לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2006, 12:48
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
"שלא צריך להתבייש בה" זה אנדרסטייטמנט
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הם צריכים אותנו יותר ממה שאנחנו צריכים אותם?"

בוא נשים את הדברים על השולחן: במחקרים גנטיים, תאי גזע ובסגנון (אני ממש לא מדען) שזה הטרנד היום וזה העתיד - רודפים אחרינו, פשוטו כמשמעו. ישנם כמה ישראלים מועמדים מובילים לנובל על המחקירם שלהם בתחומים אלה, ומן הסתם בשנים הקרובות נשמע עליהם (אם לא יימאס למישהו בשבדיה לראות ישראלי על הפודיום כל שנה-שנתיים). בתחומי הננו טכנולוגיה השונים אנו מהמובילים בעולם (ואני לא מתכוון מהחמישים המובילים וגם לא מהעשרה המובילים, פשוט מהמובילים) וגם בתחומים שמרניים יותר, כמו מתמתיקה, אנו בשלישיה המובילה בעולם, יחד עם צרפת וארה"ב (הרבה מאוד בזכות העליה מברה"מ לשעבר, אבל ברור לך שהיה פה רקע מצויין בשבילם). גם בתחומים אחרים ונחשבים אנחנו בטופ העולמי. ככה שתאמין לי, שם אני אומר לך שרודפים אחרינו, אז רודפים: זו לא תחושת בטן שלי, זאת העבודה שלי.

גם הבריטים מצויינים וגם להם יש מה להציע, אבל יש תחומים שבהם הם לא מתקרבים אלינו וגם הם יודעים את זה. עובדה שרוב רובם של ה"מחרימים" הם אנשים מדעי החברה והרוח, שלא ממש מעניינים אף אחד, חוץ מהחברים שלהם באוניברסיטת חיפה (בעיקר), אילן פפה ודומיו. גם בבריטניה לא מתיחסים אליהם ברצינות, וראוי שגם כאן לא.

שבת שלום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2006, 15:38
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אני מודה שזה אנדרסטייטמנט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב ""שלא צריך להתבייש בה" זה אנדרסטייטמנט"

אבל למרבה הצער אלה המדענים הישראלים דלי התקציב שרודפים אחר שותפים בחו"ל. יש מדינה אחת בעולם שבלעדיה המדע לא יהיה אותו מדע וזאת ארה"ב, לא ישראל. גם בתחומים שבהם מספר השמות הישראלים חורג מפרופורציה אתה מגלה שחציים מועסקים באוניברסיטאות בחו"ל. אין מה לעשות, שכל זה חשוב אבל גם תקציב מחקר הוא גורם קריטי. בסופו של דבר, גם אם היה חרם מוחלט של הקהילה המדעית על ישראל המדע לא היה נעצר, לכל היותר היתה מתחילה נדידה המונית של ישראלים אל מעבר לים.

באשר לדומיננטיות של אנשי מדעי הרוח והחברה ביוזמות כאלה, זו קיימת בגלל שמתלכתחילה אלה אנשים שנמשכים יותר לענייני פוליטיקה, ובאופן מסורתי הם פעילים הרבה יותר. וכן, צריך להודות שגם יש להם הרבה יותר זמן פנוי - עניין של נורמות עבודה מקובלות בתחום. אבל, ושוב למרבה הצער, תמצא גם אקדמאים מתחום המדעים וההנדסה לוקחים חלק בדברים מהסוג הזה.
ישן 19-05-2006, 12:14
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
אי אפשר לפעול נגדם.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "החרם הבריטי על האונברסיטאות הישראליות"

מלבד לחרם נגדי, שבטח לא יתרום לכלום.
כמובן שצביעות הייתה ותהייה. הצביעות יכולה להגיע לרמות הרבה יותר גבוהות מזו וכבר ראינו זאת בעבר. באירופה, כמו בכל מקום, התושבים מעצבים את דעותיהם לפי מה שרואים על פני השטח- כלומר לפי התקשורת. בעוד התקשורת הכלל עולמית תמשיך להיות אנטי- ישראלית, ופעילות החוץ וההסברה שלנו לא תגבר, סביר להניח שהאירופאים לא ישנו את השקפתם לגבי הכיבוש הישראלי הנוראי שגוזל מהעם הפלסטינאי המסכן את רכושו, אדמותו וחייו.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, עד היום פרופסורים וסטודנטים אקדמאיים בעולם מוציאים דוקטורטים על מצית "עובדות" שהשואה היא המצאה, וטענות שמעולם לא התרחשה שואה.
גם זה מצב בלתי תקין בעליל, אולם הוא קיים.

הירוק בכל זאת עולה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר