לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 18:52
  totalprojects totalprojects אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
כמה שאלות בסיסיות - בבקשה עיזרו לי! :)

שלום לכולם.

האם תוכלו לענות ולהסביר מעט על הנושאים הבאים:

1. לאחר הנפקה ראשונה של מניות בבורסה (IPO) - האם חברה יכולה להנפיק מניות נוספות באותו אופן? אם כן, מהו הנוהל לביצוע הפעולה, הרי בפועל יש כאן סיכון לפגוע במחזיקי המניות הקיימים (מציפים את השוק ביותר מניות זמינות ופוגעים בפער היצע-ביקוש). האם ישנו פיצוי כלשהו למחזיקי המניות?
2. מהו הנוהל לגבי Splits? מתי חברה יכולה לבצע split? האם ישנן הגבלות כלשהן בנושא?
3. האם ניתן לבצע הוראת ASK למכירת מנייה ללא הגבלת מחיר? לדוגמא: מנייה נסחרת סביב 20 ש"ח ליחידה. האם כמחזיק מניה אני אוכל לצורך העניין לבצע הוראת ASK תמורת 5000 ש"ח? האם ישנה הגבלה בנושא? מהו ההבדל בין Limit Price ל ASK בהקשר הזה?

אני ממש אודה לכל מי שיואיל לעזור לי בשאלות אלה.

תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-06-2006, 13:24
  totalprojects totalprojects אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי bondy שמתחילה ב "אהלן. חברה יכולה להנפיק..."

תודה על התשובות

אז אם אני מבין נכון:

אחרי הנפקה ראשונה, חברה יכולה לפרסם תשקיף לקראת שחרור מניות נוספות לשוק. כך שאם לדוגמא, החזקתי ב- 3% מהמניות הנסחרות, הרי שעכשיו אחרי ההנפקה הנוספת (ובהנחה שלא ניצלתי את האפשרות לרכוש מניות חדשות במחיר מוזל) חלק האחזקה שלי בפועל נמוך מ- 3%. ולאחר הדילול הזה בעצם השוק הגדיל את היצע המניות אל מול הביקוש ולכן יהיה לי קשה יותר לדרוש ואף לסגור עסקאות במחיר אטרקטיבי בשבילי. האם אני צודק? איך מגדירים את מנגנוני הפיצוי וההגנה למחזיקי המניות הקיימים?

לגבי השאלה על ה ASK. הרי קיים Spread בין ה- BID ל- ASK. שאלתי היא, האם כמחזיק מנייה יש לי הגבלה לביצוע הוראת ASK עליה במחיר שאני מוכן למכור אותה? (כלומר, האם אני יכול לנקוב בכל מחיר שאני רוצה?)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר