לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2006, 18:14
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
כתבה סקר: האלימות מדאיגה יותר מהמצב הביטחוני

כל ישראלי עשירי מדווח כי הוא או קרוביו נפלו קורבן לאלימות בשלושת החודשים האחרונים. 4% מדווחים על חשיפה לשימוש בנשק קר או חם. סקר חדש המתפרסם הערב מציג נתונים חמורים ומדאיגים על רמת האלימות בישראל, אלימות המדירה שינה מעיניו של 88% מהציבור
מורן זליקוביץ'
תופעת האלימות בחברה הישראלית מדאיגה את הציבור יותר מאשר המצב הביטחוני. כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון הסקרים מאגר מוחות עבור אוניברסיטת תל אביב. הסקר, הבוחן את רמת הדאגה של הציבור הישראלי מהאלימות ברחובות, קובע כי מבין שלל התופעות המדאיגות, 25% מהציבור בחרו בתופעת האלימות כתופעה המדאיגה ביותר. מהמצב הביטחוני, לעומת זאת, מודאגים 20% בלבד ומהמצב הכלכלי - 16%. עוד ברשימה: תאונות הדרכים עם 12% מהנשאלים.

עורכי הסקר, בבית הספר לממשל של הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, יצרו "מדד דאגה" המורכב ממספר שאלות שהוצגו לנסקרים. הנתונים שהסיקו קשים: מדד הדאגה עומד על 88%. משמעותו כי 88% מהנשאלים השיבו כי הם מודאגים או מודאגים מאד מתופעת האלימות בחברה הישראלית. יותר משני שליש מהמשיבים (68%) מודאגים מאד. מדד האלימות עלה בשלושה אחוזים לעומת סקר דומה שנערך בינואר 2005, ובחמישה אחוזים לעומת סקר שנערך ביולי 2004.

הסקר נערך במהלך חודש דצמבר 2005, בקרב 1,204 משיבים המייצג את האוכלוסייה הבוגרת בישראל. חלק ממרכיבי הסקר תוקפו באפריל 2006 באמצעות סקר טלפוני נוסף בקרב מדגם של 400 משיבים.

כל ישראלי עשירי מדווח כי הוא או קרוביו נפלו קורבן

יותר מעשירית מהמשיבים, 12%, מצהירים כי במהלך שלושת החודשים האחרונים, הם או מישהו מבני משפחתם או קרוביהם נפגע או נפל קורבן לתופעות של אלימות. שיעור זה נשמר ללא שינוי בהשוואה לסקרים קודמים בינואר 2005 וביולי 2004.

תופעות האלימות הבולטות שנמנו בסקר היו קללות, יריקות, איומים, סחיטה (22%), התפרעות המונית, מכות, השחתת רכוש, הצתות (11%), שימוש בנשק קר או חם (4%), הטרדה מינית, תקיפה מינית, ואונס (2%). אחוז אחד מהמשיבים השיבו כי הם או קרוביהם היו עדים לרצח.

רוב המשיבים בסקר, 70 אחוזים סבורים כי הטיפול של רשויות המדינה השונות בתופעת האלימות הוא "טיפול שאיננו משביע רצון. 20% מעריכים את הטיפול כבינוני ו-6% בלבד מעריכים את הטיפול כמשביע רצון
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3258258,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2006, 20:00
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
צודקת לגביי חשיבות החינוך אבל הבעיה היא יותר מערכתית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Y not? שמתחילה ב "עצוב"

תסתכלי על המשטרה החלשה שלנו שבימים האחרונים גם מתגלה כמושחתת יותר ויותר
תסתכלי על מערכת המשפט עם העונשים המגוחכים שלה
תסתכלי על חברי הכנסת המושחתים שלנו שמכתיבים את אותם חוקים שאמורים
להילחם בפשע, הכל קשור אחד בשני ועוד לא דיברתי על הטרור הכלכלי שהיה עד עכשיו
שגם לו היו את ההשפעות שלו על הפשע ובכלל על המנטליות במדינה הזו.
בקיצר, המצב דיי פקקט...

בינתיים, ברוכה הבאה
ושתי סוכר בשבילי

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 03-06-2006 בשעה 20:02.
ישן 03-06-2006, 21:44
צלמית המשתמש של Y not?
  משתמשת נקבה Y not? Y not? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
שתי סוכר אה...?:)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "צודקת לגביי חשיבות החינוך אבל הבעיה היא יותר מערכתית"

אין בעיה. רק שתדע אבל שגיליתי שאני לא יודעת להכין קפה שחור. מתברר שיש שיטה: קודם לשים את הקפה( בלי הסוכר) ואז מים חמים ורק אז כפית או כמה שרוצים- סוכר. ושתבין הייתי בשירות הצבאי שלי גם בתפקיד שטח וגם במשרד ורק כשהגעתי בחזרה ליחידה מבצעית למדתי להכין !!! הנה לך סיפור על הכנת הקפה.
ולגבי מה שאמרתם, אז איפה הפתרון לדעתכם? האופטימיות? כן. היא קיימת, היא שם והיא , אני עדיין מאמינה שנכון שאנחנו קוראים לעצמינו מדינה דמוקרטית ונכון שלרוב היא אכן כזאת, אז מהי מהות הדמוקרטיה בעצם? שלטון העם אמרתם? צדקתם! אז איפה הוא שלטון העם?
מי תכל'ס חוץ מהעם יכול לחולל שינוי, איך אנחנו מסוגלים להביא 2 מיליון אנשים לבחור ב-אס.אמ.אס את הזמר או הרקדן הבא אבל לא מסוגלים להוריד למשל את מחירי הפלאפון שמגבהיהים שחקים. תשובתי היא: גם הפחד וגם החוסר אמונה שהדבר ישנה משהו. אז אופטימיות? כן, בהחלט. האופטימיות שאולי באמת , לפחות נשאף להגיע למקום בו נרצה לחיות בו ולגדל את ילדינו.
ממש מגילת יעל.
לילה טוב לכולם.
ישן 04-06-2006, 07:30
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

שמעי, בתור מורה בבית ספר יסודי, את לא מאמינה כמה מעט כוח יש לך להשפיע על הילדים במידה וההורים פשוט לא משתפים פעולה.

את צודקת, החינוך מתחיל בבית הספר, אבל אחרי בית הספר הילד מגיע לבית הוריו ושם סופג את התרבות של שני האנשים שהכי חשובים לו בעולם. ואם יש אלימות במשפחה, לא יעזור שום בית ספר, ואני רואה את זה על ילדים שאני עובד איתם... ילדים מקסימים שפשוט לא מסוגלים לשבת בשקט, ילדים שמרביצים כל הזמן.

נכון, אז צועקים עליהם, ומענישים אותם ולוקחים אותם למנהל, אבל ביננו - מה זה יעזור שהילד מבין שאסור להרביץ? היא יגיע הביתה ואבא שלו ילמד אותו הפוך מכל מה שאנחנו מכניסים לו לראש. הוא ירביץ לאמא שלו, וגם לו, יקלל ויזרוק כסאות.
אח"כ הילד זורק כיסאות בבית הספר וזה נראה בשבילו לגיטימי לגמרי.

היה לי סירטון שקיבלתי מהמנהלת שלי במייל על כמה שחינוך הורי קלוקל פשוט הורס את כל מה שבית הספר בונה.
נקודה למחשבה. זהו מעגל קסמים. בשביל שהאלימות תיפסק אנחנו צריכים לא ללמד את הילדים שלנו אלימות, משמע להשתנות בעצמנו. הבעיה היא מראש שאנחנו אלימים. רק אם כולנו נפסיק להתנהג באלימות, הילדים שלנו ילמדו באמת איך להתנהג כמו אנשים בוגרים, רק שזו היתה הבעיה מלכתחילה..

ישן 04-06-2006, 08:59
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
להבין זה קל ופשוט אבל במציאות זה לא עובד

הרי אלימות פורצת בגלל סערות חושים ולא בגלל שמישהו חשב לעצמו אם זה פתרון נכון.
אני בטוח שכולנו קיבלנו את החינוך הטוב ביותר
את כולנו לימדו להבליג שמישהו מרביץ לך ולא להקלע למצבים כאלה
אבל בינינו- מישהו באמת עשה את זה?
הרי סיטואציה שבה פתאום מישהו מכה אותך לעיני קהל רב תגרום לכל אחד להחזיר כדי שהוא לא יראה "חנון" כי עצם העובדה שהוא לא מגיב נתפסת בעיניו כבגרות ובעיני הסביבה כחולשה.
הסביבה מקבלת את המסר שאותו אחד לא יגיב למכות אז אפשר להכות אותו כמה שרוצים
והבעיה שבדרך כלל שחווים משהו על הבשר שלנו אנחנו אמורים ללמוד מהטעות ומה קורה בפועל במקרה הזה? הגישה היא אני קיבלתי, עכשיו תורך

ישן 04-06-2006, 15:18
צלמית המשתמש של Y not?
  משתמשת נקבה Y not? Y not? אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
תשמעו , חבר'ה,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "רומק, הבעיה נעוצה בילדים שלא..."

[COLOR=Navy]הדיון כאן הוא חשוב מאין כמוהו, באמת.הבעיה שהוא באמת נשאר בגדר הדיון. אכן זהו מעגל קסמים. בוא נאמר , מבלי לחשוף יותר מדיי פרטים משעממים יצא לי מספר לא מבוטל של פעמים לעבוד במסגרת המשטרה במבצעים בשישי, חמישי ושבת בלילה, במועדונים של בני הנוער. אתם פשוט לא מבינים, הילדים האלה (ולרוב מדובר בבני-13 עד 17 בערך) יוצאים לבלות בשביל לדקור ובשביל ללכת מכות ואין פה את הקטע " הוא דחף אותי", ה" הוא זרק עליי כיסא", אין סיבה ולא חייבת להיות. פשוט הערב לא הושלם אם לא היה מכות או דקירה. אתה מסתובב שם ביניהם ובאוויר פשוט ניתן לחוש ולהריח את הריח הזה של זעם טהור, ממש ככה, האלימות.
אין לזה סוף. אז נכון, מתחיל בהורים. אבל איפה היא אותה הנקודה שניתן להצביע עליה ולהגיד: חלאס, מכאן הדברים יהיו אחרת. מה, לקחת את הילדים מהורים מכים? ואתה יודע עוד כמה ילדים מוכים לא פוצחים את פיותיהם מרוב פחד?
ישן 04-06-2006, 16:22
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Y not? שמתחילה ב "תשמעו , חבר'ה,"

יש הרבה שיטות להגביל דברים. הבעיה היא שאנחנו לא מוכנים לשמוע על רובן כי הן מאוד פאשיסטית / נאציות ושאר ברכות כאלו ואחרות.
רוב העולם תמיד מתלונן על זה שאנחנו הורגים פלשתינאים, אפילו שלנו זה נראה טריוויאלי להכות בחזרה את מי שמתעסק איתנו. אבל העולם לא רואה את זה ככה.
לקחת לאבא את הילד לא יתקבל באהדה ציבורית בשום מקום בעולם, אלא אם אתה באמת תכיר את המצב של המשפחה ותדע שהאבא מכסח את הילד ואת אמא שלו.

אם זה היה תלוי בי (ופעם אחרונה שאמרתי את זה בפורום, מי שזוכר, היה בהקשר של עונש מוות), הייתי מוציא רשיון להיות הורה. לראות היסטוריה של אלימות ולנסות לאתר (וברוב המקרים זה ממש לא קשה) מקרים בעיתיים שיהיה אפשר לטפל בהם מראש, אם לא למנוע לגמרי.

לקחת ילד מהורים זה בעייתי. לך תהיה אתה אחראי על גידולם. אז כבר היום יש מלא כפרי נוער ופנימיות אבל אתה חייב להסכים איתי שרובם לא יצאו אנשים כמוך.

בבעיה צריך לטפל לפני שהיא מתחילה, ולא אחרי שהיא מתחילה. לא לאשר לאנשים אלימים / מסוממים להביא ילדים לעולם. אולי זה יעזור קצת בבעיה של ילדים שבאים ממצוקת אלימות במשפחה, אבל כמו שאמרת קודם, הם גם מקבלים את זה מהסביבה (זה מאוד מגניב להיות אלים, ואני רואה את זה בבית-הספר) והם יבינו שהם טעו, רק כשזה יהיה מאוחר מדי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר