לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2006, 22:38
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני מעוניין שקצנים בצה"ל יראו את זה, אני מרגיש שרובם עדיין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
אינם רואים את חומרת תופעת ההשתמטות שמתרחבת כאן מדי יום במשך החמש שנים האחרונות, בכוונה לא העלתי את זה בפורום מתגייסים וסדרים, כי המטרה היא לא לעודד השתמטות, אלה להפך לנסות לעשות משהוא כנגד התופעה.

אני בטוח שהם מודעים לכך, אבל כנראה אתה לא מודע לסיבות לכך, צה"ל כצבא (מבחינת יחסי ציבור) לא יכול להרשות שיהיו לו חיילים בעלי נטיות אובדניות, לכן ידו קלה יותר על הפטור (באופן אישי עדיף שמישהו יצא מהצבא ויתרום למדינה באזרחות מאשר יהיה בצבא ולא יעשה כלום).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2006, 23:25
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני לא מבין מה נטפלת אלי? הדבר היחיד שאני רוצה זה להראות את פני הדברים."

אתה הדמגוג ידידי היקר, מה ציפיתה שהקצינים יעשו שהם "יראו" (אל תדאג זה סוד ידוע לא חידשתה לאף אחד) כמה קל לצאת על קב"ן? אתה כנראה לא מבין שכל הקונספט של צבא סדיר נהיה מיושן, אם תיקח בחשבון שאתה לא יכול לכפות על אנשים לשרת בקרבי (שוב מי שרוצה לא להיות קרבי לא יהיה קרבי) בעצם אפשר לומר שכל הקרביים הם מתנדבים וקח בחשבון שיש מספר גדול של חיילים שהם בעצם לא עושים כלום בעל משמעות, יהיה הרבה יותר טוב לבטל את גיוס החובה, מכמה טעמים:

1. החיילים המיותרים שמבלים את זמנם בבטלה יוכלו לתרום באמת למדינה בדרכים אחרות כמו עבודה ולימודים.

2. החיילים הקרביים, האנשים שבאמת מגיע יתוגמלו כתוצאה שלצה"ל אין נטל חיילים מיותרים, ובתגמול אני מתכוון ל: מכשורת הגונה, תנאים טובים יותר, יחס טוב יותר, תגמולים משמעותיים יותר אחרי השירות וכו'.

3. שוב עם חלק מהכסף שיתפנה אפשר יהיה להשקיע בציוד חדיש ומודרניזציה של הצבא.

ישן 14-06-2006, 12:12
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני יכול רק לקוות כי אלו הקובעם את המדניות רואים זאת אחרת, ולא הוזים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
המלש"בים המיותרים (ויש רבים רבים כאלו) יופנו לשירות לאומי - סיוע בחינוך, בתי חולים , עבודות חקלאות. זה נראה לי פתרון יותר צודק מאשר לתת להם פרס ולשלוח אותם להתחיל לעבוד וללמוד 3 שנים (לפחות...) לפני חבריהם המשרתים בצה"ל.

לא הבנתה את כוונתי, הצבא יהיה צבא שכיר, כלומר זה תהיה עבודה כמו כל העבודות, לא יהיה גיוס זה יהיה רק בהתנדבות.

ציטוט:
אחרת בעוד מספר שנים מועט למדי המציאות תחייב מודל של צבא שכיר.

ומה רע בצבא שכיר?

ישן 14-06-2006, 16:33
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "צבא שכיר- צבא שמורכב משכונות של עוני, ואנשים לא מהאכותיים שיש."

ציטוט:
אם בארצות הברית זה עובד(המשכורת בתור התחלה מינימום), כאן במדינת הרווחה שלנו לגייס אנשים יהיה קשה בהרבה.
אני אומנם לא מומחה גדול, אבל אני חושב שבמדינה תתקשה לגייס את כמות האנשים הנדרשת (מדינת הרווחה)- אתה היית מתנדב? היית רוצה לראות את הילדים שלך מתנדבים?
אולי זה משהו שיכול לעבוד בישראל, ואולי לא(אין לי מספיק ידע בשביל להגיד בבטחון מה יצא מזה). מה שאני כן יכול להגיד בבטחון- אני לא הייתי מתנדב לשרת באף צבא בעולם.

על סמך מה אתה קובע שזה יהיה "צבא של שכונות עוני"? אם יש מספיק אנשים שהולכים לקרבי ולעוד תפקידים עכשיו שהם בעצם התנדבותיים יהיה מספיק אנשים שירצו ללכת שיהיו תנאים יותר טובים בהרבה, זה גם יהיה צבא יותר איכותי כי רק האנשים שבאמת רוצים להיות בצבא ולתרום יהיו בו.

ואם נחזור רגע להודאה המקורית שלך, למה אתה חושב שזה נחוץ שכולם ישרתו? נקח לדוגמא את המלש"ב הזה, הייתי אומר שיש סוכוי של 99% שאם הוא היה מתגייס הוא לא היה בתפקיד משמעותי אלא סתם מתפקד כביזבוז כוח אדם (למשל להיות עובד רס"ר שלא עושה כלום, יש מספיק מאלה בצבא) ויש סיכוי גבוהה שהוא היה חייל בעייתי, האם לא עדיף לצבא לא לגייס חיילים כאלה מלכתחילה? חיילים שהם יותר בעיתיות למערכת ותועלתם אפסית, אם תחשוב על זה בצורה ראציונלית מעבר להתלהמהות הצדקניות שלך ושל אחרים על "המשתמטים", נראה לי שתגיעו למסקנה שהם בעצם כוח אדם עודף ולא נחוץ לצה"ל.

ישן 14-06-2006, 16:35
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
גיוס בכפייה- אשכול שפורסם כאן בזמנו.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "צבא שכיר- צבא שמורכב משכונות של עוני, ואנשים לא מהאכותיים שיש."

הובא במקור ע"י Boss11 כאן

ציטוט:
"אם לא תופיע לראיון גיוס - נעצור אותך"
יום שבת, 14 במאי 2005, 16:53 מאת: מערכת וואלה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חיילים אמריקאיים בעיראק. מקור צבאי ניסה להמעיט בערך התופעה הכללית של ניסיונות לכפות גיוס: "אנחנו צריכים לוודא שכולם בראש הנכון" (צילום ארכיון: רויטרס)

כך איים מגייס בצבא ארה"ב על אדם שלא התעניין בגיוס לצבא. עקב מקרים כאלה ישעה הצבא ליום את הגיוס לטובת סדרת חינוך למגייסים

צבא ארה"ב ישעה ב-20 לחודש את מאמצי הגיוס שלו, ויקדיש את אותו היום להסברה בנוגע למה שמותר ואסור למגייסים שלו לעשות. ההחלטה באה בעקבות שורה של מקרים שבהם מגייסים, שמתקשים להשלים את המכסות שלהם בשל חוסר הרצון של בחורים צעירים להילחם בעיראק, נקטו בצעדים בעייתיים במקרה הטוב ופליליים במקרה הרע, כדי ללחוץ על אנשים להתגייס.

אחד המקרים הבולטים מסוג זה התרחש ביוסטון שבטקסס בסוף אפריל, בעת שסמל בשם תומאס קלט איים להביא למעצרו של אדם, אם יסרב להתייצב לראיון גיוס. בארה"ב כידוע אין גיוס חובה, והצבא מחזיק עמדות גיוס בקניונים ובמקומות ציבוריים אחרים, ומנסה לשכנע עוברים ושבים להירתם למאמץ הלאומי. אותו סמל קלט השאיר הודעה קולית במשיבון של אחד כריסטופר מונארק, בן 20 מטקסס, ופקד עליו להתייצב לראיון גיוס תוך שהוא מאיים עליו – ללא כל ביסוס – שאם לא יעשה כן יעבור על החוק.

בהודעה, שנשמרה על ידי מונארק וניתנת להאזנה באינטרנט, נשמע המגייס אומר כך: "היי, כריס, כאן סמל קלט מהצבא, בנאדם, אני חושב שהתנתקה לנו השיחה...אני יודע שבטח היית בנייד, וכנראה לא היתה לך קליטה או משהו – אני יודע שלא ניתקת לי. בכל מקרה, על פי החוק הפדרלי יש לך ראיון אתי היום בשתיים אחרי הצהריים בקניון גרינפוינט, בסדר? קניון גרינפוינט, נקודת הגיוס של הצבא בשעה שתיים. אם לא תופיע, אה, נבוא אליך עם צו, בסדר? אז תחזור אליי".

לדברי מונארק, הוא קיבל את ההודעה רק אחרי השעה היעודה – והוא בכלל לא קבע ראיון, ולא הביע עניין בהצטרפות לצבא. "נבהלתי", אמר בנוגע להודעה הקולית. כשהתקשר לקלט למחרת כדי לברר את העניין, אמר לו המגייס שהאיום במעצר הוא "טכניקה שיווקית".

העיתון "יוסטון כרוניקל" מדווח, כי סיפורו של מונארק אושר על ידי בכירים בצבא. "מה שהמגייס עשה היה בלתי הולם. הוא איבד את שלוות רוחו ואמר דברים שלא היו צריכים להיאמר", אמר מקור צבאי שביקש להישאר בעילום שם. "זה דומה לעלייה בבעיות שאירעו ברחבי ארה"ב. לכן התקבלה החלטה להתייחס לעניין, לחזור ולהדגיש את ערכי הצבא ואת נהלי הגיוס שהצבא מקנה".

ביל גריימס, דובר גדוד הגיוס של צבא ארה"ב ביוסטון, אמר שקלט נשאר בתפקידו אולם הוסיף שננקטה "פעולה מתקנת". מקור צבאי אחר ניסה להמעיט בערך התופעה הכללית של ניסיונות לכפות גיוס. "אנחנו צריכים לוודא שכולם בראש הנכון. יש לנו הרבה אנשים שעושים דברים נכון, וכמה אנשים שעושים דברים לא נכון".

בכל מקרה, ברור שהמקרה הזה, והמקרים האחרים שהביאו להחלטה החריגה להשעות ליום את מאמצי הגיוס כדי לוודא ש"כולם יעשו את הדברים נכון", מצביעים על בעיה הולכת וגוברת בצבא האמריקאי – אין מספיק חיילים לכל הפרוייקטים האימפריאליים השאפתניים של ממשל בוש.

http://news.walla.co.il/?w=//715268

אם באמריקה מתעוררים קשיים כאלה, בארץ זה יקרה בצורה חריפה בהרבה.
ישן 14-06-2006, 16:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "..."

לא מדוייק. מה שכן בטוח, שאתה לא תצליח למשוך כמות מגוייסים כמו שאתה מושך היום. 50% מהבנים? 30 אחוז מהבנות? אפילו בארה"ב, סד"כ הכוחות המזויינים עומד על חצי אחוז מכלל האוכלוסיה, כולל אנשי קבע ארוך ומילואים. בארץ, משמעות המספר הזה הוא 30000 איש. המספר הזה הוא לחלוטין לא ריאלי, בהתייחס לכובד המשימות של צה"ל כיום.

דבר שני - התייחסת לחבר'ה שמתנדבים? אתה חושב שכל מי שמנסה להגיע ליחידות העילית היה מתגייס אם הוא לא היה חייב? אני לא בטוח.
צריך להיות איזשהו מנגנון טוב יותר לגיוס, אבל צבא מקצועי טהור הוא דבר די בעייתי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-06-2006, 12:04
  אלטע זעכן אלטע זעכן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
לינוקס אכן בולשיט: אם הוא מקצוען בתחום שלו, יקחו אותו לכל מקום (כמעט). גם לאלביט אפשר להגיע
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "עם כל הכבוד, זה בולשיט!"

בלי שירות צבאי/ עם 21 נפשי- על קומבינות שמעתם?
חוצמזה, מהנדסי תוכנה צריכים לעבוד מאוד קשה כדי לבסס את עצמם.
מהנדס אלקט' בוגר טכניון או אפילו מכללה (אם הוא באמת למד טוב ומבין עניין), ימצא עבודה גם אם לא שירת בצבא.
בארץ הופכים את השירות בצבא למשהו קדוש- מי שהיה בצבא- "מכיר את המערכת".

במדינות אחרות במערב אנשים מצליחים (וחיים יותר טוב) גם בלי ששירתו בצבא (ותורמים יותר למדינה כשבגיל 22-23 כבר לומדים לתואר שני).
ולא כל מי שבוס, בהכרח סיים קורס קצינים ופיקד על חיילים (ובד"כ הוא מנהל לא פחות טוב).
בחברות היי-טק בארה"ב (גם הגדולות: בל, אינטל) הסמנכ"לים הם לא בהכרח יוצאי צבא- רובם "סתם" אזרחים שעשו תארים ב"הארווארד" או באוניברסטת קולומביה.
בארץ, משום מה, זה נחשב למודל האידיאלי- שיוצא צבא "בעל רקע פיקודי", יקבל עדיפות בקבלה לעבודה לתפקיד ניהולי (גם אם זה לא בתחום המקצועי שלו)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:48

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר