לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2006, 00:23
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
"אדריכל ההתנתקות" עיבל גלעדי: הגדה תפונה בלי מבצע צבאי

אדריכל ההתנתקות לא חוזה מהלך דומה בהתכנסות. הוא משוכנע שחוק פינוי-פיצוי יוביל לנטישה הדרגתית, "עד שלא יהיה שווה לסופרמרקט לפעול"
"ההתנתקות השנייה - או ההתכנסות, כפי שהיא מכונה - לא תהיה מבצע צבאי, אלא תנועה של אזרחים שיזיזו את עצמם מרצון". כך מעריך אחד מהוגי תוכנית ההתנתקות ומנהלה בפועל, תת-אלוף (מיל') עיבל גלעדי. בהרצאה שנשא במרכז לחקר הביטחון הלאומי באוניברסיטת חיפה, התייחס גלעדי לחוק פינוי-פיצוי חדש כבר בתחילת 2007, כגורם שצפוי להאיץ את ה"תזוזה".

גלעדי, שעמד בראש מערך התיאום והאסטרטגיה במשרד ראש הממשלה לקראת הנסיגה מרצועת עזה ובמהלכה, אמר כי התהליך המקביל בגדה המערבית ייארך שנים. "לא תהיה התנתקות נוספת במתכונת של מבצע צבאי, שבמהלכו יפנו כוחות צבא ומשטרה אנשים מבתיהם - לא בשנת 2006, לא בשנת 2007 וגם לא בשנת 2008. מה שכן נראה זה דינמיקה הולכת ומתפתחת, שמאפשרת תחילת תנועה של אנשים שיזיזו את עצמם מרצונם".

"שערו בנפשכם שבתחילת 2007 ייצא חוק 'פינוי-פיצוי' מותאם לאנשים האלה, והם יתחילו לנוע מרצונם החופשי", אמר גלעדי. "אף אחד לא יפנה אותם. אני לא רואה דגם כמו שהיה, של מינהלת סל"ע, ואני לא חושב שהממשלה צריכה לחזור על משהו שלא הצלחנו בו. אבל אנחנו נציע חבילת פיצוי פיננסית, ואנשים יקבלו החלטות, יהיה להם זמן. לא בוער. זה לא הולך להיות פינוי תוך שלושה-ארבעה שבועות".

ה"פיצוי הפיננסי" הזה צריך, לפי גלעדי, להתבסס על מודל שייקח בחשבון את ערך הבית, העסק שניהל המתפנה או עבד בו, הוותק ומרכיבים נוספים. בסיכומו של דבר, להערכתו, חלק גדול מההתנחלויות ייעזב לחלוטין. "ביישוב שבו יישארו 6-5 משפחות תרד רמת השירותים, כך שגם לסופרמרקט כבר לא יהיה כדאי לפעול".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3257097,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2006, 00:27
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אותו עיבל גלעדי, ממשיך. והפעם משווה את החמאס ליהודים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב ""אדריכל ההתנתקות" עיבל גלעדי: הגדה תפונה בלי מבצע צבאי"

באותה "הרצאה"-
בנושא אחר הודה גלעדי כי איש לא חזה שהחמאס ישתלט על המערכת הפלסטינית. הוא גם העריך שהאידיאולוגיה של חמאס לא תשתנה בקרוב, אולם הרכב ממשלתו דווקא כן: "החמאס לא ינטוש את האידיאולוגיה שלו כל-כך מהר ובכזאת קלות. זו אינה רק 'בעיה' של החמאס; גם העם היהודי הסתובב אלפיים שנה בגלות ולא נטש את האמונה שלו. מה שאפשר יהיה להשיג זה שינוי יסודי בדרך ההתנהלות ובדפוס ההתנהלות. אני מניח שתוך ארבעה-חמישה חודשים נראה שינוי. אני לא חושב שזה יהיה דרך בחירות, אבל יש סיכוי טוב שהמציאות תביא לכך שממשלת חמאס תיפול והם ירכיבו ממשלה נוספת, שתהיה בה שותפות אחרת".

ישן 31-05-2006, 00:53
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
בעיני האיש לא שווה כותרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב ""אדריכל ההתנתקות" עיבל גלעדי: הגדה תפונה בלי מבצע צבאי"

יציר כפיו וחביבו של דב וייסגלס - הדוגמא הקלאסית לחובבנות מדינית ולנזקים שהיא מביאה איתה (אפשר להרכיב ממנו מערך לימוד תחת הכותרת "מה לא לעשות בדיפלומטיה") - שהיה נטול אינטרגריטי מינימלי לא ליטול חלק בהתקפלות כאזרח, אשר מעורב לגמרי, בעיסוקו הפרטי, במשק הפלסטיני (שאלה בפני עצמה האם ראוי היה שיעסוק בכך בלא תקופת צינון). אדם שהמילים היפות שיודע לכתוב העבירו אותו על דעתו, והדרך הפכה אצלו חשובה מהמטרה ("תסמונת המצגת") - זה שהעריך שמשפחות תתפנינה מרצון מגוש קטיף ושלאחר הנסיגה יהיו שניים-שלושה קסאמים, המתכנן הגדול שלא לוקח אחריות על העיוורון המדיני שהוביל לעליית החמאס (עיוורון חלקי בלבד - היו מספיק אנשים שחזו את זה).

אחרי כל ההקדמה הזו - אמר משהו? אז אמר. לנהג מונית ממוצע יש תובנות רציניות וראליות יותר.

לילה טוב,

אליהו
ישן 31-05-2006, 02:30
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ראוי להרבה יותר מכותרת מבודדת אקראית...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "בעיני האיש לא שווה כותרת"

לאחר הכתרים שקשר לו הכתבלב בן כספית, ראוי עיבל גלעדי שישננו את שמו יחד עם אנשי "החזון והמעש" האחרים, שנושאים באחריות משותפת לטמטום הנסיגה, הגירוש וההרס החד צדדי.
יש לקוות שבבוא היום תתקיים חקירה אובייקטיבית שתטיל אחריות אישית על ממלאי התפקידים שנטלו חלק בתכנון ובביצוע מעשי של האצת ההתנערות מהחזון הציוני. בכל מקרה ראוי שהשותפים, במעשה ובמחדל למהלך, יזכרו לדראון עולם, על "תרומתם" להכרה עולמית בעוולות של "הכובשים" היהודים בא"י.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

ישן 31-05-2006, 02:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא מפנטז. היישובים שהעקירה השנייה מכוונת נגדם - הם אידיאולוגיים...

פיתוי כספי לא יזיז מבתיהם, יותר מאחוזים בודדים - - וכאן מדובר על 70,000.
האיש לא מדבר על אריאל, מעלה אדומים, קריית ספר, בית אריה-עופרים וכיו"ב - אלא על אלון מורה,
עפרה, בית אל, איתמר, יצהר, הר ברכה, תפוח, חברון, סוסיא, מעון וכד' - שם גר הגרעין האידיאולוגי.
חבילת הפיצוי המגוחכת שהוא מדבר עליה ("ערך הבית"? אחרי שבמשך שנים היישובים וצירי הגישה אליהם הופקרו בטחונית - אין ערך לבית...) גם היא לא ממש מעוררת אמון שלאיש יש מושג על מה הוא
מדבר.
עיבל "הארכיטקט" שעד לרגע זה נמנע מלהסביר למה לעזאזל פונו 3 יישובי התוחמת הצפונית, מנסה
או לפזר ערפל, או לקוות לעורר מהלך (ע"י השענת הממשלה על החוק ההזוי של אבו וילן...).
ישן 31-05-2006, 21:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אוהו, אז פתאום הבקעה היא חלק מההתקפלות? והרי אט"ד טענו שאינה חלק ממנה...P:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "מעלה אפרים, מגדלים, פצאל,גיתית, יטב..., רוב ישובי הבקעה ועוד לא מעט מישובי גב ההר"

אגב, כל היישובים שתיארת - כולם ביחד פחות מרבבה...
כ-ל היישובים שתיארת הם בבקעה. יישובי גב ההר מ-א-ו-ד לא ישמחו להעקר, גם לא תמורת הגרוש
וחצי שמציע להם ה"ארכיטקט"...
יישוב גב ההר המשמעותי היחיד ששנמצא מחוץ לגדר ושניתן למצוא בו תושבים רבים שיסכימו
לעקירה, הוא קריית ארבע.
בקיצור, מתוך 70,000 מגורשים-פוטנציאליים, תכנית-עיבל (אם תשונה מהותית בהקשר לחבילת
הפיצויים המצחיקה והאווילית שהוא מציע) יכולה לדבר אל בקושי 20 אחוזים מהם.

בקיצור, אולמרט צריך רבבות שכירים, עשרות מיליארדי שקלים - ונס גדול אחד, בכדי ליישם במלואה
את תכנית הגירוש החדשה של אט"ד.
ישן 01-06-2006, 08:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מעלה אפרים זה בקעה לכל דבר (גם תושביו רואים עצמם ככאלה - וגם הוגיו רואים אותו כבקעה)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "מעלה אפריים זה לא ממש בקעה, זה יותר המורדות המזרחיים של השומרון וכך גם מגדלים"

זה שעכשיו מתחילים לסמן גבולות "טבעיים לבקעה", בניגוד לגבול המלאכותי שישראל קבעה לה
כבר לפני 30 שנה פלוס (דרך אלון - כביש 458-508) - לא משנה מאומה. יישובי מורדות השומרון
חוץ ממעלה אפרים, הם חלק ממועצה אזורית בקעת הירדן (גיתית, מכורה, חמרה), והם על אותו קו
גובה של מעלה אפרים.
אני חייב לשאול שוב - העלאת שמותיהם של יישובי הבקעה (בניגוד למה שאט"ד טענו כל הזמן),
מעידה על כך שישראל ויתרה על הבקעה (עוד אזור עם מעט מאוד פלסטינים בעל חשיבות אסטרטגית
עצומה)?

באשר למגדלים - וואלה, נכון. מגדלים מונה מעט מאוד משפחות. אם היא מה שעיבל בונה עליו, אז
ההפתעה תהיה מרה מאוד.

לא יעזור כלום - כמעט כל היישובים שיהיו מוכנים להעקר (וגם הם, לא בתנאי הבדיחה של עיבל...),
הם בין כה בתחום הגדר. אלה שמחוץ לגדר, הם ברובם המכריע כאלה שלא מוכנים להיעקר.
ישן 04-06-2006, 20:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

המתיישבים בכל רחבי איו"ש ינועו, אחרי שיועלו על אוטובוסים בכוח...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "לא שאני יודע, אני ניזון מהתקשורת ובלבד...וד"ל (-:"

אם אולמרט יצליח להגיע עד לשם, אז אכן הגיטרוש יתממש. אני בספק אם יצליח.
כשם שברצועת עזה לא "החלה תנועה מזרחה", כך גם באזורים המיועדים לגירוש באיו"ש לא תתחיל
תנועה כזו באופן עצמאי. האזורים המיועדים לחורבן הם אידיאולוגיים, ואע"פ שעיבל ודומיו לא מצליחים
לקלוט זאת (מתוקף היות עקרונותיהם מסובסדים ע"י כסף זר של קרן פורטלנד ודומותיה...) - יש כאלה
ששתי הלירות שעיבל מציע, לא מצדיקים נטישת מפעל החיים (אגב, גם אלה שרוצים לעזוב - לא יסכימו
ללכת בתמורה לחורבן הכלכלי שמציע עיבל...).

בכל מקרה, אם התכנית הזו תצליח, אזי היא תהיה סיפתח לתנועה גדולה בהרבה מערבה - החוצה
מהמדינה המתאבדת הזאת. לזכותה של משפ' אולמרט ייאמר שהם כבר מתכוננים - 40 אחוז מהם כבר
בחוץ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר