לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2007, 11:23
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
יכולת לא מרשימה בהחלט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "חיל האויר האירני"

נכון ללפני 5 שנים, היה להם מספר נמוך (כ-25) של מטוסי F-14A (נטוס מוביל בזמנו, אבל עכשיו די מיושן), וקצת יותר (כ-40) מטוסי MIG-29 (שיש לו בעיית טווח ידועה). היה להם גם כ-20 מטוסי SU-24MK - מטוס תקיפה די מתקדם, עם יכולת תדלוק אוירי (גם לF14 יש יכולת כזאת). שאר המטוסים שלהם - משנות ה-60 וה-70 המוקדמות, ואני בספק שהם יוכלו לתת חיפוי וסיוע יעילים בשטח איראן עצמו. עד כמה שזכור לי, הם לא ביצעו רכישת מטוסים חדשים ב5 השנים אחרונות.
טכנית, ניתן לארגן יחידת תקיפה מכל F-14 וSU-25 כשירים (לרגע נתון) ומספר מטוסי תדלוק לתקיפת יעדים בישראל. באופן מעשי, יחידה כזאת תצטרך לעבור מעל כוחות אמריקאיים, ובסביבת ישראל - להתמודד עם מטוסי קרב שלנו (גם אם יש מספיק נ"מ - חה"א רואה בו אמצעי די משני, וזה ניתן לראות בקלות). סיכוי לפגוע - נמוך, סיכוי לחזור מהגיחה הראשונה (ולבצע גיחה נוספת) - קלוש. אם איראנים לא אידיוטים (והם לא), הם יתקפו בטילים ארוכי טווח בלבד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2007, 17:30
  Alon2406 Alon2406 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.06

חחחח הצחקתם אותי , חיל אוויר , בוא נגיד את זה ככה מבחינת חיל אויר למדינות ערב הם מתקדמים יחסית יש להם מטוסי F-14 וכמה מיגים ו-SU ערב הסעודית יש להם מטוסים יותר מתקדמים משלהם .
אם אני לא טועה הם ביצעו לאחרונה רכישה של המטוס האירופי החדש .

מול חיל האויר שלנו לאיראנים אין סיכוי ! אני מאמין שחיל האויר שלנו יוריד אותם עוד מעל ירדן וזה עוד במקרה הטוב ביותר , אם האמריקאים כבר לא יורידו אותם .

דבר שני סבבה הם ירו טילים זה הדבר היחידי שיש להם מבחינה מבצעית נגד ישראל , אני מאמין שאם הם יעשו דבר כזה הם ינחלו תבוסה ממש ממש קשה בגלל כמה סיבות :

א) הטיל הביולוגי/כימי הראשון שנוחת בישראל או אפילו בירדן ואנחנו יודעים שהם מתכוונים לירות נשק כזה או אחר לא קונבנציונלי אנחנו מוחקים אותם עם נשק לא קונבנציונלי גם .

ב) האיראנים החביבים שמדברים כאילו אין מחר שכחו שיש להם שכנים חדשים הידועים בכינויים האמריקאים .

ג) האיראנים לא מתאבדים , אין מצב הם יתקפו אותנו כל כך חזק עד שהם יגרמו למפלה של מדינת ישראל חס וחלילה כי אני מניח שהם יודעים שצעד זה הוא התאבדות טוטאלית ו"רצח" של כל מדינות האויב האחרות של ישראל . כידוע יש חוק גרעיני שקוראים לו נראה לי ברירת שמשון , וחוק זה אומר שאם ישראל נופל , כל אויביה נופלים יחד איתה . אני מתאר לעצמי שאתם כבר ניחשתם איך הם יפלו .

אז לסיכום לכל הדאגנים , האיראנים אומנם חזקים אבל לא כמו שכולם עשו מהם , יש להם הנהגה של פחדנים כמו כל הערבים , ברגע שתיפול שם ( באיראן ) פצצה אחת כל האייטולות וכל החרקים שקוראים להם חומייני ואחמדינג'אד יעזבו את איראן .

כולם עשו מזבוב פיל, איראן היא לא אחרת מאשר מדינה מסגסגת שאם הם יעשו מעשה שטותי אנחנו נחזיר אותם 50 שנה אחורה ולא נראה לי שהם רוצים בזה .

וגם בנוגע למטוס " ברק " החדש שלהם , זה בולשיט אחד גדול , אולי יש לו יכולות תמרון ובלה בלה בלה אבל זה לא מטוס אחר מאשר F14 שעשו לו כמה שיפורים .
ישן 23-01-2007, 17:42
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה צודק, יש לאיראנים שכנים אמריקאים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Alon2406 שמתחילה ב "[b]חחחח הצחקתם אותי , חיל..."

זה בהחלט יכול לגרום להיסוסים בצד האיראני, אבל זה גם מרסן את ישראל מבחינת יוזמות ותגובות כאחד. גם בלי נוכחות אמריקאית בעיראק ישראל היתה צריכה גיבוי אמריקאי לכל פעולה שלה (ישראל של היום היא לא זו של לפני 25 שנה).

אני מסכים איתך שהאיראנים לא מתאבדים, אבל סימן שאלה גדול מאד מוצב ליד האפשרות שישראל תשתמש בנשק גרעיני גם בתגובה להתקפה ביולוגית או כימית (ובתנאי שמספר הנפגעים לא יהיה גדול מאד). אם האיראנים יעריכו שתגובה גרעינית ישראלית אינה סבירה, ויש בהחלט תסריטים כאלה, הרי שלתקיפה שלהם יהיו השלכות מרחיקות לכת על החוסן הלאומי הישראלי ואילו המחיר שהם ישלמו יהיה מוגבל.

מעבר לכך, אנחנו יודעים שטילים אינם האופציה היחידה של איראן - תשאל את תושבי הצפון מחד ואת אנשי הקהילה היהודית בבואנוס איירס מאידך.
ישן 24-01-2007, 09:08
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
חיל האוויר באירני

מי שמעוניין לקרוא על חיל האוויר האירני יכול להיכנס ללניק הבא: http://www.tau.ac.il/jcss/balance/toc.html
אני רוצה לחלק את האיום לשניים האחד במקרה שישראל רוצה לתקוף באירן. לאירן יש 20 מטוסי F-14 בנוסף ל35 מטוסי MIG-29 שעמורים להגן על כל אירן. איום שיש לקחת בחשבון אבל אם אני הייתי מתכנן את ההתקפה הייתי יותר מודאג מטלי הנ"מ החדשים שהם קיבלו לאחרונה מרוסיה TOR-M1.

עבור האיום השני שחיל האוויר האירני ינסה לתקוף את ישראל בתגובה לאזשהוא סנריו. בהחלט קשה להאמין שזה יקרה. הרבה יותר קל להם לשלוח כמה טילי שיהב 3. אבל נניח שהמטרה שלהם לא תהיה פגיעה מקרית בעיר במרכז הארץ אלה יעד ביטחוני קריטי לישראל לדוגמה אחד שנמצא ליד דימונה. יש ברשותם טייסת של SU-24 בליווי כמה מטוסי ירוט יכולים לנסות להגיע לישראל. נכון הטווח שלהם לא מספיק לעשות את הדרך חזרה. אבל למה אף אחד לא מעלה את האפשרות שהם יתדלקו בדרך חזרה במינחת שהחיזבאלה הכין להם בלבנון או בסוריה. במקרה כזה אני מאמין שחיל האוויר יצליח לירט את רוב המטוסים. אבל גם אם מטוס אחד יצליח לחדור ולשחרר פצצה ליד המטרה הדבר יכול להביא להסטריה גדולה בארץ.
יכול להיות גם שלאירנים טלי אוויר קרקע לטווח רחוק כדוגמת הפופאי שלנו. במקרה כזה המטוסים שלהם יכולים לשגר את הטלים שהם בכלל מעל ירדן. אני לא יודע שיש להם טלים כאלו אבל לפני קצט יותר מחצי שנה גם לא האמנתי שיש לחיזבאלה טילי חוף ים מתקדמים.

בקיצור אין ספק שעל הנייר חיל האוויר של ישראל טוב יותר אבל אסור לזלזל באירנים. ראינו מה קרה שזילזלנו בחיזבאלה.
ישן 26-01-2007, 16:21
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
ובכן, אני האחרון שיזלזל באיראן
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "חיל האוויר באירני"

אבל אין צורך להמציא להם גם יכולות דמיוניות. חיל אויר יחיד באיזור, שיכול להתמודד עם חיל אויר שלנו בכמות ובאיכות, לבצע תקיפות רחבות בישראל וכ"ה הוא חיל האויר של מצרים (ומיכולתיו באמת מתעלמים). גם סעודים נראים מרשים (על אף שאין להם כמעט נסיון קרבי ממשי, ויש דעות שונות על רמת הטייסים שלהם). שתי המדינות האלה גם קרובות אלינו. איראן רחוקה, יש לה מספר קטן של מטוסים מודרניים, ואני לא חושב שהם מספיק טיפשים לאבד אותם במתקפת התאבדות עם תוצאות לא ברורות, כאשר יש להם דרכים הרבה יותר שוות מבחינת "עלות-תועלת" למרר את חיינו.

אני רוצה לחלק את האיום לשניים האחד במקרה שישראל רוצה לתקוף באירן. לאירן יש 20 מטוסי F-14 בנוסף ל35 מטוסי MIG-29 שעמורים להגן על כל אירן. איום שיש לקחת בחשבון אבל אם אני הייתי מתכנן את ההתקפה הייתי יותר מודאג מטלי הנ"מ החדשים שהם קיבלו לאחרונה מרוסיה TOR-M1.

ובכן, אם אנחנו תוקפים אותם - המשואה עובדת לצד שני. גם לנו אין אפשרות לבצע תקיפה רחבה באיראן מאותה סיבה. יש לנו מספר קטן יחסית של מטוסים ארוכי-טווח, ועוד פחות מטוסי תדלוק ממה שיש לאיראנים. וכמו שלאיראנים יש בדרך כוחות אמריקאים בעיראק, גם לנו יש כמה מדינות ערביות לחצות. כנראה נוכל לארגן תקיפה אחד על מטרה מסוימת (או מספר מטרות קרובות) ולחזור באבידות סבירות (אגב, מה זה אבידות סבירות?), אבל לא יותר מזה.
באשר לTOR האיראני, יש לי שתי הערות חשובות:
1)טילי נ"מ יכולים להגן על נקודה מסוימת, שבה הם נמצאים. מטוסי יירוט מגינים על שמי מדינה שלמה. ולכן טילי נ"מ יעילים הרבה פחות מהמטוסים, בכלליות.
2)טילי TOR שרכש איראן הם למעשה טילים שיוצרו לפי הזמנת יוון עוד בשנות ה-90. יוונים רכשו חצי מהכמות שהוזמנה במקור וויטרו על השאר (מעניין למה..). משגרים וטילים שיוצרו לפי הזמנה יוונית ולא נרכשו, ישבו "על המדף" עד שנמכרו לאיראנים. באף פרסום לא מוזכר שהם עברו שדרוגים כלשהם. מסכנה: יכולות והגבלות שלהם ידועים במערב (יוון - חברה בנאט"ו, מי ששכח) בצורה מלאה. ואם לחיל אויר שלנו אין כיום מידע זה, מתורגם לאמצעי ל"א מבצעיים, טקטיקות להתמודדות איתם וכ"ה, זה אפילו לא רשלנות פושעת - זה הוכחה חותכת לכך שצמרת חיל האויר הם מרגלים איראניים. ואני לא צוחק, לצערי.

אבל למה אף אחד לא מעלה את האפשרות שהם יתדלקו בדרך חזרה במינחת שהחיזבאלה הכין להם בלבנון או בסוריה.

F-14 וא SU-24 - זה לא מסוק, צסנה או פייפר. הוא יצטרך שדה תעופה מסודר, כדי לנחות בבטחה ולהמריא.ואישור למטוסי קרב להשתמש בשדות תעופה כאלה לתקיפת מדינה שלישית - זה הצטרפות למלחמה. ואם נצטרך להילחם עם איראן ,סוריה ולבנון (גם רשמית וגם חיזבאללה) בו-זמנית, שתי טייסות של חיל-משלוח איראני יהיו הבעיה הקטנה בשבילינו.

יכול להיות גם שלאירנים טלי אוויר קרקע לטווח רחוק כדוגמת הפופאי שלנו.

יש להם טילים כאלה (בין היתר, גרסא לשיגור אוירי של C-802 הידוע). אבל שוב פעם, יש לנו יכולות להתמודד איתם, ויש לאן להתפתח, ואם על אף כל זה - איראנים, יבואו, ישגרו, יפגעו ויחזרו הביתה - לא יהיה לנו את מי להאשים חוץ מעצמינו.
ישן 31-01-2007, 23:17
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
נסגרה הפרצה: איראן לא תוכל לקנות חלקי F-14

איראן לא תוכל עוד לשים ידיה על חלקי חילוף אמריקניים מקוריים עבור צי מטוסי ה-F-14 שלה, כפי שיכלה לעשות עד כה עקב פרצות בתקנות האבטחה של מכרזי עודפי הצבא האמריקני. משרד ההגנה הודיע שביום שישי נסגרה הפרצה וכי הסוגיה כולה תעבור לבחינה מעמיקה
איי.פי

משרד ההגנה האמריקני הודיע הלילה (ד') כי סגר את הפרצה שאיפשרה מכירת חלקי חילוף למטוסי F-14 ("טומקט") לאיראן. לפני שבועיים פירסמה סוכנות הידיעות איי.פי תחקיר שבו חשפה כי צבא ארצות הברית מכר עודפי ציוד צבאי ריגוש למתווכים שעבדו בשירות מדינות זרות, בהן איראן וסין.

לפי התחקיר, מתווכים ניצלו פרצות בתקנות האבטחה של מכרזי עודפי הצבא האמריקני ורכשו עבור שולחיהם חלקי מטוסים ואף טילים. בעקבות התחקיר הביעו בוושינגטון חשש שאיראן תנסה להניח את ידיה על חלקי חילוף למטוסי ה-F-14, שארה"ב מכרה לה בשנות ה-70, כשבין המדינות שררו יחסים קרובים. מאז המהפיכה וניתוק הקשר עם ארה"ב, נתקלה הרפובליקה האיסלמית בקושי רב בכל הנוגע לתחזוקת מטוסיה ללא חלפים מקוריים.

דובר סוכנות הלוגיסטיקה במשרד ההגנה האמריקני, ג'ק הופר, אמר כי מכירת חלקי חילוף ל-F-14 הושעתה ביום שישי, עד לבחינה מקיפה בנושא. לדבריו, הבחינה תבדוק את מדיניות הפנטגון בכל הקשור לטיפול בחלקי חילוף ותחליט כיצד לנהוג בהם "לאור המצב הנוכחי עם איראן". איראן היא המדינה היחידה בעולם כיום שעדיין משתמשת במטוסי F-14.

ההחלטה זכתה לתשבוחות בגבעת הקפיטול. "זהו צעד הכרחי ומתאים לפתרון הבעיה בטווח הקצר", אמר חבר הקונגרס כריסטופר שייז, שהוסיף כי על משרד ההגנה לערוך בחינה מקיפה של מכירת כל העודפים "כדי להבטיח שלא נחמש את יריבינו ונמכור להם ציוד שאנחנו עדיין צריכים במחיר מציאה".

"החלטת הפנטגון להשעות את מכירת חלקי החילוף העודפים של מטוסי ה-F-14 מהווה חדשות טובות", אמר הסנאטור ג'ון קרי, שהגיש בקשה לבדיקת הנושא בסנאט בעקבות תחקיר איי-פי. "בעידן של אי יציבות, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתרשל במשהו רגיש כגון הביטחון הלאומי".

הסנאטור רון וויידן, שהציע חקיקה למניעת מכירה של כל חלקי ה-F-14, אמר כי מכירת החלפים על-ידי הצבא "מנוגדת להיגיון הבריא" לאור חשיבותם לאיראן. וויידן תומך בהגברת הפיקוח של הקונגרס על תכנית העודפים של הפנטגון. "הדרך היחידה להבטיח שאמריקה לא תחמש את איראן היא שארה"ב תפסיק באופן קבוע למכור את חלקי כלי הנשק הללו".

גורמי אכיפה אמריקנים מעריכים כי ללא סיוע מבחוץ, תוכל איראן לייצר לבדה רק 15% מהרכיבים הדרושים לה עבור מטוסי ה"טומקט". עד לחשיפת הפרשה, התכוון הפנטגון להשמיד לפחות 10,000 חלקי חילוף הנחשבים כמיוחדים ל-F-14 והתכוון למכור כ-60% מ-76 אלף חלקי המטוסים הללו, שנחשבו לציוד תעופה כללי שניתן למכור.

בתוך כך, רשות המכס האמריקנית הגישה הערב כתב אישום נגד חשוד בניסיון להבריח לאיראן סוללות המיועדות להפעלת מערכות טילים נגד מטוסים מסוג "הוק". החשוד, רוברט קולדוול, בעל חברת תיווך לייצוא, הואשם בקשירת קשר לייצוא אמצעי לחימה ללא אישור. בחקירתו טען קולדוול כי חשב שהסוללות נועדו לשמש מערכת ניווט

ישן 01-02-2007, 01:50
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בעייתי מאוד הדבר הזה כיוון שבמקרה של הפצצת המטרות באיראן

נשמע כמו תסריט של הסרט "כל הפחדים כולם" אבל זה יכול לקרות מה הסבירות שזה יקרה רק היושב במרומים יודע.

יצטרכו בישראל להתמודד עם 4 חזיתות שונות:

1.איראן-תגיב באופן חריף,עם ירי מסיבי של טילי שיהאב 3 לעבר ישראל,כאשר הטילים סביר להניח יהיו בעלי ראשי נפץ בלתי קונוונציונליים (ביולוגי,כימי).

2.לבנון:חיזבאללה-צבא הבת של איראן יתחיל בירי מסיבי של רק"ק לעבר ישובי ישראל,יחמם את הגזרה וינסה לפשוט על מוצבי צה"ל השונים.בתגובה צה"ל ייכנס שוב פעם ללבנון,חיה"א,חת"ם וחי"ר ייכנסו לקן הצרעות ויחזור אותו סבוטאג' וכאוס שהיה בקיץ רק עם יותר "הפתעות" ויותר נפגעים לכוחותינו.

3.סוריה-יכול להיות שתיכנס גם כן למערכה כאשר היא מצויידת בטילי סקאד מדגמים מתקדמים C וD ובנוסף יכול להיות שהתחמשה בטק"ק איסקנדר מונחה GPS שמגיע לדיוק רב.מבצעת ירי מסיבי של טק"ק לעבר ישראל,ישראל מנסה להפציץ איזורים אסטרטגיים כמו ארמונו של בשאר אסד ונתקלת במטריית נ"מ מעובה,מאבדת חלק ממטוסיה וקוראת לסיוע של ארה"ב-רייס ,מועלם,ורוה"מ שלנו נפגשים ומוכרזת הפסקת אש.

4.איו"ש ועזה-ארגוני הטרור באיזורים הללו מצטרפים לאחיהם המוסלמים במאבק כנגד הכובש הציוני ומסלימים את המצב,צה"ל שנשחק בצפון מגייס עוד כוחות מילואים לאיזור זה,עשרות מטרות מושמדות מן האוויר וצה"ל נוחל הצלחה בגזרה זו.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 01-02-2007 בשעה 01:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר