לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2006, 02:56
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
"סדאם הורה להטיל פצצות כימיות על ישראל"

"סדאם הורה להטיל פצצות כימיות על ישראל"

סגן-מפקד חיל האוויר העיראקי לשעבר בצבאו של סדאם חוסיין, מגלה בספר חדש כיצד שכנע את הנשיא לחזור בו מהפגזת ריכוזי אוכלוסיה בישראל. עוד הוא חושף: "מטוסים עיראקיים העבירו ב-2002 חומר כימי לסוריה. הוא נמצא שם כיום"
יצחק בן חורין, וושינגטון
"סדאם חוסיין הורה לי אישית לצייד מטוסי קרב בפצצות כימיות ולהטילן בריכוזי אוכלוסיה גדולים בישראל", כך מגלה סגן-מפקד חיל האוויר העיראקי בתקופת סדאם חוסיין ומי שהיה היועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה הזמנית עיאד עלאווי, ג'ורג' סעדה.
בסדרת הופעות בפני ציבור נוצרי בארצות הברית ובראיונות שהעניק בימים האחרונים לתקשורת לרגל הוצאת ספרו "הסודות של סדאם", טוען גנרל סעדה עוד כי שניים מחבריו הטייסים סיפרו לו כיצד העבירו את הנשק הכימי של עיראק לסוריה, לפני תחילת הפלישה האמריקנית.
על התוכנית להפציץ את ישראל בנשק כימי בזמן מלחמת המפרץ הראשונה, סיפר גנרל סעדה, בן ה-65, במסגרת סוכנות המרצים הנוצרית "אמבסדור" המציגה מרצים מוכרים בעיקר מהימין האוונגליסטי. סעדה, נוצרי מאמין, גילה כי סדאם הורה לו לצייד 96 מטוסי קרב סילוניים מתוצרת רוסיה בנשק כימי ולדבריו בזמן מתן ההוראות נכחו במקום מספר אנשי ביטחון נוספים. התוכנית העיראקית, לפי סעדה, היתה לתקוף את ישראל בשמונה מטוסים המצויידים בנשק כימי ובשני גלים - האחד דרך ירדן והשני דרך סוריה. זאת, מבלי ששתי המדינות תדענה באיזה נשק צויידו המטוסים.
המפקד העיראקי טוען כי לאחר ההוראות של הנשיא, הוא זה ששיכנע את סדאם כי העיראקים אינם מסוגלים לבצע את המשימה וביקש ממנו למנוע את הפצצת ישראל בנשק כימי. סעדה הסביר לו שהטייסים העיראקים טסים טיסה "עיוורת" בעוד שלחיל האוויר הישראלי "יש עיניים", כלומר ציוד צבאי מתקדם יותר שיכול לזהות מטוסי אויב לפני הגיעם ליעדם.

גנרל סעדה גם משמיע בהרצאותיו וכותב בספרו דברים שידאיגו בוודאי מספר בכירים במשטרו של בשאר אסד. לדבריו, חלק גדול מהנשק העיראקי להשמדה המונית כבר אינו קיים, אבל חלק אחר שלו נמצא כיום בסוריה. "יש נשק להשמדה המונית שהוצא מעיראק לסוריה וחייבים לאתר אותו ולהחזירו לידים בטוחות", אמר סעדה בראיון לעיתון "ניו יורק סאן".

את העברת הנשק הכימי לסוריה, לדבריו, ביצעו שני טייסים שהודו בכך באוזניו באמצע שנת 2004 לאחר לכידתו של סדאם. הם סיפרו לו כי הנשק הועבר בשני מטוסים אזרחיים מדגם בואינג 747 שמושביהם הוסרו, אותם הטיסו בעצמם. גדודי משמר הרפובליקה המיוחדים העמיסו את הציוד למטוסים, כולל "חביות צהובות עם גולגולת ועצמות מוצלבות (סימן אזהרה לחומר רעיל) על כל חבית".
בסך הכל המריאו 56 טיסות שכאלו, שלא משכו תשומת לב רבה, כיוון שהיו טיסות אזרחיות אשר העבירו כביבול סיוע הומניטרי לנפגעי שטפונות התמוטטות סכר בסוריה ביוני 2002.
"אני מכיר אותם היטב. הם חברים טובים שלי. אנחנו סומכים האחד על השני", סיפר גנרל סעדה. שני הטייסים עובדים כיום בחברות תעופה מחוץ לעיראק, אך הוא מסרב לחשוף את שמותיהם.
סגן נשיא ארצות הברית, דיק צ'ייני, נשאל בראיון שהעניק בשנת 2004 אם למיטב ידיעתו נשק להשמדה המונית הועבר מעריאק לסוריה.
צ'ייני אמר אז כי ראה כמה דו"חות של הפנטגון שהזכירו את האפשרות הזו.
הספר המדובר ייצא לאור ביום שלישי בהוצאת "אינטרגריטי פבלישר", הוצאת ספרים נוצרית בנשוויל טנסי. סעדה אמר כי בחר לחכות עד לפרסום ספרו כדי לחשוף את המידע שברשותו וכי לא חלק אותו עם בכירים אמריקנים. עם זאת, בשבוע הבא הוא צפוי להגיע לוושינגטון, שם יוועד עם סנטורים רפובליקנים החברים בוועדה לביטחון ויספר להם באופן אישי את הידוע לו.

הכתבה התפרסמה לפני כמספר חודשים.

נערך לאחרונה ע"י Hezibezi בתאריך 05-06-2006 בשעה 02:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 21:29
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "עוד פצצת סירחון תקשורתית"

יש לי מספר הערות לנושא רציני זה:
1 . יצחק בן חורין שהביא את הידיעה , מוכר לי עוד מימי התיכון והוא כתב רציני של העיתון "מעריב ". למיטב ידיעתי הנוצרים האוונגליסטים בארה"ב הם מתומכי ישראל. לדעתי ,אין לי הוכחות , סביר מאוד שלעיראק ,כמו למדינות ערביות נוספות היה נשק כימי רב. גם סביר מאוד שסדאם נתן הוראה להעביר את הנשק הכימי ולהסתירו בסוריה בטרם הפלישה האמריקאית לעיראק באביב 2003.
מבלי להיכנס לויכוח פוליטי , עלינו לזכור בין המדינות המוסלמיות המקיפות אותנו ,יש כאלה שהיו מרוצות באם ישראל הייתה נמחקת מן המפה ,ממש כך !
המנהיגים הרציונאליים מבינים כי המחיר שישלם העולם המוסלמי , באם ינסה להגשים את מאוויו , הינו הרס טוטאלי של כל המזרח התיכון.
אך יש גם מנהיגים מופרעים ,סדאם חוסיין רצח עשרות אלפים מאזרחי עיראק, הוא רצח אלפי אזרחים כורדים בגאז מרעיל, בעיירה חלבגה. הוא איים במאי 1990 שישרוף את מחצית ישראל בנשק כימי .
מי שזוכר את מלחמת המפרץ בינואר 1991 , יודע כי ישראל התכוננה באופן רציני מאוד לתקיפה בגאזים .וכנראה שדבריו של סגן מפקד חיל האוויר העיראקי נכונים.
הדברים אקטואליים גם כיום , חישבו על איומי איראן.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 07-06-2006 בשעה 08:13. סיבה: עימוד מחדש
ישן 07-06-2006, 10:39
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "התייחסתי לעניין."

התייחסתי לעניין
בסדר נעזוב את זה

והעניין הוא שטיעונים כמו "גיבור" ו"בוגד" אינם רלוונטיים בכלל לשאלת נכונות המידע
אני לא מקבל את זה ככלל . כל מקרה צריך להיבחן לגופו. במקרה המדובר אני לא דיברתי על סתם בוגד, אלא על בוגד ספציפי שרוצה להרוויח ומוסר את העדות שלו בצורה מאד מסוימת.

בדיוק כשם שמעמדו של וענונו אינו רלוונטי לשאלת נכונות המידע שמסר לסאנדיי טיימס
וודאי שזה רלוואנטי. מעמדו של וענונו כאסיר שהריץ עונש כבד ביותר מחזקת את נכונות המידע שהוא מסר כמידע אמין. בוא נניח לרגע שישראל לא היתה רודפת אחריו, הוא לא היה יושב בכלא ובאותו זמן סב"א ואמריקאים אחרי חיפושים של שנים היו מגיעים למסכנה שלישראל אין נשק גרעיני. איך עדות של וענונו היתה נראת במקרה כזה?

סיבות לחשוד יש
אתה יכול לפרט ?
אבל כידוע החשד לא מוכיח דבר, לא לכאן ולא לכאן
אמריקאים כבשו את עירק בגלל החשדות שלהם ואתה אומר שהחשד לא מוכיח שום דבר. ועכשיו יש לאמריקאים חשדות נגד סוריה. וחוץ ממלחמות רגילות יש גם מלחמות תקשורתיות שבהם "החשד" הוא בכלל גורם מרכזי - זה לא בא בחשבון ?

ואני גם לא מבין מה הקשר של "חשבו על ישראל

הקשר הוא פשוט - לכל מי שמציע לחשוב על "איום אירני" ועוד בהקשר לנשק להשמדה המונית - אני מציע לפני, לבחון היטב את סיקור התיק האירני בתקשורת ישראלית (איך זה מתנהל, מה בסדר, מה לא בסדר וכו') ורק לאחר מכן להתחיל לפחד מאירן.

(אגב, מבחינה פוליטית היה הרבה יותר נוח לממשלה האמריקאית אם הוא היה מופיע לפני שנה, או בכלל - בזמן מערכת הבחירות הקודמת
עוד מספר חודשים יש בחירות לקונגרס אם אני לא טועה.

נערך לאחרונה ע"י bertold בתאריך 07-06-2006 בשעה 11:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר