לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2006, 18:31
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
החזון של ציפי לבני אינו החזון שלי

והמאוויים של צחי הנגבי ושל ממשלת ישראל להקמת מדינה פלשתינית בכל מחיר על חשבון הדם של חללי צה"ל ונפגעי הטירור והמתיישבים היהודים שהתבקשו ללכת לשטחים ולשבת שם ולבנות שם ישובים הם לא המאוויים שלי.
המאוויים שלי קטנים יותר וחשובים יותר והם בטחון לכל יהודי בארץ ישראל מתן תרופות לחולי סרטן במחירים נורמליים וחינוך יהודי ציוני,הקטנת הפשיעה וחיזוק המוראל והאחדות היהודית.
כדי להשיג את המאוויים שלי ושל כל אזרח יהודי במדינת ישראל עלינו להוקיע את שלטון הרשע והפשע של הגברת לבני וחבריה שהפכו להיות משתפי פעולה עם טירוריסטים שכל מטרתם המוצהרת היא חיסול מדינת ישראל.
אל נאמין לחלומות ולהזיות של הגברת ליבני ששלום ישגשג באיזור רק אם ישראל תיאות לוותר על האדמה שלה בהתאם לתכנית מפת הדרכים שכבר מתה ואינה רלוונטית.
נזכור כולנו שאבו מאזן הוא פרסונה שזמנה קצוב ואת השלטון בשטחים תופסים טירוריסטים שאינם מכירים במפת הדרכים ובזכות שלנו להתקיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2006, 21:11
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
מה שהיה פעם לב הקונצנזוס הישראלי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אין דבר יותר שלם מלב שבור"

הפך היום להיות ימין קיצוני.
לא מנהלים משא ומתן עם טירוריסטים היום זה ימין קיצוני.
מלחמת חרמה בטירור זה ימין קיצוני.
היום מדברים על מלחמה בעצימות נמוכה ככיסוי תחת לאזלת יד ולכניעה.
מה מייצג ברוך מרזל? ברוך מרזל מייצג היום את התפיסה של פעם כשמדינת ישראל אמרה לא מנהלים משא ומתן עם טירור.
ישראל הייתה האור לגויים במלחמתה בטירור.
מדינות כמו צרפת גרמניה אנגליה שינו את תפיסת איסטרטגיה המלחמה שלהם בטירור ואמרו ללא בושה שהם מאמצים את מדיניות ישראל באשר לכל מה שנוגע לטירור.
אני לא השתניתי . הקונצנזוס השתנה ולכן אני לא שבור .
בדמוקרטיה לא חייבים להסכים עם דעת הרוב .
ישן 23-05-2006, 19:13
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה נוגע בשאלה גדולה הרבה יותר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "זה לא ממש משנה אם ה"חזון" קיבל רוב או לא"

והיא: כמה עצמאות יש לממשל בישראל?

אתה מכיר את ה"עפיפונים" בערבה? אלה מבנים גדולים בצורת V שהיו משתמשים בהם לציד צבאים. הרעיון הוא פשוט, בראש העפיפון נצבת מכלאה והמבנה, שכמעט לכל אורכו אינו אלא קיר אבנים נמוך, פתוח למרחבי המרעה והנדידה של הצבאים. כאשר אלה נקלעים לפתח המבנה מבריחים אותם הציידים פנימה. הצבאים, למרות שביכולתם לקפוץ מעל לקיר הנמוך, רצים לאורך המחסום המלאכותי ומנותבים למכלאה שבקצהו ושם נסגר עליהם השער. אני חושב שזה משל טוב למצבה של ישראל.

ישראל הולכת ותופשת את מקומה הראלי בזירה הבינלאומית. מסיבות שונות שאפשר להרחיב עליהן את הדיון היא הופכת למדינת חסות של המערב. מדינות המערב מציבות סביבה את העפיפון שקירותיו עשויים מרצף של מקלות וגזרים בתחום הבטחוני, הכלכלי, המשפטי והחברתי. לישראל, אין באמת אפשרות לקפוץ מעל הקיר, היא רצה לאורכו, עדיין נהנית מתחושת חופש ועצמאות, אבל היא מנותבת למקום מסויים. להבדיל מבעפיפון, אין הכוונה להוביל אותה אל השחיטה אלא למה שנתפש כיום במערב כ"פתרון" לסכסוך: נסיגה לקווי 67, קבלת זכות השיבה במתכונת מצומצמת, ויצירת הסכמים אזוריים שיכללו גם פרוז מנשק גרעיני. נדמה לי שכששרון הכריז "דברים שרואים מכאן לא רואים משם" הוא נוכח לראשונה שהוא רץ לאורך הקיר.

בשורה התחתונה, ההנהגה הישראלית מנותבת לדבר אחד, וביכולתה להשפיע בעיקר על הנראטיב. זה לא מעט, במזרח התיכון זה לפעמים העיקר - ראה מלחמת יום כיפור שהפכה לנצחון ערבי. שרון ניסה להכתיב נראטיב של נצחון ישראלי ונכשל, וכעת אולמרט עומד לנסות פעם נוספת באותו אופן, וגם הוא ייכשל.

זה מבחינת ה"חזון" בזירה המדינית.

מבחינה פנימית לישראל יש חופש פעולה מלא כמובן משום שאיש אינו מתעניין בכלכלה שלנו, בחינוך או בבריאות. אבל מבחינה זו, נוכחנו שאין הבדלים מהותיים בין המפלגות את כולן מעניינים ענייני הפנים כקליפת השום ולכן אלו מנוהלים בדרך המקובלת של אלתור, כבוי שרפות, וסמוך. חריג בתחום היה נתניהו כשר האוצר, אם כי אפשר להתווכח על הדרך שלו ואולי גם שריד כשר החינוך ואולי עוד מעטים. מצב כזה יוצר כר נרחב לפעילות מונופוליסטית, שתלטנית וגם עבריינית של בודדים וארגונים וכך ההזנחה יוצרת שחיתות, אנרכיה והדרדרות נורמטיבית כללית. המצב הפרדוקסלי במנהיגות הישראלית (כמו גם בצבור הישראלי) הוא שהיא עסוקה באופן אובססיבי בתחום שבו השפעתה זניחה, ולעומת זאת היא מזניחה את הסוגיות שבהן יכולה להיות לה השפעה מהותית.
ישן 23-05-2006, 22:18
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
מה שכתבת מעניין מאוד ופותח פתחים למחשבה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה נוגע בשאלה גדולה הרבה יותר"

אבל אני חלוק עליך בנוגע ליכולת של ישראל להיות אדון לעצמה בשאלות הרות גורל ולמידת היכולת של המערב לכנוס אותה לשטח הכינוס שנראה לו. אני מאלה שסבורים שישראל חופשיה במידה לא מעטה לקבוע את עתידה, כולל הרבה דברים שקשה לדמיין כרגע - וזה לא בגלל שאנחנו גדולים וחזקים, אלא בגלל שהמערב, מאז מלחמת העולם השניה, חלש ואימפוטנטי ולא מסוגל לכפות באמת את רצונו על אף אחד. הכל בידי האמריקאים - ושם מצבנו שונה, תחת כל ממשלה ובמיוחד זה הנוכחי. זה שבזבזנו כבר את רוב תקופת כהונתו של הממשלה הזה, בלי שום תוצאות (אני מדגיש - שום תוצאות) - היא שערוריה מדינית ממדרגה ראשונה שאיש לא יתן עליה את הדין (האחראי הראשי לכך הוא עו"ד בכיר ומקושר, לכן היה יוצא מזה אם מישהו בכלל היה טורח לבדוק את הנושא).

אגב, ראייתי את ישראל בהקשר המערב היא לא כמדינת חסות, אלא יותר כמגדל שמירה קדמי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר