לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2006, 21:24
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 26.05.06
מגעיל לאן נעלמו הקלטות המפלילות של יגאל עמיר?

לפני כחודשיים טענו בשב"ס כי רוצח רה"מ ניסה להבריח לרעייתו זרע. למרות שלטענתו ביקש לשמור הקלטות המתעדות את תאו, נאמר לו שהן נמחקו. בעקבות פניית NRG בשב"ס החלו לחפש

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/429/190.html

הראייה נעלמה? לפני כחודשיים וחצי האשים השב"ס את רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, ואת רעייתו, לריסה, בניסיון להבריח מבחנת זרע לתאו של עמיר, לפני שניתן לשניים אישור רשמי לבצע את הליך ההפריה. בשב"ס אף החליטו להטיל על עמיר עונש שבמסגרתו נמנעו ממנו ביקורים במשך חודש ושיחות טלפון במשך שבועיים. במהלך הדין המשמעתי דרש עמיר להציג בפניו את הקלטות שמתעדות כביכול את ניסיון ההברחה של המבחנה, אך בשב"ס סירבו לעשות כן. ממידע שהגיע ל-NRG מעריב עולה כי הקלטות "המפלילות" נעלמו באורח מסתורי ואינן נמצאות יותר ברשות השב"ס. בשירות טוענים כי מדובר בהליך טכני, ואולם לטענת רעייתו, לריסה עמיר, וסניגורו, עו"ד ארי שמאי, לא מדובר בהליך תמים. לאחר פניית NRG מעריב אומרים בשב"ס כי ייבדקו "האם הקלטות נשמרו או לא".

ב-9 במרס השנה ביקרה לריסה עמיר את בעלה בבית הכלא איילון שבו הוא כלוא. אולם, הביקור הופסק לאחר שבשב"ס טענו כי עמיר ורעייתו ניסו לבצע מחטף ולהעביר שקית מלאה בזרע עוד בטרם אושר ההליך באופן סופי על ידי קצין הרפואי הראשי של השב"ס.

רעייתו של עמיר הכחישה כבר מתחילת הפרשה את טענות השב"ס. "כל מה שהם אומרים זה פשוט שקר", אמרה. עמיר גם ציינה כי המצלמות המתעדות את הנעשה בתאו של בעלה 24 שעות ביממה יכולות להפריך את גרסת השב"ס.

בשירות לא הרימו את הכפפה, וזמן קצר לאחר האירוע התקיים הליך משמעתי לרוצחו של רבין. בשב"ס החליטו למנוע מעמיר ביקורים במשך חודש ימים ולמנוע ממנו לקיים שיחות טלפון במשך שבועיים. במהלך ההליך, דרש גם עמיר עצמו לקבל לידיו את הקלטות, אולם גם במקרה זה נענתה הבקשה בשלילה. עמיר, שידע ככל הנראה כי הקלטות אינן נשמרות לאורך זמן, טוען כי ביקש שלא יימחקו.

למרות פנייתו המפורשת של עמיר, כפי שעולה מעדותו בפני רעייתו ועורך דינו, ולמרות העובדה שגם בשב"ס אמורים היו להבין כי מדובר במוצג משפטי מהמעלה הראשונה, הקלטות לא נשמרו. עמיר, באמצעות עו"ד ורעייתו, סיפר היום כי לקראת ההליך המשמעתי החוזר שייערך לו מחר הוא דרש להציג את הקלטות. לטענתו, נאמר לו היום כי הקלטות אינן קיימות. באופן מפתיע, מחזקת תגובת השב"ס את טענותיו של עמיר. בשב"ס אומרים כי כל שמה שמתועד במצלמות האבטחה של איילון נמחק באופן אוטומטי לאחר 72 שעות. עם זאת, לאחר פניית NRG מעריב אמרו בשב"ס כי "מתבצעת בדיקה אם הקלטת נשמרה או לא".

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 31-05-2006 בשעה 17:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2006, 16:41
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

להתעמק- זה אומר לשאול את השאלות הבאות:
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "מה זאת אומרת "למה להתעמק בעניין הפוריות"?! תפנה את השאלה למי שפתח את האשכול"

1. מדוע ניסו להעלים את הקלטות עד אשר התערבה מערכת NRG?
2. מדוע לא שיחררו קטע וידאו בו רואים את עמיר מעביר לבת זוגתו שקית?
3. מדוע זה בכלל מעניין את השב"ס?
4. מדוע השב"ס פועל בניגוד לחוק ולהוראות בית משפט?

אבל כאמור, על כל השאלות אין תשובות. השב"ס שיחרר תמונה או שתיים, בדיוק כמו בסרט של קמפלר. בסרט של קמפלר מראים חץ והחץ מצביע כביכול על המקום בו מוטל רבין. שקר וכזב, רבין כבר נמצא במכונית, לאחר שזינק לשם. נו, תבדקו בעצמכם.

אגב, אם כבר מדברים על קלטות, לא הרבה יודעים שקיימת קלטת שהנציחה את הטיפול ברבין בחדר הטראומה, אשר צולמה ע"י מצלמת הוידאו המוצבת שם באורח קבע.
השב"כ החרים את הקלטת ואסר להזכיר את קיומה, היות ורואים בה את רבין מגיע למיון כשהוא מלווה בצוות נט"ן כשהוא מונשם, ובקבלתו יש לו פצע ירייה בודד בחזה.
ישן 01-06-2006, 18:58
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

הניסיון לעטוף את השקר בטענות קונספירטיביות פתאטי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אז אתה כן רוצה להתעמק ?!! תחליט כבר , אתה לא כל כך יציב"

ואף אחד לא מתרשם משטיפת המח שנמשכה 10 שנים. מה שהעליתי הוא ברמה העובדתית, מגובה בחומר ראיות, אשר הביאו את בג"צ לחייב את שר הבריאות לנמק מדוע לא ייפסל הדו"ח הפתולוגי.
אי היכולת שלך להתמודד עם החומר העובדתי מתבטא בתגובה מהסוג שלך.

"הקרע בראה מוביל לאזור עמוד שידרה תורקלי (D5-6) לערך, שם נמוש ריסוק עצם".

למי שמתקשה, מתואר כאן מסלול הקליע הקטלני בחזה, שגרם לקרע בראה הימנית ונעצר בעמוד השידרה, תוך ריסוק החוליה הגבית (תורקלית).

ולמי שלא מבין מה המשמעות, מדובר כאן בקליע נוסף, "חסוי", הקליע הקטלני, זה שהרג את רבין, והקליע הזה הושמט מן הדו"ח הפתולוגי באיומי השב"כ על פר' היס.

ולמי שעדיין לא מבין, המשמעות היא שמדינת ישראל אינה יותר מאשר רפובליקת בננות, בה נרצח ראש ממשלה ע"י שומריו, ולהוספת חטא על פשע- יורים האחרונים בגופתו על מנת לנקות את עצמם. עכשיו תסתכלו במראה. חג שמח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י שמפניה בתאריך 01-06-2006 בשעה 19:06.
ישן 01-06-2006, 20:33
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

תראי, מי שמעוניין להתמקד בהפרשות, שיבוסם לו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "באשכול הזה אף אחד לא קורא דבר שאינו קשור להפרשות של יגאל"

רבים מעדיפים להתרכז דווקא בעובדות.

לפניכם, אם כן, מסמך משוכתב, שנכתב ע"י ד"ר גוטמן לאחר המוות. שתבינו, תעודת חדר המיון המקורית נכתבה ע"י הד"ר ניר כהן והד"ר ענת רביד, הרופאים הראשונים שטיפל ברבין.
ד"ר גוטמן הגיע הרבה אחרי, אבל השב"כ הורה לו לכתוב את תעודת חדר המיון מחדש, וזה מה שיצא.

ועדיין נשארו לא מעט פרטים מדוייקים, כמו הגעתו של רבין למיון כשהוא מונשם "עם טובוס" באמבולנס נט"ן. יש גם תיעוד מלא של הפגיעה הנוירולוגית, כתוצאה מריסוק החוליה הגבית.
אבל האשמים האמיתיים מתהלכים עדיין חופשי!

נערך לאחרונה ע"י שמפניה בתאריך 01-06-2006 בשעה 20:41.
ישן 01-06-2006, 20:51
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

יש זיהוי של הגופה, אם זה מה שמטריד אותך
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ראית צילום של גופה וזה שכנע אותך?"

מאחר ששאלותיך אינן לעניין, נשאל את השאלה אחרת:
איך "עבדו" על יגאל עמיר?

אם כן, מה שקורה הוא שהפרקליטות דואגת שהמסמכים המקוריים וצילומי הרנטגן לא יגיעו בשום אופן לועדת שמגר ולבית המשפט:

עו"ד אייל שומרוני לעיתון תל אביב: http://www.tam.co.il/3_11_2000/shura.htm

"ביקשתי למשל שימסרו לי את צילומי הרנטגן של יצחק רבין, את דו"ח הנתיחה, את שיר השלום
המוכתם בדם ודברים נוספים".

ונתנו לך אותם?

"חלק כן וחלק לא. על הרנטגן למשל נטען בפרקליטות שמדובר בצינעת הפרט. אז מה לגבי כל נרצח אחר?
מה לגבי צנעת הפרט שלו?"

המשמעות: הפרקליטות שותפה מלאה, מאה אחוז, בעלילה. בבוא היום מישהו יצטרך לתת שם את הדין.
ישן 01-06-2006, 23:29
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

אם אתה מתעקש, רבין נרצח בשעה 21.40
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ברור שהרופאים לא זיהו אותו"

10 דקות לאחר שמכונית השרד נסעה בשיירה לעבר מטה השב"כ.

אחד האנשים שמילאו תפקיד, היה מיודעינו איתן הבר, אשר אסף את בגדיו של רבין על מנת להחליפם בבגדים ללא חור מלפנים. כך נמצא בכיסו של רבין דף "שיר לשלום".

אגב, אחת הטעויות של החבר'ה, היתה שהם ירו בבגדים שנמסרו אחר כך לפר' היס (במקום הבגדים המקוריים), ולא התאפקו וירו גם בדף "שיר לשלום", אולם הם לא חשבו שכדאי לקפל את הדף...

ד"ש לכפיל שלך, שאם אינני טועה כינויו גלילי או עמיחי.

מדוע מספר איתן הבר שהיה יחד עם גבי ברבש באותה מסיבה, כשברבש אינו יודע על סיפור כזה?

איתן הבר:

"הייתי בעצרת, עמדתי ברחוב אבן גבירול עם חיים רמון. לפני שהעצרת נגמרה נסעתי לביתו של עידו דסנצ'קי, שם

היתה אמורה להתקיים מסיבה לכבודו של השגריר אבי פזנר. רבין גם היה אמור להגיע לשם. עוד לפני שהתיישבתי

הגיע טלפון לד"ר ברבש. הוא החוויר, ניגש אלי וסחב אותי בזרוע הצידה. ואז סיפר לי את הבשורה הנוראה.

"זינקתי לדלת ונסעתי כמטורף, תוך שאני חוצה את הרמזורים באור אדום. תוך דקות ספורות הגעתי לבית החולים

וירדתי לכוון חדרי הנתוח. לא ידעתי לאן ללכת והיכן לחפש. בדרך מצאתי גם חפצים שלו ספוגי דם ואספתי אותם."

שימו גם לב למשפט: "בדרך מצאתי גם חפצים שלו ספוגי דם ואספתי אותם"

פרופסור ברבש:

"בשעה 21.59 קיבלתי ביפר, עם הודעה להגיע בהול לבית החולים", הוא מספר. זינקתי מייד לרכב.

לפנות ערב קיבלנו דווחים על ההפגנה, והתכוננו לפיגועים חבלניים ואחרים. אבל לדבר כזה לא ציפיתי."

מדוע, אם כן, זקוק הבר לאליבי, לפיו הוא היה עם פר' ברבש באותה מסיבה? ( "הגיע טלפון לד"ר ברבש.

הוא החוויר, ניגש אלי וסחב אותי זרוע הצידה. ואז סיפר לי את הבשורה הנוראה"), אשר ברבש איננו מספק?

("קיבלתי ביפר עם הודעה להגיע בהול לבית החולים").

ומה, לכל הרוחות, חיפש איתן הבר בבגדיו של רבין ברגעים הכי קריטיים?
מדוע גילה כזו תושייה ורץ לאסוף את הבגדים מחדר הטראומה עוד בטרם יבש הדם?

(כמובן שהבגדים לא נמצאו בדרך...)

ישן 02-06-2006, 09:35
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
זהו , שלא רק זה אלא יותר מכך
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שמפניה שמתחילה ב "כי רוצים להטיח לך את האמת בפרצוף, שלא תימלטי ממנה"

לפי מקורותי יגאל עמיר השב"כניק בכלל לא בכלא אלא בשליחויות עלומות בחו"ל יחד עם יצחק רבין שלא נרצח בכלל ונמצא באזור 52 (ליד AREA51) יחד עם עראפאת ש"כאילו" מת ממחלה והשניים מנהלים יחד דיונים בנוגע להקמת שלטון איסלמויהודי כלל עולמי.
בפועל מי שנמצא בכלא ומנסה נואשות להעביר את הפרשותיו (בניגוד למה שכתב האוויל שפתח את האשכול הזה כאילו ולא היו דברים מעולם והשב"ס מעליל) ללריסה הוא לא אחר מאשר בעלה האמיתי של המכוערת שעבד במכון הפתולוגי וגילה בזמנו כי הניתוח של פרופ' היס בוצע על בובת תצוגה מחלון ראווה.

חכשמח

"הוצגו בפני האסיר תמונות מצולמות ממצלמות הבקרה בכלא אשר תיעדו ניסיון הברחה שחור על גבי לבן", הודיע שב"ס. "בו ברגע ביקש האסיר עמיר לבטל את ההליך ולחזור בו מבקשתו למשפט חוזר"

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 02-06-2006 בשעה 09:39.
ישן 02-06-2006, 10:23
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
כן
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אתה שואל ברצינות לדעתי ?"

אז קבלי תזכורת:

אמצעי התשקורת הם במידה רבה עושי דברו של שלטון השמאל, בין אם השמאל נמצא בקואליציה ובין אם הוא נמצא באופוזיציה.

על חלק מאמצעי התקשורת זה גלוי יותר, ועל חלק זה גלוי פחות.
אצל חלק זה יותר בוטה, ואצל חלק זה יותר מעודן.

בהינתן דיווח ע"י אמצעי תקשורת בנושא פוליטי או עם השלכות מדיניות על מדינת ישראל, צריכות להידלק דרך קבע מספר מנורות של סימני שאלה:

מי מדווח? (קשור גם לשאלה הבאה)
עד כמה הדיווח הנוכחי אמין?
אילו אסמכתאות מציג המדווח כערובה למהימנות דיווחו?

והשאלות הפחות טריויאליות:
איזה מידע רלוונטי אינו מוזכר בדיווח?
למי יש אינטרס להצניע את אותו המידע (ומהו אותו האינטרס)?

זה בלי לחשוב לעומק.

נסי עכשיו לעבור עם השאלות הללו על דיווחים שונים של התקשורת: מקרה קלאסי - ארגון איל.

מקרה נוסף: הקטיושה מסוג גארד ששוגרה מרצועת עזה ונחתה בישראל ביום הבחירות

זה על קצה המזלג.

זה מזכיר שאלה נוספת: מה לא דווח בכלל / בזמן ומאיזו סיבה?
הקטע של לא דווח בכלל זה קטע בעייתי, מכל הבחינות. במיוחד כאשר דיווח שלא הופיע בתקשורת המסורתית, מופיע בתקשורת הלא מסורתית (קרי: אתרי ובלוגי חדשות שאינם נמנים עם אמצעי התקשורת הסימביוטיים עם הממשלה שלהם).

אם את עוברת על מקרים נוספים, הרגישי חופשיה לשתף אותנו באשכול זה

(על זה את יכולה לענות אחרי שתעברי על מקרים נוספים)

ובכן, בהינתן דיווח ע"י אמצעי תשקורת שעומד בסתירה (חלקית בד"כ, מלאה לעיתים פחותמ זומנות) לדיווח באמצעי תקשורת חופשי / עצמאי: את דיווחו של מי יש לדעתך להעדיף? (לפני בחינת מהימנות שני הדיווחים ככל שאפשר)

ישן 02-06-2006, 10:57
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
OK, אם כך אענה לך ברצינות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "כן"

למרות שהיה לי נוח יותר לו היית מוותר למעלה על הפרזנטציה .

אז ככה , לגבי השאלה הראשונה שלך אלי ,
"האמת, כל האמת, ואך ורק האמת ידועה לנו, אזרחי מדינת ישראל, מאמצעי התקשורת? "
התשובה שלי שלילית , אין לי ספק שלא כל האמת ולא רק האמת מתקבלת אצלנו מכלי תקשורת כלשהו , עיון בכולם וסינון אינטילגנטי מאפשרים לסנן את הדיווחים שאינם אמת ולזהות את אלו שמסתירים טפחיים.

מתוך ההודעה השנייה שלך אלי תפסה את עיני רק שאלה אחת שרק היא למעשה מחדשת משהו על מה שנכתב כאן למעלה, כתבת "ובכן, בהינתן דיווח ע"י אמצעי תשקורת שעומד בסתירה לדיווח באמצעי תקשורת חופשי / עצמאי: את דיווחו של מי יש לדעתך להעדיף"?
אז ככה, ברגע שאתה מגדיר את אחד מהם כאמצעי תשקורת ואת השני כאמצע תקשורת הרי ברור שאין מקום לדיון , אם נתעלם מההגדרות הללו הרי שיש לי בעייה רצינית מאד בהתייחסות למה שמוגדר על ידי כ"שופרות" כדוגמת ערוץ 7 , עניין מרכזי וכד' שיסננו במשקפיים שלהם כל ידיעה וידיעה באופן בוטה יותר ממה שיעשו למשל "מעריב" וידיעות אחרונות" , את הדברים האלו יש לקרוא על רקע ההסתיגויות שכתבתי למעלה.
ישן 02-06-2006, 11:40
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "OK, אם כך אענה לך ברצינות"

ציטוט:
אז ככה , לגבי השאלה הראשונה שלך אלי ,
"האמת, כל האמת, ואך ורק האמת ידועה לנו, אזרחי מדינת ישראל, מאמצעי התקשורת? "
התשובה שלי שלילית , אין לי ספק שלא כל האמת ולא רק האמת מתקבלת אצלנו מכלי תקשורת כלשהו , עיון בכולם וסינון אינטילגנטי מאפשרים לסנן את הדיווחים שאינם אמת ולזהות את אלו שמסתירים טפחיים.
ואלו מאמצעי התקשורת המסורתיים (שאמצעי התשקורת מהווים בהם רוב) שלא מדווחים כלל על אירועים מסויימים (או משהים את הדיווח עד לעת שהדיווח שלא יפגע באיש שמאל) נשארים עדיין בגדר בעיה.

ציטוט:
אז ככה, ברגע שאתה מגדיר את אחד מהם כאמצעי תשקורת ואת השני כאמצע תקשורת הרי ברור שאין מקום לדיון
דווקא יש מקום לדיון. אני משאיר את ההגדרה פתוחה בפני מי לקרוא עליה תיגר.

ציטוט:
אם נתעלם מההגדרות הללו הרי שיש לי בעייה רצינית מאד בהתייחסות למה שמוגדר על ידי כ"שופרות" כדוגמת ערוץ 7 , עניין מרכזי וכד' שיסננו במשקפיים שלהם כל ידיעה וידיעה באופן בוטה יותר ממה שיעשו למשל "מעריב" וידיעות אחרונות" , את הדברים האלו יש לקרוא על רקע ההסתיגויות שכתבתי למעלה.
אני חושב שאני מבין את הבעיה שלך עם "שופרות". אני גם חושב שאני יכול לפתור את הבעיה, כולה או מקצתה בדרך הבאה: פשוט לבדוק באמצעות הכלים העומדים בפנייך (כולל אלו העמודים בפני כל אזרחי האינטרנט) את מהימנותם של הדיווחים הפרטניים.

אני חושב שאפשר על פי רוב לקטלג אמצעי תקשורת זה או אחר כ "תקשורת" או "תשקורת" לפי ממוצע מהימנות הדיווחים שלו, מה שלא גורע מהצורך הכללי לבחון כל דיווח ודיווח. אולם, בהינתן מקור אתר חדשות כמו "עניין מרכזי" אזי בדיקות דיווחים שלו היא בחזקת השחתת זמן לדעתי.

סינון במשקפיים זה עניין אחר, ואין הוא נוגע לדעתי לעניין מהימנות מקורות התקשורת. כל כלי יכול להדגיש דברים שונים בדיווח, מה שחשוב שהדיווח לא יהיה חלקי באופן מגמתי וגם שלא יהיה שקרי במכוון.

אם כלי תשקורת משתמש במילים ארסיות כנגד קבוצה או קבוצות בחברה הישראלית, זה יותר עניין של סגנון מתלהם / בלתי ראוי / מחליא של הכותב / עורך.

ומכיוון שאני לא לגמרי בטוח שאני מבין מה את מגדירה כ"שופרות", תוכלי לכתוב איזו שורה או שתיים להרחבה?

ישן 02-06-2006, 15:38
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

החליפי מקורות. קבלי תיקון:
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "זהו , שלא רק זה אלא יותר מכך"

לא היו לי שותפים, אמר יגאל עמיר. הפוליגרף קבע: הוא משקר ("ידיעות אחרונות", 23/1/96). ציטוט:

שוטר העיד בוועדת שמגר: ראיתי את חגי עמיר בכיכר, לפני רצח רבין (עיתון "הארץ", ראה מאמר בתחתית העמוד).

יגאל עמיר התרועע עם מספר אנשי שב"כ דקות לפני הירי (נראים בסרט של קמפלר). לא רק זאת, עוה"ד אייל שומרוני-כהן רמז על כך שבזירת הרצח ממש שהה באותו הזמן סוכן המקורב ליגאל עמיר, אפילו יותר מאבישי רביב. חיזוק לדברים אלה קיבלנו מראש אגף האבטחה דאז, דרור יצחקי:

בראיון לערוץ השני (ובראיון דומה לידיעות אחרונות) מספר דרור יצחקי מספר לאמנון אברמוביץ על נוכחותם של שמפניה ואהרוני בזירת הרצח: "יצחקי: "אמנון, אתה צריך להבין, אלה מסוג השאלות שאני חושב שצריך לבחון אותן. אומרים ששמפניה ואהרוני בליל הרצח היו בזירת הרצח. אם הם היו שם, והיום בדיעבד אנחנו יודעים שלשמפניה היו יחסים וקשרים טובים עם הרוצח יגאל עמיר, מה המשמעות? האם הוא תודרך? האם גם שם הוא היה ביוזמתו בלבד? האם ראש הממשלה רבין זכרו לברכה ידע על שמפניה? האם ראש הממשלה ידע על אי"ל? מה הוא אמר אחרי טקס ההשבעה, כאשר סך הכל האיומים היו כלפיו? האם ייתכן שהוא ממש מחק את הכל? האם יכול להיות שמשהו יצא באמת משליטה? האם יכול להיות שפעילות כזו או אחרת אפילו, אולי הביאה למעשה קיצון כמו רצח ראש ממשלה זכרו לברכה? אינני יודע". ההמשך בתחתית עמוד זה.

הנקודות החשובות:

1. העדות לנוכחותו של חגי עמיר בעצרת:

מתוך המאמר של יוסי מלמן, כתב "הארץ" למטה: סמל סער אמר כי ימים אחדים לאחר הרצח, בעת שהתבונן באחד משידורי הטלוויזיה זיהה את חגי עמיר, כאדם שנשען על המכונית בליל ההתנקשות. ככל הנראה דיווח על כך סער מפקדיו, אולם אתמול ניכר היה שחברי ועדת החקירה הופתעו מעדותו.

2. האינטראקציה של יגאל עמיר עם אנשי שב"כ, ועם עוזרו של אבישי רביב רגעים לפני הירי:

מתוך המאמר של יוסי מלמן: "השוטרים מרדכי סרצ'י וערן בועז, העידו בשבוע שעבר על אדם שלא זוהה, אשר ניגש אל עמיר כמה דקות לפני הרצח, טפח על שכמו, שוחח עמו במשך שניות אחדות ואחר כך הסתלק מהמקום."...

"בחקירתו במשטרה טען יגאל עמיר כי לא הכיר את האיש שניגש אליו, אך ייתכן שחוקרי המשטרה אינם מאמינים לטענתו זו וחושדים בו כי הוא מנסה לחפות על אחיו או על שותפים אחרים למעשיו. "...

"ככל הידוע, מדובר בעדות על אדם נוסף שנראה סמוך לזירת הרצח, ושהתעורר חשד כי ייתכן שהוא קשור לסיוע לרצח."..."אתמול מסר נציג המשטרה בדיון על הארכת המעצר של האחים עמיר כי יש כיוון חקירה חדש, שהמשטרה מבקשת לבדוק אותו בימים הקרובים במסגרת החקירה. ככל הידוע, מדובר בעדות על אדם נוסף שנראה סמוך לזירת הרצח, ושהתעורר חשד כי ייתכן שהוא קשור לסיוע לרצח."

לסיכום, העדויות הללו מעידות על כך שיגאל עמיר לא פעל לבדו, מעבר לכך שהוקף ע"י ארבעה מאבטחי שב"כ, כפי שרואים בסרט של קמפלר, הוא גם התרועע עם אדם נוסף, שלפי עדותם של דרור יצחקי ושל עוה"ד שומרוני, היה עוזרו של אבישי רביב, המקורב ליגאל עמיר אף יותר משמפניה. שומרוני: "...אם רביב היה הסוכן היחיד, או אם היה בכלל סוכן קרוב יותר ליגאל עמיר, שידע אפילו יותר ממנו." http://www.tam.co.il/3_11_2000/shura.htm
ישן 02-06-2006, 15:52
  שמפניה שמפניה אינו מחובר  
חסום

עד כה 3 עתירות לבג"צ, השלישית עדיין תלויה ועומדת
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "סתם שאלה"

לגבי העתירה האחרונה שהוגשה בינואר 2006, בג"צ דרש מן הפרקליטות להשיב מדוע לא ייפסל הדו"ח הפתולוגי. תשובת הפרקליטות: לשר הבריאות אין סמכות לפסול דו"ח פתולוגי. כמובן שזה בולשיט, אך טרם התקבלה החלטת בג"צ.

קרא כאן את לשון העתירה. לציין שהוגש לבג"צ גם חומר חדש, שהיה חסוי עד נובמבר 2005.

http://rotter.net/forum/politics/6344.shtml

וההחלטה:

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בג"ץ 229/06

בפני:

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

העותרים:

1. נתן גפן

2. יוסף כהן

נ ג ד

המשיב:

שר הבריאות

עתירה למתן צו על-תנאי

החלטה

תגובת המשיב לעתירה מתבקשת בתוך 21 ימים.
ניתנה היום, כ"א בשבט תשס"ו (19.2.2006).

ש ו פ ט ת

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח. 06002290_R01.docש.י.

מרכז מידע, טל' 02-6593666 ; אתר אינטרנט, www.court.gov.il

העתירה הקודמת (8071/05) נדחתה על הסף, והתקשורת כמובן חסמה כל ביטוי לקיומה.

החלטת בג"צ בעתירה הקודמת שדרשה לחשוף את המסמכים החסויים ואת צילומי הרנטגן שהועלמו מן ההגנה:

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בג"ץ 8071/05

בפני:

כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופט א' גרוניס

כבוד השופטת א' חיות

העותר:

נתן גפן

נ ג ד

המשיב:

שר הבריאות

עתירה למתן צו על-תנאי

פסק-דין

עניינה של העתירה שבפנינו הוא באירועים שהתרחשו בליל ה- 4.11.95 לאחר שנורה ראש הממשלה יצחק רבין זכרו לברכה. באופן ספציפי יותר, העתירה מתמקדת בדרך בה נערך פינויו של ראש הממשלה המנוח לבית החולים איכילוב ובמצבו הרפואי בעת שהגיע לשם. טענתו המרכזית של העותר בעתירה היא כי בעניינים אלה קיימות סתירות בין מסמכי בית החולים ועדויות הרופאים שטיפלו בראש הממשלה, לבין מסקנות ועדת החקירה לענין רצח ראש הממשלה (להלן: ועדתשמגר) אשר חקרה את ארוע הרצח. בעתירה נטען כי התיאור בדו"ח ועדת שמגר בענין אופן פינויו של ראש הממשלה הינו "חסר שחר באופן קיצוני" ונרמז בעתירה כי גורמים אלמונים פעלו על מנת להסתיר את האמת אודות ארוע הרצח תוך ביצוע עבירות חמורות על החוק של בידוי ראיות ומסירת עדויות שקריות. לתמיכה בטענותיו מצרף העותר לעתירתו העתקים של מסמכים רפואיים שונים, גזרי עיתונים ובהם כתבות אודות ארוע הרצח וקטעים מתוך דו"ח ועדת שמגר. על יסוד מסמכים אלה, ועל סמך סתירות שלכאורה עולות מהם, מבקש העותר בעתירתו כי שר הבריאות (להלן: המשיב) יפתח, למעשה, בחקירה רשמית בענין אופן הגעתו של ראש הממשלה המנוח לבית החולים איכילוב ובענין מצבו הרפואי בעת הגעתו.

יצוין, כי עתירה דומה הוגשה על ידי העותר בחודש יולי השנה והיא נדחתה על ידי בית משפט זה מהטעם שהעותר לא מיצה את ההליכים העומדים לרשותו ולא פנה כלל למשיב בבקשה לקבל את החומר והמידע המבוקש בעתירה (בג"ץ 6733/05). לפיכך, פנה העותר למשיב וכן להנהלת מגן דוד אדום לישראל ולבית החולים איכילוב בבקשה לקבל תשובות לשאלותיו. פניותיו של המשיב נדחו ובעקבות זאת שב העותר ופנה לבית משפט זה.

כאמור, העותר מבקש בעתירתו שהמשיב ימסור באופן רשמי פרטים על אופן הגעתו של ראש הממשלה המנוח לבית החולים איכילוב בהסתמך על התיעוד הרפואי מבית החולים ותוך "שימת דגש על יישוב הסתירות שבין התיעוד הרפואי ועדויות הרופאים בסמוך לרצח לבין גירסת ועדת שמגר". כמו כן מבקש העותר כי המשיב יסביר פרטים מסוימים הנוגעים לטיפול שניתן לראש הממשלה בבית החולים; כי יתיר פרסום צילומים רפואיים שנערכו לראש הממשלה לאחר מותו; כי יאפשר למומחי טראומה לעיין במסמכים רפואיים שנרשמו בקשר לטיפול בראש הממשלה וכן יאפשר להם לחזות בקלטת ממצלמת וידיאו המוצבת לטענת העותר באורח קבע בחדר הטראומה; כי ידרוש מהנהלת מגן דוד אדום למסור דיווח לגבי קריאה שכביכול התקבלה במוקד בליל הארוע; ולסיום, כי ייפגש עם פרופ' ולדימיר יקירביץ' וישמע את גרסתו בקשר לשאלות המועלות בעתירה.

לאחר שעיינו בעתירה הגענו לכלל מסקנה כי דינה להידחות על הסף. הנסיבות הקשורות ברצח ראש הממשלה רבין נחקרו על ידי ועדת שמגר. בסופו של דבר נכתב דו"ח מפורט ומקיף המתאר, בין השאר, את ההשתלשלות העובדתית של ארוע הרצח. עיינו בטענות העותר ובחומר המצורף ולא מצאנו כל ממש בדבר קיומן של סתירות "בלתי מתפשרות", כלשון העותר, בין החומר המצורף לבין האמור בדו"ח ועדת שמגר. הטענות שמעלה העותר בעתירתו הן טענות חמורות ביותר אשר אינן נשענות על בסיס עובדתי כלשהו ואין ה"עדויות" המצויות בחומר העתירה מהוות תמיכה לטענותיו. בנסיבות אלו, אין אנו סבורים כי בידי העותר עילה לחייב את המשיב לפעול באופן המבוקש בעתירה וכן אין בידו עילה המצדיקה מתן סעד בבית המשפט הגבוה לצדק.

אשר על כן, העתירה נדחית.

ניתן היום, ט' באלול התשס"ה (13.9.2005).

ש ו פ ט ת ש ו פ ט ש ו פ ט ת

העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח. 05080710_N01.doc/צש

מרכז מידע, טל' 02-6593666 ; אתר אינטרנט, www.court.gov.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר