראייה כפולה העלולות להופיע בתנאי מזג-אוויר בעייתיים.
הטיפול עלול גם, לדברי האמריקנים, לגרום לתופעה של עיניים יבשות ותוצאותיו החיוביות עלולות להיעלם לאורך השנים. כמו כן, הם קובעים, אין מידע על השפעותיו לטווח ארוך.
בלי מקרי עיוורון
בפברואר השנה הזהירו מומחים אנגלים לצרכנות, כי פציינטים העוברים את הניתוח אינם מקבלים אינפורמציה מספקת לגבי התוצאות השליליות האפשריות של הניתוח. מהנתונים שפורסמו עולה, כי 100 אלף איש עוברים את הניתוח לתיקון הראייה באנגליה מדי שנה.
עוד דווח לאחרונה באנגליה כי מספר התביעות הרשלנות נגד רופאים שביצעו טיפולי לייזר בעיניים הוכפל במהלך שש השנים האחרונות. חלק לא מבוטל מהתביעות
נבעו, לדברי חברת הביטוח המבטחת את הרופאים, מ"ציפיות לא ריאליות" של המנותחים לגבי תוצאות הניתוח הצפויות. גם בישראל מדווחים מטופלים שעברו את הניתוח על תוצאות שאינן משביעות רצון, בלשון המעטה. בין התלונות השכיחות: בעיות בראיית לילה, פגיעה ביכולת הראייה מקרוב וחוסר דיוק בתוצאה הסופית, דבר שמותיר את המטופל עם מספר משקפיים קטן יותר מזה שהיה לו קודם, אולם אינו מאפשר לו להיפטר מהם כליל.
"כולם מדברים על ההצלחות האדירות של הניתוח ועל שביעות הרצון של המנותחים ממנו, אבל איש לא מזכיר את אלה שאינם מרוצים", אמר השבוע פציינט זועם שעבר את הניתוח לפני מספר חודשים. "מן הראוי שרופאים שעוסקים בתחום יגלו לפציינטים שלהם את כל האמת סביב הניתוח, ויתנו להם להחליט בעצמם אם הם לוקחים את הסיכון או לא".
"מדובר בפעולה כירורגית, שכרוכים בה גם אי נוחות וסיכונים", אומר ד"ר דוד ורסנו, מנהל שירות הקרנית במחלקת העיניים של המרכז הרפואי תל אביב, העוסק גם בניתוחי לייזר באופן פרטי. "יש אחוזים ספורים של מטופלים שלא מגיעים לתוצאות המיוחלות. לעיתים הבעיה היא ציפיות מוגזמות.
"אני עושה כל מה שאני יכול כדי להבהיר מה הסיכונים, אבל לא תמיד מצליח להעביר את המסר. ניתוחי הלייזר שייכים לתחום ניתוחי הנוחות, ניתוחים אסתטיים, ממש כמו הכירורגיה הפלסטית. התחום הזה צריך להימדד בכלים דומים. לעולם לא אמליץ מיוזמתי למטופל לעבור ניתוח לתיקון ראייה".
"ברפואה אין 100 אחוזי הצלחה, אבל אם עובדים על פי הכללים, הסיכונים הנשקפים לפציינט הם מינימליים", טוען ד"ר שמואל לוינגר. "בישראל בוצעו בשנים האחרונות כ-85 אלף ניתוחי לייזר לתיקון הראייה, וככל הידוע לי עד היום לא היה אף מקרה של עיוורון. "תופעת הלוואי השכיחה ביותר לאחר הניתוח היא יובש, שחולף בדרך כלל תוך חודשיים ונובע מחיתוך העצבים באזור הקרנית. תופעה אחרת, קשה יותר, שראינו בעבר, היא סנוורים בלילה, בעיקר אצל מי שהרכיב משקפיים עם מספר גבוה. "אני לא מבטיח למטופלים שלי ראייה מושלמת, אבל אני מציע נוחות וחיי יום-יום ללא משקפיים. בכל מקרה, הניסיון שצברנו עד כה מאפשר לנו לפתח מקדמי בטיחות, שמסייעים לכך שהטיפול יהיה מוצלח לאורך שנים".
ממשרד הבריאות נמסר השבוע, כי עד היום לא נתקבלו כל תלונות של צרכנים בארץ על ניתוחי לייזר בעיניים. למרבה הפלא, המשרד, המופקד על בריאות הציבור, אינו מחייב מכונים לטיפול בלייזר באישור עבודה מטעמו, ואף אינו מפקח עליהם מבחינה מקצועית. המשרד מפקח רק על מכשיר הלייזר בעצמו. גם הרופא המבצע את הטיפולים הכרוכים בסיכון רפואי לא מבוטל אינו חייב לעבור התמחות מיוחדת, אלא נדרש רק "לשלוט בפעולה שאותה הוא מבצע".

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2699003,00.html

ישן 14-05-2006, 22:07
  Don KihoTe Don KihoTe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
אני עשיתי אינטרא לאסיק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "מה דעתכם על ניתוח לייזר לתיקון ראייה? בעד/נגד"

בחברת "עיניים" למי שמכיר

אז ככה...
למי שיש את הכסף לזה שיעשה
"ולא החשש של זה לייזר בעיניים, מתעסקים לי באיזור הגי רגיש בגוף וכו'"
הרבה מאד אנשים עברו את הניתוח הזה
זה לא כואב אבל מרגישים הרגשת לחץ על העיניים בזמן הניתוח
החיתוך נעשה בעזרת לייזר, לפחות בשיטת ה"אינטרא לאסיק"
המספר שלי לא היה גדול אחד נקודה משהו, אבל הפריע לי לשים משקפיים
אמרו לי שמתאים לי, אבל לי לא התאים

ההרגשה ללכת בלי משקפיים הרבה יותר נוחה ואל תשכנעו את עצמכם בזה שזה לא מפריע לכם
כי התרגלתם אבל כשתלכו בלי תבינו שלהיות איתם היה פשוט מעיק
לא צריך להחליף משקפיים כל שניה, לא צריך לשים עדשות
הולכים חופשיים לגמרי
כשתעשו תבינו שלמרות הסכום העצום כרגע זה שווה את זה

וכדי להיות יפים צריך לשלם
ישן 19-05-2006, 14:26
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
מדהים

טוב, לפני יומיים עשיתי את הניתוח. במילה אחד - מדהים.

יום רביעי בערב הגעתי למרפאה, חיכיתי יותר זמן בתור עקב עיכובים, מאשר לוקח הניתוח עצמו.
הניתוח נטו הוא פחות משלוש דקות, ונמצאים בחדר ניתוח/טיפול פחות מעשר דקות (פלוס זמן המתנה ובדיקות אחרי הניתוח).
ביום הניתוח מגיעים למרפאה, מקבלים כדור הרגעה, ומסבירים את הכל. בחדר הניתוח שוכבים על מיטת טיפולים ואז שמים טיפות אלחוש בעיניים. מפשקים את העפעפים עם מכשיר ואז שמים מן טבעת על העין עצמה,לא מרגישים כלום, אבל צריך לשלוט ברפלקס להזיז ולעצום את העין עד שהיא מקובעת. החלק הראשון הוא החיתוך, וזה דווקא הרבה יותר פשוט. מקרבים אל העין את המכשיר,עד שהוא נצמד. מה שטוב שבגלל שזה בטווח אפס, אין בעצם שליטה, לא רואים (כי אין מיקוד) ואי אפשר להזיז את העין. החלק של החיתוך הוא 25 שניות בלבד, לכל עין, כשר הרופא מסביר וסופר את השניות. עושים עין אחת ואז את השניה ועוברים שלב. בשלב הבא, הרופא מרים את החלון הטיפולי שחתכו ואז מגיע החלק של התיקון. החלק הזה מצריך קצת יותר מאמץ מד המטופל, בגלל שהלייזר לא נצמד לעין, ואתה אמור להתמקד על אורות בקרה במהלך 44 שניות שזה לוקח לתקן. אם אתה מזיז את העין או סנטר, אז הכל זה נעצר (זה ממוחשב). את הלייזר הזה דווקא שומעים קצת ויש ריח מסויים (חריכה קצת, אולי כמו שיער). לאחר התיקון, הרופא מחזיר את החלון בקרנית, משטח אותו בחזרה ושם טיפות. וזהו!. יוצאים לחדר המתנה, נחים קצת, האחות מסבירה את שיגרת הטיפולים בזמן הקרוב ואחרי זמן מה הרופא עושה בדיקה אחרונה לראות שהכל בסדר.
בשלב הזה כבר יכולתי לקרוא פוסטר שהיה על הקיר, מטווח של כמה מטרים, דבר שבלי משקפיים בעבר לא יכולתי. שמים לך מגני פלסטיק והולכים הביתה. יש משטר טיפות שצריך לעמוד בו, ונשארים עם מגני עיניים כל הלילה (וישנים איתם שלוש לילות). ביום למחרת הולכים לבדיקה אצל הרופא, ואז בדיקות אחרי שבוע,חודש, שלושה חודשים וחצי שנה.

לגבי התוצאות, מעבר למדהים אין הרבה מה לומר. קמתי בבוקר שאחרי יכולתי לראות לטווח ארוך בצורה שנתפסה בעיני כמושלמת. (היה לי 4.00- בערך). היה פשוט מדהים לראות את הנוף של תל-אביב מהמרפאה (עזריאלי), יכולתי לראות אנשים מטיילים למטה, ואת הים של תל-אביב, מהקומה השלושים. לגבי התוצאות, הראייה עצמה למרות שהשתפרה מתייצבת רק אחרי שבוע ומעלה, אז למרות שהתוצאות מצויינות זה עדיין לא סופי כך שב"ה הכל יהיה בסדר.
בעין עצמה יש לי דם בלובן, זה טבעי כתוצאה מהמכשיר שמחזיק את העין, אבל לא היו לי כאבים או אי-נוחות בכלל בזמן הניתוח ועד היום. כרגע אין הרגשה של יובש בעיניים, אבל אני במשטר של טיפות כל כמה שעות אז אי אפשר לדעת לטווח הרחוק. ראייה לטווח רחוק כבר מצויינת, אבל על פי הרופא זה רק בגלל שההבדל בין המצב הקודם לעכשיו הוא חד כל כך, אז אני לא אובייקטיבי עדיין וצריך לראות בהמשך הזמן. על פי הבדיקות, חוקית עם שתי העיניים זה 6/6. לטווח הקרוב יש עדיין קצת ערפול למשל בקריאת עיתונים או במחשב (זה חד, אבל קצת טישטוש, קשה להסביר בכתב).
לא הסתובבתי בלילה, אבל בטלוויזה בחדר חשוך, יש קצת הילה/בוהק מסביב לדברים בהירים מאד, לדוגמא הכתוביות, אבל זה לא משמעותי (כרגע לפחות).

בגדול זהו, אני רק יומיים אחרי, אז התוצאות לטווח הרחוק אי- אפשר לדעת עדיין. אבל הניתוח עצמו (אצלי לפחות) היה שטויות, ללא הרגשה, כאב או אי-נוחות, ולמחרת בבוקר אחרי הבדיקה הייתי כבר בלימודים.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר