לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2006, 12:38
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
החדירה מגבול מצריים

יש לי תחושה לא נוחה למרות שדבקה טוען (כמובן) שמדובר בחוליית אל קעידה

ציטוט:

בלילה, התקלות ראשונה מסוגה, בין כוחות צה``ל לחוליית אל קעידה שחדרה מסיני מתוך מצרים. ההיתקלות התרחשה ליד הר שגיא לא הרחק מכביש מס` 10 המוביל מאילת לניצנה והנמשך לאורך גבול ישראל-מצרים. חוליית אל קעידה שמה מארב לכוח צה``ל שהיה במקום פתחה עליו באש כאשר אנשי אל קעידה מסתערים על הסיור וזורקים עליו רימונים. חייל צה``ל פצוע קל. בחולייה היו כפי הנראה 3 אנשי אל קעידה לבושים במדים צבאיים מצריים ומצוידים ברובי קלצ`ניקוב,חומרי נפץ, ומכשיר קשר. 2 אנשי אל קעידה נהרגו, אחד נפצע אבל הצליח להימלט בחסות החשיכה חזרה למצרים. המקורות של תיקדבקה ללוחמת טרור מדווחים כי ביום רביעי 31.5 בלילה, התחולל קרב דומה בין כוחות מיוחדים מצריים עם חולייה זהה של אל קעידה, שהייתה לבושה באותם המדים ונשאה אותם כלי נשק כמו החוליה שחדרה לישראל ליד מחנה הכוח הבינלאומי ה-MFO באל ג`ורה שליד אל עריש. החוליה הייתה בדרכה לבצע פיגוע ירי, פיצוץ מטענים, ורימונים בחיילי הכוח, רובם אמריקנים וקנדים. בהיתקלות הצליחו המצרים לתפוס כמה מחברי החוליה

http://www.debka.co.il/headline.php?hid=1538

WALLA:

ציטוט:
צה"ל הרג 2 מסתננים ממצרים שפתחו באש יום שישי, 2 ביוני 2006, 7:59 מאת: עמוס הראל, הארץ

המסתננים נכנסו לישראל לבושים במדים של הצבא המצרי וחצו את הגבול במקום בו אין גדר מערכת. עדיין לא ברור מדוע הסתננו לארץ

מפקד המשטרה המצרית באזור הגבול עם ישראל אומר כי שני ההרוגים מירי כוח צה"ל הבוקר הם אנשי כוחות הביטחון המצריים. השניים נהרגו ואדם שלישי נמלט במהלך תקרית ירי שאירעה לפנות בוקר בגבול ישראל מצרים, מדרום להר שגיא. מצה"ל נמסר כי השלושה התקרבו למארב של חיילי שריון שהוצב במקום, פתחו באש והסתערו לעברו. החיילים השיבו אש והרגו שניים מהם. אדם שלישי נמלט למצרים.

ליד גופות ההרוגים, שהיו לבושים במדי קצינים מצריים, נמצאו רובי קלצ'ניקוב, תשע מחסניות ומכשירי קשר. לדברי מפקד המשטרה, עיסאם אל שייח, עדיין לא ברור מדוע השלושה עברו את הגבול ונכנסו לתוך ישראל. מצה"ל נמסר כי הטענה מוכרת להם וכי עדיין לא ידועה להם זהות ההרוגים.

חייל אחד נפצע באורח קל לאחר שפרק את הכתף. באזור בו אירעה התקרית אין גדר גבול ואלום, תקריות מסוג זה הן נדירות למדי. בשנתיים האחרונות תיגבר צה"ל את כוחותיו לאורך הגבול, כדי למנוע חדירת חוליות המבריחות אמצעי לחימה ולעיתים גם מחבלים.

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, צפוי לצאת לביקור רשמי ראשון במצרים ביום ראשון הקרוב.

מערת וואלה! חדשות: שר הביטחון, עמיר פרץ, הורה לגורמי ביטחון לתאם תחקיר משותף עם כוחות הביטחון של מצרים כדי לברר את נסיבות ההיתקלות שהיתה הבוקר סמוך לגבול מצרים

נערך לאחרונה ע"י זוהרת בתאריך 02-06-2006 בשעה 12:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2006, 13:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שובו של הקיבעון המחשבתי "קדחת ה"שלום" בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "החדירה מגבול מצריים"

"שני שוטרים מצרים נהרגו הבוקר (יום ו') בתקרית אש שהתפתחה בגבול ישראל מצרים, סמוך להר שגיא. בתחילה סברו בצה"ל כי מדובר במחבלים המחופשים לאנשי ביטחון מצרים, אך בהמשך הודיעו כוחות הביטחון הישראלים כי מדובר בשוטרים."

(מתוך הידיעה העדכנית בYNET).

משום מה מחלחלת ההרגשה כי הקיבעון המחשבתי והנירפות שכל כך היתה נפוצה בצה"ל מימי אוסלו ועד אוגוסט 2000, חוזרת בגדול. אז באותם ימים, הרבו קציני צה"ל (שלא לדבר על הדרג הפוליטי) להשבות בקסם של מקביליהם ברשות, והפכו בתת מודע למכורים לעניין שיתוף הפעולה.

לאור האירועים החל מ 2001, קשה לנו היום להאמין שחבורה שלמה של קצינים באמת סמכו על הרצון הטוב של הערבים באירועים כמו פרשת הפקרתו של מידחת יוסוף ז"ל (ואני לא מאשים אותם בהפקרה: זו אמירה של בדיעבד. מבחינתם הם היו שבויים בהזיה שלא איפשרה להם פעולה נכונה), אבל כנראה שדרך המחשבה הזו לא דעכה מעולם.

בעוד סמ"רים במיל' וסתם אזרחים קוראים את הידיעה שהופיע בבוקר אודות "מחבלים מחופשים לחיילים מצריים", שואלים את עצמם "למה בעצם שאלו לא יהיו חיילים מן המניין???", מפגין לו הדרג הצה"לוליטי חשיבה עצמאית ושבוייה כמו בימים הטובים של הפגישות במסעדות הדגים בשיח רדואן, או בביסטרו ברמאללה, וקובע בבירור שמדובר על "מחבלים מחופשים לחיילים מצריים".

יותר מאוחר הפ פתאום מחויילים מחדש, ופתאום הם אינם מחבלים, אלא חברה טובים שצריך לבדוק למה בכלל הם רוצים להרוג אותנו.

אני לא יודע, אבל יש לי הרגשה שכמה מחליטים כאן בטח מרגישים רע עכשיו על שהם נאלצו בכלל להרוג את שני הפילנטרופים האלה, נציגי המדינה הנאורה ההיא מעבר לגבול, ותוך זמן קצר כבר יבוא המקור המצרי שיאמר שאלה סוכני מוסד שבישלו את זה ושבכלל החיילים המצריים צדו חוגלות בעומק סיני ונורו ע"י סוכנות מוסד ישראליות ממוצא רוסי שבאו להפיץ איידס.

מה שמפחיד כאן היא לא העובדה שהנירפות המחשבתית פושטת לה מחדש בקרב הדרג האחראי, אלא העובדה שכנראה היא מעולם לא דעכה-פשוט הגדירו חבורה של חלאות גדולות יותר מן השאר כ"בני מוות" ואת כל השאר הותירו בתחום של "חברה טובים שרק צריך לפייס אותם".

כנראה שצדקו המכורים גם בימים השחורים של 2002 כשאמרו "אוסלו לא מת, אוסלו לא יכול להעצר". אוסלו הרי הוא לא רק שם של הסכם, הוא שם של תסמין, והתסמין הזה חוזר להכות אותנו בגדול. בסופו של דבר אין לי אלא להסכים עם ההוזים באמירה אחת מרכזית: כל המאמץ של המילחמה בטרור ב6 שהנים האחרונות היה מיותר: בסופו של דבר אנו חוזרים לאותו קו ולאותו מקום. כנראה שאלה שאמונתם עיוורת יודעים טוב יותר ממני עד כמה העקשנות הפתולוגית שלהם בסופו של דבר תביא את ההזיה שלהם להתקבל גם ע"י אלה שנחשבים לשפויים.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 02-06-2006 בשעה 13:19.
ישן 02-06-2006, 13:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מניח שהקבעון אמור להיות אצלי!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "האם אין מידה של קבעון גם ב"הנעלות" על ההודעה הראשונה ?"

ובכן, ולמרות שאין לי דרך להוכיח את זה למי שלא מכיר אותי, במקרה ובו אני הייתי מופקד על זיהוי האנשים האלה וכוונותיהם, לא הייתי ממהר להגדיר אותם ע"ס whishfull thinking, גם אם מאוד הייתי רוצה. הקביעה שהם מתחזים למרות שהיו לבושים במדים הנכונים, חמושים בנשק הנכון, באים מכיוון הנכון, שייכים לגוף ה"נכון" (ז"א, לא ממש אוהד ישראלים) ונמצאים במקום הלא נכון, היא הבעייתית ומקורה כמעט בודאות לא בטעות של זיהוי פיזי, אלא בליקוי מחשבתי.

אם תטעני שגם ההנחה ש"חיילים בצבא מצרי יכולים בהחלט להחשב למי שאינם מאוהבינו" מקורה בקבעון שלי, אז באמת שאין לנו בסיס מונחים משותף להתדיין עליו.

בכל מקרה מדובר על תופעה רחבה של קבעון, וגם אם קיים קבעון הפוך (="כל פלאח מסתנן שמחפש עבודה ונורה, הוא קודם כל מחבל עד שהוכח אחרת) הרי שאני נוטה לראות הראשון סכנה גדולה הרבה יותר, גם אם ההשפעה המיידית בשטח קטנה יותק (=הרג אדם חף מפשע במקרה של הקיבעון השני אל מול (עדיין) הרג המחבלים אבל זיהויים כלא מחבלים, במקרה של הקיבעון הראשון. אני מצתער להיות "מיושן" אבל תפקידו של הצבא עדיף שייטה לכוון של זיהוי אוייב כאוייב, ולא חיפוש "הפן הטוב בכל אדם". בשביל זה יש ענפים שלמים באזרחות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר