לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2006, 16:24
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
המלצה סיקור: nLite - הסיקור המושלם :) - כבד!

שלום!

קודם כל אני רוצה להגיד שאני מצטער שלא הבאתי עוד סיקורים, פשוט הייתי ממש עסוק עם בגרויות ומתכונות – קיצר עבודה קשה... עכשיו יש לי הפסקה של שבוע אז אני יכול לכתוב עוד כמה סיקורים! למעשה את כל ההכנות לסיקור כבר עשיתי לפני שבוע ומשהו ומאז יצאה כבר גרסא החדשה, השינויים אינם דרסטיים והתמונות הנ"ל נראות כמעט בול אותו הדבר בגרסא החדשה, ששמה אגב הוא RC8 (התמונות הם מRC7). ההורדה היא לRC8.

מכיוון ששבוע לא כתבתי, החלטתי לעשות סיקור לתוכנה בעלת פונקציות מטורפות שלוקח דיי הרבה זמן לסקר אותה – זאת אומרת זה כמו 2 סיקורים רגילים P: אז אפשר להירגע!

שם התוכנה: nLite וניתן להוריד אותה מהאתר הזה או הורדה ישירה מכאן

מידע על התוכנה:

nLite היא תוכנה קטנה וחכמה שמקבלת (קולטת) את קבצי ההתקנה של הווינדוס שלכם (תומכת בווינדוס XP, 2003 וגם ב2000) ועושה בו שינויים. איזה שינויים אתם שואלים?

- הטמעת חבילות עדכון של MS (Service Packs) – תומכת בגרסאות ישנות וחדשות שיצאו (SP 1,2 והלאה אם יצאו), ההטעמה היא לקבצי ההתקנה כך שאחרי ההתקנה החבילה תהיה מותקנת כבר.

- הטמעת חבילות עדכון קטנות יותר (לדוגמא: IE Service Pack 1) או בעדכונים שוטפים (Hotfixes) לקבצי ההתקנה של הווינדוס, שלאחר התקנת המערכת הם יהיו מוטעמים כבר.

- הטעמת דרייברים לקבצי ההתקנה – למעשה, זאת אחת האופציות הטובות ביותר מכיוון שניתן לא רק להוסיף דרייברים חדשים להתקנת המערכת (לדוגמא דרייבר של מסך LCD או מקלדת) אלא גם להחליף דרייברים קיימים, כך שאפשר יהיה להחליף דרייבר קיים באחד איכותי וחדש יותר ולאחר התקנת המערכת כל הדרייברים יהיו מותקנים בדיוק כמו שאתה אוהב.

- מחיקת רכיבי מערכת – אישית אני לא אוהב לגעת בזה מכיוון שתמיד יש רכיבים שאולי בעתיד תצטרך, אבל יש אפשרות למחוק רכיבים לדוגמא שרת IIS או מסנג'ר וכו'. אישית אני מחקתי את האופציה של שרת IIS ושרת MSQL מכיוון שניתן לפרוץ למחשב לאחר התקנתן, אני לא מתקין אותם אבל תמיד יש את האופציה.

- התקנה אוטומטית (Unattended Setup) – האופציה האהובה עלי, ניתן להגדיר למעשה הכל. ניתן להגדיר כמובן התקנה אוטומטית עם כל ההגדרות של שפה, זמן, מספר סידורי וכו' וגם הגדרות לאחר ההתקנה כמו רזולוציה של המסך, כמות ושם המשתמשים שיהיו במערכת וכו'.

- שינויים בסיסיים – ניתן לעשות שינויים דיי בסיסיים במערכת לדוגמא שינוי השם של תיקיית מערכת ההפעלה אשר אוטומטית זה WINDOWS. שינוי מקום הפרופיל – אוטומטית זה בC:\Documents and Settings/ ואז הפרופיל וכו'. לא שימושי מי יודע מה...

- פאטצ'ים – שינויים קטנים ואיכותיים, ניתן לשנות במסך הזה את כמות החיבורים הבלתי סגורים שהמערכת תתן להם לפעול, עד SP2 זה היה 100, לאחר SP2 זה הוגבל ל10. ניתן לשנות פה את המספר למספר אסטרונומי, יש גם פריצת קובץ ערכות הנושא שיתמוך בכל ערכת נושא וביטול מערכת בדיקת הקבצים של WINDOWS ועוד.

- טוויקים – למעשה זאת האופציה הכי טובהו חשובה – לעשות שינויים מהותיים במערכת. מדברים שטותיים כמו שינוי מיקןם האות בכונן שיהיה לפני השם, במקום אחריו.

- יצירת דיסק עם אופציית BOOT לקובץ ISO.

כל האופציות האלה נמצאות רק בnLite!

אז בואו נתחיל

קודם כל מתקינים את התוכנה..מתקינים כרגיל...

ואז מפעילים את התוכנה!

מקבלים את המסך הבא, ובוחרים את השפה הרצויה – יש עברית דרך אגב. אבל באנגלית יותר קל להבין מה רוצים ממך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לאחר מכן, נפתח חלון שמבקש שתגיד לו איפה נמצאים קבצי ההתקנה של המערכת, לוחצים על browse.

עכשיו תגידו לו איפה הדיסק, תלחצו עליו ואז OK:

התוכנה מבקשת שתגיד לה איפה לשמור את הקבצים שהיא מורידה מן הדיסק, לחצו OK

תודיעו לה איפה אתם רוצים, ניתו לפתוח תיקייה חדשה בעזרת אופציית הMake New Folder. ולחצו OK

עכשיו היא מעבירה...חכו שזה יסיים

עכשיו זה סיים והוא כותב לכם את המידע על המערכת שלכם.
*חשוב! ניתן להוסיף תיקיות לתיקייה שבא שמרנו (אצלי זה WinTemp) ואז כשניצור דיסק ISO הוא יוסיף את התקיות הנ"ל.

אחרי שינוי בדיסק מסויים נשמר קובץ עם ההגדרות ששונו בעזרת nLite בדיסק הזה. כדאי להעלות בעזרת לחיצה על הקובץ הזה (Last Session) את ההגדרות ששונו כדי שתדע מה שינית כבר ותוכל להוריד את זה – ישנן הגדרות שאי אפשר להחזיר אחורה לדוגמא רכיבים שהוסרו

עכשיו הגענו למסך הראשי, פה אתם לוחצים על איזה אופציה אתם רוצים, אני לחצי על הכל בשביל להראות לכם!

במסך הזה ניתן להטמיע ערכת עדכון. כתוב שם איזה ערכת עדכון יש ברשותם כרגע וניתן ללחוץ על כפתור הSelect בשביל לבחור התקנה של ערכת עדכון חדשה יותר ואז הוא יטמיע אותה. ההטעמה היא אוטומטית לגמרי! הנה הורדה לגרסאת הsp2 האנגלית של WinXP.

עכשיו עלה המסך של הטמעת עדכונים וערכות עדכון קטנות יותר, אין כל כך מה לעשות הגדרות פה אבל אם משהו רוצה יש כפתור Advanced, תעשו מה שבראש שלכם. בשביל להטמיע לחצו על Insert ומשם תלחצו על קבצי ההתקנה של העדכונים שברשותכם.

המסך של הטעמת דרייברים. פשוט לחצו Insert

מחיקת רכיבים, כשנכנסים עולה המסך שבו אתה מסמן איזה קבצים אתה לא רוצה שירדו ואז הוא יוריד אותם מהרשימה של הקבצים שאתה רוצה למחוק, זה בכדי שלא יצא מצב שתמחוק קובץ שאתה רוצה. סמנו מה שאתם רוצים ואז OK ואז תבחרו איזה אופציה אתם רוצים. כשאתם מסמנים אופציה כתוב במסך למעטה מידע על האופציה

זאת ההתקנה האוטומטית, יש מלא מלא הגדרות. הגדרות שפה, רשת, התקנה ראשונית, מסך וכו'. התמונה שפה היא תמונה שמראה את ההגדרות הכלליות ביניהם סוג המחשב, מספר סידורי, איזה ערכת עדכון תרצה כשהמחשב יעלה, כמה אחוז הSystem Restore יקח מן המחשב וכו'. המון הגדרות שניתן לעשות לבד אבל זה לעצלנים

הנה מסך הOptions, אין יותר מדי מה להסביר מכיוון שיש הסברים מפורטים ברגע שאתה מסמן אופציה מסויימת. אני לא נוגע בדר"כ בכלום חוץ מoem branding ולוחץ Enable כי אז יש לי ציור נחמד של nLite כשלוחצים properties על המחשב שלי.

מסך הpatches, למעשה יש הסבר מפורט ביותר מה כל אופציה עושה. ניתן לעשות שינויים בהכל, אני כבר עשיתי שינויים בSFC, uxtheme ולא ניתן להחזיר את השינוי לכן האופציה סגורה בפני, אבל אם תראו שיניתי את מגבלת ה10 ל1000, וניתן לשנות אותה שוב ולהחליף אותה.

עכשיו הגענו לדובדבן שבקצפת! הטוויקים. ניתן לעשות מלאאאא שינויים, ואף ניתן ללחוץ על כפתור הShow Advanced כדי לעשות טוויקים רציניים יותר. ברגע שלוחצים על טוויק יש מידע עליו, לדוגמא לחצתי על do not parse autoexec.batיש מידע למעטה שכתוב בו "set windows to not parse auto exec.bat during logon". יש מלאאא שינויים כאלה וכל שינוי תת קטגוריה.

והנה תמונה מחלק מהשינויים שניתן לעשות לexplorer.

עכשיו למעשה הוא עושה את כל השינויים, זה פשוט מסך שרץ, שכחתי להכניס אותו. בסיומו לחצו Next.

עכשיו נפתח המסך של יצירת קובץ ISO, קובץ ISO הוא תמונה של דיסק וניתן לצרוב אותו בעזרת תוכנות צריבה שוונת, לדוגמא בnero נכנסים לאופציה של burn image ואז לוחצים על קובץ הISO שיצרתם והוא יצרוב אותו. לדיסק הזה יש אופציית BOOT כך שניתן להתקין את האקס פי\כל מערכת אחרת שnLite תומך ישר מן הדיסק ללא דיסקט הפעלה.

ניתן לעשות שינוי בשם של הדיסק, השם כרגע הוא WinLite, לחצו על Make ISO

עכשיו תגידו איפה לשמור את זה.

עכשיו הוא מתחיל להעביר את הכל........

לאחר מכן לחצו next ועולה לכם המסך הבא:

זהו! סיימתם! שיהיה בהצלחה! (לחצו finish בשביל לסגור או back בשביל לחזור אחורה)

צהרת פרטיות: סיקור זה נכתב לאתר פרש בלבד. סיקור זה נכתב והוכן ע"י וע"י בלבד. אין להעתיק ללא אישור בכתב מהאתר פרש או בהסכמה מלאה של הכותב. (משפט גנוב )

נערך לאחרונה ע"י pyr0 בתאריך 21-05-2006 בשעה 16:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר