לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2006, 20:27
  SSOTL SSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "דברים מעניינים שאפשר למצוא ב-Google Earth (with a twist)"

מענין אותי, אני זוכר כשהורדתי את התוכנה התמונות היו ברוולוציה פחות גבוהה. ישנה אפשרות לדעת מתי נעשה כל צילום? ובנוסף, מצטער על הבורות (אבל אם אנ'לא אשאל אני אשאר בור), התמונות צולמו ע"י מטוסים או ע"י לווינים? ולי הם (המטוסים/הלווינים) שייכים? הגיוני שלגוגל יש לווין משלו?

נ.ב.
שמתי לב שכאשר אני גולל את המפה באיזורים שונים, בחלק התחתון שלה משתנים השמות בתחתית התמונה, זה החברות שבעצם צילמו את התמונות?

נערך לאחרונה ע"י SSOTL בתאריך 09-06-2006 בשעה 20:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2006, 08:19
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
למבוגרים בלבד רבותי היקרים! שימו לב!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "דברים מעניינים שאפשר למצוא ב-Google Earth (with a twist)"

מאז יום ו' הועלו כאן צילומי לווין של אתרים צבאיים שונים.

אני מבקש להפנות את תשומת לבכם לנקודות הבאות:

א. כשאתם מעלים תמונה כזו - שימו לב שלמטה מופיעות גם קואורדינטות. תעשו לעצמכם טובה ומחקו אותן.

ב. הימנעו מתאור פרטים בתמונה שאינם ברורים לעין - שרותי המודעין של שכנותינו אינם צריכים שעורים פרטיים, וגם לא אישור שמה שזיהו הוא באמת נכון (מדהים במיוחד הסבר של חברים בנוסח: "אני יודע שזה פאנטום כי שרתתי בבסיס וזה המקום בה נמצאים מטוסי הטייסת הזו...)

ג. הימנעו מחשיפת אתרים שאינם מבולמ"סים. נכון - רואים אותם - אבל האם כולם יודעים שב-X נמצא ב-Y? (באשר לבסיסי ח"א ויחידות הבקרה - אלו מופיעים בכל מפת ניווט אווירי - אבל לא תאור הסד"כ והיחידות שבהם).

אני מבין את ההתלהבות של החברים, אבל חבר'ה.... קצת ריסון עצמי לא יזיק!

ראוי לציין את עבודת העריכה של מנהלי הפורום, שטרחו להסיר תאורים מיותרים מן האשכול, ועריכת התמונות (מחיקת הנ"צ מהם).

תודה.

ישן 11-06-2006, 13:33
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
צילומים של מתקנים רגישים צבאיים בארץ ב-Google Earth

צילומים של מתקנים רגישים בארץ ב-Google Earth
צילומי הלווין של ישראל דרך תוכנת Google Earth היו עד ברזולוציה נמוכה. לאחר עדכון התצלומים, ניתן לצפות בארץ ברזולוציה גבהה ואף לזהות מתקנים רגישים, בהם צבאיים
ynet
מחנות צה"ל, בסיסי חיל האוויר ומתקנים סודיים אחרים ניתנים כעת לצפייה ב-Google Earth , תוכנת צילומי הלוויין של גוגל, כך מדווח הבוקר (א') דודי גולדמן ב"ידיעות אחרונות".
התוכנה, המאפשרת "לשוטט" ברחבי העולם ולצפות בצילומי אוויר ולוויין של מדינות, לא הציגה עד כה צילומים מפורטים של של ישראל. לאחרונה עדכנה גוגל חלק מהתצלומים של ישראל בתוכנה, ואיפשרה לצפות בחלק מהאיזורים ברזולוציה גבוהה יותר.

כך, למשל, ניתן לראות באמצעות התוכנה בסיסים של חיל האוויר ואת תחנת הכוח רוטנברג שליד אשקלון. ניתן גם לראות ערים רבות בכל אזורי הארץ עד אילת בדרום, עם זאת, חלקים רבים מערי ישראל עדיין ניתנות לצפייה ברזולוציה נמוכה מאוד ולא ניתן לראות אותן בבירור, בהן פתח תקווה במרכז, חיפה בצפון, וחלק מקרית גת בדרום. כמו כן, אין בתוכנה צילומים של הכור בדימונה.

צילומים מבלונים ועפיפיונים
יש לציין, כי גוגל אינה "מסתבכת" עם ארצות הברית גם בעקבות עדכון התמונות. הרזולוציה של חלקים מסויימים של ישראל עומדת על שני מטרים בשטח לכל פיקסל במפה. למדינת ישראל יש הסכם עם הממשל האמריקני ועם חברות אמריקניות מסחריות המספקות צילומי לווין, לפיו אין למכור צילומים ברזולוציה גבוהה יותר משני מטרים לכל פיקסל, זאת כדי למנוע פירוט יתר של המתרחש על הקרקע.

נוסף על כך, חוק שעבר ב-1996 בקונגרס האמריקני קובע כי חברה מסחרית אמריקנית המבקשת למכור תצלומי לוויין ברמת רזולוציה העולה על 2 מטרים לפיקסל תוכל לעשות זאת רק לאחר קבלת רשיון מיוחד מהממשל. גוגל, הרוכשת את התצלומים מחברות כמו DigitalGlobe, עומדת בהסכמים אלה.

נערך לאחרונה ע"י Hezibezi בתאריך 11-06-2006 בשעה 13:35.
ישן 12-06-2006, 13:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
איך לומר אתזה בעדינות?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "אלוף במיל דני רוטשילד, מעיתון גלובס היום"

אני לא מסכים עם דעתו של רוטשילד.
נכון שלא צריך להתרגש ונכון שלארגוני מודיעין זרים כבר היו חומרים טובים יותר. אבל, התוכנה הזו נותנת כלים לכל התארגנות קיקיונית. כל אחד יכול לקבל היום תצלומי אוויר לסמן דרכי גישה, חסימות, נקודות הערכות וכו'.
הנה דוגמא בידיונית שהכנתי בחצי דקה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אז המודיעין הסורי לא יזדקק לתוכנה (למרות שגם עליו היא מקלה, אבל ההתארגנות של סירחאן סירחאן הייתה יכולה להשיג הצלחה גדולה יותר בפיגוע שלו במצר (במקום אמא ושדני פעוטות הוא היה יכול לרצוח עוד כמה משפחות אם היה מאתר בתים מועדפים מראש, דרכי גישה, מקומות מסתור וכו') כמוהו גם מחבלים אחרים.

גם הקטע הבא לא מעיד על הבנה יתרה:
ציטוט:
אם אתה רוצה להחביא מטוס כלשהו, אתה יכול לשים אותו בהאנגר ולשים מעליו רשת. הלוויין לא נותן לך הרבה יותר מצילומי אוויר, ולפעמים צילומי אוויר נותנים מידע יותר טוב. אז אם המערכת יודעת להתמודד נגד צילום ממטוס, על אחת כמה וכמה שהיא יכולה להתמודד עם צילום לוויין.

בנראה שרוטשילד לא שמע על מכ"ם SAR ושאר יכולות הפרדה מצילומי לוויין.
למה דווקא הוא התראיין? אין למועצה לשלום ולביטחון מישהו שיותר מבין בתחום הלוויינות ממנו?
מפליא שהראיון עוד לא עלה לאתר שלהם.

תוספת בערכיה: נכון שאין צורך להתרגש יותר מדי מהעלייה ברזולוציה ושגם כך מתעסקים כבר סהסתרה כבר שנים אולם מאמץ ההסתרה הוא יקר ועכשיו יש צורך להשקיע בכך עוד יותר.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 12-06-2006 בשעה 13:44.
ישן 14-06-2006, 18:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
פתחת כבר אשכול ב"מה שבראש", נכון? וגם עניתי לך באותו אשכול
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי pilot777 שמתחילה ב "איך מצאת את רמון חיפשתי אותו שעה!!!!?"

וצירפתי תמונה של העיירה מצפה רמון, כמו שביקשת.
רוצה לחפש בסיסי ח"א? תתחיל לשוטט במפות.
רוצה נ"צ של בח"א רמון? הנה

בעניין השאלה שלך על "ועוד קצת דרומה"- תקרא את התגובה הראשונה של יוסיפון באשכול הזה, תמונה מס' 7.

יותר מדי פעמים אני מוצא את עצמי מעיר לך על דרך התנהלותך בפורום.
אני דורש ממך לקרוא את דבר מנהלי הפורום ולנהוג על פיו. זה אומר לערוך חיפוש בפורום כדי לבדוק אם השאלה שאתה מחפש עליה תשובה נשאלה כבר, וזה אומר לנסח כותרות ושאלות בצורה עניינית.
אני לא מתכוון להעיר לך פעם נוספת.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 15-06-2006 בשעה 12:07.
ישן 18-06-2006, 02:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

אחרי שהם הגיעו לרוויה (עומס תמונות ותגובות עצום שמכביד על כל מחשב שמנסה להיכנס אליהם) נעלתי את האשכולות הקודמים:
  1. דברים מעניינים שאפשר למצוא ב Google Earth
  2. דברים מעניינים שאפשר למצוא ב-Google Earth והפעם בישראל
  3. האשכול ח"א סורי מככב ב Google Earth נשאר, בנתיים פתוח
אני פותח אשכול חדש שיוקדש להמשך תצלומים מהתוכנה.

ישן 09-06-2006, 18:41
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ציורי ילדים? חייזרים?"

סירפד, הסתכלת על התמונה שהבאתי?
ממה שהבנתי מאמיל אין מדובר בבסיס חיל האויר אלא במטווח (אולי כזה הדומה בקווים כלליים מאד לבסיס). אני ממש לא חושב שאפשר לפספס את העיגולים המשונים בצד שמאל וימין - אני מכיר בסיסים של חיל האויר - ביקרתי בכל אלו המצויינים בגוגל בארצנו והם לא נראים כך - הדבר הקרוב ביותר שאני מסוגל לחשוב עליו כשאני רואה את הנוף בתמונה הוא ציור ילדים או בסיס נחיתה של חייזרים - יכול להיות שיש לי דמיון מפותח אבל זה מה שעולה לי לראש.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:06

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר