לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2006, 10:21
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
הכי קרוב לזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי B-Side שמתחילה ב "פארפסיכולוגיה בצה"ל"

לאחר טביעת אח"י דקר הגיעו לצה"ל הרבה פניות של מדיומים ומיסטיקנים שטענו שהם יודעים מה עלה בגורל הצוללת. יש כמה דוגמאות שבלי הנסיבות היו יכולות להיות מאוד מצחיקות:

-הצוללת נפגעה ע"י טורפדו רוסי ונלקחה למפרץ סודי
-הצוללת נפגעה ע"י נשק מגנטי רוסי חדש, הצוות נחטף וחלק מהאנשים בחיים
-השם דקר הוא ר"ת של "דרום, קרוב, רענן" (המפקד) וצריך לסרוק באזור הזה
-תקלה טכנית שגרמה לחדירת מים למי"ק בזמן שהמפקד ישן

דווקא בצוות שלי הצלחנו לשכנע חייל שבספינה מסתובבת רוח רפאים של עובד תע"א שנהרג בזמן ההרכבה- בעזרת מדור חדר הגה חשוך, חייל שמתחבא מאחורי מיכל דלק ועושה קולות ושפנפן הפוך- זה לא היה כל כך קשה...
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

נערך לאחרונה ע"י stealth בתאריך 19-05-2006 בשעה 10:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2006, 00:28
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
צר לי לאכזב אותך...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי B-Side שמתחילה ב "פארפסיכולוגיה בצה"ל"

פאראפסיכולוגיה, קשר עם עב"מים וחייזרים, ריגול על חושי, טלקניזיס להסטת טילים גרעיניים עם שיגורם, אנטנות שגורמות לפארנוייה, פרוייקט מלחמת הכוכבים, לייזרים שמשמידים טילים, כימיקלים ששוברים את הרצון להילחם, ניקוז כל הצ'י (אנרגיות החיים) ולהרוג אדם בנגיעת אצבע... כל אלו היו שמועות שהפיצו המעצמות (ארה"ב, בריה"מ וסין) בימי המלחמה הקרה כחלק מהמילמה הפסיכולוגית. כניסיון לטעון לעליונות אידאולגית / טכנולוגית / צבאית. הייתרון בנושאים האיזוטרים האלו, שככול שהממשלות מכחישות כל קשר לפרוייקטים האלו, כך אנשים מאמינים בהם יותר!!! אז גם האמריקאים וגם הרוסים הכחישו כל תוכנית וסיכלו כל הדלפה לגבי יכולות כאלו בצירוף תמונות! התוצאה שאנשים רבים מידי מתייחסים לזה כאל עובדה.

נזכרתי, שימוש בשמועות על נשק המושלם או "החייל-על", כמו קרני מוות, צלחות מעופפות, פצצות אטום, חיילים-קופים, מטוסים רקטיים, פלדה בלתי חדירה, תוכנית פילידלפיה (שיגור משחתת ועיקום חלל-זמן) ודברים כאלו, הסתובבו עוד בימי מלה"ע II, ולאותה תכלית של מלחמה פסיכולוגית, לכתוש את מוראל האויב ולהגניב תיקווה לחיילים הנלחמים. ייתכן והיו דברים דומים גם קודם, במלה"ע I, בזה הרגע אני לא זוכר.

יש גם את האנקדוטה המפורסמת על רייגן שהעסיק אסטרולוגית צמודה. האם היה זה בגלל שרייגן האמין באסטרולוגיה או שהוא סמך על כך שאחרים מאמינים בזה? אף אחד לא יודע, למרות שרייגן היה מהוליווד... והחבר'ה האלה מסוגלים להאמין בכל דבר באותו הזמן...

לדעתי, הנושא של מלחמה פסיכולוגית הוא מאוד חשוב. אם למשל, יוכח כי האויב פוחד מקבלה או שחור, אזי הייתי מעסיק יועצי קבלה ושחור מאוד קרוב אליי ומכחיש כל קשר אליהם או אל יכולתיהם. ייתכן וזה היה מחליש את ארגוני הטרור יותר מהרבה כלי נשק אחרים שלנו.

נכון להיום, צה"ל מאוד מזלזל בנושא של מלחמה פסיכולוגית. היא קיימת רק בשוליים של השוליים של הפעילות שלנו, בזמן שהיא הייתה אמורה לקחת חלק מאוד מרכזי בעייני.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 20-05-2006 בשעה 00:39.
ישן 20-05-2006, 01:11

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לדעתי"

המדע מכיר מספיק דברים שלך נראים מופלאים ומדהימים. למדתי פיסיקה ואני עוקב תדיר אחרי מאמרים בנושאי מדע וטכנולוגיה. אני מבטיח לך שהמדע לא משאיר שום מקום לפראפסיכולוגיה.

יש רק ארבע צורות אנרגיה, שאיפשהו הן הבטים אחת של השניה:
כבידה, מגנטי-חשמלי, כוח חזק וכוח חלש. אין עוד אנרגיות. שום כוחות אחרים. אין שערים לממדים נסתרים. נורא מצטער.

למעלה ממאה שנה נחקרות ונפסלות תיאוריות פאראפסיכולוגיות בצורה מדעית. הניסיון הוכיח שמה שהוא לא מדעי לא קיים.

תיאוריה מדעית היא תיאוריה ש:
1. מסבירה את המציאות, את הניסוי.
2. יכולה לנבא בהצלחה תוצאות של ניסוי.
3. אין בנימצא תיאוריה טובה ממנה.

אף רעיון "עידן חדש" אי פעם הוכח מדעית או הוסבר בצורה מדעית.
כל מה שהוא לא מדעי, הוא אשלייה.

"משמעות החיים" זה עיניין לפילוסופים ואידאולוגים. ולמונטי פייטון (אדיר!!!). לא למדענים ולא לעל טבעי.

אני ציוני, אני חי למען המשפחה, העם והמדינה. תרומותי הצנועות מצטברות אל הכלל, מקדמות את המדינה ודרכה מקדמות את האנושות כולה. זו משמעות החיים שלי, לא צריך מזלות או ישויות ותיקשורים למטרות האלו. (מקסימום כדי להעביר שעה קלה עם בחורה בדרך ממצב A למצב B).

אני מאמין בכל מה שמפחיד את האויב, אפילו זה כישוף, ורק כדי להפחיד אותו.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 20-05-2006 בשעה 01:17.
ישן 20-05-2006, 06:29
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
כן...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "המדע מכיר מספיק דברים שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
כל מה שהוא לא מדעי, הוא אשלייה.

.

כן...זה בדיוק מה שאמר איננשטיין (כן! אינשטיין הידוע) כשפסל את ההיתכנות לניווט אינרציאלי - הוא אמר שאין שום דרך לנטרל ו"לפלטר" את השפעת כבידת כדה"א . ואז המציאו את הג'יירוסקופ...

גילגמש- אני לחלטוין לא מסכים איתך. הגישה שלך שאומרת ש"אנחנו יודעים הכל. אין יותר כוחות. הכל פתור" איננה נכונה לדעתי .
לפיזיקה אין תשובות להכל - עובדה שעדיין מנסים להבין ולמצוא "פיזיקה אחת" שקושרת בין הפיזי' הניוטונית לפיז' המודרנית, קוואנטית וכ"ו. עובדה שתאוריות חדשות (ע"ע תורת המיתרים) מפותחות ונופלות חדשות לבקרים.
לא לשכוח שגם מחסום הקול היה עד לא מזמן מחסום מוחשי מאד ומפחיד . ה"שחצנות המדעית" הזו, שאומרת "אין כלום מעבר. אנו יודעים ה כ ו ל " מזכירה לי את השחצנות הילדותית שבגללה המין האנושי מחפש צורות חיים אחרות ביקום ע"י כך שמחפשים כוכבים דומים לכדה"א , מתוך קביעה ש"מה? ברור שאם יש חיים אחרים, הם חייבים להיות כמונו! אורגאניים,נושמי חמצן , באותו טווח טמ"פ כמונו וכ"ו. "

ולסיכום - מזל גדול שאינשטיין ועוד פיזיקאים גדולים , לא חשבו כמוך...

ישן 21-05-2006, 13:15

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "כן..."

ראשית, אנו לא יודעים הכל. אנחנו כן יודעים, שרק השיטה המדעית עובדת.
הפיסיקה גם לא עונה על כל השאלות. אך כמות הפיסיקה שאנו יודעים היום אינה משאירה מקום לפארפיסכולוגיה או תקשורת על חושית.

גם אם תימצא שיטה לתקשורת "על חושית", הרי אפשר יהיה להסביר אותה באמצעות הפיסיקה והכוחות הקיימים. אם יש פלאפון טבעי בתוך המוח האנושי, הוא ימצא. נכון להיום, רוב הסיכויים שאת הפלאפון של המאה הבאה יחברו ישר למוח בעודם תינוקות.

השיטה המדעית נולדה לפני כ-2,500 שנה בישראל וביוון במקביל, ונולדה מחדש לפני כ-500 שנה על ידי גלילאו ודה-ווינצ'י. על רגל אחת, השיטה המדעית אומרת שקיימת רק המציאות שאותה אפשר להוכיח באמצעות תצפיות וניסויים חוזרים. למשל, כנפיים משמשות לתקופה. מפני שאין ציפור שעפה בלי כנפיים, בלי קשר לכמות הישויות הגבישים או כוח הרצון שאולי יש לה.

אף ניסוי פאראפסיכולוגי היה כזה שניתן לחזרה. לכן הוא לא מדעי.

תורת המיתרים היא תורה מעניינת שאין שום דרך להוכיח אותה - היא נובעת מהמתימטיקה של הפיסיקה או במילים אחרות, היא אוסף מגדלים מעופפים באויר. תורת המיתרים מייצגת את המשבר הגדול של הפיסיקה המודרנית. תורת הקוונטים עובדת מפני שכן הצליחה לנבא תוצאות של ניסויים וכן מצליחה להסביר תופעות טבע, ומפני שאין תורה טובה ממנה.

נכתבו אין סוף עבודות של ספקנים שהתוצאה היחידה מהם הוא התגברות העניין של הציבור. לא אצטרף אליהם.

הכישוף אסור מהתורה, לא רק בגלל שזו עבודה זרה, אלא בגלל שביסודו רמאות והונאה.
חז"ל מציינים שגדולתו של מלכינו חיזקיהו מלך יהודה, היה שביטל את ספר הרפואות. הרמב"ם פירש כי ספר הרפואות היה רמאות והונאה שגרם למותם של אנשים שהאמינו בו. מסקנה, אין חדש בעידן החדש, ולמעט בידור זול, הוא לא תרם כלום.

אני מסוגל להינות מסיפורי רוחות שדים ו-X-Files בדיוק כמו כל אדם אחר, אלא שאני לא עושה מזה דת.
לגבי אינשטיין, אני לא מכיר את הסיפור על הניווט האינרציאלי. ייתכן ואיינשטיין צדק, כלומר שהשיטה מדוייקת מספיק לצרכינו ולא באופן מוחלט. אני כן זוכר למשל, שאיינשטיין היה ספקן בקשר לתורת הקוונטים. אך מאחר ולא הייתה לו תורה טובה יותר לא הייתה משמעות להתנגדויותיו. בסיכומו של דבר, המדע אינו מבוסס על אנשים, שאפילו הגדולים ביותר מסוגלים לטעויות (רעיון בסיסי ביהדות!!) המדע מתרכז ברעיונות, תיאוריות וניסויים שמוכיחים או פוסלים אותם.

אם אתה עדיין מחפש את משמעות החיים ומנטי פייטון לא עושה לך את זה, חפש את האמת ביהדות, שהיא הטובה והמתקדמת בכל הדתות בעולם (בזכות הספקנות המדעית שביסודה).

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 21-05-2006 בשעה 13:40.
ישן 20-05-2006, 00:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לא מדוייק"

למרבה הצער הכתבה מייפה מאוד את המציאות. בכל'ס יש מעט מאוד הפעלה של ל"פ, רובה די פרימיטיבית וכמעט ואין כלל חיבור ליחידות בשטח. יש עוד המון מה לעשות שלא נעשה, גם בגלל בורות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-05-2006, 00:49
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
נזכרתי, שימוש בשמועות על נשק המושלם או "החייל-על", כמו קרני מוות, צלחות מעופפות, פצצות אטום, חיילים-קופים, מטוסים רקטיים, פלדה בלתי חדירה, תוכנית פילידלפיה (שיגור משחתת ועיקום חלל-זמן) ודברים כאלו, הסתובבו עוד בימי מלה"ע II, ולאותה תכלית של מלחמה פסיכולוגית, לכתוש את מוראל האויב ולהגניב תיקווה לחיילים הנלחמים. ייתכן והיו דברים דומים גם קודם, במלה"ע I, בזה הרגע אני לא זוכר.

חלק מרכזי בתעמולה הגרמנית אחרי שמהלך המלחמה פנה כנגד גרמניה, זה היה על "נשק הפלאים" שהיה אמור לנצח את המלחמה ולנקום באוייבי גרמניה על הפצצות הערים.

ישן 20-05-2006, 13:06
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אגדות גילגמש
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי חן אברהם שמתחילה ב "נשק הפלאים היא טילי v1 ו v2 , תוכנית מפציצי ארה"ב ופצצה מכוסה"

אני מתעב ניו אייג' שטחי.
אבל לבוא ולומר שהמדע הוא הפתרון היחיד ואין בלתו, לבוא ולומר שמה שהמדע לא רואה- לא קיים, זו אמונה דתית לא פחות מלהאמין שצלחת פסטה גלאקטית בראה את העולם.
זו מחשבה מיושנת של המאה ה-19...

יש עוד הרבה דברים שלמדע אין גישה אליהם, הראשון בהם- נפש האדם. השני- כל מה שמחוץ לתחומי הנגישות של מכשירי המדידה שלנו. ויש עוד. זה כל הקסם במדע, במחקר ובעולם. שיש לאן ללכת ולשאוף. שהסיפור לא גמור, והאמונה שיהיה גמור בעזרת הכלים שברשותנו היא אמונה בלבד.

ובמישור הצבאי, נדמה לי שחוץ מהשימוש במונח "צריבה תודעתית", אין כמעט שימוש בל"פ.
מאחר ואיננו נמצאים במאבק צבאי קלאסי (קרי השמדת מאסות של אויב, או כיבוש שטחים על מנת להבהיר למנהיגות האויב שהמאבק הצבאי הוכרע לטובתנו), המאבק שלנו בפלשתינאים (פרט להגנה מפני מתאבדים, ארועי ירי וקסאמים) הוא בעיקרו מאבק פסיכולוגי.

כרוזים הם האמצעי הפרימיטיבי ביותר של ל"פ, ומן הסתם מעוררים אנטגוניזם. בואו נדמיין כיצד היינו מגיבים לו מטוסים פלשתינאים היו מטילים מעל בתינו אלפי כרוזים הקוראים לנו שלא לקחת חלק במאבק המזויין נגדם... אני יודע שאצלי היה עולה הדם לראש

רוצים ל"פ- נתקו לעזתים את החשמל לשעה על כל קסאם. זה לחץ פסיכולוגי אמיתי.
אבל בשביל זה צריך מנהיגות אמיצה ולוחמת. וזה אין בנמצא.
ישן 21-05-2006, 13:30

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אגדות גילגמש"

המדע והשיטה המדעית אכן אין בליתה. זה הדבר היחיד שהשתנה בתולדות האנשות בחמש מאות השנים האחרונות, ולאילו השיגים היגענו!!!

כשאני חושב באיזו קלות משפיעות מולקולות ספרות של כימיקלים רעילים, קוקאין, הרואין או אקסטזי... אני די מזלזל בנפש האדם. הנטיות האנושיות הפרימיטיביות אחרי מין ואלימות, השינאה להיגיון למתמטיקה ולעבודה קשה, הופכים את סיפורי "גדולת נפש האדם" לבדיחה טפלה. האדם רע מנעוריו ומעריך רק כוח. האדם הוא ייצור נחות למדי, שדומה הרבה יותר לכלבים ולסוסים מאשר לאשליות העצמיות שלו. מצטער, אין שום תעלומה בנפש האדם, הוא פרימיטיבי מכדי להכיל כזו.

גדולת האנושות הוא הפוטינציאל, הבחירה. היכולת להבחין בין אמת לשקר, טוב ורע, ולתכנן גם לטווחים ארוכים. זה שרובינו לא כאלה לא מפחית מכך שהפוטינציאל קיים. הכלי החזק ביותר להבחין בין אמת ושקר הוא השיטה המדעית.

אף אחד מכם לא ירצה להישפט בבית משפט בו אין משמעות להוכחת החפות או האשמה שלך. ברגע ל"הרגשות" "תבונות מישויות" או "אנרגיות" יהיו קבילות באותה המידה כמו ראיות ועדויות, אזי האנושות כולה תדרדר מהר מאוד לאחור. לשום אמת לא יהיה עוד איזשהו משקל, אלא רק הכוח של השופטים, השליטים או ההמון הבור. הרי רק השתחררנו מהמעמסה הזו לפני חמש מאות שנים (וביהדות, לפני כ-3,000 - 5,000 שנים).
ישן 20-05-2006, 21:25
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך..."

נזכרתי, שימוש בשמועות על נשק המושלם או "החייל-על", כמו קרני מוות, צלחות מעופפות, פצצות אטום, חיילים-קופים, מטוסים רקטיים, פלדה בלתי חדירה, תוכנית פילידלפיה (שיגור משחתת ועיקום חלל-זמן) ודברים כאלו, הסתובבו עוד בימי מלה"ע II

כמו שהמציאות הוכיחה מאוחר יותר, חלק גדול מהשמועות האלו התייחסו למערכות נשק שפותחו באמת. רק שמערכות אלו פותחו על בסיס מדעי נטו של התקופה, ופיתוחים שנכשלו - נכשלו בגלל חוסר ברקע מדעי באותה תקופה. כמובן, ללא שום עולמות קוסמיים וקטע פארפסיכולוגי.

אני מתעב ניו אייג' שטחי.
אבל לבוא ולומר שהמדע הוא הפתרון היחיד ואין בלתו, לבוא ולומר שמה שהמדע לא רואה- לא קיים, זו אמונה דתית לא פחות מלהאמין שצלחת פסטה גלאקטית בראה את העולם.
זו מחשבה מיושנת של המאה ה-19...

ההיפך, לומר שמה שמדע לא יכול להסביר היום - היא לא תוכל להסביר לעולם, ולכן זה "על-טבעי" - זו מחשבה מיושנת של המאה ה-13.

בואו נדמיין כיצד היינו מגיבים לו מטוסים פלשתינאים היו מטילים מעל בתינו אלפי כרוזים הקוראים לנו שלא לקחת חלק במאבק המזויין נגדם...

"גם כן, בינום של ניוטון!"
בדיוק כמו שאנחנו מגיבים לזה היום, כאשר קריאות לא לקחת חלק במאבק מזוין נגד פלשטינאים באים מכותרות ומודעות בעיתונים ראשיים של ישראל.
ישן 21-05-2006, 13:38

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "[i]נזכרתי, שימוש בשמועות על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Uri Leizin
נזכרתי, שימוש בשמועות על נשק המושלם או "החייל-על", כמו קרני מוות, צלחות מעופפות, פצצות אטום, חיילים-קופים, מטוסים רקטיים, פלדה בלתי חדירה, תוכנית פילידלפיה (שיגור משחתת ועיקום חלל-זמן) ודברים כאלו, הסתובבו עוד בימי מלה"ע II

כמו שהמציאות הוכיחה מאוחר יותר, חלק גדול מהשמועות האלו התייחסו למערכות נשק שפותחו באמת. רק שמערכות אלו פותחו על בסיס מדעי נטו של התקופה, ופיתוחים שנכשלו - נכשלו בגלל חוסר ברקע מדעי באותה תקופה. כמובן, ללא שום עולמות קוסמיים וקטע פארפסיכולוגי.

אמת, אלא שלפני שפוצצה פצצת האטום הראשונה, הטכנולוגיה הגרעינית היתה בחוזקת נשק פסיכולוגי. גם כלי נשק פיסכו-כימיים קיימים בימינו, אלא שגם הם לא מספיק פרקטיים בשדה קרב פתוח כדי שיהיו לנשק של ממש. לכן הקיום וההפעלה שלהם הוא בעיקרו סוג של איום, סוג של לוחמה פסיכולוגית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:46

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר