לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2006, 12:23
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מידע "רכישת" השכלה גם בצה"ל ?

רב-סרן במודיעין פברק תואר וקיבל אלפי שקלים
בעודו חוקר מה קורה בצבאות האויב, הוא נחקר בעצמו במצ"ח - עד שהודח ונאלץ לפשוט מדים. והוא לא הראשון
מבוכה באגף המודיעין בצה"ל:
קצין בדרגת רב-סרן, אשר שימש בתפקיד רגיש בחטיבת המחקר, הושעה באחרונה מתפקידו ולבסוף שוחרר מצה"ל, בעקבות חשד שקיבל כספים כמענק על תואר אקדמאי שכלל לא סיים אותו. כך נודע ל-ynet.
בין השנים 2005-2001 קיבל הקצין כמה אלפי שקלים כמענק, לאחר שהצהיר על סיום לימודיו ואף המציא מסמכים המוכיחים כי סיים את לימודי התואר הראשון כבר במארס 2001. בצה"ל מיהרו לשלם לו את הכסף רטרואקטיבית. לבסוף, בעקבות "טיפ" שהגיע ליחידה המרכזית של מצ"ח, התברר כי הוא כלל אינו אקדמאי - וזרם הכספים נעצר.
מפקדיו של הקצין נדהמו לגלות את ממצאי החקירה והורו על השעייתו לאלתר מתפקידו. לאחרונה הוא פשט את מדיו, ובפרקליטות הצבאית גיבשו נגדו כתב אישום בגין עבירה של התנהגות בלתי הולמת.
מקרים בהם מצהירים חיילים וקצינים על מידע כוזב באשר למעמדם על מנת לזכות בכספים שאינם מגיעים להם מוכרים היטב בצה"ל, ובעיקר בקרב חיילים בשירות חובה המצהירים כי הם במעמד "חייל בודד", לעתים תוך שיתוף פעולה של הוריהם. בעקבות הממצאים הללו הוחלט בצה"ל לשלוח חוקרים פרטיים בכל מקרה בו יתעורר חשד לתרמית.
גם נגד
אנשי קבע נפתחו בשנים האחרונות חקירות דומות. הפרשה המפורסמת ביותר הייתה סביב מספר אלופי צה"ל, בהם מפקד זרוע היבשה לשעבר יפתח רון-טל, סביב כמה אלפי שקלים שקיבל כסיוע בשכר דירה. בפרשה זו אמנם לא הייתה המלצה על כתב אישום, אולם בעקבות חוות דעת של הפרקליט הצבאי הראשי, שמו של רון-טל לא נכלל בסבב המינויים, והוא החליט לפרוש מתפקידו במארס השנה.
בצה"ל הבהירו כי בכל מקרה שבו יוכח כי יקבל חייל סכומי כסף במרמה, יילקח הכסף מחשבון הבנק שלו בחזרה לקופה הצבאית. בדובר צה"ל אישרו את פרטי הפרשה החדשה, אך סירבו לומר האם חויב הקצין להשיב את הכסף שקיבל. משפטו אמור להתחיל בימים הקרובים בבית-הדין הצבאי ביפו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3260313,00.html

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 08-06-2006 בשעה 12:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2006, 17:26
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
חטאתי בהכללה כלפי פרטים - אך לא כלפי הכלל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "לא ברור למה זה "תארים מצחיקים" בזמנו קרעתי את התחת במשך"

מן הסתם, במקצועות ריאליים ובמדעי הטבע למיניהם, צריך אדם להפגין כישורים מינימליים כדי לקבל תואר, ולא משנה אם הוא לובש מדים ודרגתו רב סרן. אבל אני מכיר מקרוב תארים אחרים, אכן מצחיקים, שכל קשר בין הזוכים בהם לבין השכלה אקדמית מקרי בהחלט, ואני עומד מאחורי מה שכתבתי למעלה.

עם זאת, אל תמצא בביקורת שלי מה שאין בה - אין לי כל טענה, לפחות בהקשר הדיון הנוכחי - לכך שהצבא מממן את רוב התואר, או שהלומדים מקבלים משכורת בזמן הלימודים, או שעבורם אלה שנתיים של צ'ופר בתוך שנות שירות רבות. עיני לא צרה בכך ואם הוחלט שאלה התנאים - אז אלה התנאים. זה לא קשור לחרפה האקדמית של רבים מהסטודנטים במדים בשיתוף עם האוניברסיטאות שמסמיכות אותם עבור כלום.

יום נעים.
ישן 08-06-2006, 21:37
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
ערב טוב לך,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "ידידי אליהו, אתה לא עשית..."

אני לא יכול להתווכח איתך לגבי מה שקורה היום, כי אני לא בקשר ישיר ורצוף עם מה שקורה באקדמיה בזמן הזה. אני כן יודע מה היה לפני לא הרבה שנים (זקן, אבל לא עד כדי כך) וזו היתה בדיחה. לא למדתי מקצוע אמיתי, אלא "מדעי האויר", לא היו לי עבודות מוכנות או "משותפות" (פשוט, כי אני אינדיווידואליסט) ועבורי זו לא היתה בעיה, כמו עבור אף סטודנט שהכרתי. ולאנשי הצבא היתה עוד פחות בעיה כי כל מה שתיארת, כולל העדרויות, חוסר השקעה ולמרות מה שאתה חושב - עבודות מוכנות בלי חשבון בכלל.

מה שאני לא מסכים איתך לגביו, הוא נושא התארים המיוחדים - נושא התואר בשנתיים על הקלותיו השונות הוא כן מיוחד (אולי מוצדק, אבל מיוחד) ומה שאני לא מבין (לפני שאני מגיע לאי הסכמה), זה איך שירות קשה כקצין מכשיר אותך ללימודים אקדמיים. בצבא בעל מסורת אינטלקטואלית אולי, אבל בצה"ל?

ערב טוב.
ישן 09-06-2006, 00:11
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אין דין תלמיד שקדן כדין רמאי משתמט, ואין דין צה"ליסט לומד בקבע כדין סטודנט
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "לא ברור למה זה "תארים מצחיקים" בזמנו קרעתי את התחת במשך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שונרא1
אז נכון הצבא מימן כ75 אחוז מהלימודים והייתה גם משכורת
אבל לא הייתה לי שום!! עבודה מוכנה, קרעתי את התחת, במקצועות הריאלים נפגשתי "מקרוב" עם מועדי ב'..
נכון אין לי על מה להתלונן אלו היו שנתיים "דה-לוקס"
אבל ללמוד ובלי שום הנחות, אבל עם הרבה אנחות

1. לשלם רק 25% שכ"ל מתוך משכורת שמשלמים לך זו הנחה רצינית.
2. נסה לתאר לעצמך את הלימודים שתיארת עם חודש מילואים בשנה + עבודה במשרה\שתיים\יותר כדי לממן לימודים ומחיה- במישור הזה חיי האזרח קשים לאין ערוך מחיי איש הצבא. אין מקום לדמעות האלה.
3. איני טוען שלמגיני המולדת לא מגיע. אני חושב שלכל מגיני המולדת מגיע. אבל לטעון שזה "קשה"- נשמע לי, הממ, איך נאמר- טיפונת בכייני.
4. מעבר לכך- ברור שברמאים ועבריינים צריך להכנס חזק. זו בעיה ערכית, ומערכתית- מה אם הוא גם מזייף ככה ומקצר פינות בדו"חות המודיעין שלו? מה אם רון טל מנהל ככה את התקציב של היחידה שלו?
5. לצבא יש נורמות בעיתיות מאוד בניהול המשאבים שלו- כמו בקיבוץ, ברגע שמשהו "של הצבא", אין בעיה לנצל אותו לצרכים אנוכיים, הפשע נראה כאילו אין לו קורבן.
6. רון טל ושות'- ברגע ש-"הצבא נותן הטבות", למה לא לקחת? הבעיה המהותית היא שמושחתים מסוג זה אחר כך מקבלים החלטות הנוגעות לחיי אדם. אני זוכר פעם שיחה של כמה חברה שלי שנכנסו לקבע, ודברו על איך להעביר את הרכב של ההורים שלהם על שמם, רק כדי להצהיר על משהו עם דלק ולקבל עוד 400 ש"ח במשכורת... היה שם אחד שלא היה מוכן מטעמים עקרוניים וכולם ניסו לשכנע אותו שזה בסדר, ושזו לא גניבה. מתחילים בקטן.

נערך לאחרונה ע"י freedom_fighter בתאריך 09-06-2006 בשעה 00:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר